vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

529 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, ZiovanioS, john67, Sergios, Jorge, Milarepa, dvelev, manoslykos, th3ofilos

Twitter

"Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1080 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 14:39 »
Τα κατάλοιπα είναι αρκετά λιγα στους dripper που το μπουμπουνάω και [member=12547]ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ[/member] το υγρό σταθεροποιείται μετά την 4η μέρα και μέχρι τις 20+ του που κατάφερε να φτάσει δεν είδα καμία αλλαγή :yes:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1081 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 16:28 »
...λατρεύω τις βανίλιες, αλλά φοβάμαι την εξέλιξη της γεύσης τους μετά από λίγο καιρό...
Να μην τις αφήνεις να εξελίσσονται. Να τις σφάζεις μικρές!  :laugh1:

Έξω απ' την πλάκα τώρα, το πρόβλημα αυτό υπάρχει σε διάφορα υγρά και εγώ το έχω λύσει φτιάχνοντας πάντα μικρές ποσότητες. Ακόμα και στα SnV που φτιάχνουν 60ml τελικού υγρού, εγώ φτιάχνω πάντα την μισή ποσότητα. Έτσι δεν φοβάμαι πια τον εκφυλισμό της γεύσης που σε πολλά υγρά αρχίζει πάρα πολύ νωρίς. Τα 30ml τελικού υγρού είναι μια ικανή ποσότητα για να ευχαριστηθείς το όποιο υγρό και να σου μείνει και η όρεξη να το ξαναφτιάξεις. Στο κάτω-κάτω και προ TPD, 10μελα και 20μελα και 30μελα ατμίζαμε...


ΥΓ. Καπετάνιο για το μοντάκι σου έστειλα ΠΜ. Off topic εγώ δεν γράφω ποτέ, να μου κοπεί το χέρι καλύτερα!  :laugh1:

ΥΓ.2. Γιατί άδειο μπουκαλάκι από Vanilla Creme; Πρόλαβες και το άτμισες όλο ρε θηρίο; Τι είναι αυτός ρε;!  :tongue_smilie:


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1082 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 17:17 »
Κωνσταντίνε με έφαγε η περιέργεια για το μοντάκι…………………...θέλω ΠΜ λέμε αλλιώς θα σκάσω  :wall:, όχι τίποτε άλλο αλλά να δούμε που βρίσκεσαι με τα μοντάκια γιατί με τα υγρά σκίζεις ……….. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1083 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 17:43 »
Τα divine τα έχει μιξάρει κάποιος να μας πει την γνώμη του?

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1084 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 17:43 »
Κωνσταντίνε με έφαγε η περιέργεια για το μοντάκι…………………...θέλω ΠΜ λέμε αλλιώς θα σκάσω  :wall:, όχι τίποτε άλλο αλλά να δούμε που βρίσκεσαι με τα μοντάκια γιατί με τα υγρά σκίζεις ……….. :thumpup:


Μα είχαμε κάνει ολόκληρη συζήτηση με την Βούλα ([member=3419]petra[/member]) γι' αυτό στα νήματα Βασίλη. Που ήσασταν όλοι;...

Παιδικό μοντάκι... :tongue_smilie:

http://vaping.gr/index.php/topic,15954.msg1421459.html#msg1421459


Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1085 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 17:55 »
Τα divine τα έχει μιξάρει κάποιος να μας πει την γνώμη του?

[member=21922]makis_top[/member] Είχα σκεφτεί να ανοίξω ένα νήμα για αυτά, αλλά όλο το ανέβαλλα. Κοίταξε, πέρα από τη λεμονόταρτα, που είναι πολύ καλή, αξίζει να δοκιμάσεις το elevenses, πολύ καλό υγρό σε προφίλ που δεν βρίσκεις εύκολα. Επίσης εμένα μου άρεσε αρκετά to rice pudding and jam, ο έτερος dinner lady κλώνος, ιδιαίτερο υγρό, έξω από τις γεύσεις μας στην Ελλάδα. (Εγώ το πήγα τραίνο :tongue_smilie:). Μία στάνταρ επιλογή, η δεύτερη πιο δημοφιλής συνταγή του, είναι το Circus Cookie, που είναι μία πιο κλασική συνταγή μπισκότο φράουλα, με πολύ καθαρές γεύσεις όμως, που ανταποκρίνονται ακριβώς στην περιγραφή, και τραβιέται το άτιμο!

Αν είσαι φρουτάκιας, είσαι τυχερός, γιατί ο τύπος έχει φτιάξει πολύ πράγμα. Έχω δοκιμάσει μόνο το timebomb, που έχει πολύ ροδάκινο, και δυστυχώς εδώ δεν μου αρέσει στην κανονική του μορφή ως φρούτο, δεν υπήρχε περίπτωση να μου έκανε στο άτμισμα  8)

Αν κάνεις και diy και έχεις μια ιδέα τι αρώματα σου αρέσουν, μπες εδώ, είναι όλες οι συνταγές των divine shots από τον Άγγλο δημιουργό τους, τον Darren Cole στο σάιτ Alltheflavours, με περιγραφές, αναλυτικά ποσοστά, κριτικές και τα ρέστα.
Είχα γράψει αυτά κάποιο καιρό πριν. Επιπλεον έχω να σου πω, αν θες λεμονόταρτα προτίμησε το remix, και από φρούτα η πορτοκαλάδα (fantastic), είναι αρκετά καλή προσέγγιση. Συνολικά, χωρίς να θέλω να πω ότι τα  υγρά του Cole είναι ότι πιο τρομερό έχει βγει, είναι πολύ ισορροπημένα, χωρίς off notes, και δεν έχω ακούσει από κανέναν να τα στέλνει νεροχύτη. Επίσης, έχει ένα πολύ καλό. Ό,τι διαβάζεις για το υγρό στην περιγραφή, αυτό ατμίζεις.
Και μια παράκληση, αν κάποιος δοκιμάσει το  Strawberry Champagne Jello, να μου πει και εμένα μια γνώμη, γιατί λεφτά δεν υπάρχουν να ρισκάρω, και το όνομα είναι κάπως... ριψοκίνδυνο.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1086 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 18:01 »



ΥΓ.2. Γιατί άδειο μπουκαλάκι από Vanilla Creme; Πρόλαβες και το άτμισες όλο ρε θηρίο; Τι είναι αυτός ρε;!  :tongue_smilie:


Έφτιαξα γαλακτομπουρεκο ένεκα της ημέρας. Τι εννοείς δεν είναι βρωσιμο;;

Έλα Χριστέ και Παναγία. Θα με πεθανετε εδώ μέσα

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1087 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 18:07 »
Φυσικά και είναι βρώσιμο! Εγώ το πρωί στον εσπρέσο ρίχνω και λίγο jesus (που το έχω ψιλοβαρεθεί για άτμισμα...). :yes:

Αποσυνδεδεμένος vsotos

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1088 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 18:11 »
Τα divine τα έχει μιξάρει κάποιος να μας πει την γνώμη του?
Όπως λεει και ο tzavardin. Οτι λεει η περιγραφή αυτό ατμίζεις. Η λεμονάρτα η remixed είναι πολύ ωραία, το bliss είναι μία ωραία κρεμούλα που θέλει το 20ήμερο να δείξει και τέλος το elevenses ενα ωραίο μέλι με τζίντζερ. Πολύ τίμια αρώματα για την τιμή τους και τα ml που βγάζουν.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1089 στις: Μαρτίου 01, 2019, 19:58 »
Creme de la Creme - Vanilla Creme (μέρος 2ο)

Λοιπόν. Τα νεότερα είναι πως το υγρό παραμένει εξ ίσου απολαυστικό με την πρώτη μέρα και έχει σκεπάσει εντελώς ότι άλλο ατμίζω αυτό τον καιρό. Αυτό δεν μου πολυαρέσει βέβαια γιατί τί θα κάνω αν πάψω να το βρίσκω; Στο μέτωπο της βρώμας τώρα. Το υγρό είναι βανίλια. Άρα είναι βρώμικο. Δες φωτο από κάτω...




Αλλά. Είναι μεν βρώμικο αλλά είναι η πιο καθαρή βανίλια που έχω ατμίσει! Η πιο νόστιμη και πιο καθαρή βανίλια που έχω ατμίσει! Η φωτογραφία τραβήχτηκε μετά από περίπου 25ml όταν το nilla cake ας πούμε (μια άλλη βανίλια που μου άρεσε πολύ και έχω γράψει και γι' αυτήν) δεν άντεχε πάνω από 10ml με το ίδιο βαμβάκι. Επίσης όταν έβγαλα το βαμβάκι και έβαλα την αντίσταση στο νερό, αυτή καθάρισε τελείως παρόλο που είχε πολλά κατάλοιπα επάνω. Τα κατάλοιπα λοιπόν που αφήνει το υγρό δεν είναι sticky και μπορείς άνετα να ξαναχρησιμοποιήσεις την ίδια αντίσταση χωρίς άγριο dry burn. Εμένα και τον τεμπέλη ατμιστή που κρύβω μέσα μου μας καλύπτει μια χαρά αυτό...

Αυτά λοιπόν με το Vanilla Creme. Στο μόνιμο οπλοστάσιο και πάμε για άλλα... :yes:


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1090 στις: Μαρτίου 04, 2019, 09:44 »
[member=13885]cpbaroque[/member] φέρε μου έναν απο τους eviva σου να του κοτσάρουμε κανένα coil για τέτοια υγρά  :deviltroll:
...και η καινούργια καμπάνα βοηθάει πολύ επίσης :yes:

Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1091 στις: Μαρτίου 04, 2019, 10:48 »
Το έτερον ήμισυ λατρεύει το Peanut butter chocolate  απο KXS , έτσι πήρα το 30μελο άρωμα που με την προτεινόμενη αραίωση 15% μας δίνει 200ml ΑΛΛΑ ύστερα απο καμιά 10ρια ημέρες ωρίμανση διαμαρτύρεται οτι δεν είναι καλό, δεν βγαίνει όπως το 60μελο...
Εγώ που το δοκίμασα μου φαίνεται οκ αλλά έχει κάνει πολλά περισσότερα 60μελα οπότε παντόφλα.
Το κακό είναι οτι το έφτιαξα όλο και δεν μπορώ να ανεβάσω την δοσολογία.
Εχει κάποιος άλλος δοκιμάσει τα 30/200ml να μας πει την γνώμη του ??
Βλέπω οτι όλη η σειρά έχει προτεινόμενη δοσολογία 15%



« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2019, 10:57 από armadoran »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1092 στις: Μαρτίου 04, 2019, 11:03 »
Εγώ το έχω φτιάξει τα 30ml τελικό 150ml γιατί απο την αρχή μου φαινόταν υπερβολή το 15% και πάλι του λείπει όμως η γλυκάδα του snv και είναι αρκετά πιο έντονη η σοκολάτα

Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1093 στις: Μαρτίου 04, 2019, 11:23 »
Οπότε το έκανες 20%.
Στο 15% μου λέει οτι Δεν βγαίνει η σοκολάτα και είναι αρκετά γλυκό :hmmm: :hmmm: οπότε μία δοκιμή στο 17,5% επιβάλετε.

Σταύρο έχεις δοκιμάσει να φτιάξεις τα υπόλοιπα της σειράς τα 30μελα?


Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1094 στις: Μαρτίου 04, 2019, 11:27 »
Αφού το έκανε 20% και πάλι δεν πλησίασε το snv μήπως να το κάνεις 25% αντί για 17,5% που σκέφτεσαι?

Λεω εγω τώρα....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8462 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180865 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34096 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537181 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59994 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237992 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 616 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16227 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136241 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085507 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35551 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10403 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12