vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, ZoeM, camber, infernity

Twitter

Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #795 στις: Ιουνίου 01, 2016, 16:32 »
Τα παραπάνω αποτελούν προσωπική μου άποψη και δεν υποχρεώνουν κανένα να συμφωνήσει.
Αυτο μήπως σου δίνει κάποιες απαντήσεις;

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #796 στις: Ιουνίου 01, 2016, 16:45 »
Ενώ αν δεν το έγραφες θα υποχρέωναν ας πούμε.

:101010:

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #797 στις: Ιουνίου 01, 2016, 17:08 »
Τουλάχιστον αναφέρει οτι είναι προσωπική μου άποψη, μάλλον ατυχές λοιπόν να ψάχνουμε ποιους εκπροσωπεί.
Επισης e-spy, μάλλον αναφέρεσαι μάλλον στην αμερικανική οδηγία, που σαφώς ανεβάζει υπερβολικά το κοστος. Υπάρχουν και άλλες λύσεις, βέβαια.
Θα ήταν χρήσιμο να παραθέτουμε και τις θέσεις μας βέβαια, είμαστε μια ατμιστικη κοινότητα και αν θέλαμε να διεκδικήσουμε τα δικαιώματα μας, θα έπρεπε πολλά ερωτήματα να έχουν απαντηθεί πρώτα μεταξύ μας. Αλλιώς θα περιμένουμε να μας εκπροσωπεί ο ΣΕΕΗΤ.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #798 στις: Ιουνίου 01, 2016, 17:53 »
Αυτο μήπως σου δίνει κάποιες απαντήσεις;
Καμία απολύτως απάντηση δεν μου δίνει,
αφού φυσικά:
θα έπρεπε πολλά ερωτήματα να έχουν απαντηθεί πρώτα μεταξύ μας.

Είναι σαφές πως δεν θέλεις/μπορείς να απαντήσεις.
Αλλά δεν πειράζει. Καταλάβαμε.  ;)

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #799 στις: Ιουνίου 01, 2016, 18:18 »

γ) Αν σε ένα από αυτά τα μικρά εργαστήρια (που τόσο εύκολα προτείνεις το κλείσιμό τους), δούλευε ο αδερφός σου ή ο πατέρας σου, η γυναίκα σου, κλπ. θα είχες ακόμα την ίδια άποψη/πρόταση;
Αν ναι, θα μου επιτρέψεις εγώ τουλάχιστον να μην συνεχίσω αυτή τη συζήτηση μαζί σου.
Εαν εξαιρέσεις το παραπάνω, που το θεωρώ πολύ λαϊκίστικο, σε τι ακριβώς θα ήθελες απάντηση φίλε μου;
Εάν έχεις πραγματικά διάθεση για συζήτηση και όχι απλά για αντιπαράθεση βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος axl100

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #800 στις: Ιουνίου 01, 2016, 18:21 »
Επισης απο ποτε οι μεγαλες εταιριες σκεφτονται την υγεια μας? Ισα ισα που οι "μεγαλες" λαδωνουν οποιον θελουν.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #801 στις: Ιουνίου 01, 2016, 19:52 »
Αντιγράφω τα σημεία της νομοθεσίας και προσθέτω προσωπικές και μόνο προσωπικές απόψεις. 


Διαφήμιση. 
Διαφωνώ. Με τη σήμανση ότι απευθύνεται μόνο σε καπνιστές, είμαι υπέρ της διαφήμισης. Η διαφήμιση είναι ενημέρωση

* Πιστοποίηση εξοπλισμού. Διαφωνώ εν μέρει. Δεν υπάρχει γνώστης για να κάνει ή να ελέγξει μια πιστοποίηση. 
Ας ορίσουν ένα CE Και απουσία κάποιων συγκεκριμένων υλικών. 

* Child proof καπάκι σε υγρά. 
Υπάρχουν ήδη. Δεν περιμέναμε από τον νόμο να μας τα βάλει

* Σημάνσεις στις ετικέτες των υγρών. 
Σε γενικές γραμμές υπάρχουν. Συμφωνώ, να έχουν όλα τα υγρά. 

* Όχι συγκεντρώσεις πάνω από 20 mg/ml στα υγρά αναπλήρωσης. 
Διαφωνώ. Το όριο θα έπρεπε να είναι στα 50 ή στα 100. Από τη στιγμή που υπάρχουν τα καπάκια ασφαλείας και οι σημάνσεις. Από κει και πέρα, πιο επικίνδυνο από τη χλωρίνη και το κεζάπ δεν είναι. Οπως φροντίζει ο γονιός και δεν έχουμε ατυχήματα από καθαριστικά (εκτός μεμονωμένων περιπτώσεων) ας φροντίσει και για τις βάσεις τους. 

* Υγρά αναπλήρωσης σε μπουκαλάκια 10ml. 
Διαφωνώ. Είναι περιβαλλοντικά ασύμφορο και δεν εξυπηρετεί τίποτα. Καπάκια ασφαλείας και σημάνσεις υπάρχουν. Από κει και πέρα υπάρχει η ατομική ευθύνη καθενός απέναντι στον συγκάτοικο, το παιδί, το κατοικίδιο. Τον βλάκα από τη βλακεία του δεν τον προστάτεψε κανείς. Αν βγάλεις νόμο που να πιάνει σωρηδόν όλους μπας και πιάσει ΚΑΙ τον βλάκα, είσαι πιο βλάκας από τον βλάκα. ή πονηρός με άλλο σκοπό. 


* Χωρητικότητα ατμοποιητων 2ml. 
Διαφωνώ. Με τη ίδια λογική και οι χλωρίνες με τα καπάκια ασφαλείας θα έπρεπε να πωλούνται σε σφηνάκια των 2μλ

* Child proof καπάκι σε ατμοποιητες και χωρίς διαρροές. 
Επίσης διαφωνώ. Το παιδί μπορεί να ανοίξει το χάρτινο κουτί των τσιγάρων, για τους ατμοποιητές μας έπιασε η πρεμούρα; Εξάλλου, αν παιδί πιάσει το η.τ. η αμέλεια είναι του γονιού. Δεν θα πληρώσω εγώ τη δικιά σου αδυναμία να ελέγξεις το παιδί σου. Αυτό με τις διαρροές τώρα πολύ με έκανε να γελάσω. ΝΑΙ... συμφωνώ!!!! Στην πυρά οι κατασκευαστές που φτιάχνουν ατμοποιητές με διαρροές και σπάζουν τα νεύρα μας. Αλλά άσχετο αυτό με τα παιδιά. Αφήστε που αν το παιδάκι πιάσει το η.τ. το πιθανότερο είναι να το σπάσει!!! αααα.... είπαμε να το σπάσει. Το πυρέξ!!!! στην πυρά και το πυρέξ, διότι σπάει. Να το βράσω το  childproof αν το παιδάκι ή ο μεγάλος ρίξουν κάτω το μοντάκι και γίνει θρύψαλα το τανκ. Ακόμη μια διάταξη ανεφάρμοστη. 

Πάμε τώρα στα πιο σοβαρά.
* Πιστοποίηση υγρών ατμισης δειγματοληπτικά, και με βάση τα υλικα παρασκευής, σύμφωνα με τα στοιχεία που δίνουν οι κατασκευαστές. 
Ας ορίσουν τι υλικά απαγορεύονταιστα υγρά και να υπάρχει ευρωπαική πιστοποίηση, όπως με τα φάρμακα και τα καλλυντικά. Οχι ξεχωριστά ανά χώρα. 

* Απαγόρευση στην ενημέρωση. 
Αυτό με τη χούντα το ξέρουν; μήπως να επιβάλλουμε και απαγόρευση κυκλοφορίας των ατμιστών μετά τις 11 το βράδυ;

* Εξομοίωση με το κάπνισμα, και απαγόρευση σε όλους τους δημόσιους χώρους. 
Και μόνο αυτή η διάταξη με αιτιολογεί να απορρίψω όλες τις άλλες. Αν ο ίδιος άνθρωπος που νομοθετεί αυτό, νομοθετεί και όλα τα άλλα... δεν μπορεί.... και όλα τα άλλα είναι για γέλια. 

* Ειδικός φόρος κατανάλωσης. 
Φτάσαμε στο ψητό!!! Εδώ είναι η ουσία και τα άλλα είναι νάχαμε να λέγαμε!!! Αυτό θέλουν μόνο. Δεν τους νοιάζει το παιδί σου, ούτε η υγεία σου. Μόνο το χρήμα. Σήμερα 10 λεπτά, αύριο 10 ευρώ. Πασπάλισε λοιπόν την απληστία με μπολικο πλασματικό ενδιαφέρον για την ανθρώπινη υγεία να φάνε κουτόχορτο τα ψεκασμένα

* Διασυνοριακές πωλήσεις. 
Τι;;;; Να ψωνίζουν απέξω και να χάνουμε τους φόρους κατανάλωσης;;; Τι θα πει ζούμε την παγκοσμοιοποίηση και την έλλειψη συνόρων μεταξύ χωρών της ΕΕ;;; Το χαζό; κάνουμε εξαγωγές η.τ. σαν χώρα. Με τη λογική αυτή, θα πρέπει ο κάθε κατασκευαστής να έχει έναν εμπορικό αντιπρόσωπο σε κάθε χώρα. Κάτι που δε γίνεται, οπότε στην πυρά οι εξαγωγές. 

* Όσο για το φόρο στα μηδενικά υγρά και αρώματα, τι να πω; 
Να λοιπόν πόσο νοιάζεται το κράτος για σένα, πολίτη ατμιστή. Χωρίς άλλα λόγια!

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #802 στις: Ιουνίου 01, 2016, 20:09 »
* Ειδικός φόρος κατανάλωσης.
Φτάσαμε στο ψητό!!! Εδώ είναι η ουσία και τα άλλα είναι νάχαμε να λέγαμε!!! Αυτό θέλουν μόνο. Δεν τους νοιάζει το παιδί σου, ούτε η υγεία σου. Μόνο το χρήμα. Σήμερα 10 λεπτά, αύριο 10 ευρώ. Πασπάλισε λοιπόν την απληστία με μπολικο πλασματικό ενδιαφέρον για την ανθρώπινη υγεία να φάνε κουτόχορτο τα ψεκασμένα

* Διασυνοριακές πωλήσεις.
Τι;;;; Να ψωνίζουν απέξω και να χάνουμε τους φόρους κατανάλωσης;;; Τι θα πει ζούμε την παγκοσμοιοποίηση και την έλλειψη συνόρων μεταξύ χωρών της ΕΕ;;; Το χαζό; κάνουμε εξαγωγές η.τ. σαν χώρα. Με τη λογική αυτή, θα πρέπει ο κάθε κατασκευαστής να έχει έναν εμπορικό αντιπρόσωπο σε κάθε χώρα. Κάτι που δε γίνεται, οπότε στην πυρά οι εξαγωγές.

* Όσο για το φόρο στα μηδενικά υγρά και αρώματα, τι να πω;
Να λοιπόν πόσο νοιάζεται το κράτος για σένα, πολίτη ατμιστή. Χωρίς άλλα λόγια!
Δυστυχως αυτο πιστευω και εγω ολα τα αλλα ειναι μπουρδες.
Τους επιασε καιλα τωρα για τα παιδια μας,που πας στο παιδων και δεν εχουν DEPON.
:wall:

Οπου μπαινει το κρατος καταστρεφετε το εμποριο και ο ανταγωνισμος.

Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #803 στις: Ιουνίου 01, 2016, 20:16 »
τα κερδη που θα παρουν θα ειναι τοσα οσα και απο τον ΦΠΑ καθε φορα που τον αυξανουν!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #804 στις: Ιουνίου 01, 2016, 20:17 »
Οπου μπαινει το κρατος καταστρεφετε το εμποριο και ο ανταγωνισμος.

Καλά, μην γενικεύουμε κιόλας, εκτός κι αν είσαι θιασώτης του νεοφιλελευθερισμού και γουστάρεις ιδιωτική υγεία, παιδεία, λιμάνια, αεροδρόμια, νερό, συγκοινωνίες κ.λπ. στους ιδιώτες.


Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #805 στις: Ιουνίου 01, 2016, 20:22 »
[οφτοπικ]

Εγώ που μένω στην Ελλάδα είμαι πάντως.. Αν έμενα στην Αγγλία, μάλλον δεν θα ήμουν.. Τι σε κάνει να πιστεύεις πως αυτό το κράτος, έτσι όπως είναι μπορεί να διαχειριστεί , οτιδήτποτε, δίχως να το διαλύσει..??
Πάντως το παιδί δεν το γενίκευσε.. Μίλησε για εμπόριο και ανταγωνισμό.. Όχι για όλα τα υπόλοιπα..
[/οφτοπικ]

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #806 στις: Ιουνίου 01, 2016, 20:26 »
Συμφωνω σε οσα αναφερθηκαν απο την προλαλησαντα.
Μονο 2 αναφορες εχω να προσθεσω οι οποιες ισως και να ειναι απολυτα προσωπικες.

-Τα υγρα τον 30ml+ σε ενα υρο το οποιο δεν εχω την δυνατοτητα να δοκιμασω αλλα ακομα και να εχω αυτη την δυνατοτητα δεν νπορω να γνωριζω πως αποδιδει στον δικο μου ατμοποιητη.
Και ειδικα οταν αυτο στοιχιζει ενα σημαντικο χρηματικο ποσο,προτιμω να αγορασω  10ml να δω εαν μου ταιριαζει
και οχι να το πληρωνω στην τιμη των 30ml και να ανταλλασουμε βλεμματα στο ραφι.

Οποτε θα πρεπει να υπαρχουν τουλαχιστον σε υγρα με υψηλη τιμη ή μεγαλης απο το ατμιστικο κοινο δημοτικοτητας και οι 2 επιλογες,για την διευκολυνση επιλογης απο τον ατμιστη.

Επισης

-Επισης προσωπικη προτιμηση λογο του οτι αντιπαθω τους ατμοποιητες που ξεπερνουν σε μηκος  εκεινο των μοντ,
Οπως εισης παρατηροντας οτι οι ατμο που δεχονται πολλα ml σε χρηση υγρων που αφηνουν καταλοιπα ή ακομα και εαν το υγρο μεινει αρκετο διαστημα χωρις αλλαγη φυτιλοαντιστασης,δημιουργειται πολλες φορες χρωματικη διαφοροποιηση.
Με αποτελεσμα αρκετες φορες να αλλοιωνεται  η αποδοση της γευσης στο υγρο που εχει μεινει στο tank.

Οποτε και αυτο καλο ειναι να μενει στην επιλογη του ατμιστη και οχι στην αποφαση καποιας νομοθεσιας.
Με την προυποθεση βεβαια και οι κατασκευαστες να δινουν αυτη την δυνατοτητα επιλογης στον ατμιστη.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #807 στις: Ιουνίου 01, 2016, 20:43 »
Τι σε κάνει να πιστεύεις πως αυτό το κράτος, έτσι όπως είναι μπορεί να διαχειριστεί , οτιδήτποτε, δίχως να το διαλύσει..??
Πάντως το παιδί δεν το γενίκευσε.. Μίλησε για εμπόριο και ανταγωνισμό.. Όχι για όλα τα υπόλοιπα..

Και ποιος σου είπε εσένα ότι εγώ υπερασπίζομαι αυτό το κράτος? Άλλο πράγμα ο δημόσιος χαρακτήρας κάποιων αγαθών και άλλο πράγμα ποιος διαχειρίζεται το κράτος και ποια συμφέροντα εξυπηρετεί. Τα πάντα στους ιδιώτες δεν εξυπηρετούν τον ανταγωνισμό και το εμπόριο, αλλά τα μεγάλα ψάρια που τρώνε τα μικρά και στην ουσία δεν υπάρχει ανταγωνισμός. Αυτό θα γίνει και με αυτόν τον νόμο περί ατμίσματος. Με 4 αυτοαπασχολούμενους έχω μιλήσει σχετικά και οι 4 ως χρονικό ορίζοντα λειτουργίας έχουν το τέλος του τρέχοντος έτους.
Μετά θα τρώμε στη μάπα, nobacco, alter ego, vapeland, e-cig άντε με το ζόρι και replacesmoke. Το ολιγοπώλιο και με τη βούλα του νόμου δηλαδή ;)

Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #808 στις: Ιουνίου 01, 2016, 22:35 »
Όσοι σας "ταλαιπωρούν" είναι οι άνθρωποι που ψάχνουν τις έρευνες για το άτμισμα, φροντίζουν να τις λινκάρουν ή και μεταφράσουν, για να ξέρετε κι εσείς οι... "μη εμπλεκόμενοι" τι ισχύει πραγματικά για την συνήθεια που αγαπάτε.
Όσοι σας "ταλαιπωρούν" προσπαθούν να μην διαδίδονται ψεύδη που θα τρομάξουν τσάμπα τους μη-εμπλεκόμενους, αντί να πετάνε ότι τους κατέβει.
Όσοι σας "ταλαιπωρούν" βγάζουν τα μάτια τους στις πηγές της πληροφόρησης ακριβώς για να μην πετάνε ατάκες καφενέ εδώ μέσα.
Όσοι σας "ταλαιπωρούν" τρώνε ώρες για να δουν αν ο ατμός σκοτώνει τα παιδιά σου στο δίπλα δωμάτιο, αντί να αναμασάνε πληροφορίες από την Espresso.
Συγνώμη για την ταλαιπωρία, συνέχισε να μην ασχολείσαι.

[Για ποιό ένα και μόνο σκοπό βρίσκεσαι εδώ, αν επιτρέπεται να ρωτήσω;]
Ο ένας και μόνο σκοπός μου είναι να ενημερωθώ και να βοηθήσω όπως μπορώ να ενημερωθούν κι οι άλλοι εδώ μέσα περί ατμίσματος.   Προσφέρει και παίρνει ο καθένας ό,τι μπορεί σε μια κοινότητα πλήρως οριοθετημένη: Ατμιστική κοινότητα. Μπορεί να επιτελεστεί αυτός ο σκοπός και χωρίς προσωπικές αντιπαραθέσεις, δε νομίζεις; Άλλο διαφωνώ με την άποψή σου κι άλλο τα βάζω προσωπικά μαζί σου. Μη εμπλεκόμενοι είναι όλοι οι εκτός προσωπικής αντιπαράθεσης. Όχι οι μη ενδιαφερόμενοι για το θέμα, οι μη ασχολούμενοι που τα περιμένουν έτοιμα από τους άλλους ή ό,τι άλλο τέλος πάντων εννοούσες με το μήνυμά σου.
  Μήπως συγχέεις τις έννοιες «γόνιμος διάλογος» και «προσωπική αντιπαράθεση»; Αν τις έχεις αποσαφηνισμένες στο μυαλό σου τότε καθαρά το τραβάς για το δεύτερο μεταξύ μας. Ευχαριστώ, δε θα πάρω, θα ταλαιπωρήσουμε όλους τους άλλους. Με ανάγκασες να απαντήσω επί προσωπικού άρα μπλέχτηκα κι εγώ σε προσωπική αντιπαράθεση.
  Ας δεχτούμε αμφότεροι ότι το κάναμε για να διακριθούν μεταξύ τους οι δυο παραπάνω έννοιες και να δείξουμε στους άλλους πώς ξεκινά μια προσωπική αντιπαράθεση κι ας το αφήσουμε εδώ… 

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #809 στις: Ιουνίου 01, 2016, 22:42 »
Δυστυχως εως τωρα ετσι ειναι οπου ειναι το κρατος ριμαδιο ειναι.
Μετα απο 30 χρονια ελευθερος επαγγελματιας το εχω ζηση πλεων δεν το λεω ετσι απο θυμο.
Καλο Βραδυ Καλα να περνατε

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 70 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280079 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13592 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro