vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

439 επισκέπτες, 3 χρήστες
panoskapa, Jorge, Tem

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #225 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 23:22 »
Σας ευχαριστώ βρε παιδιά για την άμεση απάντηση. Έπρεπε να το φανταστώ στο κατάστημα που το πήρα ότι κάτι δεν πάει καλά με το χρώμα αλλά πρώτη φορά το πήρα λέω και εγώ μπορεί έτσι να είναι το σωστό.
(Image removed from quote.)
Τώρα έχει και φως από την οθόνη αλλιώς θα φαινόταν ότι είναι αρκετά ποιο σκούρο. Μήπως ξέρουμε και ποια γεύση της halcyon είναι αυτή η ροδοκόκκινη αηδία που ατμιζω να ξέρω να μην τη ξαναπάρω?

Αυτό το χρώμα έχει περίπου το sergeant vapour. Δεν είχε ετικέτα το υγρό? Τα halcyon haze έχουν ετικέτες και είναι τοποθετημένα σε στρογγυλό χάρτινο κουτί.

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #226 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 23:25 »
Οχι ολα, biafra και sergeant δεν εχουν χαρτινο κουτι. Ετικετα φυσικα και εχουν ομως.

@Estrifan
Μιας και κανω sweet prudence αυτη την εβδομαδα στο φαινομενο και ηταν ωρα αλλαγης βαμβακιου με εψησες και εστησα και μια αντισταση με ni200 ετσι για το γ@moτο.
Παιζει πολυ ομορφα αλλα θελει το στρωσιμο του, αυριο θα δειξει, αλλα εδειξε καλα σημαδια απο τωρα.
Το περιεργο ειναι οτι δεν εβαλα της ud αλλα ενα αλλο. Αρχιζω και πιστευω πως δεν τα παω καλα καθολου με τα συρματα της ud καθε ειδους.
Παω να γραψω στο νημα του ni200.  :))

Αποσυνδεδεμένος geomos

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #227 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 00:08 »
Αυτό το χρώμα έχει περίπου το sergeant vapour. Δεν είχε ετικέτα το υγρό? Τα halcyon haze έχουν ετικέτες και είναι τοποθετημένα σε στρογγυλό χάρτινο κουτί.
Την ετικέτα την έβγαλα για να φαίνεται καλύτερα το χρώμα στη φωτογραφία. Όχι χάρτινο κυλινδρο δεν είχε, μου το έδωσαν έτσι.
Όπως έγραψε και ένας συνφορουμιτης μπορεί επειδή το πήρα με 12αρα νικοτινη να είναι πιο σκούρο αν και δεν μου έχει ξανατυχει σε άλλο υγρό.
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις, θα το αφήσω λίγο ανοιχτό μπας και ξεθυμανει, το δοκίμασα σε kanthal και στο ναυτιλο και στον kfl σε εύρος από 10 με 15 watt.

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #228 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 00:10 »
Αυτό με τη νικοτίνη παίζει...δες το δικό μου που είναι 0mg... νεράκι...  ;)

Αποσυνδεδεμένος Mixalis78

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #229 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 00:30 »
Με την έκπτωση του φόρουμ πάει στα 12,75 τα 20 μλ.
[fontsize δηλαδή θα πρέπει να το πω ότι είναι γραμμένος εδώ για να μου κάνουν την έκπτωση;

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #230 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 13:10 »
Δεν αντιλέγω για το κουτί παιδιά. Ψώνισα από 2 διαφορετικά μαγαζιά σε διαφορετικές χώρες και ήταν σε χάρτινο κουτί.

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #231 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 22:25 »
Εχουν χαρτινο κουτι τα "παλια τους" αλλα ελλαδα τουλαχιστον δεν εχω δει σε biafra και sergeant που ειναι και τα δυο τελευταια της halcyon χαρτινο κουτι. Τα υπολοιπα εχουν.
Οταν ρωτησα τα καταστηματα γιατι δεν εχουν χαρτινο κουτι αυτα μου ειπαν οτι ετσι ηρθαν απο Αγγλια χωρις κουτι.   :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #232 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 00:13 »
Παιδιά, μία γρήγορη ερώτηση. Αν διάβασα σωστά, κατάλαβα πως είναι έντονα σε άρωμα. Είδα επίσης πως δεν είναι 50-50, αν παρ' όλ' αυτά προσθέσω βάση (50-50) θα το κάνω χάλια το υγρό;

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #233 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 00:50 »
Εγώ που λατρεύω το sweet prudence, ούτως ή άλλως του βάζω 50/50 βάση για να ρίξω την νικοτίνη από το 12 στο 9. Το υγρό παραμένει υπέροχο και μπορώ να σου πω και λίγο καλύτερο γιατί κόβει μια ιδέα από αυτή την έντονη γλυκάδα. Για τα υπόλοιπα υγρά δεν μπορώ να σου πω γιατί κανένα δεν μου άρεσε τόσο στην δοκιμή ώστε να το αγοράσω. Το sweet prudence όμως μου αρέσει τόσο που το ανακατεύω πολλές φορές με διάφορα ξηρά, ψιλοβαρετά καπνικά και τα απογειώνει!

EDIT: Όταν γράφεις κάτι σ' ένα φόρουμ με αρκετές χιλιάδες μέλη, όλο και κάποιος τρελλός θα βρεθεί που θα θυμάται μετά από καιρό κάτι που έγραψες μια μέρα έτσι στο άσχετο. Ο τρελλός λοιπόν είμαι εγώ και πριν κανένα μήνα περίπου κάπου έγραψες πως έχεις να ανακοινώσεις κάτι πολύ ευχάριστο αλλά όχι ακόμα. Έκτοτε σιωπή. Δεν νομίζεις πως αρκετά κράτησες εμένα (και όλους τους άλλους τρελλούς σαν κι εμένα) σε αγωνία;  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2016, 12:34 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #234 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 17:11 »
@cpbaroque, καλησπέρα κι ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση (αν και τη διάβασα αργοπορημένος, κι αφού ήρθα με τα υγρά).
Πήρα το yellow biafra με 18mg (είδα το 60-40 pg/vg), και είμαι έτοιμος για μίξη των 20ml υγρού + 10ml βάσης 50-50. Πέρα απ' τη δοκιμή που έκανα στο κατάστημα (2η φορά σήμερα), δεν έχω ακόμα άποψη πέρα απ' το ότι είναι υπέροχο υγρό, κι έμεινα με την εντύπωση πως είναι για όλη μέρα. Θα δω τις επόμενες μέρες περισσότερα, (επίσης, δεν ξέρω αν λόγω c.c. υπάρχει σχετική έλλειψη, πάντως πήρα από τα τελευταία 20μελα με 18mg). 

 
(Εκτός θέματος. Χαχαχα, ναι το έχω προσέξει πως δεν ξεχνάς τίποτα. Δεν θ' αποκάλυπτα τίποτα συγκλονιστικό, απλώς είχαν συμπέσει 2 διαφορετικά πράγματα, και καλύτερα που δεν μίλησα. Το ένα ήταν καθαρά δικό μου θέμα, με το μηχανικό Talos, όπου επάνω στην αναζήτηση σέρβις έγινε κάποια σύγκριση που μ' εντυπωσίασε, και το 2ο με μία φήμη-μπαρούφα πως κάτι ερχόταν από Αμερική. Αυτό όμως που ακόμα μαθαίνω είναι πως από Svoemesto πάλι κάτι έρχεται σύντομα. Επέμενα για 2ο Kfl+ και παίρνω απάντηση μέχρι και σήμερα: μην βιάζεσαι, τώρα έρχονται τα καλύτερα. Ίσως  κάτι να ξαναμαγειρέψει στη σελίδα του. Αν έμαθα μπαρούφες τότε λέω και μπαρούφες. Δεν ξέρω τίποτα άλλο, είμαι αθώος).

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #235 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 10:17 »
Καλημέρες σε όλους! Έχω την εξής ερώτηση...


Το ψήνω να πάρω κανένα υγράκι halcyon haze για δοκιμή. Έχω δοκιμάσει τα περισσότερα της σειράς σε καταστήματα αλλά δεν έχω αγοράσει κανένα ακόμα για το λόγο ότι βγαίνουν είτε σε 0mg είτε σε 6mg, ενώ εγώ κάνω 3mg και ήδη σκέφτομαι να το ρίξω στα 1.5-2mg γιατί με το sub-ohming δεν τα αντέχω και πολύ.  Σκέφτομαι να αγοράσω κανένα 6αρι Yellow Biafra και να το σπάσω... Λέτε να σηκώνουν 50% αραίωση με μηδενική βάση χωρίς να χάσουν τραγικά σε γεύση?
 :sign_voithia:

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #236 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 19:33 »
Για να το κατεβασεις σε 3mg νικοτινη θα πρεπει να κανεις μια αραιωση 1:1 στο 6αρι με μηδενικη βαση. Δε νομιζω να αντεξει.
Δε παιρνεις ενα 6αρι και ενα μηδενικο? Και εγω καποιες φορες τα σπαω λιγο με βαση να μην ειναι τοσο εντονα αλλα δε νομιζω να σηκωνει τετοια αραιωση.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #237 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 22:10 »
@Ntinlanden το ξέρω ότι θέλει αραίωση 1 προς 1, γι'αυτό και είπα να ρωτήσω. Σκέφτηκα και την επιλογή να πάρω και μηδενικό αλλά ρώτησα μπας και μειώσουμε και το κόστος και έχω με ένα σμπάρο δυο τρυγόνια!  :victory:


Ευχαριστώ για την απάντηση όμως!

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #238 στις: Φεβρουαρίου 21, 2016, 00:13 »
Οχι δε νομιζω να αντεξει, φαντασου με το λιγο σπασιμο που κανω και χανει σε ενταση.
Με ενα 6αρι και ενα μηδενικο θα εχεις 40ml υγρο 3mg, δοκιμαζεις αυτο να σπασεις λιγο αλλα μεχρι το σημειο να μην ατονισει δε θα κερδισεις και τιποτα.
Εγω τα σπαω ελαχιστα αναλογα σε ποιον ατμοποιητη τα βαλω αλλα οχι για περισσοτερα ml (γιατι πραγματικα ειναι μικρο το σπασιμο 2-3-4 ml στο μπουκαλι φαντασου) αλλα να μην ειναι τοσο εντονο και με κουρασει.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #239 στις: Απριλίου 17, 2016, 10:04 »
Πήρα χτες ένα 10μελο yellow biafra.Ωραίο υγράκι,αν και θα το ήθελα ένα κλικ παραπάνω σε ένταση στη γεύση .Και 12 ευρώ το 20ml είναι καλή η τιμή του,ίσως και από τις καλύτερες επιλογές σε αυτα τα χρήματα σε σχέση με ότι έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα.Με έβαλε στο τριπάκι να δοκιμάσω κι άλλα της ίδιας εταιρίας.Το earth brother μάλλον θα είναι το επόμενο γιατί ψάχνω ένα ωραίο καπνικό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559869 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11006 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364