vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

117 επισκέπτες, 7 χρήστες
lemon78, Milarepa, radios, manoslykos, bloodlessz, tibolaso, Sergios

Twitter

Η.Τ. εναντίον Κ.Τ. Παράξενη παρατήρηση...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η.Τ. εναντίον Κ.Τ. Παράξενη παρατήρηση...
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 30, 2010, 21:22 »
ναι φοβερό χτύπημα με φοβερά απαίσια γεύση  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η.Τ. εναντίον Κ.Τ. Παράξενη παρατήρηση...
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 01, 2010, 13:02 »
Να καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου, μιας και κάνω χρήση και των 2 (Η.Τ. + Κ.Τ.), προς το παρόν και από αύριο 1/7 λέω να κάνω μόνο Η.Τ.  ;)
ΤΟ ΜΟΝΟ που θέλω να καταφέρω για να ατμίζω αποκλειστικά και να τελειώσω με το Κ.Τ. είναι η διάρκεια του EGO να αυξηθεί με κάποιον τρόπο, ώστε να μην χρειάζεται κάθε 10-12 ρουφήγματα υγρο.
Αν βρω τρόπο γι αυτό, είτε με καρτ είτε με κάποιο άλλο φιλτράκι ή άλλο τρόπο, θα είμαι πολύ άνετος ΜΟΝΟ με το Η.Τ. αφού το υγρό της T.W. με ικανοποιεί απόλυτα.

update

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους  :)
Το έχω κάνει και πάλι, αλλά αυτή τη φορά η διακοπή του Κ.Τ. με το ego είναι πραγματικά ΕΥΚΟΛΗ  :)

Το πρωί με τον καφέ μου ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΗΚΑ το Κ.Τ. και άτμισα στις 11 το πρωί  :thumpup:
Ενα επιπλέον "κολπάκι", που μπορούν να εφαρμόσουν οσοι σκεφτονται τη διακοπή του Κ.Τ. - και το εφαρμοσα σε εμενα - είναι να πείσουν τον εαυτό τους οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟ ΤΣΙΓΑΡΟ πλην του Η.Τ.
Δουλεύει περίφημα  :thumpup:
Επίσης να πω οτι μια γνωστή μου με απόφραξη καρωτίδων 75%, ξεκίνησε το Η.Τ. και διέκοψε το Κ.Τ.
Σε ένα 5μηνο το τριπλεξ έδειξε απόφραξη 35%  :)
Αυτά  :)

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Η.Τ. εναντίον Κ.Τ. Παράξενη παρατήρηση...
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 01, 2010, 13:12 »
Μπράβο βρε Κώστα, αυτό είναι πολύ ευχάριστο. :thumpup:
Σου εύχομαι να μην το ξαναανάψεις το βρωμοτσιγαρο.

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η.Τ. εναντίον Κ.Τ. Παράξενη παρατήρηση...
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 01, 2010, 13:23 »
Συγχαρητήρια και απο έμενα !!!

Το μεγαλύτερο ατού του e-kapnisma.gr, εκτός απο την ενημέρωση για το οτιδήποτε αφορά το ηλ. κάπνισμα, είναι οτι ξέρεις οτι δεν πολεμάς μόνος σου .. Απο εκεί παίρνεις κουράγιο για να συνεχίσεις !!! :) :)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η.Τ. εναντίον Κ.Τ. Παράξενη παρατήρηση...
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 01, 2010, 13:41 »
Σας ευχαριστώ παιδιά όλους  :)
Η αλήθεια είναι οτι ΔΕΝ το χρειάζομαι το Κ.Τ. (αφού κάπνιζα 3-5 Κ.Τ. την ημέρα), απλά έπρεπε να συμβιβαστώ με τις "ατέλειες" του Η.Τ.
Όσο αυτές μειώνονται, τόσο ποιο εύκολο είναι να παραμείνει κάποιος στο Η.Τ.
Το υγρό που με καλύπτει 100% επιτέλους το βρήκα και ευχαριστώ το Σταύρο (sktoris) γι αυτό  :thumpup:
Το Η.Τ. που - σχεδόν - με καλύπτει επίσης (EGO).
Οπότε..... τέλος το Κ.Τ.  :D

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Η.Τ. εναντίον Κ.Τ. Παράξενη παρατήρηση...
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 01, 2010, 13:45 »
Μπράβο φίλε καλή συνέχεια!

Ενα επιπλέον "κολπάκι", που μπορούν να εφαρμόσουν οσοι σκεφτονται τη διακοπή του Κ.Τ. - και το εφαρμοσα σε εμενα - είναι να πείσουν τον εαυτό τους οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟ ΤΣΙΓΑΡΟ πλην του Η.Τ.
Δουλεύει περίφημα  :thumpup:
Αυτό περίπου είχα κάνει και εγώ μετά τις πρώτες ημέρες.
Απλά σταμάτησα να αγοράζω κ.τ. καπνό κτλ. ενώ είχα την τάση να αγοράσω (για πιο πολλή σιγουριά όπως νόμιζα)
αλλά σταματώντας καθε αγορά κ.τ. σε 1-2 ημέρες είχα συνηθίσει το η.τ.
Ενα άλλο κόλπο που έκανα είναι ότι ξεκίναγα να καπνίζω η.τ. απο το πρωί γιατί αν κάπνιζα έστω και ένα κ.τ. που είχε πολύ πιο βαριά γεύση, δυσκολευόμουν να συνηθίσω το η.τ. αργότερα...


Επίσης να πω οτι μια γνωστή μου με απόφραξη καρωτίδων 75%, ξεκίνησε το Η.Τ. και διέκοψε το Κ.Τ.
Σε ένα 5μηνο το τριπλεξ έδειξε απόφραξη 35%  :)

Αυτό είναι φοβερά σημαντικό.
Μπορείς να μας πεις περισσότερα? (ακολούθησε ταυτόχρονα και κάποια θεραπεία ή ο οργανισμός αντέστρεψε μόνος του την απόφραξη?

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η.Τ. εναντίον Κ.Τ. Παράξενη παρατήρηση...
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 01, 2010, 13:47 »
Καμία άλλη θεραπεία δεν ακολούθησε  :)
Είναι στα 62 και είναι σχετικά εντάξει πλέον  :thumpup:

και όλα αυτά με 5 μηνες χρήση Η.Τ. και κόψιμο του Κ.Τ.

ΤΥΧΑΙΟ???

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Η.Τ. εναντίον Κ.Τ. Παράξενη παρατήρηση...
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 01, 2010, 13:51 »
Το υγρό που με καλύπτει 100% επιτέλους το βρήκα και ευχαριστώ το Σταύρο (sktoris) γι αυτό  :thumpup:
το κακό είναι ότι ανεβαίνει αρκετά το ποσό που χρειάζεσαι για υγρό. Βγαίνει αρκετά ακριβό.
Αν όμως είναι ικανό να σε κρατά μακριά από το τσιγάρο τότε..χαλάλι!

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η.Τ. εναντίον Κ.Τ. Παράξενη παρατήρηση...
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 01, 2010, 13:56 »
το κακό είναι ότι ανεβαίνει αρκετά το ποσό που χρειάζεσαι για υγρό. Βγαίνει αρκετά ακριβό.
Αν όμως είναι ικανό να σε κρατά μακριά από το τσιγάρο τότε..χαλάλι!
Να σου πω κάτι Σταύρο?
Τον ένα χρόνο που "παλευα" να βρω υγρό που να μου ταιριάζει στα γούστα, ξόδεψα (μόνο για υγρά) γύρω στα 450-500 Ευρώ! (και λίγα λέω).
Είχα δοκιμάσει και ατμίσει σχεδόν όλη την κινέζικη παραγωγή και μέρος της Αγγλικής επίσης  :laugh1:
Μετά από αυτό τι να πω...
Χαλάλι και παλι χαλάλι και σε ευχαριστώ πολύ   :respect:
Μια που έχουμε μάλλον παρόμοια γευστικά κριτήρια, θα το εκτιμούσα αν βρεις κάποιο άλλο εξαιρετικό υγρό (πλην του TW tobacco 24 που μου πρότεινες και σώθηκα) να μου το πεις  ;)
Αααα και κάποια στιγμή όταν ξεμπλέξω, ο καφές ισχύει  :D

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Η.Τ. εναντίον Κ.Τ. Παράξενη παρατήρηση...
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 01, 2010, 19:31 »
Παράθεση
Ενα άλλο κόλπο που έκανα είναι ότι ξεκίναγα να καπνίζω η.τ. απο το πρωί γιατί αν κάπνιζα έστω και ένα κ.τ. που είχε πολύ πιο βαριά γεύση, δυσκολευόμουν να συνηθίσω το η.τ. αργότερα...

Αυτό είναι πολύ σημαντικό και θα έλεγα ότι μπορεί να χαρακτηριστεί ένας απ τους"χρυσούς κανόνες" για τη διακοπή του ΚΤ με ΗΤ.
- Μη καπνίζεις ποτέ ΚΤ στην αρχή της μέρας.
δεν είναι τυχαίο ότι "βαρύς καπνιστής" θεωρείται αυτός που είτε το άναμα τσιγάρου είναι το 1ο πράγμα που κάνει το πρωί, είτε φτιάχνει στα γρήγορα ένα καφέ ότι νάναι για να καπνίσει το συντομότερο. Νομίζω ?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η.Τ. εναντίον Κ.Τ. Παράξενη παρατήρηση...
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 01, 2010, 20:02 »
Αυτό είναι πολύ σημαντικό και θα έλεγα ότι μπορεί να χαρακτηριστεί ένας απ τους"χρυσούς κανόνες" για τη διακοπή του ΚΤ με ΗΤ.
- Μη καπνίζεις ποτέ ΚΤ στην αρχή της μέρας.
δεν είναι τυχαίο ότι "βαρύς καπνιστής" θεωρείται αυτός που είτε το άναμα τσιγάρου είναι το 1ο πράγμα που κάνει το πρωί, είτε φτιάχνει στα γρήγορα ένα καφέ ότι νάναι για να καπνίσει το συντομότερο. Νομίζω ?
ναι έτσι είναι Σταύρο. Πάντως με καλό υγρό σε συνδυασμό με καλό ατμοποιητή , το ΗΤ είναι πιο απολαυστικό απο το ΚΤ το πρωί.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Η.Τ. εναντίον Κ.Τ. Παράξενη παρατήρηση...
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 01, 2010, 23:02 »
Αυτό είναι πολύ σημαντικό και θα έλεγα ότι μπορεί να χαρακτηριστεί ένας απ τους"χρυσούς κανόνες" για τη διακοπή του ΚΤ με ΗΤ.
- Μη καπνίζεις ποτέ ΚΤ στην αρχή της μέρας.
δεν είναι τυχαίο ότι "βαρύς καπνιστής" θεωρείται αυτός που είτε το άναμα τσιγάρου είναι το 1ο πράγμα που κάνει το πρωί, είτε φτιάχνει στα γρήγορα ένα καφέ ότι νάναι για να καπνίσει το συντομότερο. Νομίζω ?

Ακριβώς αυτό πάθαινα εγώ (ήμουν πολύ βαρύς καπνιστής).
Αναβα τσιγάρο με τον πρώτο καφέ πολύ πρωϊ στο σπίτι και μέχρι να τον πιώ είχα καπνίσει 4 - 5 τσιγάρα το ένα μετά το άλλο καμμιά φορά είδικά Σαββατοκύριακα και παραπάνω...
Το άτμισμα με έσωσε (υγεία + τσέπη).
Τώρα με τον πρώτο καφέ ξεκινώ το άτμισμα το οποίο με καλύπτει απόλυτα.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Η.Τ. εναντίον Κ.Τ. Παράξενη παρατήρηση...
« Απάντηση #27 στις: Ιουλίου 04, 2010, 11:51 »
ναι έτσι είναι Σταύρο. Πάντως με καλό υγρό σε συνδυασμό με καλό ατμοποιητή , το ΗΤ είναι πιο απολαυστικό απο το ΚΤ το πρωί.
Συμφωνω με ολα οσα λετε κ με εσενα πολλυ Tem, ομως τι θα κανω τωρα που εγω ατμιιζω γευσεις οπως, σοκολατα κ καραμελα?
Θελω να πω δεν ξερω τι να πιω μα αυτες τις γευσεις γιατι εκοψα κ τον καφε πριν 6 μηνες γιατι με πειραζε πολλυ!!!! Τωρα μου λετε τι να πινω?  :laugh1: το εχω ριξει στο τσαι μα δεν  πανε καθολου οι γευσεις οι παραπανω! Εχω κ το virginia me low νικοτινη κ βαζω που κ που ενω τα αλλα που εχω ει ναι διχως.

Σταματησα το κτ!! δοξα τον θεο χαρη σε σας κ στο υπεροχο αυτο site  ομως μου λετε ποια ειναι καλη γευση?????? απο nobacco εχω παρει τις παραπανω κ μου αρεσουν μα προβλημα εχω στο τι να πινω ειδικα το πρωι  :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Η.Τ. εναντίον Κ.Τ. Παράξενη παρατήρηση...
« Απάντηση #28 στις: Ιουλίου 04, 2010, 12:16 »
Έχεις δοκιμάσει vinirette virginia; Μπορεί όλη μέρα να ατμίζω οτιδήποτε αλλά για κάποιο λόγο μόνο αυτό θέλω μόλις ξυπνήσω και για την επόμενη μία ώρα.

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η.Τ. εναντίον Κ.Τ. Παράξενη παρατήρηση...
« Απάντηση #29 στις: Ιουλίου 04, 2010, 12:18 »
Συμφωνω με ολα οσα λετε κ με εσενα πολλυ Tem, ομως τι θα κανω τωρα που εγω ατμιιζω γευσεις οπως, σοκολατα κ καραμελα?
Θελω να πω δεν ξερω τι να πιω μα αυτες τις γευσεις γιατι εκοψα κ τον καφε πριν 6 μηνες γιατι με πειραζε πολλυ!!!! Τωρα μου λετε τι να πινω?  :laugh1: το εχω ριξει στο τσαι μα δεν  πανε καθολου οι γευσεις οι παραπανω! Εχω κ το virginia me low νικοτινη κ βαζω που κ που ενω τα αλλα που εχω ει ναι διχως.

Σταματησα το κτ!! δοξα τον θεο χαρη σε σας κ στο υπεροχο αυτο site  ομως μου λετε ποια ειναι καλη γευση?????? απο nobacco εχω παρει τις παραπανω κ μου αρεσουν μα προβλημα εχω στο τι να πινω ειδικα το πρωι  :dontknow: :dontknow: :dontknow:
πινε το καφεδακι σου κανονικα (και εχει καλο καφε στην Jedah )δεν θα δεις διαφορα με το ητ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 50 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 95 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280284 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65276 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312483 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13657 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124485 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix