vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Aspire Nautilus GT Kit

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #60 στις: Απριλίου 26, 2020, 18:05 »
μάλλον την 1.8 ομ(10 - 14 w), αλλα και η 1.6 om οκ είναι για σφικτη τσιγαρισια τζούρα.

Η δεξαμενή είναι κατασκευασμένη από πλαστικό υψηλής ποιότητας, έχει μεγάλη αντοχή στις υψηλές θερμοκρασίες και αναβαθμίζει τη χωρητικότητα του ατμοποιητή σας Nautilus GT σε 4.2 ML.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 26, 2020, 18:10 από nikospap »

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #61 στις: Μαΐου 09, 2020, 18:59 »
καλησπερα σας, το vaporesso swag 2 μου διαβαζει την 0.7 mesh στα 0.68ohm...  και σε αλλα mod που το δοκιμασα 0.66ohm.. παντα μου της διαβαζε 0.72 -0.74 το πιο χαμηλο δεν ειναι προβλημα τωρα? 

Αποσυνδεδεμένος protergia

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #62 στις: Μαΐου 09, 2020, 21:34 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Καλησπέρα. Δεν έχει κανένα πρόβλημα. Και εγώ έχω το swag 2 και την 1.8Ω μου την διαβάζει 1.82Ω. Έχει τύχει όμως να μου τι διαβάζει και 1.78Ω. Όταν ξεβιδωνα και βιδωνα των ατμοποιητη έβγαζα την μπαταρία και πάταγα New load ανέβαινε. Δοκιμασετο και εσύ.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 09, 2020, 22:06 από Buliwyf »

Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #63 στις: Μαΐου 09, 2020, 23:55 »
Γιατί είναι πρόβλημα αυτό; Όλα τα μοντάκια διαβάζουν διαφορετικά. Ακόμα και μοντάκια με ίδια πλακέτα διαβάζουν διαφορετικά.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #64 στις: Μαΐου 10, 2020, 03:30 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Καλησπέρα. Δεν έχει κανένα πρόβλημα. Και εγώ έχω το swag 2 και την 1.8Ω μου την διαβάζει 1.82Ω. Έχει τύχει όμως να μου τι διαβάζει και 1.78Ω. Όταν ξεβιδωνα και βιδωνα των ατμοποιητη έβγαζα την μπαταρία και πάταγα New load ανέβαινε. Δοκιμασετο και εσύ.
α οκ γτ καποιος μου ειχε πει οτι αν διχνει τα ohms πιο χαμηλα μπορει να εχει χαλασει η πλακετα...  αλλα η συγκεκριμενη αντισταση απλα την διαβαζει τοσο σε ολα τα mod..  δεν μου ειχε τυχει ποτε μου να την διαβαζει πιο χαμηλα... παντα ηταν λιγο πιο πανω τα ohms..
επισης ποτε δεν μου εμφανισε το swag 2 αυτο που λες το new load οταν βίδωνα τον ατμοποιητη...  σε αλλα mod της vaporesso to βγαζει κανονικα... πρεπει να εχω το smart vw ανοιχτο για να το δω αυτο στο swag 2? 

Αποσυνδεδεμένος protergia

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #65 στις: Μαΐου 10, 2020, 10:27 »
Το βγάζει πάντα όταν αλλάζεις μπαταρία. Δοκίμασε να ξεβιδωσεις το καπάκι της μπαταρίας να σβήσει το mod και βίδωσετο ξανά. 

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #66 στις: Μαΐου 21, 2020, 23:22 »
[member=22765]protergia[/member] me κλειστο το smart vw δεν το βγαζει το <<new load>> το εχω κλειστο απο την αρχη που πηρα το mod..


το psu tank χαλαει το ο-ring στην βαση του ατμοποιητη.... πφφφ εβαλα τωρα το 3ml τζαμακι αλλα το κακο προβλημα ειναι οτι ζεστενεται πιο ευκολα τωρα ο ατμοποιητης ενω με το πλαστικο tank και μετα απο απανωτες τζουρες δεν ενιωθες να ζεστενεται... και το καλο ηταν οτι εκανε τον ατμοποιητη πιο ελαφρύ... 

ο-rings μπορουμε να βρουμε πουθενα?

αν οχι στην τελικη θα παω  να παρω αλλο ατμοποιητη nautilus GT δεν εχω αλλη επιλογη...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 21, 2020, 23:29 από akis_avp »

Αποσυνδεδεμένος protergia

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #67 στις: Μαΐου 22, 2020, 18:41 »
Όταν αλλάζω μπαταρία πάντα μου βγάλει <<new load>>. Όσο για το tank δεν έχει ανταλλακτικά oring μέσα ο ατμοποιητης? Κανονικά πρέπει να έχει. 

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #68 στις: Μαΐου 22, 2020, 22:06 »
ειχε αλλα τα χάλασα  με το psu tank..

θα παω απο εβδομαδα να παρω εναν αλλον nautilus GT και θα το δουλευω χωρις το psu tank... θα βαλω το 4ml τζαμακι του zenith Που ειναι μια χαρα...!!

σχετικα με το mod δεν ξερω εβγαλα την μπαταρια και την εβαλα ξανα δεν μου το εμφανισε αυτο..  μηπως εσυ εχεις enable το smart ? σε αυτη την περιπτωση το βγαζει... οπως και να εχει δεν ειναι τοσο προβλημα αυτο απο την στιγμη που το mod δουλευει τελεια...! 


Αποσυνδεδεμένος protergia

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #69 στις: Μαΐου 22, 2020, 23:24 »
Πως και σου χάλασε το oring με το psu tank? Τόσο εύκολα χαλάνε με το συγκεκριμένο tank? Σε ρωτάω γιατί έχουμε ακριβώς το ίδιο set Mod και ατμοποιητη. Και επειδή εχω και εγω τον zlide 4ml όταν τον βάλεις και δεν σου κάνει κόπο βγαλε μια φωτό να δουμε πως φαίνεται. 

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #70 στις: Μαΐου 23, 2020, 01:26 »
ειχε αλλα τα χάλασα με το psu tank..... θα βαλω το 4ml τζαμακι του zenith Που ειναι μια χαρα...!! 
Αν έχεις όρεξη, γράψε πώς γκένκεν αυτό. Κάτι λάθος κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #71 στις: Μαΐου 23, 2020, 15:34 »
χαχα εκανα χαζομαρα με το πιστολακι με ζεστο αερα για να στεγνώσω την βάση του ατμοποιητη με αποτελεσμα να ζεστενεται το oring....  δεν ειναι και δυσκολο   :)) :))

τελικα εβαλα ενα oring απο μια αντισταση και ολα τελεια τωρα...!!!!  


Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #72 στις: Μαΐου 27, 2020, 14:50 »
Ποιο o-ring είναι αυτό που σου χάλασε; Δεν το κατάλαβα... μπορείς να μας το δείξεις με μία photo αν είναι εύκολο, ή σε μία photo από το site να μας βάλεις ένα βελάκι που είναι το oring που χάλασε; Ρωτώ γιατί εγώ δεν βλέπω κάποιο o-ring εκεί που περιγράφεις, και ανησυχώ μην μου έφυγε κανένα πάνω στο πλύσιμο.

Εγώ τον έχω κανά μήνα... και από την αρχή είχα διαρροές όταν για κάποιο λόγο άνοιγα το πάνω μέρος για αναπλήρωση υγρού και το άφηνα ανοιχτό για λίγα λεπτά (για να κάνω κάτι στο υπολογιστή ή κάτι άλλο. Οι πρώτες τζούρες μετά μου έδιναν διαρροή στο κάτω μέρος. Αν έκλεινα το πάνω μέρος αμέσως μετά την αναπλήρωση δεν είχα διαροές.

Κατά τα άλλα, το drip tip ζεσταίνεται πολύ με chain vape, και το έχω κάνει πιπίλα. Άλλαζα drip tip και έβαλα του nautilus2 και είναι super

edit: τελικά με το πρόβλημα των διαρροών δεν έφταιγε το πάνω μέρος που παρέμενε κάποια λεπτά ανοιχτό λόγο αναπλήρωσης υγρού. Όλες τις φορές έχω αντίσταση 0,7mesh, και έχω δοκιμάσει τουλάχιστον 5 διαφορετικές (μαμίσια και από διαφορετικά κουτάκια, μπας και κάποια παρτίδα ήταν προβληματική). Τα υγρά που κάνω είναι 50/50 PB/VG και το είχα πάντα στην 4αρτη τρύπα, καθώς μου αρέσουν οι αεράτες. Όταν είναι να κάνει διαρροή κάνει και διαφορετικό θόρυβο στην τζούρα, σαν να κάνει μπουρμπουλίθρες. 
Τώρα θα δοκιμάσω όλη την ημέρα στην πιο ανοιχτή τρύπα (5η) ώστε να δω αν ήταν θέμα αέρα. 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2020, 09:12 από kogos »

Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #73 στις: Μαΐου 30, 2020, 14:41 »
Τελικά, σε ότι τρύπα και να το βάλω έχει διαρροές με υγρά 50/50 σε 0,7 mesh (δεν έχω δοκιμάσει άλλη αντίσταση). 
Όσο γυρνάω το δαχτυλίδι της εισαγωγής αέρα, τόσο περισσότερες διαρροές στο κάτω μέρος. 

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #74 στις: Μαΐου 30, 2020, 23:20 »
[member=22310]kogos[/member] το oring στην βαση του ατμοποιητη το εχεις?  αυτο εδω λεω... που θα δεις και στην φωτογραφία..  <<η φωτογραφια ειναι απο το επίσημο review στην 1σελιδα αυτου  του topic.! >> 

με την απλη 0.7 η την mesh coil ?

γενικα δεν ειχα ποτε leaking απο τον nautilus GT.... ακομα και με 50/50 VG/PG αλλα να ξερεις τωρα με την ζεστή δεν πρεπει να εχουμε υγρα 50/50 καλο θα ειναι να ειναι 60VG  εγω ατμιζω μονο με την 0.7 mesh τον εχω τον ατμοποιητη αρκετους μηνες αλλα οταν το εκανα clean μου επεσε κατω η βαση του ατμοποιητη και χαλασε αυτο το κλικ που κανει οταν το γυρνάς...  και θα παω να παρω ενα αλλο τωρα. εξαλου ειναι σε καλη τιμη...! και ειναι ενας απο τους καλυτερους εργοστασιακους...   αν κανεις chain vape οπως και εγω τοτε καλο ειναι το υγρο να ειναι απο 60vg εως 70vg  για εμενα το ιδανικο ειναι 70/30


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8723 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181174 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34230 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537652 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60179 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238326 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 697 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085721 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35675 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10562 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12