vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, manoslykos, Jorge, th3ofilos, dkostas

Twitter

Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Καλησπέρα,
προσπάθησα να διαβάσω οσα περισσοτερα αρθρα και ερωτησεις του φορουμ κατι που φυσικα δεν
ειναι και πολυ ευκολο μιας και ειναι πολυ ενεργή η συμμετοχη των μελων και τα θεματα τους ατελειωτα!
βεβαια αν και με χαροποιει αυτο μπορω να πω οτι με εχει μπερδεψει και λιγο μιας και τα γουστα ειναι πολλα
και διαφορετικα..
θελω να ζητησω την βοηθεια σας για μια αγορα που θελω να κανω..
αν και διαβασα τα περισσοτερα reviews, με εξαιρετικες μπορω να πω παρουσιασεις, δεν μπορεσα ακομα να καταληξω..
θελω λοιπον να αγορασω ενα πακετο για εναν ηλικιωμενο ανθρωπο πραγμα που σημαινει οτι θα πρεπει να ειναι ανθεκτικο (κυριως οσο αφορα τον ατμοποιητη,δηλαδη να μην χρειαζεται συχνη αλλαγη),πρακτικο και ευκολο στην χρηση και φυσικα οικονομικο..
τεινω περισσοτερο στο Giant μιας και χωραει περιπου 4ml αρα δεν θα χρειαζεται συχνα γεμισμα αλλα ειδα οτι χρειαζεται συχνη αλλαγη του ατμοποιητη καθως και οτι "τρωει" πολυ υγρο και γενικα αυτο που παρατηρησα ειναι οτι δεν συμφερει οικονομικα..
θα σας παρακαλουσα λοιπον να μου δωσετε τα φωτα σας για να μην εκτεθω στον μελλοντικο του χρηστη και να καταφερω να τον πεισω να παραμεινει στο η.τ
ευχαριστω εκ των προτερων!

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 20:23 »
Θα σου πρότεινα EGO-T με ατμοποιητή τύπου Β (3ml χωρητικότητα).Διάρκεια ζωής ατμοποιητή 15-20 μέρες με normal χρήση. Το προτείνω από προσωπική εμπερία. Ας ακούσουμε και καμμιά άλλη άποψη βέβαια από τους συνατμιστές εδώ....

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 20:29 »
Επέτρεψε μου μία διόρθωση. Η χωρητικότητα του τύπου Β είναι 2 και όχι 3ml.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2011, 04:55 από Andreass »

Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 20:32 »
Αν και είμαι καινούργιος ατμιστής από αυτά που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα θα σου έλεγα to echo cartomizer των 3ml.  Λόγο του ότι είναι carto δεν θα έχει διαρροές όπως στα περισσότερα tank systems και το θεωρώ πιο αξιόπιστο ακόμα και από το Dual coil (το μεγάλο carto). To tankomizer i-want είναι ακόμα μια λύση αλλά έχει πολύ σφιχτή τζούρα και κουράζει. Αυτά για την ώρα...

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 20:32 »
σωστά! συγνώμη και ευχαριστώ για τη διόρθωση. Κι έτσι πιστεύω θα τον καλύπτει περισσότερο σε σχέση με άλλα η.τ.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 20:41 »
πιστευω οτι το η.τ. του αρχαριου ειναι στανταρ το ego-t ::) γεμιζεις το τανκακι σου και ατμιζεις, απλα και ωραια, πολυ καλα και τα καρτο αλλα οταν ενας νεος ατμιστης που πειραματιζεται σε γευσεις κτλπ θελησει να αλαξει γευση σε καρτο, θα ξενερωσει εντελως 8)

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 20:47 »
ευχαριστω για την γρηγορη ανταποκριση μεχρι τωρα και θα με εξυπηρετουσε πολυ αν εισασταν λιγο περισσοτερο επεξηγηματικοι μιας και δεν εχω ιδιαιτερη πειρα ακομα με το η.τ καθως επισης και την διαρκεια ζωης (στο περιπου εστω) αυτων που μου προτεινετε  ;)

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 20:48 »
Εχω δωσει του πεθερου μου 74 χρονων,το e Go και το εχει βολευτει, νομιζω οτι ειναι οτο το πιο απλο στην χρηση, του φτιαχνω εγω τα φιλτρακια με το καλαμακι,και αυτος μονο γεμιζει και φορτιζει τιποτα αλλο!

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 20:50 »
πιστευω οτι το η.τ. του αρχαριου ειναι στανταρ το ego-t ::) γεμιζεις το τανκακι σου και ατμιζεις
Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζι σου,ειμαι 12 μέρες στο ΗΤ και τα τανκ τα εχω έτοιμα, γεμάτα μπροστά μου και "παίζω",ενω με τα καρτο, άστα να πάνε φαντάζομαι.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 21:03 »
ευχαριστω για την γρηγορη ανταποκριση μεχρι τωρα και θα με εξυπηρετουσε πολυ αν εισασταν λιγο περισσοτερο επεξηγηματικοι μιας και δεν εχω ιδιαιτερη πειρα ακομα με το η.τ καθως επισης και την διαρκεια ζωης (στο περιπου εστω) αυτων που μου προτεινετε  ;)
....ριξε μια ματια σε αυτο το θεμα και μιλα και με τον δημιουργο του....τον τραπ απευθειας στο θεμα ή με πμ....θα βρεις την υγεια σου ::)
.....μιλαω για διαρκεια 1 μηνα και κοστος ατμοποιητη 5 τεμαχια- 5$........http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4009.0.html

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 22:34 »
thanks Rasta θα το κοιταξω και αυτο :yes:

Αποσυνδεδεμένος AlfaPap

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 00:56 »
Το αιώνιο ερώτημα - Ποιον ατμοποιητή να πάρω ? Εχω στάνταρ γνώμη για το Nobacco Hybrid. Καλός ατμοποιητής ΑΛΛΑ μόνο για τις 3 πρώτες μέρες . Στις 10 μέρες θα χρειαστεί αντικατάσταση. Αν λάβουμε υπόψιν ότι οι μπαταρίες θέλουν ΚΑΙ αυτές συχνή αντικατάσταση λέμε ευχαριστώ δε θα πάρω.
Εχω δοκιμάσει για λίγο το egoT αλλά αν και έχει σταθερή γεύση ΔΕΝ είναι γεμάτη.
Τώρα δοκιμάζω τον ατμοποιητή του want και αναμένω αποτελέσματα.

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 01:34 »
γιατι δεν κοιτας καποιον επισκευασιμο?πιστευω πως μονο αυτοι αντεχουν στο χρονο και στην χρηση.

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 02:10 »
μα δεν τον θελω για εμενα..το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να εχω τοσο συχνη επαφη με το ατομο που θα το χρησιμοποιει ωστε να τον βοηθαω γιατι μενουμε μακρια και οπως προειπα ειναι ηλικιωμενος αρα δεν θελω να το δει ως "μπελα" που ολο και θα χρειαζεται κατι να κανει..θελω οσο πιο ευχρηστο και ανθεκτικο ειναι δυνατον..
ξερω οτι ειναι πολυπλοκο το θεμα αυτο αλλα ελπιζω οτι γνωμη απο εδω γνωμη απο εκει καπου θα βγαλει..

Αποσυνδεδεμένος AlfaPap

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 11:25 »
Πολύ καλά τα λες φίλε μου. Νομίζω ότι μια ζωή σε αναζήτηση θα είμαστε. Ετσι είναι το εμπόριο. Κατά τη γνώμη μου το Hybrid της Nobacco είναι το πιο εύκολο στη χρήση αλλά το πιο δαπανηρό σε ευρώ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180682 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33992 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536384 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59816 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237561 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136159 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12