vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 4 χρήστες
infernity, manoslykos, mathimatikos1966, agelosd

Twitter

T2 clearomizer Alter eGo (review)

T2 clearomizer Alter eGo (review)
« στις: Ιουλίου 29, 2012, 20:31 »
Ο ατμοποιητής ce4+ όσο και να είναι αξιοπρεπείς ήρθε η ώρα να παραδώσει τη σκυτάλη σε έναν νέο ατμοποιητή,  εμπνευσμένο από αυτόν αλλά πλέον τον ξεπερνάει σε ποιότητα, σε χωρητικότητα, σε ευκολία,  αλλά και σε απόδοση γεύσης και τζούρας.



Ποιος είμαι

Να σας συστηθώ με τη σειρά μου: με λένε Τ2 και είμαι ένας ατμοποιητής ηλεκτρονικού τσιγάρου που δημιουργήθηκα με τα θετικά στοιχεία του ce4+ και με όποιες βελτιώσεις έχουν να κάνουν για την παρέα που θα σας κρατάω για τους επόμενους μήνες.
Θα πρέπει να σας πως ότι δημιουργοί μου αποφάσισαν μάλιστα να έχω αδέρφια και για αυτό δημιούργησαν τον λευκό, τον φιμέ, τον μπλε, τον κίτρινο, τον μωβ και τον πράσινο.



Σχεδιαστικά αν κάποιος με κοιτάξει θα δει πως είμαι πιο ψηλός από τον πατέρα μου κατά 4 χιλ.
καθώς επίσης και πιο εύσωμος,



αυτό είναι και πλεονέκτημα καθώς τώρα πλέον μπορώ να πω ότι
δεν θα χρειάζεται με συμπληρώνεται συνέχεια με υγρό, ίσως άλλη μια φορά τη μέρα θα είναι αρκετό  για να σας συντροφεύω από το πρωί ως το βράδυ όπου και θα πρέπει να με ξεκουράζεται και εμένα.
Θα δείτε επίσης πως στο επάνω μέρος μου πλέον φοράω ένα επιστόμιο πιο γερό πιο στρογγυλεμένο και φυσικά δεν θα ήθελα κάποιος από σας να με σφίγγει  για να κουμπώσω και να ακουμπήσω στην κεφαλή μου μιας και μπορεί να χαλαρώσει το λαστιχάκι μου και να αρχίζω να έχω διαρροές.
Επίσης θα προσέξατε πως στο κάτω μέρος μου φοράω ποδιά τύπου δαχτυλιδιού ή οποία είναι για να βιδώνει με το σπείρωμα τύπου eGo όπου εσείς αγαπάτε, σε οποιαδήποτε συσκευή εκτός από τις συσκευές vv όπου θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε και αντάπτορα.



Αν με κοιτάξετε καλύτερα θα δείτε πως εκτός από τη διάφανη δεξαμενή μου και το σκουφί μου στο εσωτερικό μου σώμα υπάρχει ένας άξονας όπου εκεί κάθετε ο εγκέφαλος μου. Είναι ένας άξονας όπου εκεί φιλοξενείται η αντίσταση μου και το φιτίλι μου. Τώρα μάλιστα για όποιον θέλει να το βγάλει για καθάρισμα ή για να το αλλάξει είναι πανεύκολο αρκεί να το περιστρέψει να το ξεβιδώσει και να το ξαναβάλει πάλι με τον ίδιο τρόπο στη θέση του.





Αρχίστε λοιπόν ! αρκεί ένα γέμισμα με υγρό αρεσκείας σας ως και τα φιτίλια μου και ξεκινάμε!
Μην ξεχάσω να σας πω πως στο πρώτο γέμισμα αφήστε με να ξεκουραστώ σε πλαϊνή θέση για λίγα λεπτά και μετά είμαι όλος δικός σας. Μπορείτε να κάνετε ότι θέλετε ! μπορείτε να βάλετε την μπαταρία eGo ή το vv σας αρκεί να προσέξετε λίγο με τα watts και να μην με ζεματίσετε γιατί εκεί θα σας το πω ότι με κάψατε . Ξεκινήστε λοιπόν , αφού μετρήστε την αντίστασή μου και μην το παρακάνετε μάλιστα τώρα που φοράω την 1.6 Ohm αυξήστε τα volts αλλά με μέτρο, εγώ θα σας πω που θα σταματήσετε και  βάλτε όπισθεν …λοιπόν που φτάσατε είσαστε στο 4 Volts ωραία !! θα σας προτείνω να μείνετε ως εκεί για να μπορώ να σας δίνω την επιθυμητή γεύση αλλά και πολύ πλούσιο και πυκνό ατμό.
Τελικά να μείνετε εκεί, αν και λίγο ακόμα μπορώ να σας δώσω watts, αλλά μάλλον θα χάσετε τη γεύση σας και μάλιστα αν το παρακάνετε θα σας απογοητεύσω και δεν σας το συνιστώ. Να με προσέχετε για να σας αποζημιώσω και εγώ με τη διάρκειά μου αλλά και την σταθερή απόδοση μου .
Οι φίλοι που θα με τοποθετήσουν σε eGo μπαταρίες δεν θα χρειαστεί να κάνουν τίποτα άλλο παρά να τραβούν τζούρες και δεν θα τους προδώσω ποτέ, ότι μα ότι να μου κάνουν, αρκεί να φροντίζουν να είμαι γεμάτος υγρή τροφή .





Όσον αφορά την υγιεινή μου δεν χρειάζονται πολλά πράγματα για μένα παρά ένα μπάνιο κάθε 3,4 μέρες να φύγουν κατάλοιπα από το σώμα μου και μετά φυσικά ένα καλό στέγνωμα. Να προσέξτε μην μου ρίξετε νερό μέσα στον κεντρικό μου άξονα γιατί θα πρέπει να με φυσάτε να φύγουν οι υγρασίες γιατί αν δεν φύγουν δεν θα έχετε πλούσιο ατμό και ούτε «χτύπημα» θα νιώθετε!!  Επίσης θα σας συνιστούσα πριν από τη χρήση για πρώτη φορά να μου κάνετε ένα ζεστό μπανάκι με χλιαρό νερό επειδή από το εργοστάσιο κατασκευής μπορεί να έχουν μείνει μέσα υγρά από δοκιμές πριν την κυκλοφορία μου.
Όπως θα έχετε δει στο κάτω μέρος μου στο σπείρωμα μου υπάρχουν δυο μικρές τρυπούλες αντικριστά αυτές είναι για την αεράτη τζούρα και αν τις κλείσετε θα σφίξει πολύ δεν σας το συνιστώ αν και είναι λίγο πιο αεράτη από τους προκατόχους μου. Φαντάζομαι ότι μόλις με συνηθίσετε θα σας αρέσει πολύ.



Μην ξεχνάτε επίσης πως δεν είμαι φτιαγμένος για να κρατάτε την αντίσταση και το φιτίλι μου μήνες, αλλά καλό θα είναι να το αλλάζετε κάθε 20 μέρες για να μπορώ και εγώ να σας ικανοποιώ.
Για να μου ρίξετε υγρό αρκεί να ξεβιδώσετε το σκουφί μου και να με ταΐσετε με ένα μπουκαλάκι κατά προτίμηση με βελόνα ή με σταγονόμετρο.

Τι θα σας αρέσει

@ Η χωρητικότητα που έχω χωρίς να στάζω υγρά.
@ Η ποιότητα μου από καλής ποιότητας υλικά αντοχής.
@ Η αεράτη τζούρα μου
@ Ο πλούσιος και πυκνός ατμός μου αλλά όχι στα όρια όπως σας είπα!
@ Πολύ καλή γεύση απόδοσης υγρών αλλά να μην το παρακάνετε!
@ Πολύ καλή τιμή έχω και επίσης και οι ανταλλακτικές μου κεφαλές!

Τι δεν θα σας αρέσει

@ Ρε παιδιά τους το χα πει: βάλτε λίγο φιτιλάκι ακόμα δεν χάλασε ο κόσμος! έτσι αναγκάζονται να με περιστρέφουν συνέχεια όταν το υγρό μου κοντεύει να τελειώσει !
@ Χάλασε ο κόσμος να μπορώ να ξεβιδώσω τη ποδιά μου ? τους τα είπα αλλά δεν με άκουσαν!
@ Δεν είμαι και κούκλος επάνω σε vv αλλά με eGo αν παντρευτώ θα σας αρέσω
@ Βγάζω ζεστό ατμό και ιδιαίτερα με απανωτές ρουφηξιές αν κάνετε πολύ ζεστό 



Τέλος θα ήθελα να σας πω ότι όποιος με συμπαθήσει και μου δείξει αγάπη θα τον αποζημιώσω με το παραπάνω και θα του δίνω και καλό χτύπημα και αεράτη τζούρα-ίσως λίγο υπερβολική- επίσης δεν θα τον αφήσω με παράπονα μιας και είμαι και αρκετά φθηνός στην αγορά μου, αν δεν με πιστεύετε ρωτήστε ή κοιτάξτε να με βρείτε στο κατάστημα μου ivape.eu και με τιμή για τους φίλους στα μέλη μας είναι  6,15 € και οι κεφαλές μου κοστίζουν 2,16 € η κάθε μια.

ΥΓ. Θα ήθελα να ευχαριστήσω την εταιρεία ivape.eu για την προθυμία της να δωρίσει τους ατμοποιητές για ένα σύντομο review, να της ευχηθούμε καλές δουλειές και καλή επιτυχία στους νέους ατμοποιητές της που φέρουν το λογότυπό της Alter ego

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 29, 2012, 20:48 »
Πολύ ωραίο και πρωτότυπο review...
Bravos....

Εμένα μου φάνηκε λίγο πιο αεράτη η τζούρα από ότι θα ήθελα βεβαία... αλλά οκ.

Σε αυτό με τα φυτιλια, επίσης,έχεις δίκιο.... θα προτιμούσα να ήταν λίγο μεγαλύτερα για τέλεια τροφοδοσία...

Σορυ, έχω την τάση να μένω στις βελτιώσεις ...  ;)

Sent from my A100 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 29, 2012, 20:51 »
τα λεει παρα πολυ καλα ο Τ2 και διατηρει και την ομορφια του προκατοχου του και ας μεγαλωσε λιγο...τα χρωματακια το ισσοροπουνε.....και εχει και απολυτο δικιο και κακως δεν τον ακουσαν οτι θα ηταν καλυτερα να ξεβιδωνει η ποδια του...θα γινοτανε ο καθαρισμος του πιο ευκολος και χωρις το αγχος μην πεσει νερο στον κεντρικο αξονα ........
αλλα τους συγχωρουμε γιατι μαλλον θα ανταμοιφθουμε απο το περισσοτερο υγρο και την διαρκεια της αντιστασης του...... :) :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 29, 2012, 20:55 »
Μπραβο για την παρουσιαση Γιαννη!

Αν η αποδοση του Τ2 ειναι αντιστοιχου επιπεδου με την παρουσιαση σου, τουε πιστευω δεν θα αφησει ανικανοποιητους τους κατοχους του. :D

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 29, 2012, 20:58 »
Πάρα πολύ καλή παρουσίαση και αναλυτική!!
Γιάννη μπράβο σου!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 29, 2012, 21:09 »
Πολυ καλο το review Γιαννη αλλα εσυ δεν ειπες κουβεντα ,ολο ο Τ2 μιλαγε !! :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος optostyle

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 29, 2012, 21:10 »
ΠΟΛΥ αερατη τζουρα..και δε με βολεψε..
Εβαλα και μακρυ φυτιλι για δοκιμη με μικρες διαφορες καλυτερος οσο αναφορα την τροφοδοσια..
Σε καποια φαση εβγαλα και ΟΛΑ τα σιλικονακια απο μεσα(γιατι μου μυριζε αρκετη ωρα και με κουρασε) και η τζουρα ηταν ακομα πιο αερατη σε σημειο να ρουφαω ατελειωτα και με λιγες μπουρμπουληθρες κατα διαστηματα
Σε γενικες γραμμες ομως καλος με μπολικο υγρο αναπληρωσης σε βγαζει αρκετες ωρες..... και με καλη γευση
Α...και προσοχη στο drip γιατι αν το σφιξεις λιγο παραπανω μενει μονο το πλαστικο στο χερι και το μεταλλο στο σωμα

Αποσυνδεδεμένος AIOLOS65

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
  • CARPE-DIEM
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 29, 2012, 21:36 »
Μιά απ' τα ίδια και εγώ. Πέρα από την χωρητικότητα δεν με βόλεψε καθόλου. Πολύ αέρας στην τζούρα και βάσανο να τον γυρίζεις συνέχεια γιά την τροφοδοσία του φυτιλιού.  Εντάξει από γεύση καλός αλλά δε φτάνει αυτό.  :hmmm:

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 29, 2012, 21:41 »
Ο "αέρας" που λες είναι ατμός και όση δύναμη βάλεις τόσο πιο πολύ ατμό θα πάρεις, αυτό σε
μερικούς δεν θα αρέσει όπως λες δεν σε "βόλεψε" εμένα προσωπικά με εντυπωσίασε σε σχέση
με τους προκατόχους του.
Ίσως να έκλεινες την μια τρυπούλα από τις δυο οπότε μειώνεται 50% με κλειστές και τις δυο δεν
μπορείς να ατμίσεις, θα βουλώσουν τα αυτιά σου  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 29, 2012, 21:41 »
Μπράβο Γιάννη ωραία παρουσίαση.

Μια ερώτηση μόνο.Η ανταλακτική φυτιλοαντίσταση μπαίνει βιδωτή όπως στον ce4 crystal η πατητή γιατί δεν βλέπω να έχει
βόλτες.

Εγώ πιστεύω πως μειονεκτεί έναντι του ce4 crystal στο ότι δεν ξεβιδώνει η ποδιά :)) για να πλυθεί καλά.

Βέβαια υπερτερεί σε χορητικότητα υγρού έναντι του crystal τον οποίο εγώ τελευταία που ατμίζω 0 mg γεμίζω συνέχεια. >:(

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 29, 2012, 21:45 »
Η κεφαλή μπαίνει βιδωτή με 2,3 βόλτες και μάλιστα δεν χρειάζεται να την ζορίσεις για να πάει στο τέρμα όπως στον crystal. Την πιάνεις στο επάνω μέρος και την ξεβιδώνεις πανεύκολα.
Τώρα αν άνοιγε στο κάτω μέρος θα είχαμε ... bingo  :)

Αποσυνδεδεμένος AIOLOS65

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
  • CARPE-DIEM
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 29, 2012, 21:55 »
Όταν λέω αέρας εννοώ "αεράτη τζούρα"  Σε σχέση με τον crystal χρειάζεται περισσότερη και δυνατότερη εισπνοή γιά να αποδώσει την ίδια ποσότητα ατμού.  και να σκεφτεις ότι κάνω 36άρα vg. Τέλος πάντων γούστα είναι αυτά.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 29, 2012, 22:11 »
H απόλυτα αεράτη τζούρα δίνει σίγουρα πόντους στον Τ2.  Σε συνδυασμό βέβαια και με το πολύ καλό χτύπημα.
Λογικά ο Τ2 της Alter eGo δεν πρέπει να έχει πρόβλημα με την ανθεκτικότητα και την ποιότητα κατασκευής του επιστομίου. Απλά το αναφέρω αφού σε προηγούμενη παρουσίαση του Τ2/eGo CC (όχι της Alter eGo) είχε γίνει σχετική συζήτηση για την ανθεκτικότητα του επιστομίου
(http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11511.msg436118.html#msg436118)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 29, 2012, 22:28 »
Εμένα το επιστόμιο δεν έπαθε κάτι πάντως ...

Sent from my A100 using Tapatalk

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 29, 2012, 22:45 »
Αυτό με το επιστόμιο που ράγισε-άνοιξε αν και το είχα στο νου δεν έχω δει κάτι τέτοιο ακόμα
και όπως λέει και ο Δημήτρης που τους δουλεύουμε από την Τρίτη τους ατμοποιητές, δεν έχω
διαπιστώσει κάτι.
Δείχνει μεγάλης αντοχής αλλά αν συμβεί με τη χρήση και βέβαια θα αναφερθεί.
Όπως λέει και ο Θέμης υπάρχει κάποιο θέμα, σε αυτούς ποιος ξέρει μπορεί να είναι από άλλη
παρτίδα. :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208075 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66659 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175058 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14739 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93805 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix