vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

118 επισκέπτες, 5 χρήστες
kos784, camber, πολυς, manoslykos, chriscorfu88

Twitter

1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ

Αποσυνδεδεμένος LeonGR

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #30 στις: Ιουνίου 27, 2014, 00:03 »
Εγώ ατμιζω 3 χρόνια και κάτι.
Άρχισα με egoT B LR και μετά από 3 περίπου μήνες Οδυσσέα με ggts που έχω μέχρι και τώρα σαν βασικό.
Το πρώτο μου υγρό ήταν marlboro από funstore 24αρι μετά δοκίμασα κάποια άλλα μέχρι που μαζί με τον Οδυσσέα αγόρασα κι ένα tribeca 24αρι κι αυτό και το έκανα σχεδόν αποκλειστικά για περίπου ένα χρόνο αλλά έπεσα σιγα σιγα σε 12αρι.
Μετά δοκίμασα κάποιες σκέτες βάσεις 50/50 αλλά κατέληξα στην e42 50/50 κι αυτή 12αρα που κάνω μέχρι και τωρα.
Η κατανάλωση σε υγρό είναι μέσο όρο περί τα 5 με 6 ml ημερησίως.
Από αντιστάσεις και watt  99% στα volt τις μπατριας (18650)  και 1% με το kick και συνήθως εφτιαχνα η αγόραζα αντιστάσεις περί τα 1.5ohm αλλά τους τελευταίους δύο τρεις μήνες έχω αρχίσει τις αλχημείες με Micro coils βαμβάκι κλπ.

Οι επιπτώσεις τωρα.
Οι βασικές είναι:
Α. Αύξηση βάρους.

Β.  Αραιά και που καμιά αυθρα η όπως λέγεται που περα απο την διακοπη του κανονικου τσιγαρου, πιστεύω είναι περισσότερο θέμα καθαριότητας γιατί λόγο δουλειάς κάποιες φορές μπορεί το επιστομιο να έχει ακουμπήσει κάτι που δεν έπρεπε... :p

Γ. Και για αυτό δεν ξέρω αν φταίει 100% το η.τ. αλλά πλέων είναι κάποιες κολονιες που όταν τις μυρίσω για κάποια ώρα απλά αισθάνομαι άρρωστος και νομίζω ότι έχω την μυρωδιά στην μύτη και στο στόμα μου για ώρες και ότι κι αν κανω δεν μου περνάει.
Αλλά και γενικά έχω αρκετά μεγαλύτερη ευαισθησία σε κάποιες μυρωδιές που πριν δεν μου δημιουργούν προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος wastelos

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #31 στις: Ιουνίου 27, 2014, 00:24 »
Αυτό το Γ. με τις μυρωδιές μου συμβαίνει και εμένα. Ξέχασα να το γράψω.

Αποσυνδεδεμένος k3x4

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #32 στις: Ιουνίου 28, 2014, 13:16 »
Εγώ ξεκίνησα πριν 2+ χρόνια το ΗΤ.


Στην αρχή όλα καλά και ωραία.. αλλά τώρα τελευταία (2-3 μήνες) έχω αργά το βράδυ ακροαστικά (δαίιιμονες..) και έντονο βήχα.. συνήθως αργά το βράδυ και κάποιες φορές το πρωί όταν ξυπνάω.


Κάνω 3-4 ml την ημέρα συνήθως 12mg.
Να πω ότι έχω δοκιμάσει DIY υγρά, VG σκέτη, PG σκέτη, έτοιμα υγρά 70pg-30vg, έτοιμα 100% vg .. πάλι τα ίδια πάλι τα ίδια..


Έχει κανείς παρόμοια συμπτώματα;

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #33 στις: Ιουνίου 28, 2014, 16:46 »
εισαι σιγουρος οτι ειναι απο το η.τ..για ψαξτο και λιγο παρα πανω γιατι εμενα μου συμβαινει ακριβως το αντιθετο(και οχι μονο εμενα,και με πολους που μιλαω..).πλεον εχουν ανοιξει τα πνευμονια μου :yes: :yes: .

Αποσυνδεδεμένος k3x4

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 28, 2014, 17:06 »
Καλά αυτό ισχύει και σε μένα... + καλύτερες αντοχές κτλ κτλ.. αλλά το περίεργο είναι ότι αυτό συμβαίνει τώρα τελευταία.. λες και από το χρόνιο άτμισμα έχουν ευαισθητοποιηθεί.. τι να πω..

Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #35 στις: Ιουνίου 29, 2014, 01:48 »
Εγω στους 2.5 μηνες μια αφθα και ματωμα ουλων.. Τα drip tips καθε βραδυ τα μουλιαζω σε νερο και fairy απο την πρωτη μερα που αρχισα.. Δε νομιζω να'ναι μολυνση αλλα δευτερα παω οδοντιατρο και θα μαθω τι παιζει..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 29, 2014, 03:40 »
το αιμάτωμα στα ούλα είναι συνηθισμένο φαινόμενο όταν κόβεις το τσιγάρο!
λογικά θα σου περάσει

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #37 στις: Ιουνίου 29, 2014, 13:25 »
Εγώ ξεκίνησα πριν 2+ χρόνια το ΗΤ.


Στην αρχή όλα καλά και ωραία.. αλλά τώρα τελευταία (2-3 μήνες) έχω αργά το βράδυ ακροαστικά (δαίιιμονες..) και έντονο βήχα.. συνήθως αργά το βράδυ και κάποιες φορές το πρωί όταν ξυπνάω.


Κάνω 3-4 ml την ημέρα συνήθως 12mg.
Να πω ότι έχω δοκιμάσει DIY υγρά, VG σκέτη, PG σκέτη, έτοιμα υγρά 70pg-30vg, έτοιμα 100% vg .. πάλι τα ίδια πάλι τα ίδια..


Έχει κανείς παρόμοια συμπτώματα;

Μπορεις να δοκιμάσεις να αλλάξεις εταιρία υγρών μήπως σε πειράζει κάποια συγκεκριμένη ποιότητα/παρτίδα νικοτίνης ή κάτι τέτοιο...


Εγω στους 2.5 μηνες μια αφθα και ματωμα ουλων.. Τα drip tips καθε βραδυ τα μουλιαζω σε νερο και fairy απο την πρωτη μερα που αρχισα.. Δε νομιζω να'ναι μολυνση αλλα δευτερα παω οδοντιατρο και θα μαθω τι παιζει.. Sent from my iPhone using Tapatalk
Πράγματι κι εγώ το είχα. Πέρασε μετά από λίγο καιρό. Αλλά ας μάθουμε τι θα πει και ο οδοντιατρος κυρίως για τις άφθες


Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 29, 2014, 14:24 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #38 στις: Ιουνίου 29, 2014, 13:39 »
Εγω στους 2.5 μηνες μια αφθα και ματωμα ουλων.. Τα drip tips καθε βραδυ τα μουλιαζω σε νερο και fairy απο την πρωτη μερα που αρχισα.. Δε νομιζω να'ναι μολυνση αλλα δευτερα παω οδοντιατρο και θα μαθω τι παιζει..


Sent from my iPhone using Tapatalk
...
 θ'ακολουθούνται ορισμένοι ΑΥΣΤΗΡΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ:

1.Ανάρτηση μηνύματος θα γίνεται μόνο από μέλη που έχουν συμπληρώσει ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΕΤΟΣ στο φόρουμ.
Νεότερα μέλη που ισχυρίζονται ότι είναι ατμιστές πέραν του ενός έτους, θα γίνονται δεκτά να ποστάρουν μετά από επιβεβαίωση άλλου μέλους ότι όντως είναι παλιοί ατμιστές.
...
...το προηγούμενο ποστ του kostastnt παραμένει μόνο και μόνο λόγω αναμονής απάντησης απ'το γιατρό του.
Θα παρακαλούσα τους συμμετέχοντες στα μηνύματα αυτού του νήματος, να τηρούν την προϋπόθεση του ενός έτους στο άτμισμα (τουλάχιστον), ως εξασφάλιση της "μακροχρόνιας" χρήσης.

Εάν σβηστούν κάποια ποστ, κινδυνεύει να χαθεί ο ειρμός κι απ'τα υπόλοιπα που ακολουθούν, με αποτέλεσμα να χαθούν αρκετές πληροφορίες που μπορεί να φανούν χρήσιμες σε όλους μας στο μέλλον.

Συνεχίζουμε λοιπόν.



Απ'το συντονισμό.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 29, 2014, 13:48 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος k3x4

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #39 στις: Ιουνίου 29, 2014, 18:32 »
Μπορεις να δοκιμάσεις να αλλάξεις εταιρία υγρών μήπως σε πειράζει κάποια συγκεκριμένη ποιότητα/παρτίδα νικοτίνης ή κάτι τέτοιο...


Συγχωνευση ποστ



Μάλλον προς τα εκεί θα κινηθώ...
Ένας πωλητής μου είχε πει ότι "ξέρεις πολλούς τους πειράζει το Χ άρωμα.. το οποίο περιέχεται και στα έτοιμα." από μεγάλη εταιρία αλλά δεν θέλω και δεν είναι σωστό να αναφέρω..
Ελπίζω να είναι αυτό..


Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος geosurv

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #40 στις: Ιουνίου 29, 2014, 19:54 »
καλησπερα και απο εμενα.. μετα απο 17 μηνες μονο ατμο μπορω να πω οτι μονο οφελη ειδα.  :thumpup:
Απλα θα αναφερω κατι το οποιο μου συμβαινει τον τελευταιο μηνα. Ολα ξεκινησαν οταν επαθα φαρυγγιτιδα (πρωτη φορα στην ζωη μου τοσο εντονη και ας καπνιζα σχεδον 20 χρονια). Απο την φαρυγγιτιδα και μετα διαπιστωσα οτι μου δημιοργηθηκε φλεγμα (ψηλα στο λαιμο - αυτοι που καπνιζανε marlboro θα καταλαβουν) το οποιο δεν λεει να φυγει :hmmm: .  Τωρα το προφιλ μου. Ατμιζω περιπου 8-10 μλ την ημερα σκετη vg (12αρα) , αντιστασεις απο 1-1,2 ωμ και αλλαζω αντιστασεις καθε 2-3 μερες (εξαρταται απο τον φορτο δουλειας)


τις τελευταιες μερες αλλαξα μαρκα βασης και περιεκτικοτητα σε νικοτινη (9αρα) και φτιαχνω αντιστασεις απο 1,3-1,5 και θα περιμενω να δω αν θα  υποχωρησουν τα  συμπτωματα.  Σημειωση οτι το κατεβασμα απο 12αρα σε 9αρα ητανε πολυ ευκολο αφου το χτυπημα μου φαινεται ιδιο.
 





Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #41 στις: Ιουνίου 30, 2014, 20:37 »

...το προηγούμενο ποστ του kostastnt παραμένει μόνο και μόνο λόγω αναμονής απάντησης απ'το γιατρό του.
Θα παρακαλούσα τους συμμετέχοντες στα μηνύματα αυτού του νήματος, να τηρούν την προϋπόθεση του ενός έτους στο άτμισμα (τουλάχιστον), ως εξασφάλιση της "μακροχρόνιας" χρήσης.

Εάν σβηστούν κάποια ποστ, κινδυνεύει να χαθεί ο ειρμός κι απ'τα υπόλοιπα που ακολουθούν, με αποτέλεσμα να χαθούν αρκετές πληροφορίες που μπορεί να φανούν χρήσιμες σε όλους μας στο μέλλον.

Συνεχίζουμε λοιπόν.



Απ'το συντονισμό.


Στρες η αιτια για τις αφθες γενικα.. Αλλα μπορει να οφειλεται και σε καλυτερη λειτουργια του ανοσοποιητικου λογω διακοπης του καπνισματος.. Επισης δεν ειναι θεμα ουλιτιδας κτλ ή κατι σχετικό με το στόμα.. Ειναι απλά ότι συνέβη μια αλλαγή γενικοτερη..

Επι λεξεί αυτά μου ειπε η οδοντιατρος.. Μου ειπε για pyralvex αν ποναει πολυ η αφθα ή μελι.. Τα ιδια πανω κατω και για το ματωμα των ουλων.. Στοματικα ολα τελεια και καθαρα, οποτε απλα υπομονη να περασουν..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #42 στις: Ιουλίου 01, 2015, 14:07 »
Σημερα πηρα αποτελεσματα απο αιματολογικες γενικες εξετασεις και ειμαι πιπινοτινειτζερ  :laugh1: :laugh1:
Ιδια αποτελεσματα οπωε και τις προηγουμενες πριν ενα χρονο περιπου.
Αν επανελθει και το τραπεζικο συστημα θα γινει και κανενα τεστ κοπώσεως και υπερηχος καρδιας ετσι για πλακα  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #43 στις: Ιουλίου 01, 2015, 15:31 »
Μάστορα, όταν λέμε 1+ χρόνος στον ατμό, δεν εννοούμε 1+5!!!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μιας και οι έρευνες είναι παραπλήσιες,
Η συνέχεια στην πιο πρόσφατη εδώ:
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"

« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2016, 19:32 από Atmos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207675 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173708 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312040 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1344 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias