vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

541 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, Jorge

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #870 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 11:40 »
Θα επαναλάβω για ακόμα μια φορά και θα συμφωνήσω με τα παιδιά  πιό πάνω ότι,
από όλους τους ατμό του τύπου EGO ο C είναι ο καλύτερος.
Όταν δουλεύει σωστά δεν έχει διαρροές
έχει καλή γεύση και χτύπημα

αυτοί που έχουν πρόβλημα είναι εξαίρεση και όχι ο κανόνας.
:thumpup:

@αυτος ειναι ο 3 ατμο που ατμιζω..μεχρι στιγμης δεν εχω δει καμια διαροη!!!!
λιγες σταγονιτσες που και που απο την υγροποιηση των υδρατμων

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #871 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 14:05 »
Ας καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου με το Ovale Ego-C. Το έχω στην κατοχή μου δυο εβδομάδες και κάτι και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Όταν αποφάσισα να πάρω Η.Τ. ήθελα να πάρω κάτι απλό και να μην ασχοληθώ με πατέντες και διάφορες ιστορίες. Ήθελα να πάρω ένα προϊόν το οποίο "it just works". Νομίζω ότι το ego-c είναι τέτοιο προϊόν.

Διαρροές θεωρώ πως δεν έχω, απλώς μέσα στον κώνο, όταν κάνω τον καθημερινό καθαρισμό βλέπω σταγονίδια, τα οποία όταν τα καθαρίσω με χαρτί αφήνουν ένα σκούρο χρώμα. Υποπτεύομαι πως είναι υδρατμοί. Όσον αφορά τους ατμοποιητές, γενικά, στις αλλαγές γεύσεων ανταποκρίνονται ικανοποιητικά μετά από τις πρώτες τρεις ρουφηξιές. Όσο για τη διάρκεια ζωής τους, εκεί έχω ερωτηματικό ακόμα. Ο πρώτος που χρησιμοποίησα για δέκα μέρες συνεχόμενα, μετά τον άφησα να ξεκουραστεί καμιά εβδομάδα και τον ξαναχρησιμοποίησα σήμερα είναι ΟΚ. Ο δεύτερος που χρησιμοποίησα, ενώ δούλευε μια χαρά, σήμερα -5η μέρα χρήσης-, μου έβγαλε έντονη γεύση καμμένου και τον άλλαξα αμέσως με τον πρώτο. Η γεύση καμμένου σημαίνει ότι πέθανε ή υπάρχει σωτηρία?

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #872 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 14:05 »
Ακριβως και εγω το μονο που βλεπω ειναι οι υδρατμοι και τιποτα αλλο....φιλε vimana 8 ευρω που δινεις για ατμ απο ovale ειναι νομιζω πολυ ακριβα,προσωπικα απο ovale shop τον αγοραζω 5 ευρω τον ενα

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #873 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 14:08 »
Ας καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου με το Ovale Ego-C. Το έχω στην κατοχή μου δυο εβδομάδες και κάτι και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Όταν αποφάσισα να πάρω Η.Τ. ήθελα να πάρω κάτι απλό και να μην ασχοληθώ με πατέντες και διάφορες ιστορίες. Ήθελα να πάρω ένα προϊόν το οποίο "it just works". Νομίζω ότι το ego-c είναι τέτοιο προϊόν.

Διαρροές θεωρώ πως δεν έχω, απλώς μέσα στον κώνο, όταν κάνω τον καθημερινό καθαρισμό βλέπω σταγονίδια, τα οποία όταν τα καθαρίσω με χαρτί αφήνουν ένα σκούρο χρώμα. Υποπτεύομαι πως είναι υδρατμοί. Όσον αφορά τους ατμοποιητές, γενικά, στις αλλαγές γεύσεων ανταποκρίνονται ικανοποιητικά μετά από τις πρώτες τρεις ρουφηξιές. Όσο για τη διάρκεια ζωής τους, εκεί έχω ερωτηματικό ακόμα. Ο πρώτος που χρησιμοποίησα για δέκα μέρες συνεχόμενα, μετά τον άφησα να ξεκουραστεί καμιά εβδομάδα και τον ξαναχρησιμοποίησα σήμερα είναι ΟΚ. Ο δεύτερος που χρησιμοποίησα, ενώ δούλευε μια χαρά, σήμερα -5η μέρα χρήσης-, μου έβγαλε έντονη γεύση καμμένου και τον άλλαξα αμέσως με τον πρώτο. Η γεύση καμμένου σημαίνει ότι πέθανε ή υπάρχει σωτηρία?
Ανοιξε τον και καθαρισε τον,το καμμενο σημαινει οτι δεν παει υγρο στην αντισταση για αυτο στο βγαζει,ειναι θεμα φυτιλιου,ισως τον σωσεις

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #874 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 14:15 »
Ας καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου με το Ovale Ego-C. Το έχω στην κατοχή μου δυο εβδομάδες και κάτι και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Όταν αποφάσισα να πάρω Η.Τ. ήθελα να πάρω κάτι απλό και να μην ασχοληθώ με πατέντες και διάφορες ιστορίες. Ήθελα να πάρω ένα προϊόν το οποίο "it just works". Νομίζω ότι το ego-c είναι τέτοιο προϊόν.

