vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Zenith tank by Innokin

Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1065 στις: Μαΐου 24, 2019, 15:42 »
Που το είδες το rope cut σε προσφορά να τρέξω???

Στάλθηκε από το Neffos Y5L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1066 στις: Μαΐου 24, 2019, 16:06 »
Δυστυχώς δεν νομίζω να έχει e-shop παρά μόνο το κατάστημα στα Γιάννενα, είχε 3-4 τελευταία και τα έβαλε προσφορά 12 ευρώ, υποθέτω σου αρέσουν πολύ μάλλον για να ρωτάς. Πρώτη φορά δοκίμασα εγώ αλλά δεν νομίζω να είναι η τελευταία. :)

Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1067 στις: Μαΐου 24, 2019, 17:23 »
τρελαίνομαι για το skipper rope cut βασικά, αλλά και το dark thirty τα σπαει

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1068 στις: Ιουνίου 17, 2019, 14:18 »
Μέσα στο 19 πετυχαίνω συχνά οι παρτίδες αντιστάσεων που είτε δεν αποδίδουν τόσο καλά ή θέλουν αλλαγή σύντομα.
Πλέον χρησιμοποιώ μόνο 0.8, οπότε για αυτές μιλάω.
Μέσα στο 18 όλες όσες είχαν πέσει στα χέρια μου ήταν άριστες (τότε χρησιμοποιούσα και 1.6).
Ποια η εμπειρία σας ?

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1069 στις: Ιουνίου 17, 2019, 15:02 »
Δυστυχώς θα πω ότι έχεις δίκιο αλλά εγώ που χρησιμοποιώ τις 1.6 έχω το πρόβλημα .
Στις 6 θα είναι χάλια οι 4  :yes: :yes: :yes:

Άλλαξα πολλές φορές κ αγόρασα από διαφορετικά μαγαζιά μα ειλικρινά έχω το ίδιο πρόβλημα εδώ κ αρκετό καιρό.

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1070 στις: Ιουνίου 17, 2019, 15:25 »
Χαιρομαι που δεν ειμαι μονος μου. Ειναι προβλημα και εχει αρχισει να με κουραζει.
Συνηθως αγοραζω απο το Liquidpuff αντιστασεις, οποτε δεν θα επρεπε να ειναι προβλημα ο προμηθευτης.
Απο εκει που τον ειχα σαν βασικο τον zenith για χρηση εκτος σπιτιου, νομιζω οτι θα παει στο συρταρι και θα παιζω μονο με επισκευασιμους.
Τουλαχιστον αμα δεν αποδιδει καλα, να ξερω οτι ειναι απο δικο μου λαθος στησιμο :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1071 στις: Ιουνίου 17, 2019, 17:05 »
Συνηθως αγοραζω απο το Liquidpuff αντιστασεις, οποτε δεν θα επρεπε να ειναι προβλημα ο προμηθευτης. 
Με δεδομένο ότι είναι πλέον πιστοποιημένη η κακή ποιότητα & αφού ψωνίζεις από το συγκεκριμένο κατάστημα, μήπως & να φρόντιζες να λάβουν γνώση οι Αγραφιώτης & Βουσάρδος ώστε να τα χώσουν στην Innokin;

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1072 στις: Ιουνίου 17, 2019, 23:41 »
Άμα συμφωνούν και άλλοι μαζί μου, να το κάνω, αφού στραβά αρμενιζουμε.
Άμα είμαι ο μόνος με την/ον dark angel τότε στραβός είναι ο γιαλός  :D

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1073 στις: Ιουνίου 18, 2019, 12:57 »
Να ξαναδώσω πάλι κάποιες οδηγίες για την επιμήκυνση της ζωής των αντιστάσεων.

1. Κάνετε πιο συχνά αναπλήρωση στο υγρό, ΜΗΝ αφήνεται την αντίσταση να στεγνώνει τελείως.

2. Το βράδυ πριν πάτε για ύπνο ΠΑΝΤΑ να γεμίζετε το τανκ με υγρό μέχρι πάνω.Οταν δεν το κάνετε αυτό είναι πιθανό, απο τα κατάλοιπα του υγρού που στεγνώνουν πάνω στο βαμβάκι και το σύρμα, να σας χαλάσει πιο γρήγορα η αντίσταση.  

Γενικά να θυμάστε όσο μένουν ''βρεγμένα'' τα βαμβάκια της αντίστασης τόσο θα της δίνεται ζωή. Αυτό ισχύει για όλες τις αντιστάσεις όχι μόνο του zenith-zlide.

Δεν είμαι μάγος, έχουν αναφερθεί και πιο παλιά αυτά απλά τα ξαναγράφω για τους νέους χρήστες :)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1074 στις: Ιουνίου 19, 2019, 14:15 »
Κάνω όλα τα παραπάνω κ πίστεψέ με, συνέβαινε σε λίγες μόνο μέρες, να μου χαλάνε οι αντιστάσεις.
Πιστεύω πια ότι μέσα στις καλές υπάρχουν κ οι όχι τόσο καλές ...Δεν μπορώ να ξέρω αν αυτό συμβαίνει
εσκεμμένα μα ειλικρινά είναι πολύ άσχημο όταν παίρνεις τόσες αντιστάσεις κ μόνο  2 άντε 3 να σου βγουν καλές.  

Πριν λίγες μέρες παράγγειλα από άλλο μαγαζί ( Το τέταρτο αν δεν κάνω λάθος)
κ η αδερφή μου μου λέει είναι εντάξει η πρώτη της αντίσταση (0.8 )
Κ η δική μου (1.6) εδώ κ 5 μέρες αντέχει κ εύχομαι να πέρασε εκείνο το κύμα της ατυχίας κ της αστοχίας υλικών... :laugh1: :laugh1: :laugh1: 
Με κάτι τέτοια τελικά πρέπει μόνο να γελάμε γιατί υπάρχουν κάτι άλλα που σε κάνουν να παγώνεις....
Κ προς Θεού δεν εννοώ σε σχέση με το άτμισμα παιδιά.  Υγεία να έχουμε κ όλα τα άλλα φτιάχνουν ναι? 




Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1075 στις: Ιουλίου 09, 2019, 23:19 »
εγώ αντίστασης τώρα από ελλάδα περνώ από καταστήματα alterego.. συνήθως χρησιμοποιώ της 0.48 plexus 3D δεν έχω κανένα πρόβλημα.... και ατμιζω high vg και κανω πολυ chain vape.... 

η 1.6 που είχα δοκιμάσει για τα δικά μου γούστα δεν με κάλυψε από απόδοση της γεύσης....

θα ήθελα τώρα να κάνω μια άκυρη ερώτηση... επειδή έχω βάλει στο μάτι ένα modaki το aspire reax mini  το οποιο δίνει επιλογές σε watt 8/10/12/14/16 και φυσικα bypass τι λεει θα πεζει στα 14w που ατμιζω την Plexus 3D ?  αν εχει δοκιμασει θελω γνωμη....  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος arisermpo

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1076 στις: Ιουλίου 10, 2019, 08:43 »
Καλημέρα! Νέος ατμιστής εδώ και ένα μήνα κ κάτοχος του zlide της innokin. Είμαι πολύ ικανοποιημένος (με τις ελάχιστες γνώσεις κ εμπειρία που έχω). Ωστόσο θέλω να κάνω μια ερώτηση. Σε κάποια στιγμή νιώθω την αντίσταση να "μπουκώνει", δηλαδή το airflow ειναι ελάχιστο ακόμα κ με όλες τις τρύπες ανοιχτές. Αυτό συνήθως συμβαίνει μετά τα 30ml υγρού. Αυτό μου δείχνει οτι πρέπει να γίνει αλλαγή της αντίστασης?

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1077 στις: Ιουλίου 10, 2019, 12:42 »
ναι..αλλαξε..

Αποσυνδεδεμένος Manitou

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1078 στις: Ιουλίου 10, 2019, 13:15 »
Όντως πρέπει να αλλάζεις όταν "μπουκώνει" η αντίσταση. Εμένα μου συμβαίνει κυρίως με βρώμικα υγρά λόγω υπολειμμάτων-στα υπόλοιπα απλώς αλλοιώνεται η γεύση.

Αποσυνδεδεμένος arisermpo

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1079 στις: Ιουλίου 10, 2019, 13:44 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Δυο φορές που μου έτυχε το μπούκωμα συνοδεύονταν και από απώλεια γεύσης του υγρού, οπότε έγινε αλλαγή αντίστασης.
Επίσης, διαβάζοντας εδώ στο forum, έχω βάλει πρόγραμμα τουλάχιστον εβδομαδιαίου πλυσίματος του ατμο (λύσιμο, ζεστό νερό, μουλιασμα, στέγνωμα). Τις αντιστάσεις τις πλένουμε ή τις αφήνουμε στην άκρη?
(Sorry για τις άσχετες ερωτήσεις, αλλά ως νέος....)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275238 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:18
από antiklitos140
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1452 171308 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:54
από Tem
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15180 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13911 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34727 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8935 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364