vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος makiswolf

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • phoenix reborn
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2550 στις: Μαρτίου 05, 2017, 21:46 »
εμενα παντως εχτες μολις καθισα στο αυτοκινητο τον ειχα στο μπουφαν παρεα με το al85.πεφει και κοματια το τανκ.αλλα επεσε στη γωνια ακριβως του πεζοδρομιου.
ευτυχως εχω αλλα δυο καβατζα.το μοντ ευτυχως με τη θηκη τπτ.

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2551 στις: Μαρτίου 05, 2017, 21:54 »
Μια και το αναφέρεις να πω ότι εμένα έπεσαν χωρίς mod στο ξεβίδωμα (μανταλάκια  :eyesplash:) :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος doctor_pan

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2552 στις: Μαρτίου 05, 2017, 22:14 »
Διάβασα πρώτα εδώ και προμηθεύτηκα κι ένα spare tank καλού-κακού (κι ευχαριστώ προκαταβολικά όλους τους φίλους εδώ μέσα που το πρότειναν), απλά πιάνοντάς το στα χέρια μου και βιδώνοντας-ξεβιδώνοντας μου φάνηκε "ψιλοψεύτικο" συγκριτικά με τα γυάλινα άλλων ατμοποιητών.
Αισιόδοξο feedback δίνετε, μακάρι να κρατήσει ο σκυλάκος, γιατί από γεύση δαγκώνει! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2553 στις: Μαρτίου 05, 2017, 22:36 »
Τότε ίσως το o ring να μην ηταν καλα στη θέση του και όπως πείραξα το afc ring να μπήκε στη θέση του . Δεν ξέρω γτ είμαι αρκετά άσχετος , τό έχω λίγες μέρες το ηλεκτρονικό

Οι αντιστάσεις είναι γυρω στο 1 ohm και το έχω στα 13 Watt
Λόγω του ότι αυτο το είχα και εγω, προσεξε το βαμβακι να κάνει ενα ομαλό Π, ενα ανάποδο U δλδ. Αν το βαμβάκι γλείφει την τρύπα του αέρα, θα έχεις συνεχή μικρή διαρροή.
Σήκωνε ελάχιστα τα βαμβάκια από τα λουκια ή περιποιήσου το με μια οδοντογλυφίδα να μην ακουμπάει. Και βέβαια να μην ειναι ελάχιστο στα λούκια.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2554 στις: Μαρτίου 05, 2017, 23:02 »
Μια και γίνεται κουβέντα για την ανθεκτικότητα του τάνκ....
Ο πρώτος μου doggy λειτουργεί από το τέλος Νοεμβρίου και ακόμα φοράει το αρχικό τάνκ, χωρίς ίχνος ρωγμής ή κάτι άλλο. Αν και φαίνονται τα τανκ ευαίσθητα, είναι αρκετά ανθεκτικά, τουλάχιστον πιο ανθεκτικά από τα bell cap των kfl και τα τανκ του Cloudone. Μπορεί μάλιστα να γλιτώσουν ακόμα και από πέσιμο (ενώ του cloud πέφτει, και 100% το χάνεις) υπό προυποθέσεις.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2555 στις: Μαρτίου 06, 2017, 00:33 »
Εγώ, να σας πω την αλήθεια, αναρωτιέμαι γιατί κάθεστε και ασχολείστε με το πάνω δαχτυλίδι! Το βγάζετε για να πλύνετε το τανκ;
Μια χαρά πλένεται κι έτσι! Τι θα γίνει δηλαδή, θα εισπνεύσετε ένα νανογραμμάριο από το προηγούμενο υγρό και θα σας χαλάσει τη γεύση; Που με ένα καλό ξέπλυμα με χλιαροζεστούτσικο νερό δε μένει κιόλας , αλλά λέμε.

Όταν τον πήρα, δεν το είχα καταλάβει ότι ήταν χαλαρό (το πάνω δαχτυλίδι) και κάποια στιγμή ξεβιδώθηκε και είχα διαρροή. Το βίδωσα καλά και από τότε δεν ξανασχολήθηκα μαζί του. 

Είναι αστείο αλλά στην τσέπη τού έχω πιο πολλή εμπιστοσύνη κι από Ναυτίλο. ΜΗΔΕΝ διαρροή! 

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2556 στις: Μαρτίου 06, 2017, 00:52 »
Ακριβώς έτσι. Δεν βρίσκω κανένα λόγο για να ασχοληθώ με το επάνω δακτυλίδι, εκτός του ψυχαναγκασμού.

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2557 στις: Μαρτίου 06, 2017, 01:59 »
Καλημέρα .

Τον σκυλάκο τόν εχω πάρει απο μπιχλιμπίδι ,και όπως ειχα προαναφέρει ,ολα καλά ,αλλά το τανκ με είχε γανιάσει όταν ήταν να τον ξεβιδώσω .

Επίσης μαζί με κάτι βάσεις από zerobacco ,μιάς και είχε spare τανκ για doggy παρήγγειλα.

Πρίν 4 περίπου μέρες ,είχε χαλαρώσει και το δαχτυλίδι( δεν το ειχα σφίξει καλά και παρ'ολα αυτά διαρροή ΜΗΔΕΝ )  ,τό οποίο και εγώ δεν ενοχλώ ,οπότε δεν με ενοχλεί και αυτό , μιάς και μιά ,και δύο χαρές πλένετε ετσι ,όπως προανέφερε ο Atmos ,οπότε λέω δεν αλλάζω τανκάκι ,να βάλω τής Zerro.

Πρίν το αλλάξω ( περάσω το δαχτυλίδι ) ,τα συνέκρινα με τα γνωστά καπελογυαλιά τέρατα , και είδα οτι τής Zerobacco το σπείρωμα ,έδειχνε ενα κλικ καλύτερο (βαθύτερα να πώ η χάραξη ? )  ,και ίσως μίση και κάτι στροφή περισσότερο.

Βάζω λοιπόν υγρά ,το βυδώνω πλέων με απόλυτη "Αγάπη " και προσοχή ,και ΒΟΥΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !

ΤΕΛΕΙΟ βίδωμα ,χωρίς το γνωστό κατσαβίδι το ξεβίδωμα .

Εδώ και μέρες ο μικρός απο ημίθεος ,το πάει φιρί φυρί για θεούλης.
Δεν ξέρω αν έτυχε ,το σίγουρο είναι οτι πέτυχε ..
Ευχαριστώ και καλή βδομάδα σε όλους.

Υ.Γ Μα θα το πώ όπως και οι αλλοι φίλοι ,και ελπίζω να μην τον ματιάσω.
Οκ στο χαλαρό ,αλλά εγώ βρε παιδιά τόν έχω σε μπουφάν πεταμένο σε μιά από τίς τσέπες  πλάγια ,ανάποδα , όπως νάνε ,και κόβω ξύλα ,βαράω με βαριοπούλα ,κουβαλάω ,και ουτε σταγόνα από τέτοια ζόρια που τραβά κει μέσα ...
Φτου φτου φτου...

Επειδή κουβαλάω μαζί και τόν καιφούνι τον 5αρι ..αστααααα........... ΠΙΚΡΑ.. και ας τόν έχω σε θήκη ΟΡΘΙΟ ......


Edit : Ok με Τον 5αρη δεν έχω ασχοληθεί να αλλάξω ουτε oring .Οξεία μουργελοτεμπελίτιδα με έχει πιάσει με τούs ατμό λόγο εργασιών.




« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2017, 02:07 από Atoner »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2558 στις: Μαρτίου 06, 2017, 02:10 »
Κι εγώ έχω αλλάξει εδώ και καιρό το αρχικό tank με ένα από τα ανταλλακτικά που πήρα από zerobacco. Έτσι για δοκιμή και χωρίς να έχει πάθει κάτι το αρχικό το οποίο όμως είχε την τάση να στραβοβιδώνει . Μπορώ λοιπόν να πώ με βεβαιότητα ότι αυτά είναι καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2559 στις: Μαρτίου 06, 2017, 02:25 »
Ακριβώςςςςςςςςςςςς ΕΤΣΙ Tem.

Είχε τήν τάση να στραβοβιδώνει .( το αρχικό )

Δηλ τί τάση , Χουντίνι έπρεπε να το παίζω μέχρι να βιδώσει .

Και δέν ειμαι και ο ποιό άσχετος σε βιδώματα ,ξεβιδώματα σπειρωμάτων γενικώς......

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2560 στις: Μαρτίου 06, 2017, 02:54 »
Δεν το ήξερα αυτό, ισχύει σίγουρα ή απλά έτυχε? Και το δικό μου στραβοβιδώνει 1 στις 2 φορές κι αναγκάζομαι να το ξεβιδώσω μετά και να το κάνω όσο πιο προσεχτικά και μαλακά μπορώ. Όταν βίδωσε στραβά μάλιστα το κατάλαβα εκ των υστέρων παρατηρώντας τη βάση και μετά φτου κι απ' την αρχή να το βγάλω. Διαρροή παρά ταύτα δεν είχα ούτε έτσι.

Ευτυχώς έχω πάρει κι εγώ spare tank από zerobacco, δε φανταζόμουν ότι θα είχαν διαφορά στο βίδωμα. Θα το βάλω στην επόμενη αναπλήρωση! 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2561 στις: Μαρτίου 06, 2017, 02:58 »
Δοκίμασέ το και θα δείς διαφορά. Αλλά πρόσεξε να καθήσει σωστά στο tank και το πάνω δαχτυλίδι  ;)

Αποσυνδεδεμένος mbrn01

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2562 στις: Μαρτίου 06, 2017, 06:10 »
3 φορές από το γραφείο στο πάτωμα (μάρμαρο) ο sxk και μία ο sjmy (με lemon tart και οι δύο για δοκιμές)  :eyesplash: :eyesplash:
Το τανκάκι του sxk έχει ένα αγριεματάκι ( :))) επάνω αλλά χωρίς σπάσιμο. Κατά τα άλλα κανένα απολύτως πρόβλημα! ;) ;)
Ο sxk σχεδόν 3 μήνες και ο sjmy ~15 μέρες.
Φίλε, εσύ που έχεις και τους 2 (SXK+SJMY), μήπως μπορείς να μας πεις τις διαφορές στη τζούρα και τη γεύση μεταξύ των 2; Εγώ πήρα τον SJMY αλλά διαβάζω ότι ο SXK έχει πιο μικρή οπή αέρα, οπότε ίσως είναι πιο κοντα σε γεύση cloudone ας πούμε. Ποιά είναι η γνώμη σου; Έχει πιο ωραία γεύση ο SXK τελικα;

Έχω και τον merlin mini και τον Doggystyle. Και οι δυο είναι φανταστικοί ατμοποιητές. Ωστόσο ο merlin mini μου δίνει μια πολύ ιδιαίτερη γεύση και ποιότητα τζούρας σε 2mm kanthal 27AWG 6 σπείρες κολλημένες στην τρύπα του αέρα με το μεσαίο airflow restrictor. Δεν ξέρω γιατί ο merlin mini δεν έχει την προσοχή που θα του άξιζε σε αυτό το forum, αλλά για μένα είναι ο No1. Και έχω και phenomenon lite + Russian V2 + KF5 + TF GTIII + Fodi F2 + pico rta και διάφορους άλλους.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2017, 13:29 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2563 στις: Μαρτίου 06, 2017, 08:06 »
Καλημέρα συνατμιστές έχω ήδη τον SJMY και πάω για δεύτερο αυτός τι λέει ?
http://www.gearbest.com/vapor-styles/pp_595181.html?wid=21

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2564 στις: Μαρτίου 06, 2017, 08:20 »
Το φθηνιαρικο λουλούδι μου.
Ο κλώνος του κλωνου μου 2 φορες κλώνος μου.
Τον εχω κ ειναι ακριβως ιδιος με τον sjmy,μου ηρθε πεντακαθαρος κ αξίζει με τα μπουνια.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310325 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278718 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206769 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93007 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias