vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 1 χρήστης
dkostas

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #210 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 22:14 »
Το Yellow Biafra, έχει αλλαγμένες αναλογίες VG-PG? H πάλι είναι οι κλασικές της Halcyon Haze με τούμπανο την PG?

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #211 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 12:08 »
Και ανοικτοχρωμο υγρο δεν το λες τη biafra.
60pg -40vg ειναι.

Αποσυνδεδεμένος geomos

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #212 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 15:46 »
Καλησπέρα σε όλους!  Χτες αποφάσισα να δοκιμάσω το yellow biafra διαβάζοντας τη περιγραφή του αλλά και τις εντυπώσεις σας στο φόρουμ.
Έχω κάποιες ερωτήσεις. .. Το χρώμα του είναι ανοιχτό κόκκινο?  Έχει η halcyon haze κάποιο άλλο υγρό που να θυμίζει red bull?
Το δοκίμασα χτες σε nautilus mini και σε kfl+ και δεν μπορώ να βρω έστω και σε επιγευση τα συστατικά που υποτίθεται πως έχει!  Δεν είμαι γευσιγνωστης να καταλαβαίνω 8 διαφορετικές βανίλιες σε ένα υγρό ούτε έχω πανάκριβο εξοπλισμό σε ατμοποιητες αλλά μέχρι στιγμής όταν αγόραζα ένα π.χ grandmaster καταλάβαινα τη μπανάνα και το φιστίκι.
Με το συγκεκριμένο μου βγάζει γεύση red bull που σιχαίνομαι. Υπάρχει περίπτωση να θέλει κάποια ωρίμανση? Το πρώτο που σκέφτηκα ήταν μήπως έγινε λάθος στις ετικέτες. Άσε που λόγω ονόματος και μπανάνας το περίμενα ποιο κιτρινωπο σαν χρώμα.

Αποσυνδεδεμένος GgM

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #213 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 16:47 »
Στα 6mg νικοτίνης που το ατμίζω και έχοντας αγοράσει πάνω από 10 μπουκαλάκια, θα πω πως το yellow biafra είναι αυτό που λέει..κίτρινο...και μάλιστα κίτρινο ανοιχτό. Σε άλλη περιεκτικότητας νικοτίνη δεν ξέρω αλλά το κόκκινο μου φαίνεται περίεργο.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #214 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 16:54 »
μάλλον έχει γίνει λάθος στις ετικέτες.Τη μπανάνα δεν τη χάνεις σ'αυτό το υγρό...

Αποσυνδεδεμένος geomos

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #215 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 19:43 »
Σας ευχαριστώ βρε παιδιά για την άμεση απάντηση. Έπρεπε να το φανταστώ στο κατάστημα που το πήρα ότι κάτι δεν πάει καλά με το χρώμα αλλά πρώτη φορά το πήρα λέω και εγώ μπορεί έτσι να είναι το σωστό.

Τώρα έχει και φως από την οθόνη αλλιώς θα φαινόταν ότι είναι αρκετά ποιο σκούρο. Μήπως ξέρουμε και ποια γεύση της halcyon είναι αυτή η ροδοκόκκινη αηδία που ατμιζω να ξέρω να μην τη ξαναπάρω?

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #216 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 20:22 »
Ειναι σε 6mg και τα 3, δεν ξερω ποσο ειναι το δικο σου (οσο πιο πολυ νικοτινη τοσο πιο σκουρο)

Με τη σειρα: yellow biafra, sergeant vapour, sweet prudence.

Εαν ειναι biafra το δικο σου δε παιζει οντως να μη καταλαβεις μπανανα, ακομα και μολις ανοιξεις το μπουκαλι απο το αρωμα.
 :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #217 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 20:57 »
Άσχετο με τη ροή της συζήτησης αλλα αυτό το Sergeant Vapour είναι μακράν το χειρότερο που έχω δοκιμάσει

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #218 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 21:46 »
Το δοκιμασα τοτε που βγηκε απο φιλο, του λεω περιεργο πολυ, οχι πολυ ωραιο αλλα ιδιαιτερο, παρ'το απο εδω ομως.
Φευγοντας απο τον καφε ισα που θυμηθηκαμε να ξανααλλαξουμε ατμοποιητες γιατι του τον ειχα ξαναπαρει και ρουφαγα απο αυτο.
Τελικα το πηρα και μου αρεσε παρα πολυ, το εβαζα σε subtank mini στο τερμα σφιχτο του τον αερα και δε μου εβγαζε αυτη τη πικρα απο το ραβεντι, ενα γλυκο πολυ ωραιο υγρο με βαση το βατομουρο. Πολυ ωραιο ομως.
Τωρα που το βαζω σε φαινομενο και εβιβα κατι δε μαρεσει ομως. Εχασε αυτη τη γλυκα. Θεωρω υπευθηνους τους δυο τελευταιους ατμοποιητες γιατι ανεδειξαν το υγρο και εβγαλαν ολα τα αρωματα-γευσεις του.
Ισως ο subtank να εκρυβε λιγο απο το ραβεντι και γι'αυτο να μου αρεσε τοσο πολυ.

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #219 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 21:50 »
Τότε μάλλον δεν είναι τυχαίο που κι εγώ σε Phenomenon και Eviva το έβαλα. Και όπως το έβαλα, το έβγαλα και από τους δυο  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #220 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 21:57 »
Θα συμφωνήσω στο ότι είναι ιδιαίτερα υγρά που κάποιες γεύσεις τους παίζουν διαφορετικά σε διαφορετικούς ατμοποιητές! Δύο έχω δοκιμάσει όλα κι όλα απο αυτά, τέτοιες διαφορές απο ατμο σε ατμο δεν έχω ξαναδεί...
Το Northern Lights ας πούμε στο κατάστημα που το δοκίμασα μου άρεσε ενώ στον Billow μετά... δεν, παραήταν έντονη η γλυκόριζα με τη μέντα, που εγώ τη μέντα τουλάχιστον δεν τη θέλω τόσο δυνατή. Την οποία μάλιστα δεν την πολυκατάλαβα στο μαγαζί...
Το Yellow Biafra μια χαρά μιας που ενώ και εδώ ήταν πιο έντονη η γεύση, μπανανούλα είναι...πόσο να σε χαλάσει...   ;D

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #221 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 22:11 »
Εχω "πιει" πολλα μπουκαλακια biafra απο περυσι το καλοκαιρι με τον subtank. Το συνηθισα με αυτον και οταν το εβαλα στο φαινομενο κατι με ξενισε!  :laugh1:
Αυτο το υγρο την επομενη θα το βαλω στον εβιβα να δω τι λεει και εκει.

Το sergeant μου ειχε πει και ο φιλος τοτε πως γκενεν αυτο και στον subtank του αρεσε περισσοτερο και απο τον nextgen του!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 10, 2016, 22:27 από Ntinlanden »

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #222 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 22:17 »
Μόνο αυτό είναι λες...? Για φαντάσου τόσο "ευαίσθητο" υγρό να το βάλεις και σε άλλο σύρμα να σου αλλάξει και απο εκεί η γεύση...  ;)

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #223 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 22:20 »
Λες τωρα?
Με ni200 το εκανα τοτε το sergeant στον subtank...
Φαινομενο και εβιβα που το εβαλα με kanthal...
Μωρε λες?...

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #224 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 22:36 »
Εύκολα! Εδώ πριν μια ώρα έβαλα Dan Lucas Outlaw σε NiFe και για πρώτη φορά μου έδωσε τον καπνικό του χαρακτήρα το υγρό, δε θα έχει διαφορά σε αυτά?
 ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172312 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14053 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182786 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364