vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #390 στις: Απριλίου 21, 2015, 12:42 »
Και οι γνωστοι καλοι κλωνοι Grandmaster και Castlelong οκτώ και επτά υλικά έχουν...
Οι δυο καραμελες ειναι σιγουρα διαφορετικές και δινουν αλλο παοτελεσμα, το custard ισως θα μπορουσε να λειπει αν και κανενα αλλο αρωμα απο αυτα της συνταγης δεν φερνει στην κρεμα αυτη.
Πολλες φορες μερικά συστατικά μπαίνουν απλά για να δώσουν μια επιπλέον νότα. π.χ. το acetyl pyrazine εδώ μπαίνει μόνο τόσο λίγο για να δώσει μια μικρή νότα "ψημένου". Το cotton candy επίσης σε τόσο μικρη ποσότητα μπαίνει για να δώσει "όγκο" και αντίστοιχα η κρεμα για να δωσει πιο "κρεμωδη" υφή.
Μια δοκιμή θα μας πείσει ή όχι , όπως εκανε και στις αλλες συνταγες...


σιγουρα εσυ ξερεις πολυ καλυτερα αφου κανεις τοσες δοκιμες, απλα εμενα σαν ασχετου με μιξεις (περα απο τα απλα 1 αρωμα + 1 βαση), αν και τα περισσοτερα απο τα υλικα αυτα τα εχω κανει απο μονα τους και τα ξερω, μου φαινονται πολλες οι αλληλοκαληψεις.
Αν θελεις βουτυρο-κρεμα (gustard) στη συνταγη γιατι να μην βαλεις butterscotch αντι για την πικρη caramel και ισως να τσιμπησεις και την whiped cream. Ασε που ετσι πιθανον δεν χρειαζεται και το caramel candy (πολυ κοντα στο butterscotch + cotton candy / ethyl maltol, συμφωνα με την εμπειρια μου). Εχεις και τη βανηλια παγωτο!!!!  Αβυσσος. 

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
ΣΣ. Λιγο ασχετο αλλα το vanilla bourbon τι γευση ειναι?
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 21, 2015, 12:48 από DIMTH »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #391 στις: Απριλίου 21, 2015, 13:40 »
Λιγο ασχετο αλλα το vanilla bourbon τι γευση ειναι?

Πολυ βαρια μυρωδια βανιλλιας με μια ελαχιστη αισθηση απο bourbon.
Για μονο του το θεωρω πολυ εντονο για ατμισμα, μπουχτιστικο, για αναμειξεις σε μικρο ποσοστα θα ειναι καλο.

Αποσυνδεδεμένος marnik

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #392 στις: Απριλίου 21, 2015, 15:28 »
εκανα τον κλωνο grandmaster v3 με την διαφορα αντι για την μπανανα που εγραφε εβαλα banana foster(tpa) και μου βγηκε πολυ εντονη η μπανανα.
φταιει η μπανανα ή ετσι ειναι και στο original?
καποιες αλλες συνταγες βαζουν λιγοτερη μπανανα και περισοτερες βαννιλιες
αυτη που εκανα εχει μπανανα 5%
ποια νομιζεται ειναι η καλυτερη???

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #393 στις: Απριλίου 21, 2015, 15:56 »
η μπανανα φοστερ ειναι γλυκο με μπανανα ... εσυ χρειαζεσαι σκετη μπανανα

μπανανα Φοστερ ------->   και εσυ θελεις



αυτη 

Αποσυνδεδεμένος marnik

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #394 στις: Απριλίου 21, 2015, 16:47 »
δεν εχω ρε ΚΩΣΤΑ γι αυτο το εγραψα
δεν ειμαι και ΑΘΗΝΑ να παω να παρω και εχω ηδη παραλαβει 2 παραγγελιες απο ΑΜΕΡΙΚΗ .να μην παω για τριτη θα γεμισω αρωματα και δεν θα ξερω τι να τα κανω.
το εγραψα για να μου πειτε αν αυτη που εβαλα ειναι πιο δυνατη σαν αρωμα απο την απλη μπανανα ή ειναι το grandmaster τοσο μπανανε

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #395 στις: Απριλίου 21, 2015, 16:59 »
Αν και το grandmaster δεν μου άρεσε και πολύ, σε εμένα δεν έβγαλε έντονη μπανανίλα, έχει μια απαλή κρεμώδη αίσθηση μπανάνας μαζί με καραμέλα.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 21, 2015, 17:10 από thenetpoet »

Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #396 στις: Απριλίου 21, 2015, 17:19 »
δεν εχω ρε ΚΩΣΤΑ γι αυτο το εγραψα
δεν ειμαι και ΑΘΗΝΑ να παω να παρω και εχω ηδη παραλαβει 2 παραγγελιες απο ΑΜΕΡΙΚΗ .να μην παω για τριτη θα γεμισω αρωματα και δεν θα ξερω τι να τα κανω.
το εγραψα για να μου πειτε αν αυτη που εβαλα ειναι πιο δυνατη σαν αρωμα απο την απλη μπανανα ή ειναι το grandmaster τοσο μπανανε


Κάνε το ίδιο και μείωσε το ποσοστό του banana foster στο μισό

Αποσυνδεδεμένος marnik

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #397 στις: Απριλίου 21, 2015, 17:34 »
Αν και το grandmaster δεν μου άρεσε και πολύ, σε εμένα δεν έβγαλε έντονη μπανανίλα, έχει μια απαλή κρεμώδη αίσθηση μπανάνας μαζί με καραμέλα.
εχω δει συνταγες με 1% μπανανα γι αυτο με παραξενεψε αυτη με το 5%
τελικα το  grandmaster βγαζει μπανανα ή οχι??

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Κάνε το ίδιο και μείωσε το ποσοστό του banana foster στο μισό
θα μειωσω την μπανανα και θα ανεβασω λιγο τη βαννιλια

Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #398 στις: Απριλίου 21, 2015, 17:45 »
Με τι ωρίμανση? Εμενα πρωτη βδομαδα ειναι μπανανα μετα το 30 αρι περνει την θεση της στην γευση και δεν κυριαρχει.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #399 στις: Απριλίου 21, 2015, 17:51 »
Τρύφωνα, υπάρχει περίπτωση να έχουν τα παιδια στην πόλη αρωματα; Δεν εχω πάει ποτε, βασικα γιατι βαριεμαι να ψαχνω να παρκαρω τη μαούνα.
Αν φέρνουν και παραγγελίες αρωματα, να τα παιρνω απο αυτούς.

Έχουν κάποια TPA, κάποια Atmos και κάποια Totally. Δεν ξέρω αν έχουν το Pie Crust αλλά μπορείς να το μάθεις. Και αν δεν το έχουν, δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα να το φέρουν όταν κάνουν παραγγελία. Αν θέλεις έξτρα πληροφορίες, πμ ή ερώτηση στο νήμα τους, μην ξεφύγουμε και τελείως από το θέμα!  :)

Αποσυνδεδεμένος marnik

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #400 στις: Απριλίου 21, 2015, 17:54 »
το εχω 10 μερες .θα του δωσω ακομη  και θα δουμε.
θα το ξαναδοκιμασω σε καμια βδομαδα και βλεπουμε.
ετσι κι αλιως θα φτιαξω καινουργιο και αυτο θα μπει στο ντουλαπι για να κλειση δημινο

Αποσυνδεδεμένος vmanoss

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #401 στις: Απριλίου 24, 2015, 11:19 »
οπως το λεει ο Γιαννης αλλα με μια αλλαγη που εκανα στα δικα μου μιας και ειδα οτι τα bourbons και τα δυο θελουν να αεριστουν ... δηλαδη .. βαζω μεσα τα δυο μπερμπον πρωτα τα αφηνω μεσα στο μπουκαλι μαζι με λιγη βαση πολυ λιγη.... και με ανοιχτο καπακι για κανα 3ωρο ... κλεινω το καπακι τα αφηνω 2 μερες μονα τους μετα ριχνω τα υπολοιπα εχτος απο βανιλλίνη και τα αφηνω αλλες 3 μερες και στο τελος της τριτης μερας ριχνω πυραζινη και κλεινω το μπουκαλι .. το ανακοινω καλα και το αφηνω καμια εβδομαδα (καθε μερα αν θυμηθω το κουναω καλα ) στην δευτερη εβδομαδα ανοιγω το μπουκαλι και το αφηνω κανα τριωρο παλι ... κλεισιμο παλι και μετα ο ενας μηνας σιγουρα στο ντουλαπι
Φιλε Κωστα μια ερωτηση.Την βανιλλίνη πότε την βαζουμε?
 ευχαειστω

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #402 στις: Απριλίου 24, 2015, 11:23 »
δικο μου λαθος εκ παραδρομης ...  την βανιλλίνη την βαζω την τριτη μερα με την Πυραζινη  .. παρέλειψα να το γραψω και ειναι αρκετά σημαντικό

Αποσυνδεδεμένος vmanoss

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #403 στις: Απριλίου 24, 2015, 11:27 »
Σε ευχαριστώ.Ηρθε η ώρα για μαγειρεμα.Τι μεγεθος μουκαλι να χρησιμοποιησω για 30 ml?Και φανταζομαι γυαλινο?

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #404 στις: Απριλίου 24, 2015, 11:30 »
εγω αν ειναι να φτοιαξω 30μελο τοτε το φτοιαχνω σε 50μελο και πανω μπουκαλι να εχει κενο στο μπουκαλι για την ωρημανση

Γυαλινο καραμελε τα φαρμακευτικα μπουκαλια

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8490 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180921 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34139 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60050 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238135 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 625 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16383 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085567 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10451 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12