vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

286 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Amcm, vasim, maprix, bloodlessz, manoslykos

Twitter

V - GO

V - GO
« στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 22:22 »
Σας καλησπερίζω άπαντες! Έγινα μέλος σε αυτό το χώρο πριν 2 χρόνια περίπου, αλλά πολύ λίγο έγραψα. Επιστρέφω γιατί θα ήθελα τα φώτα σας, αφού σας κάνω μια "μίνι" ανασκόπηση!
Είχα ξεκινήσει με το "black - line" τότε, αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένη. Ίσως ήταν κακή επιλογή ένα η.τ. σε μαύρο χρώμα που θύμιζε στυλό. Βρήκα την υγειά μου με τη δεύτερη επιλογή μου, "το intellicing evo". Το είχα για πολύ καιρό, με έφεση στις μεγάλες μπαταρίες με το διακοπτάκι και λάτρης των "ecopure". Κατάφερα να καπνίζω πάρα πολύ σπάνια, ώσπου... είδα αυτό το η.τ. που σας δείχνω παρακάτω στο λινκ...:)...
Θέλω, αφού το δείτε, να μου πείτε σε ποιό απ' τα μοντέλα της Nobacco μοιάζει, μιας και έχω χάσει τις εξελίξεις.
Το ατμίζω εδώ και 2 ώρες σχεδόν, το ντουμάνι είναι απίστευτο, αλλά έχω κάποιες απορίες φίλοι και φίλες... σας τις παραθέτω, θα με βοηθήσετε πολύ.

1. Το κουτί του είναι ολόμαυρο χωρίς άλλες ενδείξεις πέρα απ' το "V - go". Ενδείξεις δεν αναγράφονται ούτε πάνω σε μπαταρία ή ατμοποιητή. Έχει διακοπτάκι άσπρο και μια ηλεκτρονική ένδειξη δίπλα στο "λεντ", που δείχνει τις ώρες αλλά... δε καταλαβαίνω τί εννοεί. Το λεντ είναι μεταλλική επικάλυψη.

2. Δυσκολεύομαι στο γέμισμα. Το στόμιο απ' το μπουκαλάκι του υγρού, φοβάμαι πως θα ακουμπίσει μέσα στο σωληνάκι που βρίσκεται στο κέντρο. Με ποιόν άλλο τρόπο μπορώ να βάζω το υγρό; Δοκίμασα και με σύριγγα, έχει το ίδιο άνοιγμα με το μπουκαλάκι.

3. Ο αντιπρόσωπος μου είπε πως μπορώ να φορτίζω τις δυο μπαταρίες όλη τη νύχτα, και δε πρόκειται να ξεμείνω καθόλου κατά τη διάρκεια της ημέρας. Είναι έτσι ή να τις βγάζω απ' την μπρίζα μόλις δείξει πράσινο φωτάκι;

4. Αυτή τη στιγμή που ατμίζω, η ένδειξη λέει "3.6", ενώ η άλλη μπαταρία που τη φορτίζω, γράφει επάνω "2h". Τί εννοεί ο ποιητής;...:)...

5. Και τελειώνω με κάτι σημαντικό. "Δουλεύω" ακόμη με τα Ecopure. Κάποια υγρά αναλόγου βεληνεκούς, με μεστή γεύση και καλό ντουμάνι;... και τί επίπεδο νικοτίνης για καλύτερο "throat - hit";...

Σας ευχαριστώ, όσοι/ες μπείτε στον κόπο. Μαζί αγόρασα και το "slim", εκτός απ' το "classic" που θα δείτε.

 :)

http://www.e-tsigaro.eu/index.php?route=common/home
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2011, 22:29 από Placebo »

Αποσυνδεδεμένος istergios

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
  • Never Surrender
Απ: V - GO
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 22:48 »
Νομιζω πως το classic μοιαζει με το Giant της Nobacco .

Απ: V - GO
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 23:14 »
Έχει μπαταρίες 1300mah - 2 έχει στο πακέτο - και χωρητικότητα 3ml. Άχ, μπερδεύομαι με αυτά. Είδα μόλις το βίντεο παρουσίασης του "γίγαντα". Το δικό μου δε ξεβιδώνει στο λεντάκι για να μετατραπεί σε πας - θρου... κρίμα, γιατί είναι πολύ εξυπηρετικό στο πισί. Εγώ πάλι θεώρησα πως μοιάζει με το υβριδικό.
Αν με κατατοπίσετε και για υγρά καθώς και για τις ηλεκτρονικές ενδείξεις, θα σας ευχαριστούσα τα μάλα...:)...
Πάντως, αν και βαρύτερο απ' το "evo" μου, κρατιέται άνετα από δείκτη και παράμεσο... άχ, εμείς τα κορίτσια...:)... σας ευχαριστώ και αναμένω!

Αποσυνδεδεμένος slight

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: V - GO
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 23:28 »
1. Ο σύνδεσμος που έβαλες παραπέμπει στην αρχική σελίδα του καταστήματος, και έτσι δε μπορεί κανεις να καταλάβει ποιό έχεις πάρει.
Το μοναδικο με οθόνη ενδείξεων της nobacco ειναι αυτό
http://www.nobacco.gr/product/704/nobacco-iwant
με αυτό το tankomizer
http://www.nobacco.gr/product/708/atomizer-want-iwant
2.  Μήπως κάτι τέτοιο κάνει για γέμισμα;
http://www.intellicig.com/refill-refilling-syringe-p-109.html
3. Πράσινο φωτάκι σημαίνει φορτισμένη μπαταρία και παύση της φόρτισης.
4. Λογικά το 3.6 ειναι η τάση της μπαταρίας και η ένδειξη σε αυτη που φορτίζει ειναι ο χρόνος που χρειάζεται για να φορτίσει.
5. Να απαντήσουν οι παλαιότεροι συνατμιστές.
6. Καλώς ήλθες πίσω.........

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: V - GO
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 23:34 »
Μπαταρία τύπου ego είναι (νομίζω) όχι αυθεντική ego. Τώρα, αν βγάζει πάνω από 3.3 βολτ, καλά είναι. Ο κάρτο βέβαια δεν έιναι giant, αλλά ο echo, αυτός που η νομπάκο φέρνει ως hybrid για τις 901 μπαταρίες και ως hybrid-e για τις ego ή τύπου ego μπαταρίες με σπείρωμα 510.
Για να γεμίζεις με υγρό κράτησε τον καροτ σε γωνία 45ο με το μπουκαλάκι, έτσι ώστε οι σταγόνες να πε΄φτουν πρώτα στα τοιχώματα και από εκεί να απορροφούνται από τον πολυεστε΄ρα. Μετά το γέμισμα φύσα δυνατά προς τα έξω, ώστε αν μπηκαν σταγόνες στο σωληνάκι να φύγουν. Χαρτοπετσέτα σκουπισμα μετά και είσαι έτοιμη.

Απ: V - GO
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 15, 2011, 00:12 »
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και το καλωσόρισμα ξανά! Ζητώ συγγνώμη, δείχνω πιο συγκεκριμένα τα δυο μοντέλα που πήρα.

http://www.e-tsigaro.eu/index.php?route=product/product&path=59&product_id=50

http://www.e-tsigaro.eu/index.php?route=product/product&path=59&product_id=51

Θα μελετήσω λίγο περισσότερο κι αν χρειαστεί, θα επανέλθω. Καλό ξημέρωμα.

:)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 17, 2011, 19:13
Καλησπέρα κι επανέρχομαι! Μετά από αρκετή μελέτη - κι αφού είδα όλα τα βίντεο που έχετε περάσει για τα μοντέλα της Nobacco, τείνω να συμφωνήσω με τον/ην Petra. Φέρνει στο Hybrid λοιπόν, και όχι στα άλλα. Θυμίζω ότι το δικό μου έχει διακοπτάκι άσπρο πάνω στο ασημί ένωμα, μια ηλεκτρονική οθόνη δίπλα στο ασημί λεντάκι που δε ξεβιδώνει και τίποτα άλλο. Μόλις επιβεβαιωθώ με τηλεφώνημα στον αντιπρόσωπο, που μου είπε πως οι μπαταρίες είναι 1300 θα σας το γράψω.
Πραγματικά χώρεσαν 3 ml στον πολυεστέρα, εξυπηρετική δε είναι η σύριγγα για ινσουλίνη που έχει πολύ μικρή οπή.
Οι πρώτες εντυπώσεις μου εδώ και 4 μέρες: Δεν έχω κάνει καθόλου κ.τ. Η μπαταρία μου κρατάει πάνω από μια μέρα και πιθανολογώ πως ίσως αυτό οφείλεται και στο Ecopure. Μεστότατη γεύση, πυκνότατο ντουμάνι κι έχω βάλει υγρό μόλις δυο φορές σε παραπάνω από 24 ώρες.
Με ενοχλεί λίγο ο θόρυβος την ώρα που τραβάω τζούρα, αλλά σιγά τα ωά...:)... ά ναι, για να μη το ξεχάσω. Η μπαταρία έχει δυο εγκοπές, αλλά η τζούρα είναι άνετη. Πόσα μαθαίνω με εσάς εδώ, χεχε!...
Χρησιμοποιώ το Rich Tobacco High, αλλά... πολύ καλή εντύπωση έχω και με το Flue Cured Tobacco της "Smokey" που είχα πάρει απ' το Funstore. Καλό χτύπημα και με τα δυο, όχι πολύ βαρύ. Αντιθέτως, σχημάτισα όχι καλή γνώμη για τα υγρά "Virginia" 11άρι και "Tobacco" 16άρι της Nobacco... με το δεύτερο δάκρυζαν τα μάτια μου κι ένιωθα ένα ενοχλητικότατο κάψιμο στο λαιμό...
Πολύ καλό και το "slim" που αγόρασα, πάλι με τα ίδια υγρά και σαφώς με λιγότερη διάρκεια στη μπαταρία.

Θέλω και κάτι άλλο να γράψω, αν δεν είναι σωστό, διαγράψτε το. Εφόσον ο αντιπρόσωπος είναι της Nobacco, γιατί έχω "τύπου" Nobacco;...  :confused1:... και βρε παιδιά... επειδή οι απορίες μου δεν απαντήθηκαν όλες, έχετε κάποιο λινκ για μοντέλο "v - go", όπως αναγράφεται πάνω στο κουτί του;... ά, και αυτό... απ' το "slim", το μόνο που διαφέρει είναι πως δεν υπάρχει η ηλεκτρονική ταμπακέρα στο πακέτο... σας ευχαριστώ προς το παρόν. Πάω πάλι για μελέτη!...  :) ...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 17, 2011, 19:13 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος ThePuppy

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
  • Better a diamond with a flaw than a pebble without
Απ: V - GO
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 16:27 »
Καλησπερα Placebo
Ριξε μια ματια στις αναλογιες των υγρων σου γιατι της Nobacco απο οσο εχω προσεξει διακρινονται στην πλειοψηφια τους για την 80% περιεκτικοτητα σε PG που συμβαλει στο 'κτυπημα' που για αλλους ειναι απαραιτητο ενω εσενα μπορει να σου προκαλει ενοχληση. Αν τελικα αποδειχτει οτι αυτη ειναι η αιτια δοκιμασε μια 'μεση' λυση αναλογια (κατι σαν traditional της γνωστης Ιταλικης) ή προσπαθησε να συμβιβαστεις με VG και την γλυκυτητα της.

Φιλικα...

Απ: V - GO
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 16:38 »
Ά, μάλιστα. Καλησπέρα κι από μένα! Ίσως επειδή έχω συνηθίσει στη vg λοιπόν... και μήπως γι' αυτό και το ντουμάνι ήταν λιγότερο;... πωπώ, πόσα έχω να μάθω ακόμη... και με την ευκαιρία...

Υπάρχει άλλη εταιρεία με υγρά vg;... ευχαριστώ και πάλι!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310340 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278724 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64047 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93008 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3930 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias