vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, infernity, bloodlessz

Twitter

Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1050 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 19:50 »
Για τα 10ml έτοιμων υγρών αναπλήρωσης, δεν υπάρχει αμφιβολία. Είτε είναι μηδενικά, είτε όχι. Για τις βάσεις τώρα: σύμφωνα με το Νόμο, τα υγρά αναπλήρωσης που προορίζονται για χρήση σε ηλεκτρονικά τσιγάρα, υπόκεινται στον περιορισμό. Μετάφραση: αν πάρεις γλυκερίνη ή προπυλενική από το φαρμακείο, μηδενική φυσικά, μπορείς να την πάρεις με το βαρέλι. Αν πάρεις βάση από ατμομάγαζο, θα την πάρεις σε δεκάμελο. Τα αρώματα, δεν προορίζονται για άτμισμα. Το ότι εμείς επιλέγουμε να τα ατμίσουμε, είναι δικό μας θέμα. Έτσι κι αλλιώς, στην μορφή την οποία πωλούνται, δεν ατμίζονται αν δεν τα αραιώσεις με βάση. Άρα, δεν υπάγονται σε περιορισμό. Εδώ φυσικά, υπάρχει ένα γκρίζο σημείο: είναι η βάση υγρό αναπλήρωσης, σύμφωνα με αυτά που ορίζει ο Νόμος? Στοιχηματίζω ότι θα εκδοθεί εγκύκλιος γι αυτό το κομμάτι.

Τα παραπάνω, είναι προσωπικά συμπεράσματα από την στενή ερμηνεία του Νόμου.

Αποσυνδεδεμένος madmax

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1051 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 20:01 »
Αντιγράφω ανάρτηση από φίλο , μη ατμιστή , στο face book.
''Ακριβοί στα πίτουρα και στους ατμούς, φτηνοί στο αλεύρι και στις στάχτες:
 Ανακοινώνεται απαγόρευση του ηλεκτρονικού τσιγάρου στους δημόσιους χώρους, ενώ δεν έχει εφαρμοστεί ούτε μια τζούρα του νόμου για τα κανονικά τσιγάρα.

e-λίθιοι ''

Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1052 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 20:44 »
Τελικα θα επιτραπει το τσιγαρο και θα απαγορευτει το ηλεκτρονικο. Μακαρι να γινοταν να αποκαλυφθει ενα σκανδαλο μεταξυ κυβερνησης και καπνοβιομηχανιων..........

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1053 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 20:50 »
κανενας κερατας του σεηητ δεν παιζει να μας λυσει αποριες για το πως θα το πανε το θεμα?

Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1054 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 20:52 »
Πιστευω πως το ψαχνουν

Αποσυνδεδεμένος VRD96

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1055 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 20:56 »
Σιγα μην χρειαζεται να τα παρει η οποια κυβερνηση απο τις καπνοβιομηχανιες για να προστατεψει το τσιγαρο. Αν το κρατος γλυτωνει απο καθε καπνιστη 10 χρονια συνταξη και ιατρικη περιθαλψη γιατι εφυγε απο καρδιακη προσβολη η επιθετικο καρκινο, ουτε μιζες δεν χρειαζονται. Ξερω οτι καποιοι δεν συμφωνουν με αυτο αλλα εγω το βρισκω λογικο. Οι καπνιστες δινουν πολυ περισσοτερο χρημα στο κρατος απο οτι εμεις. Γι αυτο πλην Αμερικης, οι χωρες που απαγορευουν το ητ ειναι σχετικα φτωχες, η αν θελετε φτωχοτερες απο αυτες που το επιτρεπουν.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1056 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 22:04 »
Φαίνεται να έχεις δίκιο στην εκτίμηση σου VRD96, για φτωχες και πλουσιες χώρες.
Και στην ΕΕ οι πλουσίοτερες το επέτρεψαν/εβαλαν λιγότερους περιορισμους, ενω οι φτωχότερες το απαγόρευσαν.

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1057 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 22:37 »
Το αστείο είναι οτι τόσους μήνες ¨παρακαλαγαμε¨ να γίνει καμία θετική αναφορά από τα ΜΜΕ, και ξαφνικά κατόπιν εορτής ανακάλυψαν όλοι τα θετικά του ατμού.  :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος panosath

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1058 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 22:50 »
...αρχισαν τα οργανα...
στην εταιρια που δουλευω εστειλε μειλ η προσωπαρχης οτι απαγορευεται και το ατμισμα σε ολους τους χωρους...
με το δαχτυλο στο enter ηταν η βλαμενη...

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1059 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 22:54 »
θέλουνε πολλά χαστούκια μερικά άτομα.. είναι δυνατόν να μας απαγορεύουνε το ατμισμα και να επιτρέπουνε το τσιγάρο? σοβαρά τώρα?  

προσωπικά θα είμαι παράνομος   8)

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1060 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 22:55 »
μαλλον χαιρεται πολυ που γιναμε ευρωπαικη χωρα ξαφνικα.
πες της οτι οταν θα γινουμε τοσο ευρωπαικη χωρα θα απαγορευεται να στελνει emails που αφορουν στη δουλεια σε μη εργασιμες μερες και ωρες.
αληθεια την εργατικη νομοθεσια την εφαρμοζει στο ακεραιο?

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1061 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 00:54 »
τα ειπε ολα...!  :)


Αποσυνδεδεμένος dmw

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1062 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 01:25 »
Παιδιά, εγώ έχω απηβδίσει γενικώς και με το ότι μας τρολλάρουν μες τα μούτρα μας και με το πως πάει το πράμα στη χώρα σε όλα τα επίπεδα.
Το ξέρουμε όλοι και το ξέρουν και οι ίδιοι (σίγουρα έχουν γύρο τους υπουργοί και βουλευτές άτομα που ατμίζουν) ότι το ΗΤ είναι υγεία (σε σχέση με το ΚΤ τουλάχιστον).           Το ξέρουμε όλοι και το ξέρουν και οι ίδιοι ότι είναι τα π#&#@νάκια συμφερόντων.
Λίγη υπομονή σε αυτά που γράφω από κάτω, θα καταλάβαιτε που το πάω...
Εγώ λοιπόν, έχω την τιμή να κατάγομαι από οικογένεια που είχε νεκρούς, που είχε πολεμιστές επι γερμανικής κατοχής και που είχε τον Νίκο τον Γιανναδάκη (θείος μου) να μας εξιστορεί το τι γινόταν μέσα στο πολυτεχνείο και το τι περνούσε ο κόσμος ειδικά στην Αθήνα επι χούντας. Είμαι ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ! Και μάλιστα θέλω να προλάβω να δω έναν κόσμο (που δεν θα γίνει ποτέ) όπου δεν θα υπάρχουν νόμοι και αρχές (αναρχία) αλλά θα έχει φτάσει η παιδεία μας και η κοινωνίας μας σε τέτοια επίπεδα ώστε νόμοι, αστυφύλακες, φυλακές να μην χρειάζονται. Δεν υπήρξα και δεν θα υπάρξω ποτέ φασίστας και ρατσιστής και σας τα λέω αυτά, γιατί ντρέπομαι που το λέω, αλλά θα ψηφίσω ΧΑ στις επόμενες εκλογές. Ας φτάσουμε στα άκρα των άκρων, ας γίνει εμφύλιος, ας γίνει ότι θέλει... Αν είναι αυτός ο τόπος να δει κάποτε φως και να ξεβρωμίσει από αυτό το χάλι που μας κυβερνάει, από αυτό το χάλι που οδηγεί το χέρι που μας κυβερνάει, από συμφέροντα, μίζες και κομπίνες. Δεν έχω 30ρίσει ακόμα και ήδη έχω κουραστεί.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1063 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 02:04 »


, . Είμαι ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ! Και μάλιστα θέλω να προλάβω να δω έναν κόσμο (που δεν θα γίνει ποτέ) όπου δεν θα υπάρχουν νόμοι και αρχές (αναρχία)

....

 ντρέπομαι που το λέω, αλλά θα ψηφίσω ΧΑ στις επόμενες εκλογές.

Δηλαδη για να καταλαβω, ξυπνησες ενα πρωι και ειπες "καλος ο Μαρξ κι ο Μπακουνιν αλλα ο Χιτλερ ακομα καλυτερος" ?



Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος VRD96

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1064 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 02:15 »
Τι σχεση εχει η Αναρχια με την αριστερα? Μην το πεις αυτο σε καναν αναρχικο... θα σε δειρει. Η αριστερη αναρχια ειναι αλλο πραγμα. Λιγο μπερδεμενα τα εχεις στο μυαλο σου. Οσο για την ΧΑ δεν το σχολιαζω καν... γινομαστε off topic μαγκες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 70 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207790 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93409 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro