vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

514 επισκέπτες, 4 χρήστες
bloodlessz, Jorge, Sergios, manoslykos

Twitter

"Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1095 στις: Μαρτίου 04, 2019, 11:31 »
[member=16791]armadoran[/member] τα έχω ψιλοβαρεθεί τα περισσότερα ρε συ της σειράς.Μόνο αυτό που ήταν το αγαπημένο μου μόνο ατμίζω πλέον

Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1096 στις: Μαρτίου 04, 2019, 12:02 »
Αφού το έκανε 20% και πάλι δεν πλησίασε το snv μήπως να το κάνεις 25% αντί για 17,5% που σκέφτεσαι?

Λεω εγω τώρα....
Ξέρω γω.., αυτό προσπαθώ να αποφύγω δοκιμές επι δοκιμών. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι ζόρι τραβάνε οι εταιρείες να δώσουν την σωστή αναλογία. Υποθετικά είναι ίδια συνταγή σε 30ml συσκευασία και αυτό δεν συμβαίνει μόνο με την KXS , έχω πετύχει και άλλα 30μελα που ανάθεμα και αν ξερει κάποιος το σωστό ποσοστό. (βλέπε killer kustard)

EDIT:Με 15% λείπει σοκολάτα , με 20% ο Σταυρος λέει οτι είναι παραπάνω γιαυτό είπα δοκιμή στο 17,5
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2019, 12:08 από armadoran »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1097 στις: Μαρτίου 04, 2019, 12:09 »
Λογικό είναι να έχουν αυτό το "κάτι" παραπάνω τα shortfill και τα SnV.Πως θα σπρώξουν την αγορά προς τα εκεί; ;)

Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1098 στις: Μαρτίου 04, 2019, 12:14 »
Ε δεν νομίζω να κάνουν τέτοιες μ@#&κίες..... έλεος ....

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1099 στις: Μαρτίου 08, 2019, 09:33 »
Λοιπόν update για τα KXS αρώματα.
Δοκίμασα το mango χθες φίλου φτιαγμένο πριν 10 μέρες με αραίωση 25%.Ε λοιπόν εκεί πρέπει να είναι το ποσοστό τους για να έχουν γεύση σαν τα SnV.To 15% που δίνει η εταιρεία είναι πολύ λίγο.Και 50/50 βάση να φτιάξουμε το τελικό μιξ  πιστεύω οτι κάτω απο 20% δεν παίζουν τα συγκεκριμένα.
Θα το ξαναπάρω πάντως το φυστικοβούτυρο σήμερα και θα το φτιάξω 25% και εγώ αυτή την φορά για να είμαι σίγουρος. :yes:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1100 στις: Μαρτίου 08, 2019, 12:44 »
...Next up: Creme de la Creme - Caramel Apple...

Creme de la Creme - Caramel Apple

Μου λένε πολλοί πως όλα τα υγρά τα βρίσκω μαγικά, ονειροφαντασίες, ιερά δισκοπότηρα και άλλα υπερβολικά (άκου ιερό δισκοπότηρο! Ποτέ δεν έχω χρησιμοποιήσει αυτή την έκφραση για να χαρακτηρίσω υγρό! Μόνο για το buttermilk. Και το vanilla creme. Και το pavlovin. Και το cannoli. Και το Grahamland. Και το παπαγαλόζουμο. Τέλος πάντων σχεδόν ποτέ δεν έχω χρησιμοποιήσει αυτή την έκφραση για να χαρακτηρίσω υγρό! Κλείνει η παρένθεση...). Να πω λοιπόν πως για κάθε εξαιρετικό υγρό που γράφω εδώ έχω απορρίψει πριν καμιά 30αριά μέτρια και άλλα τόσα εντελώς γίδια! Τον περασμένο χρόνο μόνο έγραψα για 8-10 εξαιρετικά υγρά ενώ δοκίμασα πάνω από 200. Προτιμώ απλώς να αγνοώ τα υγρά που δεν μου αρέσουν γιατί μπορεί σε κάποιον άλλο να ταιριάζουν και δεν θέλω να τον προδιαθέσω αρνητικά. Γράφω λοιπόν μόνο θετικά πράγματα και αφήνω τα αρνητικά για τους ριβγιούερς.
Πάμε τώρα στο κυρίως θέμα. Το Caramel Apple που λέτε δεν είναι υγρό. Είναι το ιερό δισκοπότηρο των ατμιστικών υγρών! Όχι, σοβαρά μιλάω. Το υγρό είναι μαγικό! Ονειροφαντασία σκέτη! Όχι, πέρα από την πλάκα το υγρό είναι υπέροχο! Από τα τέσσερα υγρά της σειράς δεν δοκίμασα καν τα δύο γιατί δεν μου άρεσαν σαν προφίλ. Δοκίμασα το vanilla creme και το caramel apple, μου άρεσαν στη δοκιμή και τα αγόρασα. Και στα δύο το αποτέλεσμα ήταν καλύτερο από την πρόβλεψη (παρ' όλη την δοκιμή)! Για την βανίλια έγραψα την περασμένη εβδομάδα και το caramel apple το είχα στην αναμονή μέχρι να ελευθερωθεί ατμοποιητής. Χθες που ελευθερώθηκε ο εβίβα Νο.166 τον γέμισα με το νέο υγράκι και από εκείνη την ώρα το μοντάκι έχει πάρει φωτιά! Πράσινο ζουμερό μήλο βουτηγμένο σε γλυκιά καραμέλα! Ωραία πράματα. Το υγρό έχει και μια οξύτητα που δεν είναι εντελώς προφανές από που προέρχεται, από το μήλο ή την καραμέλα. Από όπου κι αν προέρχεται πάντως είναι πολύ καλοδεχούμενη και αρκετά πρωτότυπη θα έλεγα. Να ξεκαθαρίσω πως το υγρό δεν έχει καμία σχέση με μηλόπιτα, στρούντελ ή όποιο άλλο γλύκισμα με μήλο κυκλοφορεί. Δεν έχει ούτε κρέμες, ούτε ζύμες, ούτε κανέλα, ούτε τίποτε άλλο πέρα από το μήλο και την καραμέλα που προανέφερα. Το λέω γιατί κι εγώ δεν είχα σκοπό να το αγοράσω επειδή έχω ήδη τουλάχιστον μισή ντουζίνα υγρά μηλόπιτες κλπ, αλλά επέμενε ο Παλούκαρος πως αυτό δεν έχει καμία σχέση και δίκιο είχε (όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω Παλούκαρος!...). Και δεν έχει καμία σχέση επίσης με εκείνο το άθλιο σίχαμα από σάπια μήλα αποθηκευμένα στον βόθρο του γείτονα μου (της Five Pawns - no love lost there...) που μου άφησε ψυχικό τραύμα! Το Caramel Apple λοιπόν μπαίνει στην λίστα με τα απολύτως απαραίτητα εφόδια για το έρημο νησί (που σίγουρα θα με στείλουν μία των ημερών...) και εγώ ψάχνω ήδη για το επόμενο άγιο δισκοπότηρο...
Αυτά...
:delicious:

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1101 στις: Μαρτίου 08, 2019, 12:52 »



@@ καλαμαράκια την Καθαρά Δευτέρα. Caramel Apple ολη η οικογενεια με λαγάνα.

Παω να αγοράσω

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1102 στις: Μαρτίου 08, 2019, 15:14 »
Θα την κάνεις που θα την κάνεις τη θυσία (της οικογένειάς σου), γράψε μας κι εσύ τις εντυπώσεις σου.

Έχω μια μικρούλα-τοσοδούλα ελπίδα να κάνει λάθος ο CP και να φάμε εκείνο το κρασάτο χταποδάκι που υπολόγιζα 

και λίγο χαλβά μετά.  :yes:



Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1103 στις: Μαρτίου 08, 2019, 15:21 »
Για χαλβά μήλο σε κόβω κι σένα...

Θα κάνω τα μπουκαλάκια από τα Creme de le creme ουρά στο χαρταετό ελπίζοντας να σκάσει στο κεφάλι του ακατανόμαστου

Μας έχει ξεπουλήσει

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1104 στις: Μαρτίου 08, 2019, 15:29 »
Πέτα drone, τηλεκατευθυνόμενο ;D...

Αποσυνδεδεμένος isidoros

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1105 στις: Μαρτίου 08, 2019, 22:09 »
Καλησπέρα!ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει αγοράσει το τελευταίο 2 μηνο το άρωμα castle απο το atomizer.gr που έχει αναφερθεί σε πιο παλιές σελίδες??το λέω αυτό γιατί η γεύση του νομίζω δεν είναι ίδια με την προηγούμενη παρτίδα που είχε το κατάστημα πριν γίνει out of stoke με τον φόβο περί νομοσχεδίου.. 

Αποσυνδεδεμένος Kostis101

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1106 στις: Μαρτίου 15, 2019, 20:19 »
Ψαχνω για one shots αρωματα σχετικα με μπανανα, για πειτε γνωμη για Nom Nomz - Monkey Brek. Καμια αλλη καλη μπανανα σε one shot concentrate παιζει?

Αποσυνδεδεμένος NobodyRankXV

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1107 στις: Μαρτίου 15, 2019, 22:25 »
Καλησπέρα!ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει αγοράσει το τελευταίο 2 μηνο το άρωμα castle απο το atomizer.gr που έχει αναφερθεί σε πιο παλιές σελίδες??το λέω αυτό γιατί η γεύση του νομίζω δεν είναι ίδια με την προηγούμενη παρτίδα που είχε το κατάστημα πριν γίνει out of stoke με τον φόβο περί νομοσχεδίου..
 
Εγώ πήρα μετά το out of stock δεν είχα δοκιμάσει το προηγούμενο όμως , παρότι μύριζε περίεργα τώρα είναι αρκετά καλό


Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 16, 2019, 12:39 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος isidoros

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1108 στις: Μαρτίου 15, 2019, 23:12 »
Μετά απο πόσο steep ξεκίνησες να το ατμίζεις?


άρα είδες και εσύ διαφορά με το προηγούμενο!!

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1109 στις: Μαρτίου 16, 2019, 10:11 »
Σου γράφει ότι δεν το έχει δοκιμάσει το προηγούμενο....πώς να δει διαφορά σε σχέση με το τωρινό? :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8406 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180801 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34069 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536876 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237847 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16038 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136212 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085447 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10352 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12