vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

515 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, kyrgiannis, dkostas, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

The Vape Laboratory by Lamda

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #240 στις: Αυγούστου 07, 2016, 00:56 »
Αν βρεις συνταγή για diy πες μας κι εμάς!   :Yummy:

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 07, 2016, 21:16 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #241 στις: Αυγούστου 07, 2016, 01:33 »
Αν κυκλοφορησει η συνταγη για το Gandalf  δεν ξαναασχολουμαι με το θεμα υγρο... :sign_kiallo:

Αποσυνδεδεμένος rezwalker

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #242 στις: Αυγούστου 07, 2016, 03:04 »
  • Coumarin Pipe Tobacco FW 12%  /French Pipe by "Tobacco Express
  • Whipped Cream TFA 4%
  • Anise TFA 0.75%
  • Black Cherry TFA 1.60%
βρηκα αυτο αλλα ειναι δυσκολο να βρουμε τα αρωματα
το anise τι ειναι?, επισης απο οτι λενε δεν ειναι κοντα
θα κανω μια δοκιμη παντως

Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #243 στις: Αυγούστου 07, 2016, 03:14 »
Ο γλυκάνισος είναι

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #244 στις: Αυγούστου 07, 2016, 19:38 »
Σήμερα άνοιξα το 12 monkeys.
Πολύ καλό,  δίνει ακριβώς ότι λέει η περιγραφή του.
Καραμελομενη ώριμη μπανάνα με μπισκότο ελαφρώς πότισμενο σε ρούμι.
Ίσως θα ήθελα έναν τόνο πιο έντονο.



Στάλθηκε από...


Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #245 στις: Αυγούστου 08, 2016, 09:22 »
Coumarin Pipe Tobacco FW 12%  /French Pipe by "Tobacco Express
Whipped Cream TFA 4%
Anise TFA 0.75%
Black Cherry TFA 1.60%
βρηκα αυτο αλλα ειναι δυσκολο να βρουμε τα αρωματα
το anise τι ειναι?, επισης απο οτι λενε δεν ειναι κοντα
θα κανω μια δοκιμη παντως


Δεν υπάρχει ΚΑΜΜΙΑ περίπτωση αυτό να σου δώσει Gandalf. Δεν υπάρχει ΟΥΤΕ ΔΕΙΓΜΑ γλυκάνισου στο original.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #246 στις: Αυγούστου 08, 2016, 12:25 »
Γιατί, υπάρχει Black Cherry? ;D

Αποσυνδεδεμένος madmax

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #247 στις: Αυγούστου 08, 2016, 13:23 »
Τον πρώτο χρόνο της ατμιστικής μου ζωής άτμιζα αποκλειστικά καπνικά.
Τα επόμενα 2 χρόνια προτιμούσα φρουτένια ή '' γκουρμέ '' νιώθοντας ,μάλιστα,και  κάποια αποστροφή προς τα καπνικά με εξαίρεση το λατρεμένο Tribeca. 
Πριν λίγες μέρες μου δώρισαν ένα 20μελο yoda με 12άρα νικοτίνη.
Αφού κατανάλωσα και τα 20 ml μπορώ να δηλώσω απερίφραστα ότι το υγρό μου άρεσε. Πολύ.
Η τρίχρονη αποχή μου από το κανονικό τσιγάρο, τα κανονικά πούρα κλπ. έχει αδυνατίσει την μνήμη μου αλλά το yoda στον pheno L+ μου θύμισε πούρο ή πουράκι ενώ στον KFL+ , περιέργως πως, μου θύμισε κάτι παλιά Γαλλικά άφιλτρα τσιγάρα.
Όπως και να έχει το πράγμα η επαφή μου με το yoda :
- Αποκατάστησε ή τείνει να αποκαταστήσει την σχέση μου με τα καπνικά.
- Εγκαινίασε τη σχέση με τα υγρά της lamda τα οποία προτίθεμαι να εξερευνήσω. ( ήδη τα Gandalf και Gaucho verano είναι καθ' οδόν )

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #248 στις: Αυγούστου 08, 2016, 17:35 »
Σήμερα προμηθεύτηκα το 12 monkeys και το crema e gusto.
Στήνω τον fodi λοιπόν και κάνω μία δοκιμή στα μαιμουδακια.
Μου θύμισε παρά πολύ το andy από liquideo την μαύρη σειρά που ονομάζεται dandy. Μπανάνα ωραία λίγο ξινουλα και έρχεται να το δέσει το μπισκότο που μου αφήνει και λίγο σαν βούτυρο(μπορεί να κάνω και λάθος) κάτι σε γλυκό πάντως.

Πήρα 12αρα νικοτίνη και ας κάνω  6 άρα και πιστεύω καλά εκανα γιατί δεν έχει και το τρελό χτύπημα.
Παραγωγή ατμού φοβερή. Πυκνός και γεμάτος γεύση. Θα επανέλθω και για το crema e gusto

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #249 στις: Αυγούστου 11, 2016, 21:29 »
Παιδιά μπορούμε να βρούμε τα αρώματα σε κάποιο κατάστημα;

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #250 στις: Αυγούστου 11, 2016, 21:55 »
http://vaping.gr/index.php?topic=27397.0

Εδώ έχει όλα τα σημεία πώλησης.

Τελικά με κέρδισαν το crema e gusto και το gaucho. 


διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 11, 2016, 21:57 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #251 στις: Αυγούστου 11, 2016, 22:48 »
Φίλε μου κανένας από αυτούς δεν πουλάει άρωμα για diy.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #252 στις: Αυγούστου 11, 2016, 23:03 »
δεν βγαινουν diy τα λαμδα φιλε μου

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #253 στις: Αυγούστου 11, 2016, 23:57 »
Κώστα μην τον μπερδεύεις :) ,  Alexis δεν βγάζουν για την ώρα, δεν ξέρουμε και αν θα ξαναβγάλουν στο μέλλον .

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ωπ RCP ήταν βασικά τα αρώματα καλά το είπε ο Κώστας

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #254 στις: Αυγούστου 18, 2016, 20:59 »
Ψήνω και Bellerophontes, αλλά με φοβίζει η κανέλα, Yayas Dream, αλλά με
φοβίζει η μπανάνα και Gaucho, αλλά με φοβίζει ο καπνικός χαρακτήρας. :-\

ΚΑΛΑ, #ΣΙΓΑΠΟΥΘΑΚ@Λ0ΝΑ.

Πολύ περιληπτικά, γιατί ο χρόνος των διακοπών κοστίζει όσο μπάρες χρυσού,
από τότε που έκανα το post, πήγα και τα πήρα όλα τα παραπάνω και γενικά τα
'χω σκίσει, όλο το καλοκαίρι με Λ την έβγαλα (πέρα από τα βασικά που κάνω).

Bellerephontes: και ο παλιός και ο νέος, πολύ καλός, τον έχω σκίσει σε Kayfun V5
με 35άρι σύρμα και στήσιμο κάπου στο 1ohm σε 15-16W. Απόλαυση. Αν και την
κανέλα τη μισώ και δε θέλω να τη ξαναγευτώ σε σουτζουκάκια, μπουγάτσες, τσίχλες
και οπουδήποτε αλλού την βάζουν την καταραμένη, στον Bellerephontes τα 'σπασε.
Δεν ξέρει αν είναι επειδή είναι Κεϋλάνης (πως τη λεν), δεν ξέρω το πως και το γιατί,
αλλά είναι τρομερή γουρμεδιά. Είναι η μόνη εξαίρεση μαζί με το τσάι Lipton μήλο-κανέλα
που τα σπάει απίστευτα. Δοκιμάστε το! (ααα και chef της Λ, βγάλτε κάτι παρόμοιο σε υγρό)

Yayas Dream: Το original δεν το 'χω κάνει ποτέ, αλλά κλάιν. Σε cloudone με 32άρι σύρμα,
2.5άρι άξονα, ή για πιο δυνατές συγκινίσεις, με 35άρι σύρμα σε 3άρι άξονα, 5 στροφές,
12άρα νικοτίνη, πολύ καλό all day vape. Κάτι από φρούτο, κάτι από γλυκό, κάτι από
τσιχλόφουσκα... μια χαρά.

Gaucho μόλις το πήρα και ίσα που πρόλαβα να ατμίσω λίγο, καβατζώθηκε από φίλο και δεν
έτυχε να το ξαναπάρω, αντ'αφτού έχω χτυπήσει αρκετά Gandalf. Για το συγκεκριμένο υγρό
θα μπορούσα να γράψω πάρα πολλά, αλλά θα περιοριστώ στο ό,τι αν έβγαινε remake του
"Ο καλός, ο κακός και ο άσχημος", ε στην σκηνή τέλους αντί για τσιγάρο θα είχαμε κάποιον
ατμοποιητή με Gandalf. ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ είναι το υγρό. Επίσης παίζει καλά σε ότι ατμοποιητή
τον έχω δοκιμάσει: Cloudone / Phenomenon / Kayfun V5 / Justfog και είναι τέλειο για μετά
από sex. Κάπου εδώ θα αναφέρω πως στο περίφημο στήσιμο (!?) του Phenomenon με 20άρι
σύρμα & 4 στροφές αποδίδεται πάρα πολύ τσιγαρίσιο και οι λουλουδονότες πηγαίνουν στο
background, αν και προσωπικά τις αγαπώ αυτές τις νότες οπότε στήνω με χοντρότερα σύρματα
σε συνδιασμό με περισσότερα W (τα οποία για μένα είναι 14-16 lol) κτλ, το πιάσατε το νόημα.

Tetraploid το πήρα και αυτό -τελικά- άλλη μια φορά, το οποίο συνεχίζω να το βρίσκω πολύ
καλό γι' αυτό που είναι, απλά δεν ταιριάζει με τις προτιμήσεις μου. Τέλος, το Crema e Gusto
ίσως είναι αυτό που έχω πάρει τις περισσότερες φορές ως μέγας fan των υγρών που συνδιάζουν
φράουλα με κρέμες... είναι το βασικό γλυκό μου. ΑΠΛΑ ποτέ μα ποτέ ξανά σε Phenomenon.
Η βουτυρογαλατίλα που του έβγαλε δεν παλεύεται (επίσης το ίδιο έπαθα και με το νέο Umami).
Σε cloudone όμως, όλα καλά. Σε Kayfun V5 δε το τέσταρα ακόμη δυστυχώς. Επόμενη αγορά
θα είναι το 12 Monkeys, αν και μισώ τη μπανάνα σε οποιαδήποτε μορφή της (λόγω υπερκατα-
νάλωσης μικρός σε χυμούς, παγωτά, milkshake, bananasplit και γενικά ούτε μαϊμού να είμουν),
περιμένω να κάνει -πάλι- η Λ το "μικρό θαύμα" της. Αν όχι, ok δε θα τα βάψω και μαύρα, θα
πάει δωράκι σε συνάδελφο στο γραφείο που τον έχω μυρίσει αρκετές φορές να το ατμίζει.

Έκανα και μερικές τζούρες από το καινούργιο υγρό που μου διαφεύγει το όνομα. Η πρώτη
εντύπωση ήταν Turkish Tobaco της Liqua 4-5 φορές καλύτερο, με την "πορδ1λ@ τούρκων"
(sorry, αλλά αφού τέτοια γεύση/άρωμα έχει) να είναι αισθητά μειωμένη και πολλές extra
ευχάριστες νότες να την περιτριγυρίζουν, αλλά ως εκεί. Δεν το αγόρασα και προς το παρών
θα επιμείνω σε Gandalf, το οποίο είναι και το μόνο "καπνικό" που δέχεται ο οργανισμός μου.

Τέλος, αν και μισώ πολλές ελληνικές εταιρίες (και όχι μόνο του ατμιστικού χώρου) και γενικά
μόνο "φιλόπατρης" δεν είμαι (το πιάσατε το νόημα, βαριέμαι να σκεφτώ/ψάξω τη σωστή λέξη),
έχω μείνει έκπληκτος με τη Λ. Είναι η μόνη εταιρία μου με "άγγιξαν" τόσα από τα υγρά της,
βασικά από όσα έκανα δεν βρήκα κάποιο που να μην μου άρεσε ή να μην είναι καλό γι' αυτό
που είναι και αν και έχω κάποιες ενστάσεις/παρατηρήσεις, θα αρκεστώ λέγωντας πως σε μια
σχέση αγάπης, δέχεσαι τον άλλο όπως είναι χωρίς να το κουράζεις και κάπου εκεί μπαίνει
μια τελεία. Τελεία πάντως δεν θα 'θελα να μπει ανάμεσα σε μένα και τη Λ και ελπίζω αυτός
ο  ενθουσιασμός των "100" ημερών συνύπαρξης να συνεχίσει να υφίσταται και στο μέλλον.



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8346 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180667 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33983 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536331 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15693 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136153 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085346 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35426 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10267 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12