vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

76 επισκέπτες, 5 χρήστες
dimitraf, Tem, Boogie2008, bloodlessz, manoslykos

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #120 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 15:21 »
υπαρχει περιπτωση οσο ανεβαινουμε σε νικοτινη να ειναι και πιο εντονο το αρωμα?


εννοω ειναι καλυτερα να αραιωσω υγρο 6mg με 6mg βαση ή υγρο 12mg με 0mg βαση?

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #121 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 01:42 »
εστειλα δυο email στην εταιρεια.


στο πρωτο τους εγραψα πως το venus in vapes ειναι ενα απο τα καλυτερα υγρα που εχω δοκιμασει και στο δευτερο να μου στειλουν τις εργαστηριακες μελετες για διακετυλιο και τις υπολοιπες υποπτες ουσιες.


στο πρωτο μου απαντησαν την επομενη μερα ,με τις ευχαριστιες τους  :thumpup: .


στο δευτερο ακομα περιμενω απαντηση  :thumpdown: .


ωραια τα υγρα τους, αλλα χωρις αναλυσεις ,εγω δεν ξαναγοραζω.


αν σε καποιον τις εχουν στειλει ας τις αναρτησει.

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #122 στις: Δεκεμβρίου 30, 2014, 00:34 »
Το Gin's Addiction απ' την άλλη είναι πιο "εκρηκτικό"- "αναζωογονητικό" έχω την άισθηση φρεσκοβουρτσισμένου στόματος κάθε φορα! :))  Στην αρχή μπορεί να με ζορίσει λίγο το χτύπημα της μενθόλης, αλλά μετά από λίγο ατμίζεται υπερ- ευχάριστα.


Το ίδιο ακριβώς έχω πάθει και εγώ με το Gin.  Ενώ στην αρχή έλεγα τη μ....α πήρα, αποφάσισα να του δώσω μία ευκαιρία και τώρα έχει γίνει από τα αγαπημένα μου!  Ειδικά όταν θέλω να ξεμπουκώσω από άλλες γεύσεις είναι ιδανικό!

Αποσυνδεδεμένος nikosma

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #123 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 16:15 »
Θεωρώ κατα την άποψη μου το Venus ενα απο τα κορυφαία υγρά.
vag21 με έβαλες σε μεγάλο προβληματισμό.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #124 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 13:43 »
σημερα μου ηρθε ενα 20αμελο earth brothers 6 mg , σκεφτομουν να το κανω 40 με βαση vg umami αλλα ειναι τοσο υπεροχο που δεν θα το κανω ... θα το απολαυσω ετσι καποιες στιγμες με το ποτο .. για βραδυ στο τζακι με τη συνοδεια κρασιου - κιθαρας ειναι κορυφη !!!!!!!


σε σχεση με το τζινακι που ειχα δοκιμασει ειναι πολυ πιο χαλαρη η αισθηση τις μενθολης ... εμενα μου βγαζει κατι σαν κουκουναρι να πω σαν επιγευση ? καμενο ξυλο ? κατι τετοιο ....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2015, 13:53 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #125 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 21:02 »
Και καρβουνο με γευση κονιακ να ελεγες , εσενα θα σε πιστευα..........
Αφου βρεθηκε κατι να σου αρεσει ........................... παλι καλα......... :))


Gin's Addiction rulezzzzzzzz......


Αυτο το υγρο  απο 20 ml , το εκανα 80ml και ειχε αρωμα ακριβως στην ποσοτητα που το ηθελα. 
Δεν με ενδιέφερε ποσο θα γινει η νικοτινη και ετσι δεν ειχα προβλημα.  Ηταν 18 mg.


Κρινοντας παντα με το δικο μου γουστο για εμενα προσωπικα , ειναι ενα απο τα ετοιμα υγρα που θελω να το εχω μαζι μου.
Δεν το ατμιζω συνεχεια (για συνεχομενο ατμισμα ειναι η βανιλιας 0 mg  ;D ...αντρικο λεμε) , αλλα δεν απουσιαζει και ποτέ.....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2015, 23:28 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #126 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 21:15 »
Θεωρώ κατα την άποψη μου το Venus ενα απο τα κορυφαία υγρά.
vag21 με έβαλες σε μεγάλο προβληματισμό.
Στείλε και εσύ,μήπως τους ταρακουνησουμε λίγο.

Αποσυνδεδεμένος STAMATISK

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #127 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 15:09 »
 Φανατικός οπαδός του Gin εδώ και αρκετό καιρό, αποφάσισα πρόσφατα να προσθέσω και μια δεύτερη παρόμοια αλλά πιο ήπια γεύση για καθημερινή χρήση.
Αρχικά δοκίμασα το Northern Lights που δεν μου κάθησε καλά και στην συνέχεια πήγα στο Venus που πραγματικά με ενθουσίασε. Γέμισα λοιπόν τον Kayfun Lite και άρχισα την ολοήμερη πιπίλα. Δεν είχαν περάσει καλά καλά 3 μέρες (περίπου 10 μλ κατανάλωση δηλαδή) και η γεύση σχεδόν χάθηκε. Ανοιξα να αλλάξω αντίσταση και βαμβάκι και βρέθηκα μπροστά στο …. χάος. Η αντίσταση είχε γίνει κατάμαυρη από υπολείμματα του υγρού, το ίδιο και το βαμβάκι που είχε μαυρίσει και δεν καθάριζε σε βαθμό που έδινε την εντύπωση καμένου.  Ολο το εσωτερικό του ατμοποιητή (καμπάνα, καμινάδα, επιστόμιο) ήταν καλυμμένο από μια μαυριδερή μάκα σαν καπνιά.
Όσο καιρό το άτμιζα ποτέ δεν μου έδωσε γεύση καμένου, και στον  δεύτερο μου kayfun  με το ίδιο ακριβώς στήσιμο (1,4Ω – 4,0V – 11,50W) με Gin Addiction η αντίσταση κρατάει χαλαρά πάνω από βδομάδα (20 μλ +) και όταν τον ανοίγω το βαμβάκι είναι πεντακάθαρο και μάκα δεν υπάρχει πουθενά.
Και με το καινούργιο στήσιμο και μετά από περίπου 4 μλ Venus η γεύση άρχισε πάλι να χάνεται και το drip tip έβγαλε μαυρίλα.
Συνάδελφοι, εσείς που το ξέρετε καλύτερα το υγρό έτσι είναι συνήθως ή εγώ κάνω κάτι λάθος? Η σκέψη ότι ένα μέρος αυτής της μαυρίλας καταλήγει στα πνευμόνια μου δεν μου αρέσει καθόλου.
Συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο.
 

Αποσυνδεδεμένος nikosma

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #128 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 15:24 »
Στείλε και εσύ,μήπως τους ταρακουνησουμε λίγο.

Θα το κάνω.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Φανατικός οπαδός του Gin εδώ και αρκετό καιρό, αποφάσισα πρόσφατα να προσθέσω και μια δεύτερη παρόμοια αλλά πιο ήπια γεύση για καθημερινή χρήση.
Αρχικά δοκίμασα το Northern Lights που δεν μου κάθησε καλά και στην συνέχεια πήγα στο Venus που πραγματικά με ενθουσίασε. Γέμισα λοιπόν τον Kayfun Lite και άρχισα την ολοήμερη πιπίλα. Δεν είχαν περάσει καλά καλά 3 μέρες (περίπου 10 μλ κατανάλωση δηλαδή) και η γεύση σχεδόν χάθηκε. Ανοιξα να αλλάξω αντίσταση και βαμβάκι και βρέθηκα μπροστά στο …. χάος. Η αντίσταση είχε γίνει κατάμαυρη από υπολείμματα του υγρού, το ίδιο και το βαμβάκι που είχε μαυρίσει και δεν καθάριζε σε βαθμό που έδινε την εντύπωση καμένου.  Ολο το εσωτερικό του ατμοποιητή (καμπάνα, καμινάδα, επιστόμιο) ήταν καλυμμένο από μια μαυριδερή μάκα σαν καπνιά.
Όσο καιρό το άτμιζα ποτέ δεν μου έδωσε γεύση καμένου, και στον  δεύτερο μου kayfun  με το ίδιο ακριβώς στήσιμο (1,4Ω – 4,0V – 11,50W) με Gin Addiction η αντίσταση κρατάει χαλαρά πάνω από βδομάδα (20 μλ +) και όταν τον ανοίγω το βαμβάκι είναι πεντακάθαρο και μάκα δεν υπάρχει πουθενά.
Και με το καινούργιο στήσιμο και μετά από περίπου 4 μλ Venus η γεύση άρχισε πάλι να χάνεται και το drip tip έβγαλε μαυρίλα.
Συνάδελφοι, εσείς που το ξέρετε καλύτερα το υγρό έτσι είναι συνήθως ή εγώ κάνω κάτι λάθος? Η σκέψη ότι ένα μέρος αυτής της μαυρίλας καταλήγει στα πνευμόνια μου δεν μου αρέσει καθόλου.
Συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο.
 

Αυτό ακριβώς συμβαίνει και σε εμένα με το Venus όταν χρησιμοποιώ βαμβάκι...με φυτίλι είναι τελείως διαφορετική η συμπεριφορά του, δοκίμασέ το.
Έχω την εντύπωση πως στο Venus υπάρχει ποσότητα μελάσας και γι'αυτό το λόγο πιάνει "μάκα"
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2015, 15:29 από nikosma »

Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #129 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 15:32 »

Από το official Facebook Halcyon Haze page:


My message: Hi, I've also contacted you using the website contact form but got no reply. I want to ask if your juices are diacetyl, acetyl propionyl or acetoin free? Please let me know since i love your juices but i also want to know how safe they are. Cheers


Their reply: Hi Harry, thanks for getting in touch. Yes they are free of all of the above nasties. Our liquids are also regularly tested both in house and externally.




Από mail:


My email:
Hi there,I've been using your amazing e-liquids for many months now and I have a question regarding diacetyl and acetyl propionyl testing in Gins Addiction, Northern Lights and Sweet Prudence e-liquids.Can you provide me with a copy or of a lab report that verifies that the e-liquids i mentioned are diacetyl free?I love your products but i would like to know if you have tested for diacetyl and acetyl propionyl in order to also feel safe.
Waiting for your reply


Their reply:Hello Harry,I am sorry for late reply, our team was extremely busy this week.We are not using any of this compounds in our products, our liquids are thoroughly tested on few stages, firstly flavouring parts are examined by our suppliers, quality checked by us and finally batches are checked by external independent laboratories to make sure that they comply to these strict rules.In case of sending you reports, I'll have to ask our senior management for permission, as this documentation is classified as confidential or open for our registered wholesale customers only. I hope that you understand this. I will get back to you as soon as possible.Thank you, have great day,
Jim.





« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2015, 15:39 από silly »

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #130 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 16:02 »
αφου εσενα εστω σου απαντησαν παλι καλα.

Αποσυνδεδεμένος nikosma

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #131 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 16:05 »
Θεωρούν εμπιστευτικό το έγγραφο το οποίο θα λέει πως η ανάλυση δεν περιέχει τις παραπάνω ουσίες;
Μα είναι ένα προιόν το οποίο απευθύνεται στο ευρύ κοινό.
Να βρούμε τότε έναν αντιπρόσωπο και να ζητήσουμε τις αναλύσεις.

Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #132 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 17:02 »
Εμένα μου αρκεί η απάντηση τους. Θα υπενθυμίσω πως είναι αγγλική εταιρία (πολύ αυστηρά τα υγειονομικά εκεί) και η μαμά εταιρία είναι η t-juice που είναι από τους σοβαρούς του χώρου.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #133 στις: Μαΐου 16, 2015, 12:48 »
Σήμερα είχα την πρώτη επαφή μαζί τους αφού μόλις τα έφερε και το κατάστημα που ψωνίζω στην Κρήτη. Λόγω έλλειψης χρόνου δοκίμασα μόνο το Gin's Addiction εκεί, παιδιά ειλικρινά δάκρυσα μιλάμε. Δεν περίμενα ποτέ ότι θα μπορούσε να δοθεί τόση ένταση σε ένα υγρό. Απίστευτο!
Τελικά αγόρασα όμως το Venus in Vapes μιας και ήταν ο λόγος που πήγα εκεί, το πήρα με κλειστά τα μάτια χωρίς να το δοκιμάσω καν. Αφέθηκα αποκλειστικά και μόνο στις περιγραφές του Ρένου και τώρα το ατμίζω για πρώτη φορά, ακόμα το ψάχνω πόσο με τρελαίνει το αποτέλεσμα, πάντως η έντασή του με εξιτάρει υπερβολικά.! Φυσικά κατάλαβα αμέσως ότι μιλάμε για άλλη κατηγορία υγρών, μακράν πιο "εκλεπτυσμένα" κι από τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει μέχρι σήμερα, σαν αυτά της Halo για παράδειγμα. Δεν έχω δοκιμάσει five pawns και πολλά άλλα βέβαια..

Ερωτεύτηκα τα κουτάκια τους, θα τα πάρω όλα απλά και μόνο για να στήσω τα κουτάκια αυτά στο ράφι του σαλονιού! Κι ένα από αυτά τα υγρά θα συνεχίσει να υπάρχει για να με συντροφεύει σε όμορφες στιγμές. Μένει να δω ποιο θα είναι από αυτά στο τέλος.. :)

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #134 στις: Μαΐου 16, 2015, 14:38 »
venus in vapes απλα κορυφη,αλλα και αντιστασιο killer.


επισης η εταιρεια οποτε της ζητηθηκε να δειξει καποια πιστοποιητικα ,εκανε το παγωνι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174880 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93699 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix