vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, bloodlessz, infernity, manoslykos, chkontog, grag

Twitter

Fodi F2 από την Hcigar

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #945 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 02:57 »
Ε τότε φταίνε τα δικα μου χέρια που το τραβάνε βιαστικά...θα λήξη και το Υγρό αν δε μπει γρήγορα στο τανκ  :))

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #946 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 03:19 »
Χα Χα Χα, δεν πειράζει εσύ να είσαι καλά. Τα ορινγκάκια αυτά όπως έγραψα πιο πάνω βρίσκονται εύκολα σε όλα τα μαγαζιά με ατμιστικά είδη.
Απ' ότι βλέπω είσαι και Λουξεμβούργο, δεν ξέρω βέβαια εκεί τί γίνεται. :)

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #947 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 03:34 »
Θα κοιτάξω αύριο στα καταστήματα εδω,2 καταστήματα η.τ που έχουμε δεν έχουν τπτ απο επισκευασιμους, μονο υγρά παίρνω που και που για να κρατάω μια επαφή... Γαλλία θα βρω σιγουρα!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #948 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 03:50 »
Κοίταξε και κίνα μεριά (Fasttech), αλλά θα αργήσουν κανένα εικοσαήμερο.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #949 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 06:52 »
20ήμερο μόνο στις χώρες που έχουνε ελτά! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #950 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 10:42 »
Τον έχω καθημερινό (και το ΣΚ και το ΣΚ... :)) ) ατμοποιητή εδώ και σχεδόν 3 μήνες και το συγκεκριμένο o-ring είναι ανέπαφο. Και δεν το "λαδώνω" με VG.

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #951 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 11:03 »
Μου ήρθε προχθές από flash sale gearbest ο fodi! Ρε τι μηχάνημα ωραίο είναι τούτο!!
Πολύ πολύ καλό.

(α....ήδη είχα την πρώτη διαρροή στην τσάντα. Γερμένος στο πλάι πάνω στο mod, έχασε όλο το υγρό.
Μυρίζει βανίλια μπισκότο η τσάντα :tongue_smilie: )

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #952 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 11:22 »
Το πρώτο o ring μου το είχε χαλάσει κι εμένα τις πρώτες μέρες. Του έβαλα το ανταλλακτικό της συσκευασίας κι έκτοτε πάει τραίνο 😀 
Επειδή διαβάζω γκρίνια κι απογοήτευση από αρκετούς να σας πω δυο πράγματα : ο fodi είναι από τους ατμοποιητές που θα του πετάξετε λίγο σύρμα και βαμβάκι, όπως νάναι κι ότι νάναι και θα δουλέψει. Το θέμα όμως δεν είναι το να δουλέψει αλλά το πως θα δουλέψει και το τι αποτέλεσμα θα σας δώσει. Αν δε τον στήσετε σωστά, με τα κατάλληλα σύρματα και τα σωστά με ποσότητες και περασμένα βαμβάκια, δε θα έχετε το αναμενόμενο. Βλέπω και μία μόνιμη επιμονή στα ψιλά σύρματα ενώ έχουμε γράψει πολλάκις ότι θέλει χοντρά και δε μπορώ να καταλάβω το λόγο (περί ορέξεως βέβαια ουδέν σχόλιο). Επίσης, έχει παρερμηνευτεί και ταυτιστή η σφιχτή τζούρα με τη τσιγαρίσια. Άλλο το ένα και άλλο το άλλο. Δεν κάναμε ποτέ τσιγάρο και να κολλούσαν τα μάγουλα μας από το ρούφηγμα. Ο fodi είναι αρκετα σφιχτος αλλά υπάρχουν και πιο σφιχτοί από αυτόν. Τσιγαρίσιος όμως, ναι, είναι, αρκεί να στηθεί σωστά. Κανένας επισκευάσιμος δεν είναι εύκολος και κανείς δεν είναι δύσκολος, αρκεί να βρούμε τα κουμπιά του καθενός. Τον έχω καιρό και είναι μαζί μου κάθε μέρα, όλη μέρα 😉

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #953 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 11:43 »
μπορεις να ανεβασεις καμμια φωτο απο το στησιμο που κανεις?

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 08, 2016, 12:12 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος geoman

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #954 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 11:59 »
Σε σχέση με kayfun 3 πως είναι ή τζουρα;

Αποσυνδεδεμένος kakalos2

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
  • Άγγελος
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #955 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 12:10 »
Πολύ πιο ζεστή σίγουρα.

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #956 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 12:13 »
Το καλό του σε σχέση με όσους άλλους έχουν αναφερθεί εδώ μέσα,  είναι ότι μπορείς να ρυθμίσεις την τζούρα όπως την θες.  Από αρκετά σφικτη έως ικανοποιητικα αερατη.  Πάντα τσιγαρισια όμως.

Στάλθηκε από...


Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #957 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 14:53 »
Μου ήρθε προχθές από flash sale gearbest ο fodi! Ρε τι μηχάνημα ωραίο είναι τούτο!!
Πολύ πολύ καλό.

(α....ήδη είχα την πρώτη διαρροή στην τσάντα. Γερμένος στο πλάι πάνω στο mod, έχασε όλο το υγρό.
Μυρίζει βανίλια μπισκότο η τσάντα :tongue_smilie: )
Και για εμένα είναι καταπληκτικός ατμοποιητής, αν και, όπως έχουμε πει, "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα" ;)

Η διαρροή τώρα, είναι ένα από τα ανεξήγητα μυστήρια του σύμπαντος των ...ατμοποιητών.  :))
Μου έχει πλαγιάσει στην εξωτερική τσέπη της τσάντας και επειδή είμαι στο λεωφορείο δεν πειράζω το μοντάκι για 45 λεπτά.
Κατεβαίνοντας, βγάζω το μοντ να ξεχαρμανιάσω και ο Φόντης είναι εντελώς στεγνός. Την επόμενη φορά έχει αρκετή υγρασία γύρω από τους αεραγωγούς, την επόμενη φορά είναι εντελώς στεγνός, την επόμενη έχει και λίγο δάκρυ...με το ίδιο στήσιμο. Άντε να βγάλεις άκρη γιατί. Λες και διαφοροποιείται η πίεση στο εσωτερικό του ατμοποιητή, ανάλογα με το πως έχεις τραβήξει την τελευταία τζούρα.   :hmmm:
Πάντως να αδειάσει εντελώς, όχι, δεν μου έχει τύχει.

Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #958 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 15:14 »
Για τις διαρροές που αναφέρθηκαν κάποια ποστ πιο πριν, έχει δοκιμάσει κανείς όταν το μεταφέρει να κλείνει εντελώς το airflow (καμμία τρύπα ανοιχτή)?

 ::)

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #959 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 15:16 »
Παράθεση
Η διαρροή τώρα, είναι ένα από τα ανεξήγητα μυστήρια του σύμπαντος των ...ατμοποιητών.  (Image removed from quote.)
Μου έχει πλαγιάσει στην εξωτερική τσέπη της τσάντας και επειδή είμαι στο λεωφορείο δεν πειράζω το μοντάκι για 45 λεπτά.
Κατεβαίνοντας, βγάζω το μοντ να ξεχαρμανιάσω και ο Φόντης είναι εντελώς στεγνός. Την επόμενη φορά έχει αρκετή υγρασία γύρω από τους αεραγωγούς, την επόμενη φορά είναι εντελώς στεγνός, την επόμενη έχει και λίγο δάκρυ...με το ίδιο στήσιμο. Άντε να βγάλεις άκρη γιατί.

Όλα αυτά συμβαίνουν όταν κινείσαι γιατί αλλάζει η θερμοκρασία περιβάλλοντος και πιθανώς και άλλοι παράγοντες (υγρασία, ατμ. πίεση, κάτι_άλλο).
Καθημερινά μπαινοβγαίνω σε λεοφορεία, μπαίνω σε χώρους με διαφορετικές θερμοκρασίες και σε διαφορετικά κτήρια και ό,τι έχεις αντιμετωπίσει το
έχω βιώσει και εγώ σε ίδιους ατμοποιητές με ίδια στησίματα. Για να σου πει κάποιος πως δεν ισχύουν αυτά, είτε έχει πολύ ελεύθερο χρόνο (όπως πολλοί
άλλοι στη χώρα μας) και κάθεται όλη μέρα σπίτι οπότε δεν αντιμετώπιζει τέτοιες καταστάσεις ή απλά έχει το κοκαλάκι της νυχτερίδας και τίποτα δεν του
πάει στραβά ακόμη και αν ατμίζει κάνοντας ελεύθερη πτώση με αλεξίπτωτο (είναι οι γνωστοί τύποι που μόλις θα postάρεις κάποιο πρόβλημα θα πετάξουν
την καραμέλα "εμένα από τη πρώτη μέρα που τον έστισα παίζει απροβλημάτιστα" και αυτό θα το κάνουν επανελλημένα λες και το 'χουν shortcut ένα πράμα).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282046 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208050 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125067 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93760 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix