vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

525 επισκέπτες, 5 χρήστες
giorgos1999, camber, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Πως καθαρίζουμε τους ατμοποιητές;

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως καθαρίζουμε τους ατμοποιητές;
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 00:35 »
αυτό το έχουν οι ego-t κατι σαν λάδι εργοστασιακό οπως το είπες
αλλα αν τα έπλυνες  :hmmm: μακαρι να παιξει αυριο

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Πως καθαρίζουμε τους ατμοποιητές;
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 00:38 »
δεν υπάρχει πρόβλημα,παλιά τα βράζαμε.
εγώ τα έβαζα και σε καθαρό οινόπνευμα για κάποιες ώρες.
αρκεί μετά να στεγνώσουν καλά.

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως καθαρίζουμε τους ατμοποιητές;
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 00:38 »
δουλευει.. το εχω κανει πολλες φορες.. απλα περνει μπρος μετα απο 5-10 πατηματα.. υστερα δουλευει κανονικα.

Αποσυνδεδεμένος Nalycion

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Science above all...
Απ: Πως καθαρίζουμε τους ατμοποιητές;
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 03:20 »
Χμμ όσον αφορά τους ατομ από Ovale Elips τι γίνεται;
4η μέρα σήμερα χρήστης η.τ και από όσο νομίζω ο ατμο πάει καλά, να φανταστώ όμως ότι μια φορά τη βδομάδα είναι καλό να καθαρίζεται.
Γι αυτό λοιπόν οι παλιοί παρακαλώ τα "φώτα" σας! :)

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως καθαρίζουμε τους ατμοποιητές;
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 09:11 »
Εγω εχω για την ωρα ego-t και elips.
Ο ατμο του ego μετα απο μολις 3 - 4 μερες χρησης ηταν πλεον θεωρητικα για πεταμα γιατι εβγαζε συνεχεια καμενο.
Του elips τα πανε πολυ καλυτερα, αν και τους χρησιμοποιω 8 μερες και τους λιωνω στο ατμισμα.

Χθες βραδι τους επλυνα και τους δυο τυπους κατω απο την βρυση με πιεση και μετα τους φυσηξα πολυ καλα. Τον ατμοποιητη ego τον φυσηξα βαζοντας το στενο μερος του κωνου στο στομα και τον elips απο τις τρυπουλες που βρισκονται στο ασημί δαχτυλιδι.

Αποτελεσμα:
Ο ego σημερα το πρωι ειναι σαν καινουριος και τον εχω τρελανει με τον πρωινο καφε χωρις ιχνος καμενου ή ζορισματος ή αισθηση βουλωματος/μπουρμπουληθρας. Καινουριος λεμε!

Του elips εγινε σχεδον σαν καινουριος και "αναπνεει" πολυ καλυτερα και ανοιχτα χωρις κανενα ζορι.

ΥΓ. Μιλαμε για δυνατο φυσημα μεχρι να βγουνε ολες οι σταγονες νερου/υγρου που ηταν μεσα.
Μετα καλο σκουπισμα και στεγνωμα για να μην ακουμπησει νερο στους πολους της μπαταριας.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως καθαρίζουμε τους ατμοποιητές;
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 13:18 »
Εγω πηρα ενα μπουκαλακι απο DEPON αναβραζον και του εβαλα μεσα σπιτικο ρακι. Μετα εχωσα τον ατομιζερ μεσα για μπανακι....... Λιγο πλυσιμο με απιονισμενο νερο μετα και στεγνωμα με πιστολακι......

Ο συντεκνος εχει στειλει ρακι να κανω και εγω μπανιο αν θελω  :)) :)) :)) προς το παρον κανουν τα ατομιζερ μου...  ;D

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Πως καθαρίζουμε τους ατμοποιητές;
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 14:47 »
Ρίξτε και μια ματιά εδώ....
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3154.msg157252.html#msg157252

Μπορεί να βοηθήσει.....

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως καθαρίζουμε τους ατμοποιητές;
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 11:21 »
Αντίθετα δουλεύει ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ η ισοπροπυλική αλκοόλη επειδή έχει μεγαλύτερη πτητικότητα (και εξατμίζεται  πιο έυκολα), ενώ και το απιονισμένο νερό ή ακόμα καλύτερα το wfi είναι οι αμέσως επόμενες λύσεις.

Δεν ξερω τι ειναι η ισοπροπυλική αλκοόλη... ::) Εγω στην ουσια χρησιμοποιησα αλκοολ (ρακι) και μετα απιονισμενο νερο..
Το καθε μερα που λες το βρισκω υπερβολικο, αλλα οκ ο καθενας οποτε νομιζει οτι χρειαζεται.. Η βασικη μας διαφορα ειναι οτι νομιζω πως εσυ μιλας για καρτο ενω εγω για τανκ (EGO-W) ατμοποιητη. Μου φαινεται οτι ειναι πολυ πιο ευκολο να πλυνεις καλα τον τανκ...

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Πως καθαρίζουμε τους ατμοποιητές;
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 11:43 »
Όχι, για Τ μιλάω κι εγώ, αν και δεν νομίζω ότι παίζει ιδιαίτερο ρόλο...
ΟΚ, ίσως το καθημερινό να είναι πολύ, κι εγώ ανά δύο μέρες το κάνω πια... Εξάλλου, όπως λες, "...αλλα οκ ο καθενας οποτε νομιζει οτι χρειαζεται..".
Το βασικό είναι πάντως, ΟΠΟΙΑ μέθοδο και να ακολουθήσει κανείς, να φροντίζει να στεγνώνει καλά, και όταν πρόκειται να βάλει πάλι μπρος, να φροντίσει ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΓΝΟ το φιτίλι.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως καθαρίζουμε τους ατμοποιητές;
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 12:18 »
Το καθε μερα που λες το βρισκω υπερβολικο, αλλα οκ ο καθενας οποτε νομιζει οτι χρειαζεται..
Εγω παντως απο τοτε που αρχισα να ξεμονταρω και να καθαριζω πληρως καθε βραδι (ovale elips), απολαμβανω ολη την επομενη μερα καθαρη γευση χωρις καμενο.

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Πως καθαρίζουμε τους ατμοποιητές;
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 12:36 »
Μα αυτός είναι ο κύριος λόγος που το πρότεινα κι εγώ ΕΠΙΠΛΕΟΝ της συντήρησης για την (υποτιθέμενη) μακροζωία των ατμο...
Απλά επειδή λίγο πολύ, κάποια στιγμή δεν πολυαλλάζουμε γεύσεις, το αραίωσα κι εγώ. Αν και όταν βρίσκω ευκαιρία, μπορεί να το κάνω και την ενδιάμεση μέρα.

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Πως καθαρίζουμε τους ατμοποιητές;
« Απάντηση #26 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 11:43 »
Χρόνια πολλά με υγεία σε όλους

Στις 7 μέρες ο ατμοποιητής του γίγαντα έσφιξε πολύ στην τζούρα του , είπα να τον βράσω όπως είδα σε ένα βιντεάκι και να τον στεγνώσω στον αέρα του φούρνου
Τον άφησα και 2 ώρες πάνω στο καλοριφέρ και τον δοκίμασα
Το αποτέλεσμα ήταν , κανονική τζούρα πλούσιος καπνός αλλά από γεύση και μυρωδιά  απαίσια
Τον άτμησα για λίγα λεπτά μήπως στρώσει , αλλά τίποτα Τον άφησα για 3 μέρες τον ξανά γέμισα και πάλι τα ίδια
 Δεν είχε στεγνώσει καλά και βγήκε αυτή η γεύση και μυρωδιά ή παίζει κάτι άλλο; 

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πως καθαρίζουμε τους ατμοποιητές;
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 11:55 »
Χρόνια Πολλά με Υγεια κ Αγάπη σου εύχομαι!!!

Γέμισε τον με πολύ πολύ υγρό κ άστο να τρέξει (για να ποτιίσει το λέω)  Άστον στην άρκη για δυο με τρείς μέρες ναι? Μετά άρχισε να ατμίζεις τραβόντας πολύ απαλά μέχρι να στρώσει! Αν δεν στρώσει μέσα σε τρείς μέρες ...... τον έχεις χάσει  σίγουρα τον Γίγαντα μα μην απογοητεύεσαι κ δοκίμασε πρώτα αυτό που σου λέω γιατί το έκανα κ πέτυχε κ άτμιζα για 20 μέρες μετά!!!!  :) :) :)

Φιλικά,
Αγγελική.

Αποσυνδεδεμένος adiohosk

  • *
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • ο καθένας με την τρέλα του
Απ: Πως καθαρίζουμε τους ατμοποιητές;
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 12:10 »
Εγώ με το γιγαντα  τον φύσηξα με την επαφή προς τα κάτω και έβγαλε μαυρίλα τρελή μετά με οινοπνευμα απο πάνω μέχρι να τρέξει και μετά αφθονο ζεστό νερο απο πάνω μιλαμε για ένα βραστήρα τουλάχιστον να τρέξει απο κάτω σιγά σιγά πρίν τον άφησα ένα βράδυ με χαρτοπετσέτα στο καλοριφέρ να τραβήξει τα υγρά.
Μετά τον γέμισα όπως την πρώτη φορά δηλαδή εβαλα υγρό μέχρι να τρέξει απο κάτω.
και όλα καλά αμα τον χρησιμοποιείς κάθε μέρα μια φορά την εβδομάδα πιστέυω είναι καλα μέχρι να τα φτύσει
Ανταλάκτικά τουλάχιστον 2 απο το καθένα καρτο πάντα μαζί γιατι το βράδυ άντε να βρέις μαγαζί.
Εκανα και ομοιοκαταληξία :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Πως καθαρίζουμε τους ατμοποιητές;
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 13:37 »
Να είστε καλά
Ευχαριστώ !

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8366 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180703 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34008 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536495 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59836 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237627 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15810 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136167 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35447 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10292 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12