vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

225 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Sergios, Milarepa, Xxristos, Kouros17, demaker

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος Kliman

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #600 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 19:53 »
Όχι πλαστικό είναι και μάλιστα πολύ λεπτό
(συγκρίνοντας το βέβαια με bell cup απο άλλους ατμο )

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #601 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 21:59 »
Το έχω ξαναγράψει και παρακαλώ όλους να το σεβαστούν.
Εδώ είναι το νήμα που μιλάμε για τον ατμοποιητή, ΟΧΙ για τις παραγγελίες από την Κίνα.

Υπάρχει ειδικό νήμα στο φόρουμ (Αναμονή Παραγγελίας) στο οποίο μπορείτε να ενημερώσετε και να ενημερωθείτε.

Τα άσχετα μηνύματα σε λίγο θα διαγραφούν.


:OnTopicPlease: :offtopictelos:

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #602 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 22:22 »
Αφού παρέλαβα το μεσημέρι τον κλώνο sxk, ο οποίος έκανε πρώτα το μπανάκι του, έκατσα με την ησυχία μου και τον έστησα πριν λίγο. Ως μέτρο σύγκρισης για τον κλωνοσκύλο έχω τον Phenomenon Lite.

Στα θετικά του:
α) Πολύ καλή κατασκευή από την sxk. Προσεγμένος με άψογο φινίρισμα και τέλεια σπειρώματα. Δεν ακούγεται τίποτα στο βίδωμα-ξεβίδωμα.
β) Πολύ απλό το στήσιμο. Συνιστάται ακόμη και σε αρχάριο που πιάνει πρώτη φορά όχι απλώς επισκευάσιμο αλλά οποιονδήποτε ατμοποιητή γενικότερα, εργοστασιακό και μη.
γ) Για την τροφοδοσία θα πω μόνο μια λέξη: "άψογη".
δ) Τζούρα βελούδινη και ατμός πλούσιος.
ε) Πανέμορφος οπτικά και μικρός. Λάτρεψα την μίνιμαλ αισθητική του.
στ) Καλή γεύση, άνω του μετρίου. Δεν είπα "ουάου" αλλά έμεινα ικανοποιημένος για πρώτο στήσιμο. Σε 2-3 βδομάδες πιστεύω να πιάσει τη μέγιστη απόδοση.
Στα αρνητικά του:
α) Το τανκάκι όπως προαναφέρθηκε από τον Kliman δεν εμπνέει καμιά εμπιστοσύνη. Μόλις το πιάσεις καταλαβαίνεις ότι το πάχος του είναι μικρό. Μπορεί σε βάθος χρόνου να βγάλει πρόβλημα στα σπειρώματα του. Τα όξινα υγρά ας αποφεύγονται καλύτερα.
β) Σφυρίζει ελαφρώς, όχι κάτι ιδιαίτερο βέβαια (δε νομίζω να ενοχλήσει κάποιον) αλλά όπως και να το κάνουμε δεν είναι αθόρυβος.
γ) Αφήνει κενό από τη βάση του mod στο βίδωμα του πόλου. Τον δοκίμασα στο vtc mini, στο aster και στο coolfire 4 και έχει το ίδιο κενό. Πιθανόν ο πόλος του να είναι μακρύτερος από την πλειονότητα των υπολοίπων ατμοποιητών. Μεγάλο φάουλ για μένα.
δ) Το ντριπ τιπ δεν μου άρεσε ιδιαίτερα. Ίσως φταίει ότι είναι μεταλλικό, κοντό και κάπως "τετραγωνισμένο". Δεν ταίριαξε με τα χείλη μου και νομίζω πως μου αφήνει μια ζεστή αίσθηση στο στόμα, παρότι ο ατμός είναι δροσερός.

Εν κατακλείδι για όσους ψήνονται ο κλώνος της sxk είναι μια πολύ καλή αγορά είτε από Κίνα είτε από Ελλάδα, αλλά...
κατά την ταπεινή μου γνώμη δεν πρόκειται να προσδώσει καμιά νέα ατμιστική εμπειρία σε όσους έχουν ήδη στην κατοχή τους έναν γευσάτο high end ατμοποιητή. Αυτό δε σημαίνει βέβαια ότι τους αποτρέπω να τον αγοράσουν. Απλά η αναζήτηση του Άγιου Δισκοπότηρου δεν σταματάει σε αυτόν τον κλώνο, δυστυχώς. :hmmm:


Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #603 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 22:30 »
δ) Το ντριπ τιπ δεν μου άρεσε ιδιαίτερα. Ίσως φταίει ότι είναι μεταλλικό, κοντό και κάπως "τετραγωνισμένο". Δεν ταίριαξε με τα χείλη μου και νομίζω πως μου αφήνει μια ζεστή αίσθηση στο στόμα, παρότι ο ατμός είναι δροσερός.
Να σημειώσουμε εδώ πως το drip tip αυτό δεν έχει καμία σχέση με του original,
και πως ο αντίστοιχος κλώνος της SJMY έρχεται χωρίς κανένα drip tip στη συσκευασία.

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #604 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 22:36 »
Σημείωση στην σημείωση. Ο ορίτζιναλ δεν έρχεται με drip tip  ;D

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #605 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 22:53 »
Σημείωση στην σημ... κλπ.
Σωστό, αλλά τουλάχιστον έχει drip tip.  ;)
Απλά το πουλάνε ξεχωριστά (όπως και η SJMY).

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #606 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 09:49 »
Της σημείωσης το κάγκελο δηλ.... :respect:.

Σημείωση.....με πείσατε και ας μην έχει ντριπ τιπ :yes:..Τελικά δεν είναι να μπαίνω στο φόρουμ πολύ συχνά :laugh1:.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #607 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 14:02 »
Να δεις εμενα ποσο με πείραξε οταν εσκασα 140 και δεν ειχε ντριπ τιπ ,αυτο οντως ειναι μεγαλο μειον να δινεις τοσα λεφτα και ενα ντρι τιπ να μην βαζουν μεσα.

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #608 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 15:00 »
ερωτηση παιδια για τον κλωνο sxk παει το καποιο ανταλακτικο γυαλακι γιατι εχω μπερδευτει!

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #609 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 15:39 »
Ανταλλακτικό τανκάκι έχει μόνο η 3FVape απ' ότι κατάλαβα και είναι για τον sjmy, οπότε δεν κάνει. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια, δεν είμαι σίγουρος.

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #610 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 16:26 »
Και ένα βίντεο στα αγγλικά

Αποσυνδεδεμένος fasolia

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #611 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 16:32 »
Καλησπέρα,

γνωρίζουμε μήπως κάποιο κουπόνι για 3fvape?

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #612 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 17:32 »
ερωτηση παιδια για τον κλωνο sxk παει το καποιο ανταλακτικο γυαλακι γιατι εχω μπερδευτει

Ανταλλακτικο εχει και στην FT αλλα ειναι για τον sjmy

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #613 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 19:32 »
Παρέλαβα σήμερα τον SXK από nexxton, η αγορά του απόφαση της στιγμής και βαριόμουνα να περιμένω. Ο άτμο ήρθε καθαρός και με τα λογότυπα. Πολύ ωραίο φινίρισμα, μου αρέσει το clear tank αλλά σίγουρα είναι πολύ ψιλό, δεν νομίζω ότι θα του βάλω ποτέ κάποιο όξινο υγρό. Μετά το καθιερωμένο πλύσιμο ήρθε η ώρα για το στήσιμο και η δοκιμή. Πλύσιμο και σε Fodi F2 και Le Magister (κλώνο) για συγκριτικό με το ίδιο υγρό. Στήσιμο και στους τρεις με 2άρη πυρήνα, σύρμα NiFe30 της Dicodes, αντίσταση 0,34Ω περίπου και για τους τρεις (με μονή και ο Le Magister), υγρό Bellerophontes της Lamda 6άρη. Ρύθμιση του αέρα στον Doggy στη μέση, στις δύο τρύπες από κάθε πλευρά στον Fodi και στη δεύτερη μεγαλύτερη στο Le Magister. Συμπεράσματα λοιπόν, πάντα κατά την ταπεινή μου άποψη. Από γεύση ο Doggy έχει πολύ συναγωνίζεται επάξια τον Le Magister είναι όμως πίσω από τον Fodi του οποίου η γεύση είναι σαφώς πιο έντονη και πλούσια. Στο χτύπημα είναι καλός καλύτερος ίσως λίγο από τον Le Magister αλλά πίσω από τον Fodi. Στην ποιότητα της τζούρας είναι στα ίδια επίπεδα με τους άλλους δυο, ο ατμός είναι πυκνός και φυσικά περισσότερο δροσερός του Doggy από τους άλλους δύο. Σε γενικές γραμμές είναι ένας καλός κλώνος και θα πάρει επάξια την θέση του στο τρίτο Pico για καθημερινή χρήση με DIY υγρά. Ο Doggy της SXK είναι προσεγμένος και σε καμιά περίπτωση δε δείχνει φθηνιάρης, το πλαστικό τανκάκι του παρόλο που είναι λεπτό δείχνει πιο ποιοτικό από κάποιους άλλους ακριβότερους αυθεντικούς όπως αυτό του eXpromizer. Τέλος είναι πανεύκολος στο στήσιμο με τη μικρότερη κατανάλωση σε σχέση με τους άλλους δύο, είναι πιο θορυβώδεις από τους άλλους δύο αλλά ελάχιστα και σε καμιά περίπτωση δεν μου έβγαλε στο σφύριγμα που αναφέρθηκε σε προηγούμενο πόστ, το drip tip του μου άρεσε.  

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #614 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 20:10 »
Στον συγκεκριμένο κλώνο της SXK είναι βέβαιο ότι δεν ταιριάζουν ανταλλακτικά tanks από άλλους Doggystyle 2K16 κλώνους ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12717 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 978 123546 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:59
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9631 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos