vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

233 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, camber, stsoulos

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2040 στις: Φεβρουαρίου 05, 2017, 23:32 »
Αν δεν ειναι childproof ο doggy δεν ειναι κανένας. Εδω αν δεν ξέρουμε το μυστικό χτικιάζουμε εμείς να τον ανοίξουμε.
Αγγελία από Ato :
Ζητείται άτομο ,καταρτισμένο ,με λεπτά αλλά στιβαρά δάκτυλα ,για αναπλήρωση υγρών του Doggy 2-3 φορές την ημέρα ,για άτομο με πρεσβυωπία ,μακριά αρχιζωναμηνβλεπωψία ,και μερικά ακόμα εις "ψία "
Τυχών προϋπηρεσία σε ψυχιατρικό ίδρυμα ,αλλά και με σκύλους ,και γενικά  κυνοειδή θα ληφθεί στα ασόβαρα υπ'οψιν .
Παρέχονται :
Τροφή βετζέ ( ζοχοί ,βλίτα ,μπρόκολα εποχής ) , υγρά αναπλήρωσης  πετζέ ,( για ισορροπημένη διατροφή )  και ένσημα του VGR ( Vaping .gr ).
Λεφτά Υπάρχουν άπειρα ,και αμα τα βρείτε δικά σας.
Αν οχι ,για ψάξτε λιγάκι ακόμα .

Επικοινωνία στο τηλ : Νιά νιά νιά 8 νιάνιάξινος σκασμένο .....



Υ.Γ Αν με πάρει χαμπάρι ο παππούς Ato οτι οταν τόν παίρνει ο ύπνος στον καναπέ αγκαλιά με τόν μπαμπά Doggy ,εγώ γράφω αυτά που γράφω ,θα με σκοτώσει...
MHN με μαρτυρήσετε καλά?       

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2041 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 00:07 »
Kάπως έτσι Γιώργο.
Γι' αυτό λοιπόν έβγαλε τέτοιο καπάκι ο imeo για τον Τηλέμαχο! Κατάλαβα Θέμη, αλλά αυτό αφορά το καπάκι αναπλήρωσης. Όμως κι αυτοί που γεμίζουν από πάνω, η βάση τους ξεβιδώνει όπως του ντόγκυ, άρα γιατί να μη θεωρείται κι αυτός childproof, που από πάνω είναι εντελώς κλειστός?
Νομίζω ότι ακόμη είναι ασαφές το τοπίο γιατί ξέρω σίγουρα, επειδή το είδα με τα μάτια μου, ότι ο guru έχει πάρει έγκριση για τον skyline λόγω του περίεργου καπακιού με το εξάγωνο κλειδί + τη βιδωτή ροδέλα. Υποθέτω λοιπόν ότι για να θεωρηθεί childproof ένας ατμοποιητής, δεν αποτελεί μοναδική κατασκευαστική λύση ο τρόπος που έδειξες. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2042 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 00:29 »
Σωστότατη η άποψη σου Γιώργο.

Στο συγκεκριμένο θέμα ,προβλέπω αρκετή καθυστέρηση ,μέχρι την οριστική θέσπιση συγκεκριμένων προδιαγραφών ,και ΑΝ.

Με τήν σειρά εχουν να εστιάσουν στην ρητή εφαρμογή για τα περί υγρών ,εισαγωγών κλπ , μετα στα ml του ατμοποιητή ( τανκ εως 2ml ) ,και προς το τέλος στίς προδιαγραφές ασφαλείας.

Αλλά και πάλι , Ελλάντα εντό ,τα πάντα ρεί.....

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2043 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 00:36 »
Παρακαλώ τα φώτα των χρηστων: Σε θέμα Τζουρας εάν συγκριθεί με EVIVA, Hurricane (σε ποιες τρυπες)  είναι κοντά?


Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος rigo

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2044 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 00:49 »
Απο SJMY ή SXK,φανταζομαι οι διαφορες ειναι μικρες,αλλα ποια θεωρειτε καλυτερη υλοποιηση?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2045 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 00:53 »
Πιό κοντά στον αυθεντικό Doggystyle 2K16 είναι η υλοποίηση της SJMY. Από εκεί και πέρα βέβαια οι διαφορές είναι ελάχιστες.

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2046 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 00:53 »
To SMJY ειναι 1-1 κλιμακα δηλαδη ακριβως το ιδιο με το original. Το SXK εχει διαφανο τανκ και μικροτερη τρυπα εισαγωγης αερα (δηλαδη πιο σφιχτη τζουρα). 

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2047 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 00:59 »
Παρακαλώ τα φώτα των χρηστων: Σε θέμα Τζουρας εάν συγκριθεί με EVIVA, Hurricane (σε ποιες τρυπες)  είναι κοντά?




Με τη ρύθμιση του δαχτυλιδιού στη μέση, μοιάζει με τον  Eviva και με τις δυο οπές ανοιχτές, με τον Hurricane στις μονές οπές στην 3η σκάλα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 06, 2017, 06:32 από ako »

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2048 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 01:32 »
Οποιος κυκλοφορει με παλιο ατμο ανω των 2μλ θα τρωει προστιμα δηλαδη;  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2049 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 01:35 »
Παρακαλώ τα φώτα των χρηστων: Σε θέμα Τζουρας εάν συγκριθεί με EVIVA, Hurricane (σε ποιες τρυπες)  είναι κοντά?


Sent from my SM-N915FY using Tapatalk
Τέρμα ανοιχτός είναι ακριβώς όπως ο Χάρι στις δευτερες διπλές τρύπες 

Αποσυνδεδεμένος Lycos

Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2050 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 05:50 »
Για την εισαγωγή από τρίτες χθες ισχύει από τότε,  για εμάς εδώ θα ισχύει από 1.3


Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2051 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 09:12 »
Ευχαριστώ πολύ Κύριοι!!!
Με.... Πείσατε....
Θα τον δοκιμάσω!!

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2052 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 11:01 »
Θυμίζω αυτά που είχε πεί ο tzifos_11 εδώ και τις φωτογραφίες που έχει. Εχω ένα doggy SJMY από FT και σήμερα που έλυσα για να καθαρίσω όταν έφτασα στο αξονάκι, που λέω την αμαρτία μου τον πόλο τον έλυσα για πρώτη φορά αφού το ατμίζω 15 μέρες,  ακριβώς εκεί που τελειώνει το μονωτικό του πόλου πάνω από τις τρεύπες του αέρα, παρουσιάζει ένα διχρωματισμό σαν φωτεινό δακτυλίδι που δημιουργεί η τριβή χωρίς ακουριές ή κοκκινίλες ή υφή διαφορετικήπου θέλει προσεκτική παρατήρηση να το δείς αλλά εμφανές (δέστε τη φωτογραφία του link). Ο tzifos_11 (αν διαβάζει) έχει κάποιο νέο? Αυτό το έχετε εσείς παρατηρήσει στους δικούς σας ?
Καλημέρα συνατμιστές μήπως πρέπει να δείτε το αξονάκι στους SJMY να απαντήσετε να δούμε αν είναι γενικό και να το παρακολουθούμε γιατί αν "χειροτερεύει" θα είναι πρόβλημα

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2053 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 12:59 »
Μετά από κανα-μήνα χρήσης του Doggy και συγχρόνως CloudOne καθώς και kfl+ με tiny tank, στα ίδια λίγο πολύ υγρά μπορώ να έχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη. Δείτε τις παρακάτω παρατηρήσεις όχι σαν συγκριτικό τέστ αλλά σαν σκέψεις....

Το μέγεθος του είναι μικρό, ο Cloud είναι σαφώς μεγαλύτερος ενώ ο kfl+ με το tiny είναι σχεδόν ίδιος σε μέγεθος.
Από αέρα, ο Cloud είναι σαφώς ο πιο σφιχτός και μάλιστα η ρύθμιση αέρα του δεν παίζει και πολύ οπότε πάντα παραμένει σφιχτός, ακολουθεί ο kfl+ ενώ ο Doggy ρυθμίζεται σχετικά καλά από πολύ σφιχτός μέχρι σχετικά σφιχτός. Σίγουρα κάποιος που παίζει MTL θα τον βολευτεί. Ο πιο ήσυχος είναι ο Cloud, ενώ ο Doggy ενώ δεν σφυρίζει ακούγεται η ροή του αέρα.
Για το γέμισμα, τα έχουμε πεί... θέλει άνοιγμα το τανκ, το οποίο είναι σχετικά εύκολο με τίποτα όμως δεν φτάνει την άνεση του Cloud με το γέμισμα από πάνω. Επιπλέον πάντα υπάρχει ο κίνδυνος με το άνοιξε-κλείσε να χαλάσει ή να κουνηθεί η αντίσταση αλλάζοντας την συμπεριφορά του ατμοποιητή. Ευτυχώς λόγω γεωμετρίας δεν είναι τόσο εύκολο να κουνηθεί η αντίσταση όπως για παράδειγμα στον Cloud (βεβαια αυτόν δεν τον ανοίγουμε).
Βγάζει πολύ και πυκνό ατμό όχι όμως τόσο "βελούδινο" όσο ο Cloud. Υποθέτω ότι αυτό οφείλεται στην αρκετά μεγαλύτερη διατομή που έχει ο Doggy στο πάνω μέρος της καμπάνας.
Σε σχέση με τη γεύση, είναι πολύ καλός, όμως ο Cloud είναι λίγο καλύτερος στην ανάλυση και απόδοση κυρίως πολύπλοκων υγρών. Ο Doggy όμως έχει δυνατότητα για να δώσει πιο έντονη γεύση καθως μπορεί να γίνει πιο αεράτος και να βγάλει μεγαλύτερη ποσότητα ατμού. Στα ίδια watt λοιπόν ο Cloud είναι πιο "νόστιμος" όμως ο Doggy μπορεί να πάει παραπέρα.... Σε κάθε περίπτωση όμως είναι πολύ καλός.
Για την τιμή δεν το συζητώ... μακράν ο πιο best value ατμοποιητής... ακόμα και η τιμή του εδώ είναι πολύ συμφέρουσα. Αντίθετα θεωρώ τον κλωνο-Cloud σχετικά ακριβό, αν λάβουμε υπόψη μας τις τιμές πολύ πιο περίπλοκων κλώνων.
Το μόνο μου αρνητικό είναι ότι ο πόλος 510 είναι λίγο πιο μακρύς απ' όσο έπρεπε και δεν καθεται απολύτως καλά σε διάφορα mod. Φαντάζομαι ότι με λίγο λιμάρισμα θα έρθει στα ίσα του.

Το τελικό συμπέρασμα είναι ότι τόσο ο Cloud όσο και o Doggy έβαλαν τους αγαπημένους μου KFL στο συρτάρι ως  "μουσιακό" είδος πλέον...

Αποσυνδεδεμένος SCK

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2054 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 13:10 »
@mpari:
Έχω ξαναγράψει στο παρόν νήμα ότι, δεν έχω παρατηρήσει τέτοιου είδους πρόβλημα σε SJMY (από 3fvape), παρόλο που χρησιμοποιώ πολλά διαφορετικά υγρά (DIY και γνήσια) και η ημερήσια κατανάλωσή μου κυμαίνεται γύρω στα 10 ml. Δεν ξέρω, βέβαια, αν η τακτική και επισταμένη καθαριότητα του ατμοποιητή (για την οποία, έστω και ως αστειισμό, πρακτικά λοιδορήθηκα, σε παλαιότερο εδώ μήνυμά μου) παίζει κάποιο σημαίνοντα ρόλο, όμως το αποτέλεσμα μετά από περίπου 40 ημέρες χρήσης αποτυπώνεται στις συνημμένες φωτογραφίες, τις οποίες τράβηξα εχθές μετά το καθάρισμα του doggy.

Αν και νέος ατμιστής και κινδυνεύοντας να γίνω κουραστικός, δε θα διστάσω να επαναλάβω ότι ο "σκυλάκος" είναι άψογος σε όλα του, με εξαίρεση την ίσως ¨κοπιαστική" και "χρονοβόρα" (για κάποιους -μάλλον λίγους- συνατμιστές) αναπλήρωση υγρών. Προσωπικά, πήρα άλλους 4 SJMY doggy (πάλι από 3fvape) μαζί με ουκ ολίγα ανταλλακτικά τανκάκια, ώστε να παίζω άφοβα με διάφορα υγρά και, ...ναυτίλος συρτάρι, expro ν1.3 συρτάρι, taifun GT3 συρτάρι! Λήξις!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278626 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63984 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206707 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9674 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos