vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

The Vape Laboratory by Lamda

Αποσυνδεδεμένος tonyG.

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #150 στις: Απριλίου 08, 2016, 17:20 »
κάτι απο εσπεριδοειδές μου αφήνει και εμένα ώρες ώρες. κακάο παντως δεν... μιλαω για το creama e gusto.

Sent from my MX4 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος metalllinos

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #151 στις: Απριλίου 08, 2016, 20:29 »
Τώρα το ατμίζω και πάλι. Το μπισκότο ίσως έχει ελάχιστο κακάο, όχι το υγρό! Να, κάτι τέτοιο!  :D

Αποσυνδεδεμένος tonyG.

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #152 στις: Απριλίου 08, 2016, 21:39 »
χαχαχα τι αλλο θα σκευτουμε!!! θεος ο metallinos. κατι ασχετο το χτυπιμα στα υγρα πως σας φαινεται?
στο yaya dream που το εχω σε 6mg δεν το καταλαβαινω.... εσεις???

Αποσυνδεδεμένος metalllinos

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #153 στις: Απριλίου 08, 2016, 22:55 »
το yaya το δοκίμασα 6ρι σε φαινόμενο (ενώ ατμίζω στα 3mg κανονικά) και ήταν σαν κανονικό 6ρι. Δηλαδή με έκαιγε κ δε μπορούσα να το ατμίσω εύκολα. Να προσθέσω ότι το yaya σε φαινόμενο τα σπάει!

Αποσυνδεδεμένος tonyG.

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #154 στις: Απριλίου 09, 2016, 19:36 »
εμενα μου φαινεται πιο χαμηλο. ισως να παζει θεμα με το δικο μου τι να πω.

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #155 στις: Απριλίου 13, 2016, 08:35 »
Καλημέρα!
Υπάρχουν σε κάποιο/κάποια μαγαζιά στην Αθήνα τα υγρά αυτά για δοκιμή;

Αποσυνδεδεμένος giannisdis

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #156 στις: Απριλίου 13, 2016, 08:41 »
Απο οτι ξερω Αθηνα μονο εδω http://eshop.e-foggy.gr/

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #157 στις: Απριλίου 13, 2016, 09:44 »
Οκ σε ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #158 στις: Απριλίου 13, 2016, 15:39 »
Για σημεία πώλησης διάβασε εδώ: http://vaping.gr/index.php/topic,27397.0.html
Όχι μόνο το πρώτο μήνυμα αλλά και τα επόμενα.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2022, 04:03 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #159 στις: Απριλίου 20, 2016, 15:14 »
Bellerophontes



Νέο υγρό από τη lamda, και με τέτοια περιγραφή δεν υπήρχε περίπτωση να μη δοκιμάσω.

"Ο Βελλεροφόντης είναι ίσως το πιο "καθαρόαιμο" γλυκό υγρό της Lamda.
Στόχος ήταν να μεταφέρουμε στον ατμιστή μια αγαπημένη καλοκαιρινή εμπειρία που όλοι μας έχουμε ζήσει στο παρελθόν: Μια ζεστή βάση ζαχαροπλαστικής που πλαισιώνεται συνήθως από παγωτό κρέμα. Το γευστικό προφίλ λοιπόν, συνδυάζει μία βάση από βάφλα - που δένει αρμονικά με καραμελωμένη κανέλα Κεϋλάνης - και ισορροπεί γευστικά με παγωτό κρέμας/βανίλιας. Στο παρασκήνιο, πολύ υποτονικά, κρύβεται ένα φρούτο - υπογραφή του chef της Lamda - το οποίο εμφανίζεται μόνο στους... εκπαιδευμένους ουρανίσκους!
O Βελλεροφόντης είναι ρυθμισμένος σε προφίλ high VG (70% VG) που τον καθιστά ιδανικό για "ντουμανάτες" καταστάσεις. Τα αρώματα του έχουν δουλευτεί ώστε να δώσουν το μέγιστο γευστικά αποτέλεσμα σε αεράτους ατμοποιητές και υψηλά watt!"\
Αυτά μας λέει λοιπόν ο chef, και υπόσχεται μία βάφλα καραμελωμένης κανέλας, γαρνιρισμένης με παγωτό κρέμα / βανίλια. Από την περιγραφή και μόνο άρχισα να φτιάχνω όρεξη. Με το που παρέλαβα το υγρό, άνοιξα το μπουκάλι για να πάρω την αίσθηση των αρωμάτων που δίνει. Φέρνει πραγματικά την εικόνα των γεύσεων που υπόσχεται ο chef σε ένα διακριτικό και απαλό μπουκέτο. Προχώρησα λοιπόν να το ατμίσω για τα περαιτέρω.
Η δοκιμή έγινε στον phenomenon με braided kanthal στα 0.6Ω και στον le papillion (dripper) στα 0.7Ω πάλι με braided.
Ξεκίνησα με τον phenomenon φρεσκοστημένο, με όλο τον αέρα ανοιχτό (6 τρύπες). Στην εισπνοή μια πλούσια αίσθηση βάφλας με παγωτό κρέμα βανίλια γέμισε το στόμα μου και σαν νότα συμπλήρωσε τη γεύση η καραμελωμένη κανέλα, η οποία μάλλον είναι πιο διακριτή στην εκπνοή. Η επίγευση εξαιρετική, δυνατή και αισθητή για αρκετή ώρα στο στόμα. Στα χείλη μένει μια γλυκιά και ευχάριστη γεύση. Αν και φοβόμουν την κανέλα γιατί δεν την συμπαθώ ιδιαίτερα, το συνολικό γευστικό αποτέλεσμα ήταν βελούδινο και ισορροπούσε πολύ καλά ανάμεσα στην απαλότητα και στην ένταση των γεύσεων. Δεν με κούρασε, δεν με μπούχτισε και δεν έχασα τη γεύση του όσο περνούσε η ώρα ατμίζοντας το.
Με λιγότερο αέρα, το γευστικό προφίλ παραμένει το ίδιο αλλά η ένταση των γεύσεων ανεβαίνει ένα κλικ. Πολύ ευχάριστο το αποτέλεσμα, λογικά θα παίζει καλά το υγρό και σε ατμοποιητές με τσιγαρίσια τζούρα.
Συνέχισα τις δοκιμές στον le pappilion. Εκεί η γεύση πήρε περισσότερη ένταση και ο ατμός έγινε πλουσιότερος λόγω του μικρού μεγέθους του dripper (16mm) αλλά σαν αποτέλεσμα συνολικά ο τανκάτος ατμοποιητής μου έδωσε περισσότερη ευχαρίστηση στο άτμισμα. Θα πρέπει να το δοκιμάσω και σε kayfun γιατί νομίζω ότι θα αποδώσει εξαιρετικά και εκεί.
Το χτύπημα ικανοποιητικό στα 6mg για γλυκό υγρό και ο ατμός σε πολύ καλά επίπεδα. Το υγρό το δοκίμασε και η σύζυγος και ενθουσιάστηκε.
Αφού μείναμε ευχαριστημένοι από την ατμιστική εμπειρία που μας έδωσε o Βελλεροφόντης, μπήκε παραγγελία στην lamda γιατί το βλέπω εύκολα για καθημερινό, ίσως όχι το πρωί με τον καφέ ή με το ποτό που εγώ ζητάω κάτι καπνικό, αλλά για όλες τις υπόλοιπες ώρες της ημέρας.
well done από εμένα στον chef!


« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 20, 2016, 15:28 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #160 στις: Απριλίου 23, 2016, 00:53 »
Νομιζω οτι αυτή η εταιρεία το παει πολυ καλα! Οτι υγρο εχω δοκιμασει μεχρι τωρα ήταν απο μέτριο και πάνω έως πολυ καλο. Δεν περίμενα ποτε οτι θα μου αρεςει υγρο με την περιγραφή του gandalf η πεπόνι με Καπνικο όπως το gaucho verano....το gandalf όμως ειναι πολυ αξιόλογο υγρο! Ανυπομονώ να παρω στα χέρια μου crema e gusto & Bellerophontes


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nick21

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #161 στις: Απριλίου 27, 2016, 11:04 »
Σήμερα παρέλαβα το GAUCHO ότι ποιο αδιάφορο έχω ατμισει μέχρι τώρα καπνικο με μία ιδέα φράουλας. Επίσης πήρα και το RSV. DE CHATEAUX N° 1 το οποίο είναι ότι ποιο τσιγαρισιο έχω ατμισει μέχρι τώρα. Το gaucho,bebeca και gina τα χαρίζω η αν έχει κάποιος να προσφέρει κάποιο άλλο υγρό ας μου στείλει ένα email να του τα στείλω γιατί είναι κρίμα τέτοιες εποχές να τα πετάξω. [email protected]

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #162 στις: Απριλίου 27, 2016, 13:43 »
Μήπως εννοείς πεπόνι, γιατί το gaucho δεν έχει φράουλα μέσα?

Αποσυνδεδεμένος nick21

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #163 στις: Απριλίου 27, 2016, 15:05 »
Το verano έχει πεπόνι

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #164 στις: Απριλίου 28, 2016, 14:45 »
Σήμερα παρέλαβα Gandalf & Bellerophontes μετά από δοκιμή που έκανα από τoν Γιάννη (thenetpoet :bye:) και είχα ενθουσιαστεί (δυστυχώς δεν βρήκα το Crema e Gusto  :wall:).

Το Gandalf το έβαλα στον custom Zest Mini και το Bellerophontes στον Taifun GSL.  Δεν θα κάνω παρουσίαση, αυτό το έχουν κάνει άλλοι με μεγαλύτερη επιτυχία, θα αναφέρω απλώς την γνώμη μου.  :)

Το Gandalf είναι ένα πολύ ευχάριστο, ανάλαφρο και μυρωδάτο καπνικό που άνετα θα το έκανα όλη μέρα (αυτό από άνθρωπο που δεν κάνει καπνικά λέει πολλά).   :thumpup:

Το Bellerophontes στον Taifun απλά τα σπάει.  Γιάννη, στην επόμενη συνάντηση θα στο δώσω να το δοκιμάσεις (αν έχει περισσέψει  :))).  Η κανέλα με το παγωτό και την τάρτα να υποβόσκει είναι φοβερός συνδυασμός και άνετα όλη μέρα  :baby:

Γενικά και τα 2 υγρά ήταν  :delicious2:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310441 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278765 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206802 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias