vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

199 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2985 στις: Φεβρουαρίου 08, 2018, 16:40 »
Όχι, κι εγώ πάντα συμφωνούσα να σπάσει σε περισσότερα το νήμα του squonking (κάπου το είχα γράψει κιόλας αλλά δεν το βρίσκω τώρα...). Θεωρώ πως πολύ σύντομα θα γίνει τόσο μεγάλο αυτό το νήμα που κανείς δεν θα βγάζει άκρη... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2986 στις: Φεβρουαρίου 08, 2018, 16:42 »
Το καλό είναι τουλάχιστον ότι απαιτούνται όλες οι ερωτήσεις και δεν μένει κανείς με την απορια

Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2987 στις: Φεβρουαρίου 08, 2018, 16:42 »
Ο δαίμων του postimage φίλος δεν με αφήνει να ανεβάσω φώτο.
Μπλέξαμε τα μπούτια μας.


παράτα το postimage.

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2988 στις: Φεβρουαρίου 08, 2018, 16:49 »
Εγώ πάντως γουστάρω που είμαστε έτσι και ότι παίζει με το άθλημά το μαθαίνω από ένα νήμα άσε που είμαστε και από τα πιο μπάχαλο και επίσης γουστάρω  :idiot1: :)) :cigar: :cigar: :cigar:
Τώρα όποιος ψάχνει κάτι ρωτάει και σίγουρα θα πάρει απάντηση και ας έχει ερωτηθεί
άπειρες φορές


[member=17746]paloukaros[/member] για ποιο σχίσμα μιλάει αφού σε λίγο καιρό οι περισσότεροι θα είναι εδώ  8) ;D;D;D

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς βίβα λα ζούληγμα  :laugh1: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar:  

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2989 στις: Φεβρουαρίου 08, 2018, 16:53 »
Πιστεύω πραγματικά οτι κάνουμε οτι μπορούμε σε αυτό το νήμα για να βοηθάμε τον κόσμο και να τον ενημερώνουμε.Είμαστε λίγο άναρχοι αλλά και τα καλύτερα παιδιά 8)
Αύριο που θα βρεθώ με το αφεντικούλη θα το συζητήσω το θέμα και θα τα βάλουμε κάτω και θα πράξουμε . :thumpup:
(Αφού μου φτιάξει την βυσινάδα που μου έχει υποσχεθεί :yes: )

Εβίβες ζουλιχταράδες :yoloyeah:
Ζουλάμε και μπουμπουνάμε :fight_shot_bandana: :fight_shot_bandana: :fight_shot_bandana: 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2990 στις: Φεβρουαρίου 08, 2018, 17:01 »
Ας το πω άλλη μια φορά λοιπόν:

Το squonking είναι "τεχνική". Όπως είναι το dripping, το slipstreaming και το MTL/DTL. Συνήθεια αν θέλετε.

Το φόρουμ, είναι οργανωμένο ανά κατηγορία προϊόντος, και όχι κατά "τεχνικές". 

Κάθε squonk mod θα μπορούσε να μπει στον ανάλογο πίνακα, ηλεκτρονικών ή μηχανικών μοντ, τα μπουκαλάκια και οι λάμες στα αξεσουάρ και μέχρι εκεί.

Το ότι ένα μοντ έχει μια τρύπα στον 510 ή το ότι ένας ατμοποιητής μπορεί να χρησιμοποιηθεί και με bf pin, χρηστικά και τεχνικά δεν τα κάνει καθόλου διαφορετικά από το αν χρησιμοποιούνται για squonking ή πιο συμβατικά. Το μηχανικό/ηλεκτρονικό θα είναι πάντα μηχανικό/ηλεκτρονικό ασχέτως αν έχει τρύπα στον 510 ή όχι. Το ίδιο και ο ατμοποιητής.

Έχει συζητηθεί πολλές φορές με τους υπόλοιπους συντονιστές το θέμα και κανείς δεν βρίσκει χρηστικότητα στο να γίνει νέα κατηγορία ή πίνακας για κάτι τέτοιο. 

Ακόμα και το παρόν νήμα κατά τη γνώμη μου, δεν εξυπηρετεί κανένα ιδιαίτερο σκοπό. Έχει αρχίσει να μου θυμίζει οργάνωση φεϊσμπουκικών ομάδων, και το OCD μου αρχίζει να βαράει κόκκινο.

Χαίρομαι να ακούω προτάσεις/επιθυμίες/απόψεις, αλλά καλώς ή κακώς, θεωρώ ότι ως συντονιστική ομάδα έχουμε κάπως καλύτερη άποψη για το ποια επιλογή ή κίνηση κάνει το φόρουμ πιο χρηστικό. Το ζητούμενο είναι οι πληροφορίες που αφορούν συγκεκριμένες κατηγορίες προϊόντων να είναι συγκεντρωμένες, και όχι σπασμένες χωρίς λόγο και αιτία. Το ίδιο θα στήσω έναν ατμοποιητή για χρήση σε μηχανικό, ανεξάρτητα αν αυτό το μηχανικό έχει τρύπα στον 510 και ανεξάρτητα αν ο ατμοποιητής θα χρησιμοποιηθεί για squonking ή dripping. 

Παρακαλώ να μην ξεκινήσει κύκλος απαντήσεων. Αντ' αυτού, ρίχτε καμιά αρνητική!  :angel:

Σταύρο, είχα πει ότι μαζί θα τη φτιάξουμε τη βυσσινάδα. Έχω αλλεργία στη μασημένη τροφή. Και ως γνωστόν, το φόρτε μου είναι το fine tuning, όχι η δημιουργία. Στον ατμό, όχι στην κουζίνα, εκεί κάνω κάτι masterchef γατάκια να κλαίνε...

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2991 στις: Φεβρουαρίου 08, 2018, 17:56 »
Σταύρο, είχα πει ότι μαζί θα τη φτιάξουμε τη βυσσινάδα. Έχω αλλεργία στη μασημένη τροφή. Και ως γνωστόν, το φόρτε μου είναι το fine tuning, όχι η δημιουργία. Στον ατμό, όχι στην κουζίνα, εκεί κάνω κάτι masterchef γατάκια να κλαίνε...
Μασημένη τροφή ; Tι εννοεί  Κύριος;
Sorry αλλά δεν το έπιασα....
Όσο για τα υπόλοιπα ο χρόνος θα  δείξει...  ;)

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2992 στις: Φεβρουαρίου 08, 2018, 18:33 »
Προσωπικά δεν λέω τίποτα άλλο μέχρι αύριο το βράδυ.
Συμφωνούμε ότι διαφωνούμε :)
Είπαμε! Αψηλος και σκιαζομαι

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2993 στις: Φεβρουαρίου 08, 2018, 19:49 »
Mια απο τα ίδια.Το διάβασα αυτό για το airflow αλλά είδα τις φωτο και δεν πρόσεξα πουθενά τρυπούλες.Απο κάτω λόγω κατασκευής αποκλείεται άρα ότι πάρει απο το cap.
Έντονη κινητικότητα πάντως τον τελευταίο καιρό στον χώρο του squonking,νέοι άτμο κάθε μέρα,οικονομικά squonk που δείχνουν αρκετά τίμια απο ijoy,vandy vape,Geekvape ,λίστες επιτέλους ελεύθερες χωρίς περιορισμούς απο τους μεγάλους του χώρου καλά πάμε.
Πιστεύω οτι είναι ώρα να αποκτήσει και δικιά του κατηγορία στο forum το squonking.Nα γίνονται εκεί οι παρουσιάσεις για νέα mods,άτμο,μπουκαλάκια,μπαταρίες κτλ. Θα είναι πιο εύκολα προσβάσιμο και λειτουργικό
Βρήκα την πρώτη σχετική αναφορά, που έλεγα για την αναδιαμόρφωση του squonking. Σεπτέμβρης 2017. Πρόσφατα το είχα δει ξεψαχνίζοντας όλο το νήμα από την αρχή, μια και μόλις μπήκα στο "άθλημα". ;)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2994 στις: Φεβρουαρίου 08, 2018, 20:29 »
Αύριο που θα βρεθώ με το αφεντικούλη θα το συζητήσω το θέμα και θα τα βάλουμε κάτω και θα πράξουμε . :thumpup:
Θα σου απάνταγα ότι του έχω ζαλίσει τον έρωτα με το σπάσιμο του νήματος, αλλά με πρόλαβε το αφεντικό :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2995 στις: Φεβρουαρίου 08, 2018, 20:32 »
Έχει να πέσει πότισμα με μπύρα....  :party_beer_01:
θα την πάρουμε την υπογραφή  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2996 στις: Φεβρουαρίου 08, 2018, 20:45 »
Άσε την μπύρα και πιάσε κάτι βαρύτερο. Δεν νιώθει από μπύρα. 

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2997 στις: Φεβρουαρίου 08, 2018, 21:32 »
μετά τη μάσα, να τον πάμε σε κανένα κ@λομπαρο μαγαζί με έντεχνο σαγηνευτικό χορό, μπας και τον πείσουν  :)

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2998 στις: Φεβρουαρίου 08, 2018, 21:43 »
Οι χειρότερες είναι αυτές με σενάριο. Άσε και την τέχνη!

Η ευκαιρία είναι Μ Ο Ν Α Δ Ι Κ Η!

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2999 στις: Φεβρουαρίου 08, 2018, 21:49 »
Θα πέσει space cake το σωστό...

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310734 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64152 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias