vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

82 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #645 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 20:17 »
Ειτε πλακε ειτε στρογγυλα.....λαστιχενια ειναι! ;) Εμενα προσωπικα μου ετυχε με στρογγυλο οχι με πλακε!
Δηλ η λαστιχιλα δεν παρουσιαζεται με καθε νεο ατμοποιητη ετσι;Ειναι να σου τυχει;Εχω δοκιμασει μονο 1 Giant γιαυτο ρωταω..Αν σε καθε νεο ατμοποιητη υπαρχει αυτη η αλλειωση της γευσης για καποιες ωρες,τοτε θεωρω πωα ειναι ενοχλητικο...

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #646 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 20:19 »
Νομιζω πως ναι! Λεω νομιζω, γιατι για να μη παιδευομαι, χρησιμοποιω σε καθε καινουριο Giant το ιδιο παλιο μου "εμπιστο" (που δε μυριζει λαστιχιλα) επιστομιο και δε χρησιμοποιω το καινουριο! ;)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #647 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 20:31 »
Νομιζω πως ναι! Λεω νομιζω, γιατι για να μη παιδευομαι, χρησιμοποιω σε καθε καινουριο Giant το ιδιο παλιο μου "εμπιστο" (που δε μυριζει λαστιχιλα) επιστομιο και δε χρησιμοποιω το καινουριο! ;)
Θεωρω οτι η γευση των υγρων δεν ειναι τοσο εντονη οσο του Hybrid;Εσυ τι λες;Νομιζω πως το Hybrid εχει καλυτερη;Ευχαριστω για την αμεση απαντηση

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #648 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 20:34 »
Δεν εχω δοκιμασει το Hybrid και δε γνωριζω! Αν ειναι με τανκ ομως, η γενικη αποψη των χρηστων του φορουμ ειναι οτι οι ατμοποιητες τυπου "καρτομαιζερ" ειναι ενα κλικ πιο κατω στην αποδοση γευσης απο τους ατμοποιητες με τανκ.
Να σου πω την αληθεια, ανεκαθεν με "ενοχλουσαν" τα εντονα αρωματα στο οτιδηποτε και ετσι και στο η.τ. - ισως λοιπον αυτο που εμενα μου φαινεται "επαρκες" σαν γευση απο Giant για αλλους να ειναι λιγο! ;)

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #649 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 22:40 »
Ο Giant αντίθετα από άλλα καρτομαιζερ δεν χάνει σε γεύση,αμα φτιάχνεις και δικά σου υγρά αποδίδει άριστα την γεύση

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #650 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 23:01 »
Θα συμφωνήσω με τον Θόδωρο για τα Dual Coils Carto όσον αφορά τα αρωματικά υγρά ! Δε σου τα βγάζει τόσο έντονα όσο πχ ένα atomizer τύπου ego,

Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν μπορείς να ατμίσεις ένα αρωματικό υγρό σε giant , ίσα ίσα που πολλές φορές είναι και καλύτερα!

Πχ το Valuto σε atomizer τύπου ego δεν μου αρέσει όσο σε Dual Coils Carto και αντίθετα προτιμώ την Zerobaccoφράουλα σε atomizer τύπου ego

 :bye:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #651 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 08:32 »
Καλημέρα, κ εγώ συμφωνώ παιδιά μαζί σας  :yes: :yes: :yes: Με τον Giant ατμίζω κάποιο φριχτό γευστικά  υγρό κ ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τίποτα ενώ με τους 510 ήταν αδύνατο να το ατμίσω!!! Πολλά "βαριά" αρωματικά υγρά είναι πολύ καλλίτερα με τον Giant!  :)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #652 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 09:51 »
Καλημερα σε ολους..Δοκιμαζω μια το Giant και μια το Hybrid και βλεπω οτι η γευση ειναι πιο εντονη και πιο προσδιορισιμη με το Hybrid..Υγρο Golden Margy...Το Giant την κανει την γευση λιγο πιο αοριστη και δεν τονιζει την γλυκαδα του Margy..Ενω και με το Want αλλα και το Hybrid,ειναι η γευση ιδια αχεδον λαι συγκεκριμενη

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #653 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 11:11 »
Καλημέρα, κ εγώ συμφωνώ παιδιά μαζί σας  :yes: :yes: :yes: Με τον Giant ατμίζω κάποιο φριχτό γευστικά  υγρό κ ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τίποτα ενώ με τους 510 ήταν αδύνατο να το ατμίσω!!! Πολλά "βαριά" αρωματικά υγρά είναι πολύ καλλίτερα με τον Giant!  :)
Μα αυτο ειναι το θεμα...Να νιωθουμε με το Η.Τ την γευση του καθε υγρου...Και το Giant αν και εχει εξαιρετικο χτυπημα,απο γευση λιγα πραγματα..Απο την αλλη,το Hybrid δεν εχει το χτυπημα του Giant,αλλα εχει πολυ καλυτερη γευση,τονιζοντας την γευση του καθε υγρου...Αν το υγρο ειναι χαλια,στο Hybrid δεν θα ατμιστει.. Απολυτα λογικο...Ενω στον Giant,ειτε χαλια ειτε κορυφαια υγρα,το ιδιο και το αυτο...Δεν διαφερουν υπερβολικα το ενα με το αλλο υγρο σε γευση περα του αρωματος...

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #654 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 11:22 »
Θα διαφωνήσω λίγο μαζί σου γιατί με τον Giant δεν είπα ότι χάνεις το άρωμα ....απλά τα πολύ βαριά γίνονται καλλίτερα. Η σοκολάτα που ατμίζω μου φαίνεται πολύ καλλίτερη με τον Giant παρά με τον παλιό τον 510. Φυσικά αυτά είναι γούστα...ναι?  ;)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #655 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 11:36 »
Ναι εννοειτε οτι εχεις δικιο..Γουστα ειναι αυτα..Απλα θεωρω πως ειναι τελειως καπνικο Η.Τ το Giant,με δυνατο χτυπημα αλλα χωρις να τονιζει τις γευσεις...Ενω το Hybrid αν και πιο χαλαρο,ειναι κορυφαιο σε τονισμο και διαχωρισμο των υγρων με λιγοτερο χτυπημα αλλα με πεντακαθαρη γευση των υγρων και ζεστοτερο ατμο...Ισως αυτο οφειλεται στο οτι ο ατμο του Giant ειναι λιγοτερος σε ΩΜ απο τον αντιστοιχο του Hybrid που αυτο σημαινε,δυνατοτερο χτυπημα αλλα λιγοτερη γευση;;;




Από τον συντονισμό: Διαγραφή άμεσης παράθεσης. Μην απαντάτε με "Παράθεση" όταν απαντάτε στο τελευταίο μήνυμα. Χρησιμοποιήστε το κουμπί "Απάντηση" που βρίσκεται κάτω αριστερά από το τελευταίο μήνυμα της σελίδας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2012, 18:22 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #656 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 11:40 »
εγώ τελικά (προσωπική άποψη) στο giant ατμίζω ΜΟΝΟ καπνικά
αν θέλω γεύση έχω άλλο ατμο και το βάζω πάνω,ναι και για μένα τα υγρά με γεύσεις ``χάνουν`` στο giant
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος StarSailor

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #657 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 11:53 »
για πειτε ρε παιδια, αν και δεν πρπει να βαλω εδω την ερωτηση μου αλλα για εξηγηστε μου... εχω τον γιγαντα 1,5 μηνα και με πολλα προβληματα εν μερη αλλα προφανοσ τωρα που μπηκα σε μια σειρα  κατι γινετε... σημ,ερα αλλακσα καρτο και μου ηρτθε να τα πεταξω ολα... δεν ρουφαει λεμε... ασε που τον εσφικσα και γυρνουσε και το συρματακι αλλα μου φενετε οτι το εχουν παρακανει καπου... εντακσει στην αρχη μου ειχαν αλλακσει 2 επειδη καιγοσαντε απο το φορτισμα με το πσ... μετα μου στελνουν 1,6 που ειναι  και κρατησε 15 μερες... σημερα που εωαλα εναν αλλο 2ομ ειναι για τα πανιγυρια... θα παρω αυριο τηλ και θα γινει χαμος.. υπαρχει κατι να τραβαει τζουρα?? υπαρχει?? αυτο μονο τελικα θελω να κσερω... και εκει που θα ειστε στην συναντηση ρωτηστε το αν θελετε... ευχαριστω

Δυστυχώς και η δική μου εμπειρία είναι περίπου αντίστοιχη με τη διαφορά ότι δεν έχω επιστρέψει τίποτα στη Nobacco γιατί απλά λόγω δουλειάς δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ. Οπότε δεν χρεώνω τίποτα αρνητικό στο service της Nobacco. Από την άλλη η ποιότητα των ατμοποιητών τους είναι χείριστη και είναι θέμα τύχης να σου κάτσει καλός. Όταν πρωτοπήρα το Giant είχα ενθουσιαστεί με τη ποσότητα ατμού και τη γεύση που έβγαζε. Οι τελευταίοι 4-5 ατμοποιητές που έχω πάρει όμως είναι ο ένας χειρότερος από τον άλλον. Γεύση σαν γκαζόν, καμμένα, παραγωγή ατμού από ελάχιστη ως σχεδόν τίποτα. Τους γεμίζω όπως έλεγε στο manual (με τον ίδιο τρόπο που γέμιζα και τους πρώτους) αλλά τίποτα. Από καινούργιοι λειτουργούν όπως περιγράφω παραπάνω και ειδικά σήμερα έχω βαρέσει καμπανάκια γιατί έβαλα καινούργιο χθες, δεν βγάζει τίποτα και είμαι στη δουλειά στη μέση του πουθενά. Δυστυχώς καταλήγω ότι το ηλεκτρονικό τσιγάρο ακόμα αποτελεί "ειδική" λύση που θέλει πολύ χρόνο και διάβασμα* από μέρους του καταναλωτή για να μη πετάξει αρκετά χρήματα στο δρόμο.

*Απόδειξη η ύπαρξη αυτού του -πολύ καλού ομολογουμένως- forum άλλωστε

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #658 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 11:55 »
Εχω δοκιμασει στον Giant τα εξης υγρα..Valuto,Golden Margy,Desert Ship και σε κανενα δεν βρηκα τρελες διαφορες μεταξυ τους σε γευση...Το καθε υγρο το δοκιμασα σε ξεχωρισο ατμο Giant...Ενω με το Hybrid το καθε υγρο ειχε την δικη του ξεχωριση γευση...

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #659 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 12:03 »
@ StarSailor  Καλημέρα, μου κάνουν μεγάλη εντύπωση αυτά που λές κ ειλικρινά αναρωτιέμαι μα κ λυπάμαι αν έχεις πέσει σε τόσους όχι καλούς Giant ναι?

 Εγώ στην θέση σου θα τους πήγαινα πίσω για αλλαγή. Ο ατμοποιητής από μόνος του δεν θα σου δώσει γεύση γκαζόν (γεύση που έχουν κάποια κινέζικα υγρά μου  ::) ::))  ίσως   είναι κάποιο δικό σου νεο υγρό ? Αν όμως είσαι σίγουρος ότι δεν κάνεις κάτι λάθος κ ότι δεν έχουν πρόβλημα οι μπαταρίες σου? Τότε να πάς στην Nobacco να τα τσεκάρουν κ να στα αλλάξουν αν δεν είναι καλά.  :)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20930 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281764 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207993 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313067 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix