vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« στις: Νοεμβρίου 18, 2023, 11:53 »
Το rollercoaster του ατμισματος: αρχη γυρω στα 2015 με μια μπουρδα zerobacco, μετα περασμα στο ναυτιλο, μετα στον πρωτο RDA, μετα στον Kayfun v5...fast forward σε 1-2 χρονια σε ολοκληρη ντουλαπα με ατμοποιητες, μοντς και εκατονταδες αρωματα, λιτρα VG/PG, δεκαδες συνταγες και καβα υγρων, δοκιμες δεκαδων συρματων, mesh, κατασκευη fused Clapton σπιτι κλπ κλπ κλπ μεεεεχρι το 2021 περιπου που δεν αντεχα ουτε μια ακομα σταγονα λεμονοταρτα, παραλαγη custard η RY4, κρατησα 10 ατμοποιητες, 4 μοντ, εσβησα συνταγες και χαρισα τα παντα.

Παλι fast forward στα μισα του 2023 οπου εχοντας ξαναρχισει το τσιγαρο θελω - παλι - να το κοψω με ατμισμα. Βγαινουν στην επιφανεια μοντς, ατμο, βρισκω μερικες κλασσικες συνταγες και παμε παλι...στην ερημο.

Σε μαγαζια: "Rope Cut; Που το θυμηθηκες;" Λαμδα; "Εχω κατι τελευταια κομματια". Ripe Vapes; "Εχει χρονια να ερθει". DVTCH "Out of stock". Και κλασσικα τα μαγαζια σου λενε "Εχω κατι παρομοιο/καλυτερο" και σου βγαζουν κατι που μαγειρεψε καποιος, καπου.


Και μη μιλησουμε για παρελκομενα παλιων ατμοποιητων. Στο συρταρι μη χασεις τιποτα γιατι ουτε κλωνοι δεν υπαρχουν πια.

Οποιος θελει, με λιγο κοπο και λιγα παραπανω λεφτα, βρισκει, αλλα η ολη αισθηση ειναι οτι το χομπιστικο μερος παει για βρουβες σιγα σιγα, κατι που ειχα προβλεψει οταν σταματησα γυρω στο '21.

Τι να κανουμε λοιπον εμεις που αγαπαμε ακομα τις πρωτες αγαπες;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2023, 12:00 από karamonde »

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 909
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 18, 2023, 14:43 »
Καλησπερα σε ολους.
Ξεκινησα το 2011 τον Μαιο με τα εργαλεια της εποχης και σιγα σιγα πηγα παρακατω. Δεν το ειδα ποτε ως χομπυ,
οσοι το ειδαν καλως το ειδαν εφοσον ενοιωθαν καλα ετσι . Προσωπικα οτιδηποτε με κραταει μακρυα απο το τσιγαρο ειναι καλο. Εγω απο κει ξεκιναω παντοτε.

Το τι θα κανει ομως ο καθενας ειναι δικο του θεμα, οπως ειπες και εσυ, το να βρεις μια παλια αγαπη ειναι πολυ δυσκολο πλεον και οικονομικα βαρυ οποτε εγω θα εψαχνα να δοκιμασω να βρω νεο ερωτα και αν δεν μου εκανε θα τον πουλουσα  :)) μεχρι να βρω αυτον που θα με καλυπτε στο μεγαλυτερο ποσοστο. Πολλοι σημερα αυτο κανουν αλλα η αληθεια ειναι οτι αν δεν ψαξεις δεν θα βρεις.........
Καλη συνεχεια σε ολους σας.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 19, 2023, 16:20 »
Και μη μιλησουμε για παρελκομενα παλιων ατμοποιητων. Στο συρταρι μη χασεις τιποτα γιατι ουτε κλωνοι δεν υπαρχουν πια.

Οποιος θελει, με λιγο κοπο και λιγα παραπανω λεφτα, βρισκει, αλλα η ολη αισθηση ειναι οτι το χομπιστικο μερος παει για βρουβες σιγα σιγα, κατι που ειχα προβλεψει οταν σταματησα γυρω στο '21.

Τι να κανουμε λοιπον εμεις που αγαπαμε ακομα τις πρωτες αγαπες;
Τι να κάνεις? Να ξεκολλήσεις, αυτό να κάνεις και να μείνεις μακριά από το κωλοτσίγαρο. Δεν πάνε 2-3 εβδομάδες που παλαιό μέλος του φόρουμ και αρχαίος ατμιστής, για διάφορους λόγους το γύρισε στα πούρα και τα τσιγάρα κόβοντας τον ατμό και μέσα σ' ένα χρόνο τον βρήκε το κακό! Για λίγα λεπτά, στην κυριολεξία, δεν αποδήμησε εις τόπον χλοερό, τον πρόλαβαν στο τσακ.Άσε λοιπόν την κλάψα, πάρε δυο σετ καλούς ατμοποιητές να έχουν υποστήριξη και όχι κάτι μ@#&κίες σαν του gg και σύρμα και βαμβάκι θα βρίσκεις.

Από υγρά, κυκλοφορούν εκατοντάδες snv και θα κυκλοφορούν για τα επόμενα 2-3 χρόνια σίγουρα, τα οποία είναι πολύ καλύτερα και οικονομικά από τις μ@#&κίες που κυκλοφορούσαν προ 5-10 χρόνια και θα βρεις καμιά δεκαριά να ανακυκλώνεις και να μη σου λείπει τίποτα.

Α και να βρεις άλλο χόμπι, μπας και κόψεις και τον ατμό και τα πάντα, όλοι μπορούμε να το πετύχουμε και αυτός ήταν ο αρχικός μας σκοπός αλλά τον ξεχάσαμε. Πιο μ@λ@#&μένο χόμπι από το άτμισμα δεν υπάρχει, όλη την ώρα μ' ένα τσιμπούκι στο στόμα είμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 19, 2023, 16:25 »
 :)) :)) :)) :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 19, 2023, 19:30 »
Τι να κάνεις? Να ξεκολλήσεις, αυτό να κάνεις και να μείνεις μακριά από το κωλοτσίγαρο. Δεν πάνε 2-3 εβδομάδες που παλαιό μέλος του φόρουμ και αρχαίος ατμιστής, για διάφορους λόγους το γύρισε στα πούρα και τα τσιγάρα κόβοντας τον ατμό και μέσα σ' ένα χρόνο τον βρήκε το κακό! Για λίγα λεπτά, στην κυριολεξία, δεν αποδήμησε εις τόπον χλοερό, τον πρόλαβαν στο τσακ.Άσε λοιπόν την κλάψα, πάρε δυο σετ καλούς ατμοποιητές να έχουν υποστήριξη και όχι κάτι μ@#&κίες σαν του gg και σύρμα και βαμβάκι θα βρίσκεις.

Από υγρά, κυκλοφορούν εκατοντάδες snv και θα κυκλοφορούν για τα επόμενα 2-3 χρόνια σίγουρα, τα οποία είναι πολύ καλύτερα και οικονομικά από τις μ@#&κίες που κυκλοφορούσαν προ 5-10 χρόνια και θα βρεις καμιά δεκαριά να ανακυκλώνεις και να μη σου λείπει τίποτα.

Α και να βρεις άλλο χόμπι, μπας και κόψεις και τον ατμό και τα πάντα, όλοι μπορούμε να το πετύχουμε και αυτός ήταν ο αρχικός μας σκοπός αλλά τον ξεχάσαμε. Πιο μ@λ@#&μένο χόμπι από το άτμισμα δεν υπάρχει, όλη την ώρα μ' ένα τσιμπούκι στο στόμα είμαστε.


Σωστος! Για να δουμε με το κωλοτσιγαρο... Κοιτα, πουρα και πιπα επαιζαν, συνεχιζουν και θα συνεχισουν να παιζουν για 'μενα, αλλα ειναι διαφορετικο απο το τσιγαρο με την εννοια οτι σκαω 1 φορα τη μερα, σε αντιθεση με το τσιγαρο που ΕΝΩ δεν καπνιζω μεσα στο σπιτι το μπαλκονι ειναι κοντα ;)


Πολλα υγρα υπαρχουν ρε συ, ισχυει, αλλα ισως παρα πολλα, πολυ παρομοια μεταξυ τους αλλα ολα κατι χανουν σε σχεση με τα οριτζιναλ.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 19, 2023, 19:58 »
Υγρά..... Είναι ουσιαστικά το μόνο είδος που υπάρχει σε μεγάλες ποσότητες στην αγορά. Τα περισσότερα όμως είναι εντελώς άθλια.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 19, 2023, 20:07 »
Αντί για ένα πούρο την ημέρα κάνε ένα μπάφο και την πίπα άστη γι' άλλα στόματα, θηλυκού γένους και όλα θα είναι πιο όμορφα... γαλήηηηνια... γλυκάααα... αβασάαανιστα! :laugh1:

Για τα υγρά όλα είναι μια ιδέα, θυμάμαι και τα Rope Cut και τα υπόλοιπα και τη γεύση τους αλλά πολύ περισσότερο θυμάμαι και τη μπίχλα τους και δε θέλω να την ξαναβρώ μπροστά μου. Τα σημερινά υγρά έχουν πολύ καλύτερα συστατικά και δεν υπάρχει περίπτωση να μη βρεις αρκετά που θα σε ικανοποιούν, χωρίς να καθόμαστε να κλαίμε αιώνια πάνω από το πτώμα του castle long.
Πήγα, έτσι για την ιστορία και για να δω κανα γνωστό, στην έκθεση ατμιστικών και με βουτάει μια περιπτερού του Ατμούλη να δοκιμάσω κανα υγρό. Άντε λέω να σου κάνω τη χάρη επειδή είσαι ευγενικό και ζουμερό κορίτσι. Με πάει σ' ένα μαντράχαλο εκεί, δοκιμάζω βαριεστημένος 3-4 ζουμιά και φεύγω με μια δωροσακουλίτσα που είχε ένα προσπέκτους, ένα καπελάκι κι ένα 120μελο snv.Αποκάλυψη! Το υγρό το λέει Beast Viper και αποδείχθηκε το καλύτερο μπισκότο με βανίλια κάσταρντ που είχα κάνει ποτέ και ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ! Έκανα 120ml με το ίδιο βαμβάκι! Παραγωγός ποιος? Ο Ατμούλης, ο Blackout, που αν μου έλεγες ότι έκλεισε και πήγε να βρει τον Προβατίδη στην Ελβετία, θα σε πίστευα.Διαμάντια υπάρχουν παντού τελικά και περιμένουν να τα ανακαλύψουμε.
Υγρά..... Είναι ουσιαστικά το μόνο είδος που υπάρχει σε μεγάλες ποσότητες στην αγορά. Τα περισσότερα όμως είναι εντελώς άθλια.
Είσαι υπερβολικός, δε γίνεται να μην έχεις 10 υγρά που να τα θεωρείς πολύ καλά και να σε ικανοποιούν. Ποια ήταν τα καλύτερα δηλαδή πριν 8 χρόνια? Οι αηδίες γεμάτες πυραζίνη που είχαν θεοποιηθεί εδώ μέσα?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 19, 2023, 20:30 »
Αναφέρθηκα στα υγρά που κυκλοφορούν σήμερα.

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 19, 2023, 21:15 »
Τι έχει αλλάξει στα συστατικά των σημερινών υγρών και είναι καλύτερα απο τα παλιά;
Εκτός και αν εννοούμε οτι λείπουν πλέον κάποια συστατικά που θεωρούνται επιβλαβή για την υγεία.
Πάντως κάποια της Bombo που έκανα τελευταία ούτε μου άρεσαν ιδιαίτερα ούτε καθαρά ήταν,όπως και το Creme Kong που κάνω τώρα.
Προσωπικά μόνο ενα υγρό μου έχει "κάτσει" ολα αυτά τα χρόνια που ατμίζω αλλά δεν το βρίσκω πια.
*απο αυτά που εχω δοκιμάσει εννοείται,δεν εχω ατμίσει ολα τα υγρά που υπάρχουν....

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 19, 2023, 22:11 »
Αντί για ένα πούρο την ημέρα κάνε ένα μπάφο και την πίπα άστη γι' άλλα στόματα, θηλυκού γένους και όλα θα είναι πιο όμορφα... γαλήηηηνια... γλυκάααα... αβασάαανιστα! :laugh1:

Για τα υγρά όλα είναι μια ιδέα, θυμάμαι και τα Rope Cut και τα υπόλοιπα και τη γεύση τους αλλά πολύ περισσότερο θυμάμαι και τη μπίχλα τους και δε θέλω να την ξαναβρώ μπροστά μου.


Είσαι υπερβολικός, δε γίνεται να μην έχεις 10 υγρά που να τα θεωρείς πολύ καλά και να σε ικανοποιούν. Ποια ήταν τα καλύτερα δηλαδή πριν 8 χρόνια? Οι αηδίες γεμάτες πυραζίνη που είχαν θεοποιηθεί εδώ μέσα?

Μπαφο μπα, ποτε δε μου αρεσε. Πουρα και πιπα ειναι η πραγματικη γευση του καπνου. Η αλλιως: ενα τσιγαρο ειναι σαν MacDonald's, ενα καλο πουρο ειναι σα μια μεγαλη ζουμερη μπριζολα, ενα καλο μπωλ πιπας ειναι σα γευμα 7 πιατων ;)

Τα καταλοιπα ισχυουν, αλλα ποτε δε με πειραζαν, ενα dry burn ποση ωρα παιρνει;

Μωρε καλα υγρα υπαρχουν, στην πλειοψηφια τους αυτα που φτιαχνω ακομα, με τις ιδιες συνταγες, την πυραζινη και το διακετυλιο. ΕΝΑ υγρο που πραγματικα θα ηθελα να ξαναατμισω ειναι του Τρυφωνα, το Blackrock. Θα δω αυτο που λες ομως, ενα καλο μπισκοτο βουτυρου εχω ΠΑΡΑ πολυ καιρο να δοκιμασω, Blackout Sugar Daddy ηταν το τελευταιο που μου αρεσε.


Τρυφωνα @cruiser79, Blackrock recipe please!!!

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 19, 2023, 22:12 »
Τι έχει αλλάξει στα συστατικά των σημερινών υγρών και είναι καλύτερα απο τα παλιά;
Εκτός και αν εννοούμε οτι λείπουν πλέον κάποια συστατικά που θεωρούνται επιβλαβή για την υγεία.


Λιγοτερο βρωμικα και επιβλαβη συστατικα, λιγοτερη ποσοτητα αρωματων (ισως και γιατι το ατμισμα τα τελευταια χρονια ειναι πολυ πιο πνευμονικο απ'οτι παλια) και δραματικα λιγοτερος χρονος ωριμανσης.

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 19, 2023, 23:00 »
Αν και ειμαι εκτος θεματος σε σχεση με το θεμα του νηματος που ξεκινησες...πως ξερουμε οτι ισχυουν αυτα; Δεν ειναι οι ιδιες εταιρειες που εβγαζαν τα αρωματα και πριν; Ασχοληθηκαν με το ατμισμα και βρηκαν τροπο για να ειναι πιο καθαρα;Πολλα υγρα στην περιγραφη τους εχουν 5-6 διαφορετικες γευσεις,πως βγαινουν αυτες με λιγοτερα αρωματα;
Τι εχει αλλαξει και ωριμαζουν πιο γρηγορα τα υγρα;

Αποσυνδεδεμένος Antiprosopos

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν εχω προκαταλήψεις: μισώ τους πάντες εξ’ ίσου.
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 20, 2023, 12:04 »
Ἀναμνήσεις (Ναπολέων Λαπαθιώτης)

Τὸ κάθε τι ποὺ πέρασε, γιὰ πάντα μ᾿ ἔχει σκλάβο
κι ὅσο γυρεύεις Σήμερα, τὸ Χτὲς νὰ μ᾿ ἀφανίσεις,
τόσο σὲ ῾κεῖνο θὰ γυρνῶ καὶ τόσο δὲ θὰ παύω
νὰ ζῶ στὶς ἀναμνήσεις...

Θαρρεῖς καὶ κάτι μόνιμα, μπροστά μ᾿ εἶναι πεσμένο
καὶ κρύβοντας καὶ σβήνοντας ὁλότελα τὸ Τώρα,
μὲ κάνει νὰ μὴ χαίρουμαι καὶ μήτε νὰ προσμένω
καινούργια, τάχα, δῶρα...

Σ᾿ ὅτι ποθεῖ καὶ σ᾿ ὅτι ζεῖ, ἡ ψυχή μου μένει ξένη
κι οὔτε μπορεῖς, Φωνὴ Ζωῆς, ἀλλιῶς νὰ τὴ δονήσεις,
παρὰ θαμπὰ καὶ μακρινά, σὰ μουσικὴ ποὺ βγαίνει
μέσ᾿ ἀπ᾿ τὶς ἀναμνήσεις...

Τῆς πεθαμένης τῆς χαρᾶς, ἔχει στερέψει ἡ βρύση
κι οὔτε γυρεύει θάματα κι οὔτε προσμένει δῶρα
κι οὔτε μπορεῖ πιὰ τίποτα νὰ τὴ παρηγορήσει,
παρὰ ὅτι ἦταν ὡς τώρα...

Αποσυνδεδεμένος karga

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 21, 2023, 13:32 »
 Rope Cut υπάρχει σε αρκετά μαγαζιά,  Ripe Vapes τα φέρνει το vapeland μεταξύ άλλων. DVTCH Tom Pouce θα ήθελα κι εγώ να έβρισκα, αλλά το 'χει σταματήσει όπως φαίνεται και η ίδια η εταιρεία που το έβγαζε, στην ιστοσελίδα της μόνο σε disposable το έχει. Παρ'όλ' αυτά νομίζω ότι και να το έβρισκα , δεν θα μου άφηνε την εντύπωση που βρήκα πριν 4-5 χρόνια, δυστυχώς πλέον είναι δύσκολο να βρω νέες γεύσεις που να με ενθουσιάσουν, οι πιο πολλές κυμαίνονται από οκ ως  αρκετά καλή, αλλά όχι κάτι εξαιρετικό, τα πιο πολλά προφίλ είναι ήδη γνωστά . Τώρα, για τα διάφορα ελληνο-κυπριακά υγρά, ενδεχομένως μέσα στις δεκάδες παραλλαγές που βγάζει πλέον κάθε ατμομάγαζο να υπάρχουν και κάποια καλά , αλλά άντε να βγάλεις άκρη από τον σωρό. Λίγοι πλέον γράφουν και τις εντυπώσεις τους ώστε να έχεις ένα μπούσουλα.

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 21, 2023, 22:07 »
Δεν ξερω ποσο θα βοηθουσε να γραφουμε τις εντυπωσεις απο καποιο υγρο αφου ειναι καθαρα υποκειμενικο θεμα πως αντιλαμβανεται τις γευσεις ο καθε ανθρωπος.
Εχω για παραδειγμα το Bombo pastry masters choco nut στον ενα ατμοποιητη που λεει οτι εχει γευση κεικ σοκολατας και πραλινας φουντουκιου και εγω καταλαβαινω κατι σαν λαδιλα που βγαζουν καποιοι ξηροι καρποι σαν τα καρυδια και μια υποψια πραλινας φουντουκιου κακης ποιοτητας συν οτι το υγρο ειναι μπιχλιαρικο αν και ειναι απο αυτα τα νεας γενιας που λεγαμε πιο πανω.
Τι λεει αυτο αν το διαβασουν καποιοι; Να το αποφυγουν;;
Μπορει για αλλους να ειναι ΤΟ υγρο και να θελουν να το ατμιζουν συνεχως!


Για να ειμαι και λιγο ον τοπικ στο θεμα του νηματος....μη δινετε πολυ σημασια σε οτι λεω γιατι το νημα εχει τιτλο "τι θα κανουμε εμεις οι γεροι" και εγω ειμαι μολις 24,5... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2023, 22:22 από Chris66 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180684 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33996 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536408 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59818 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15736 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136159 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085354 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35432 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10279 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12