vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

DanLucas

Απ: DanLucas
« Απάντηση #405 στις: Απριλίου 04, 2017, 11:33 »
ο  ενας  ειναι  κιθαριστας diyer    [ εκτος  και  εχει αλλο  βιογραφικο  που  δεν  το γνωριζω ]    και  η  αλλη  ειναι  ""flavorist""  επαγγελματιας  οπου  ασχοληθηκε  και  με  αρωματα  η.τ  
πιστευω   μεγαλη  διαφορα   .......................
καλος  και  ο  λουκας  το  εχει    .......τα  ετοιμα  του  τα  εχω  δοκιμασει  και   και  σχετικα  μου  αρεσαν  
αλλα  οχι  μικροι  μεγαλοι  στον  ιδιο  καφενε  δεν  κανει

το  κιθαριστας  diyer  δεν  το λεω  υποτιμιτικα  .......αλλα  αν  ειναι  το  παιδι  χημικος , τεχνολογος  τροφιμων  η  κατι  παρομοιο που  να  μπορει  να  κανει  διαχηριση  αρωματων   παω  πασο    


διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 04, 2017, 12:58 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: DanLucas
« Απάντηση #406 στις: Απριλίου 04, 2017, 11:49 »
Εχεις ένα δίκιο σε αυτό που λες. Αλλά. Η αρχική σου τοποθέτηση είχε να κάνει με το γεγονός οτι μιλάμε για Ελληνικό άρωμα και όχι με τον "επαγγελματισμό" και βιοπορισμό του καθενός. Προσωπικά δεν έχω κόλλημα ποιος φτιάχνει το άρωμα (Ελληνας, Άγγλος, Γαλλος, κιθαρίστας ή ντράμερ) αρκει να κάνει αυτό που θέλω εγώ και να ικανοποιεί τις γευστικές μου προσδοκίες. Ξέρουμε δλδ ποιος είναι ο Flavour boss? Μπορεί να είναι Τερματοφύλακας - Γιατρός ή ο ENYAWREKLAW που φτιάχνει τα εξαιρετικά DIY or DIE να είναι το παιδί Πάνθηρας. Δεν μου κάνει διαφορά αρκεί να μου πουλάνε σωστό προϊόν.

Και για να είμαι σωστός. Κανονικά θα έπρεπε να τα γράφω όλα αυτά μετά την παρασκευή και ωρίμανση των αρωματων, αλλά κουβέντα να γίνεται. Να είσαι σίγουρος όμως οτι αν το τελικό αποτέλεσμα δεν είναι το αναμενόμενο θα βγω εδώ να γράψω αυτό ακριβώς που έγραψες και εσύ. Προς το παρόν απλά δίνω μια ευκαιρία.

Αποσυνδεδεμένος pelegrin07

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #407 στις: Απριλίου 04, 2017, 16:50 »
Παρελαβα και γω σήμερα, spirits, outlaw και creme royale.Ξεκινάω με 12% 70/30 και βλέπουμε.

Συνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #408 στις: Απριλίου 04, 2017, 18:13 »
Μετά από επικοινωνία με το Atmistique που είπαν ότι αυτοί αναγράφουν 10% σε όλα γιατί μετά από δικιά τους δοκιμή είδαν ότι το 10% είναι ένα καλό ξεκίνημα.

Edit: Επίσης πιστεύω ότι η τιμή για τα αρώματα του Λουκά είναι αρκετά καλή κρίνοντας φυσικά από τα υγρά του τα οποία είναι κατά την δικία μου εκτίμηση αρκετα καλά και επιπέδου Gourme μπορώ να πώ (βέβαια αυτή είναι δικιά μου γνώμη).
Επίσης 80-100ml υγρού για αυτούς που έχουν στοκάρει είναι πολύ καλή τιμή.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: DanLucas
« Απάντηση #409 στις: Απριλίου 04, 2017, 18:48 »
Αρχίζουν να φαίνονται τα effects της TPD.
Όσοι δεν έκαναν tdp βγάζουν μόνο αρώματα.

7.50  euro  .........κωμωδια  η  τραγωδια  στην καλυτερη  για  ελληνικο  αρωμα   :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:
Αυτό το πράγμα ρε παιδιά με την έκφραση "για Ελληνικό άρωμα"  ή "για Ελληνικό υγρό" δεν την καταλαβαίνω.
Δηλαδή γιατί να πιστεύει κάποιος ότι τα Ελληνικά υγρά πρέπει να είναι τα φθηνότερα ενώ πχ τα Γαλλικά τα ακριβότερα?
Εκτός κι αν θεωρεί τα Ελληνικά υγρά σκαρταδούρα, οπότε και 3 ευρώ να κάνανε γιατί να τα αγοράσει?
Υπάρχουν αρκετά ντόπια υγρά, που αν τους έβαζες ξένο brand θα μπορούσαν να πουληθούν άνετα σε τιμές castle long.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 04, 2017, 21:55 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #410 στις: Απριλίου 04, 2017, 19:21 »
Ο Έλληνας καταναλωτής σε γενικές γραμμές είναι πρόβατο και γι αυτό βλέπουμε πολλές φορές υπερβολικές τιμές διότι δεν "ψάχνονται" όλοι ...παραδέχομαι τον Atmos που στέκεται με τα προϊόντα του στο εξωτερικό ενώ θα θέλα να δω το ίδιο και με τη λάμδα ...εκεί θα δείξουν αν μπορούν να σταθούν με τις υπάρχουσες τιμές   


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #411 στις: Απριλίου 04, 2017, 20:28 »
 Μπορεί να είναι Τερματοφύλακας - Γιατρός ή να είναι το παιδί Πάνθηρας.
Χαχαχα...νοστάλγησα τα παιδικά μου χρόνια τώρα :)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: DanLucas
« Απάντηση #412 στις: Απριλίου 04, 2017, 22:37 »
Ο Έλληνας καταναλωτής σε γενικές γραμμές είναι πρόβατο και γι αυτό βλέπουμε πολλές φορές υπερβολικές τιμές διότι δεν "ψάχνονται" όλοι ...παραδέχομαι τον Atmos που στέκεται με τα προϊόντα του στο εξωτερικό ενώ θα θέλα να δω το ίδιο και με τη λάμδα ...εκεί θα δείξουν αν μπορούν να σταθούν με τις υπάρχουσες τιμές  


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ο atmos είναι πολύ παλιά εταιρεία και έπιασε στο εξωτερικό κυρίως με τα αρώματα που διαθέτει και όχι τόσο με τα υγρά του.
Δες για παράδειγμα ότι ενώ έλεγε ότι θα κάνει tpd σε όλα τα υγρά, τελικά έκανε σε καμιά 15αριά. Φεύγουμε εκτός θέματος όμως.

Αποσυνδεδεμένος pelegrin07

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #413 στις: Απριλίου 08, 2017, 15:16 »
Εβαλα παραγγελία snake bite και cereals.Θα τα αφήσω να ξεκουραστούν περίπου 15 μέρες και θα ενημερώσω
Εφτιαξα τα spirits, outlaw και creme royale πριν 5 μέρες και ειπα να τα αφησω καμια 10αρια μερες να ξεκουραστουν.Εκανα το λαθος την δευτερη μερα να μυρισω το outlaw.E, σημερα παρελαβα το δευτερο δεκαμελο. :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #414 στις: Απριλίου 08, 2017, 16:08 »
Όταν δοκιμάσεις το spirits σε παρακαλώ ενημέρωσε μας για την γνώμη σου και κυρίως κατά πόσο πλησιάζει το έτοιμο. Έχω μπλέξει τον τελευταίο καιρό και δεν προλαβαίνω να περάσω από atmistique :wall:.
Το outlaw που έφτιαξες είναι κοντά στο έτοιμο?

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 09, 2017, 03:27 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος pelegrin07

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #415 στις: Απριλίου 09, 2017, 13:19 »
Εχει περασει αρκετος καιρος που ειχα δοκιμασει το outlaw και σε διαφορετικο ατμοποιητη που τωρα δεν εχω πια στην κατοχη μου.Παντως στον serpent mini που το ατμιζω τωρα σε 70/30 με βασεις της pink mule, το υγρο τα σπαει. :D
Για το spirits θα εχω καλυτερη αποψη, αν θα ειναι κοντα στο κανονικο, γιατι το τελευταιο 30μελο το ειχα στην κατοχη μου προσφατα. ;)
Αυριο ερχεται και ο unfollow v2 original που τον περιμενω πως και πως.Οποτε η δοκιμη θα γινει εκει ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος haytek

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
  • Si vis amari, ama
Απ: DanLucas
« Απάντηση #416 στις: Απριλίου 09, 2017, 14:24 »
Δεν έκανα ποτέ πιο πριν ούτε είχα δοκιμάσει τα υγρά του DanLucas.Είχα κάνει λίτρο after-8 smoke και δεν είχα ψαχτεί περαιτέρω. Μετά από πρόταση φίλου , πήρα το έτοιμο concentrated άρωμα outlaw και δεν το μετάνιωσα. Είναι για τα όσα εχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής , από τα καλύτερα αρώματα.
Όσο για την τιμή του, εγώ προσωπικά την βρίσκω απόλυτα λογική και πολύ καλή. Με 7,5 ευρώ λοιπόν φτιάχνεις υγρό 100ml που εγώ βγάζω μήνα.  Δηλαδή αν δεν υπήρχε έτοιμο , και θα επρεπε να παρει καποιος ολα τα συστατικα του outlaw θα του έβγαινε φθηνότερα; Πολύ δύσκολα.
Καλώς ή κακώς, αυτές είναι οι τιμές στην Ελλάδα, δεν γίνεται να θέλουμε και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο
Συστήνεται ανεπιφύλακτα το προαναφερθέν υγρό, βάζει τα γυαλιά σε πολλούς άλλους κατασκευαστές. 10/10 .

Αποσυνδεδεμένος pelegrin07

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #417 στις: Απριλίου 09, 2017, 17:34 »
Συμφωνώ για το outlaw.Κατά την άποψη μου και για τα δικά μου γουστα,είναι από τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει στα 3 χρόνια που ατμιζω.

Στάλθηκε από το HTC_D530u μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 09, 2017, 18:13 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: DanLucas
« Απάντηση #418 στις: Απριλίου 12, 2017, 12:29 »
Τα πήρα και του λόγου μου τα αρώματα. Τα δουλεύουμε με τα ποσοστά που δίνουν από το site; Αυτό που με νοιάζει ειναι μήπως χρειάζεται περισσότερο από όσο λένε.
Την τιμή την βρίσκω σχετικά καλή (12,5 ευρώ τα 100ml με 3% νικοτίνη μου κοστίζει) αν ειναι καλό το αποτέλεσμα, επιπέδου egoist ας πούμε. Πάω και 10ml ακατέβατα την ημέρα πανάθεμα με.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: DanLucas
« Απάντηση #419 στις: Απριλίου 12, 2017, 12:33 »
Εγω τα έφτιαξα στα ποσοστά της φωτό, τα προτεινόμενα από τον κατασκευαστή του αρώματος

Outlaw 11% 81ml βάση 3mg - 10ml άρωμα

Spirits 15% 57ml βάση 3mg - 10ml άρωμα

Mele Cotogne 10% 90ml βάση 3mg - 10ml άρωμα

Το Outlaw & Mele Cotogne είναι απίστευτα με 1 βδομάδα ωρίμανση. Δεν είχα ατμίσει τα original αλλά αυτά τα 2 είναι επιπέδου Egoist. Το Spirits θέλει λίγο ακόμα για να δέσει νομίζω αν και από μυρωδιά είναι εξαιρετικό.

Η βάση που χρησιμοποιήθηκε ήταν 50/50
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 12, 2017, 12:44 από pugsang »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206156 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63586 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92795 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43810 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix