vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, manoslykos, Jorge, th3ofilos, stsoulos

Twitter

Σύρματα NiChrome, Kanthal (και άλλα πολλά) και χρήση τους σε αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Μιά απορία: με το σύρμα να αναπτύσσει θερμοκρασίες που για να μην βγάζει τοξικά οξίδια χρησιμοποιούμε TC, το βράσιμο στους 100C ή το πέρασμα με αλκοόλ τί ακριβώς πιστεύετε ότι κάνει :confused1:

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Και εγώ μπαμπάκι με οινόπνευμα και περασμα το κομμάτιι. αν και νομίζω ότι δεν χρειάζεται  αφού μετα από το πύρωμα στις δυο τζούρες πολύ αμφιβάλω αν μένει τίποτα (που μου τοβγαλε το μπαμπάκι-οινόπνευμα) οπότε αρκεί να μην ρουφάς τις δυο πρώτες τζούρες.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Ή να το ερυθροπυρώσεις πρίν να βάλεις το βαμβάκι ή να κάνεις priming μόλις τον στήσεις με το υγρό που θα βάλεις.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 05, 2017, 07:57 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
....ώρες - ώρες... μ' αυτά που διαβάζω...νιώθω οτι βρίσκομαι το φόρουμ "ελληνίδες μαμάδες" ....με γιατροσόφια για τα μωρά....

Αποσυνδεδεμένος giogiouvas

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
καλημερα εχω το εξης προβλημα...καθε μα καθε καινουρια αντισταση που φτιαχνω μου βγαζει μια γευση αηδιας...δοκιμασα να το κανω με οινοπνευμα και μετα με γαντια να κανω το στριψιμο και την τοποθετηση αλλα παλι τα ιδια χαλια...δεν ξερω τι μπορει να φταει...το χει παθει κανας αλλος αυτο ή μονο εγω..;;;υπαρχει λυση;;;τι να κανω;;;σορρυ ξεχασα να πω οτι χρησιμοποιω συρμα ss316 χωρις L αγορασμενο απο ebay και αντιστασεις 0.6 εως 0.8

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Δοκίμασε και με κάποιο άλλο σύρμα για να δεις μήπως φταίει το συγκεκριμμένο που έχεις. Τι βαμβάκι χρησιμοποιείς? Μήπως μυρίζει ο ατμοποιητής και όχι το σύρμα? Είναι καινούργιος?

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
...ή το σύρμα είναι χάλια...ή σταμάτα να το περνάς με οινόπνευμα...

Αποσυνδεδεμένος leriban

  • **
  • 292
  • Φύλο: Άντρας
χρησιμοποιω της demon killer alien clapton συρμα.. την εστησα χθες και σημερα ειναι μαυρη...αυτο γινεται λογω των πολλων ml που κανω? η απο λαθος στησιμο?

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας


Το σύρμα να είναι μαύρο μετά απο μια μέρα χρήσης είναι απόλυτα φυσιολογικό ακόμα και σκέτη βάση να έκανες πάλι θα σου μαύριζε.

Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 06, 2017, 00:18 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
καλημερα εχω το εξης προβλημα...καθε μα καθε καινουρια αντισταση που φτιαχνω μου βγαζει μια γευση αηδιας...δοκιμασα να το κανω με οινοπνευμα και μετα με γαντια να κανω το στριψιμο και την τοποθετηση αλλα παλι τα ιδια χαλια...δεν ξερω τι μπορει να φταει...το χει παθει κανας αλλος αυτο ή μονο εγω..;;;υπαρχει λυση;;;τι να κανω;;;σορρυ ξεχασα να πω οτι χρησιμοποιω συρμα ss316 χωρις L αγορασμενο απο ebay και αντιστασεις 0.6 εως 0.8
Έχετε δοκιμάσει να πυρώσετε ποτέ ss σύρμα μέχρις εσχάτων, σαν ιδέα να εντοπίσετε ποτε και πως ακριβώς μυρίζει όταν αρχίζει και καίγεται/αλλοιώνεται;
Σαν αναγούλα δε σας μυρίζει; Δεν μπορώ να βρω καταλληλότερο... επίθετο :idiot1: και σίγουρα ειναι πολύ χειρότερη η οσμή απο αυτή του κανθαλ, αλλα μάλλον μοιάζει με αυτή την "αηδία" που αναφέρει ο giorgouvas
Hotspot ειναι πιθανότερο θεωρω ή μπορεί να ακουμπάει το κόιλ στη καμπάνα

Αποσυνδεδεμένος leriban

  • **
  • 292
  • Φύλο: Άντρας
Το σύρμα να είναι μαύρο μετά απο μια μέρα χρήσης είναι απόλυτα φυσιολογικό ακόμα και σκέτη βάση να έκανες πάλι θα σου μαύριζε.
τοτε μαλλον η ασχημη γευση θα βγαινει απο το βαμβακι... χρησιμοποιω το
Native Wick Platinum Blend

Διόρθωση γραμματοσειράς
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 05, 2017, 22:01 από gipsy »

καλησπερα σε ολους.θελω την βοηθεια σας επειδη ειμαι καινουργιος στους επισκευασιμους.αγορασα τον fodi2 και θελω να αγορασω ετοιμες αντιστασεις.μια βοηθεια τι ακριβως πρεπει να παρω.σας ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
τοτε μαλλον η ασχημη γευση θα βγαινει απο το βαμβακι... χρησιμοποιω το
Native Wick Platinum Blend
Δεν ξέρω ποιο χρησιμοποιείς γιατι δεν το έγραψες :hmmm: αλλά για να λες alien clapton θα κάνεις 50+ watt.
Εγώ μέχρι 15 φτάνω και χρησιμοποιώ koh gen doh ή cotton bacon v2 δεν είχα ποτέ πρόβλημα ειδικά με το cotton bacon.
Δοκίμασε το native wicks platinum blend όλοι λένε τα καλύτερα για την τροφοδοσία του, προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ.

edit: τώρα έιδα ποιο έγραψες! άσπρα γράμματα σε άσπρο φόντο που να το δω :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος leriban

  • **
  • 292
  • Φύλο: Άντρας
εχεις δικιο... οταν το εκανα copy paste το εδειχνε μετα τιποτα.....

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 05, 2017, 22:01 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Δεν νομίζω να φταίει το βαμβάκι τότε, κάνε μια αντίσταση με απλό συρμα και θα διαπιστώσεις έτσι αν φταίει το βαμβάκι ή όχι.
Αλλιώς κακή τροφοδοσία απο τον ατμοποιητή ή έπεσες σε κακή ποιότητα σύρματος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8372 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536566 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59861 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237654 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15840 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136171 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12