Διαρροές θεωρώ πως δεν έχω, απλώς μέσα στον κώνο, όταν κάνω τον καθημερινό καθαρισμό βλέπω σταγονίδια, τα οποία όταν τα καθαρίσω με χαρτί αφήνουν ένα σκούρο χρώμα. Υποπτεύομαι πως είναι υδρατμοί. Όσον αφορά τους ατμοποιητές, γενικά, στις αλλαγές γεύσεων ανταποκρίνονται ικανοποιητικά μετά από τις πρώτες τρεις ρουφηξιές. Όσο για τη διάρκεια ζωής τους, εκεί έχω ερωτηματικό ακόμα. Ο πρώτος που χρησιμοποίησα για δέκα μέρες συνεχόμενα, μετά τον άφησα να ξεκουραστεί καμιά εβδομάδα και τον ξαναχρησιμοποίησα σήμερα είναι ΟΚ. Ο δεύτερος που χρησιμοποίησα, ενώ δούλευε μια χαρά, σήμερα -5η μέρα χρήσης-, μου έβγαλε έντονη γεύση καμμένου και τον άλλαξα αμέσως με τον πρώτο. Η γεύση καμμένου σημαίνει ότι πέθανε ή υπάρχει σωτηρία?
συμφωνω σε ολλα.....
αποδοση σουπερ...και σε χτυπημα και σε ατμο και ακαριαιες εναλαγες γευσεων διαροες 0!!!
αξιοπιστια σταθεροτητα..αστα να πανε.....για τους ovalle λεω..

για το καμενο...με μια καρφιτσα απο το καρφακι σπρωξε λιγο απαλα το φυτιλι προς τα κατω ωστε να κανει καλυτερη επαφη με την γεφυρα..εαν δεν...τοτε θες αλλο φυτιλη..δεν τροφοδοτει επαρκως την αντισταση

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #875 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 14:30 »
συμφονω σε οσα λετε.3 εβδομαδες με τον πρωτο ατμο και δουλευει σαν καινουργιος.καθαρισμα καθε 5 μερες και ειναι τουμπανο.πολυ καλη αντοχη στον χρονο και με 5 ml την ημερα

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #876 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 14:52 »
εμενα μου κραταει η κα8ε κεφαλη 20 μερες με αλλαγη φυτιλιου και βρασιμο στισ 10,βαζω μονο φυτιλι 2μμ και τη βγαζψ 20 μερες με 3 μλ την ημερα!!

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #877 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 14:54 »
Εσένα κυρ διευθυντά των δίσκων πρέπει να σε ανακηρύξουμε επίκουρο καθηγητή στα ego-c

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #878 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 15:16 »
ναι πειραματιστικα πολυ ,πολλοι φιλοι μου φερνουν τις κεφαλες τους και τις φτιαχνω!!αν και να σου πω την αλη8εια κουραστηκα και αραζω πλεον με εναν dct kai λιγο tribeca μεσα και ειμαι κομπλε,γιατι με τους ς αλλαζεις πολυ συχνα τις γευσεις και στο τελος χανεις την αισ8ηση τους οποτε γεμιζω ενα τανκ με 3μλ και δεν ψαχνωμαι πολυ,παραμενει ομως ο c o agaphmenos μου ατμοποιητης ειναι σκυλι σκετο.

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #879 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 15:29 »
παντως οι ovale με τους απλους των 2 ευρω εχουν μεγαλη διαφορα στην ποιοτητα κατασκευης.πηρα μια πενταδα απλους και αλος ειναι πιο κοντος αλος πιο μακρυς και αλος το καπακι με το φυτιλι προεξεχει απο την βαση του

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #880 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 15:31 »
δεν εχω δοκιμασει αλλους εκτος απο οvale και δεν 8α η8ελα καν να μπω στη διαδικασια αυτη διοτι εγω ειδη τους περνω 4ε τον ενα οποτε για ενα 1ευρο να μπω στη διαδικασια αυτη με τιποτα!!

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #881 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 15:34 »
παντως οι ovale με τους απλους των 2 ευρω εχουν μεγαλη διαφορα στην ποιοτητα κατασκευης.πηρα μια πενταδα απλους και αλος ειναι πιο κοντος αλος πιο μακρυς και αλος το καπακι με το φυτιλι προεξεχει απο την βαση του

η μέρα με τη νύχτα

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #882 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 15:35 »
εχουν και στο χτυπημα διαφορα???

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #883 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 15:42 »
εχουν και στο χτυπημα διαφορα???
οχι οσοι ειναι ενταξει λειτουργουν καλα.επισης το φυτιλι ειναι πολυ προχειρα περασμενο σε εναν που ανοιξα γιατι προεξειχε το καπακι του φυτιλιου ειχε μαγρυ φυτιλι και γιαυτο δεν εκλεινε σωστα

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #884 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 16:58 »
και εγω εναν τετοιο που ειδα ηταν εντελως της πλακας απο καθε αποψη,θα μου πεις  ρε μεγαλε με 2,5 ευρω τι περιμενεις;,τελικα στο 99% των περιπτωσεων οτι πληρωνεις παιρνεις ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538196 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238701 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1509 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16703 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139215 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz