vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 6 χρήστες
Sergios, FaniFox, ZoeM, Jorge, chara22, manoslykos

Twitter

ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ

Λευτέρη σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σου αύριο θα πάω στο νοσοκομείο για εξετάσεις είναι βάρδια ξάδελφος μου που μίλησα στο τηλέφωνο μαζί του και αν και απέφευγε ρωτώντας τον αν είναι από τυχόν νικοτίνη δεν το απέκλεισε αλλά μπορεί να είναι πολλά άλλα!!

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Καλημεριζω τους παντες..Μετα απο καιρο ξαναστελνω μηνυμα για τον λογο οτι εχοντας 10 μηνες περιπου ατμισματος,το τελευταιο διαστημα εχω εντονους πονους στην κοιλιακη χωρα(ΣΑΝ ΠΡΗΞΙΜΟ) μετα απο καθε ατμισμα και ειναι πολυ ενοχλητικο...Καποια προταση-συμβουλη;Ατμιζω ετοιμα υγρα 80-20 PG-VG με 18 νικοτινη,περιπου 3 ml την ημερα...Δεν νομιζω να υπαρχει καμια υπερβολη στην χρηση που κανω...Την γνωμη σας..Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Στον γιατρο γιατι σιγουρα θα ειναι αλλη η αιτια,
μετα απο 10 μηνες που ατμιζεις.


 :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,7451.msg434171.html#msg434171
 
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,7451.msg434173.html#msg434173
 
Kαλημερα αγαπημενα φιλαρακια μου. Συμφωνα με τα λεγομενα σας, εδω ταιριαζει μια παροιμια που παει καπως ετσι: "Ε*^%@α μέντες" :)) :)) :)) :)) . Περα απο την πλακα ομως, μηπως απο θεριακληδες πρεπει να παρετε την κατιούσα με τη νικοτινη και να την κανετε σιγα-σιγα μια αναμνηση του παρελθοντος; Γινομαι κουραστικος που επαναλαμβανομαι πανω σε αυτο το θεμα αλλα το ξανατονιζω: Δε μπορεις να τα εχεις ολα  :nope: :nope: :nope: :nope:

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Επειδή κανείς δεν ξέρει τις παρενέργειες από το Η/Τ και κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός πάνε σε έναν γιατρό ειδικότητας για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και εμάς προς ενημέρωση imjp !~

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ


Καλημεριζω τους παντες..Μετα απο καιρο ξαναστελνω μηνυμα για τον λογο οτι εχοντας 10 μηνες περιπου ατμισματος,το τελευταιο διαστημα εχω εντονους πονους στην κοιλιακη χωρα(ΣΑΝ ΠΡΗΞΙΜΟ) μετα απο καθε ατμισμα και ειναι πολυ ενοχλητικο...Καποια προταση-συμβουλη;Ατμιζω ετοιμα υγρα 80-20 PG-VG με 18 νικοτινη,περιπου 3 ml την ημερα...Δεν νομιζω να υπαρχει καμια υπερβολη στην χρηση που κανω...Την γνωμη σας..Ευχαριστω
Αυτό το πρήξιμο – πόνο εγώ το νιώθω πριν παραδώσει πνεύμα ο άτμο μου και μάλιστα μου έχει επιβεβαιώσει και μια φίλη μου ότι τις συμβαίνει το ίδιο .
Όλα αυτά πριν ο άτμο δείξει σημάδια κόπωσης ( μειωμένο καπνό – αλλοιωμένη γεύση)
Το άλλο που θα σου έλεγα να δοκιμάσεις είναι να κάνεις δικά σου υγρά , έχω την εντύπωση πως είναι μεν πιο αδύναμα από θέμα γεύσης αλλά είναι πιο ανεκτά από τον οργανισμό 

 Υ.Γ η γνωμάτευση ενός γιατρού ώμος είναι σίγουρα πιο σωστή επιλογή νομίζω


 

 

 
 Kαλημερα αγαπημενα φιλαρακια μου. Συμφωνα με τα λεγομενα σας, εδω ταιριαζει μια παροιμια που παει καπως ετσι: "Ε*^%@α μέντες" :)) :)) :)) :))
 


 Ειδικά αν κάποιος κάνει 100%vg με άρωμα μέντα τότε κυριολεκτούμε
 
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2012, 14:51 από STYLIANOS »

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,7451.msg434171.html#msg434171
 
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,7451.msg434173.html#msg434173
 
Kαλημερα αγαπημενα φιλαρακια μου. Συμφωνα με τα λεγομενα σας, εδω ταιριαζει μια παροιμια που παει καπως ετσι: "Ε*^%@α μέντες" :)) :)) :)) :)) . Περα απο την πλακα ομως, μηπως απο θεριακληδες πρεπει να παρετε την κατιούσα με τη νικοτινη και να την κανετε σιγα-σιγα μια αναμνηση του παρελθοντος; Γινομαι κουραστικος που επαναλαμβανομαι πανω σε αυτο το θεμα αλλα το ξανατονιζω: Δε μπορεις να τα εχεις ολα  :nope: :nope: :nope: :nope:

 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: αυτο για το ταιριασμα της παροιμιας :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
ψυχο μου εγω ηξερα για την γεματη ενδιαφερον συμβουλη σου και σε προλαβα...εδω και 3 μερες παλευω να ατμισω υγρο με 4mg νικοτινη και ελπιζω να το κρατησω κι αλλο.....



Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
οχι απλα να το κρατησεις............ να το καταβαραθρωσεις  :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Θα συμφωνήσω με τον φίλο psuhologos . :yes: :yes:
Για κατεβάστε σιγά - σιγα νικοτίνη. :yes: :yes: Για ελάτε μαζί μας

Εμένα πάντως εκείνο που με προβλημάτιζε και με προβληματίζει είναι αυτή η ρημάδα η πλαστικίλα που βγάζουν οι περισσότεροι
καινούργιοι ατμοποιητές.
Αυτή η πλαστικίλα που αναγκαζόμαστε να εισπνέουμε για 1-2 μέρες μέχρι να φύγει και να μην μυρίζει.

Θα μου πείτε πλύσιμο.Ορισμένοι όμως δεν καταλαβαίνιουν τίποτε μετά από 2 και 3 πλυσίματα.Συνεχίζουν να βγάζουν πλαστικίλα.
Σαν ντούρασελ βρε παιδί μου. :laugh1: :laugh1:

Ας ελπίσουμε ότι αυτή η πλαστικίλα δεν μας βλάπτει σε κάτι.

Και μη μου πείτε επισκευάσιμο SS .Εγώ τα εργοστασιακά μου μοντέλα δεν τα αλλάζω.

Γέρικο άλογο καινούγια περπατησιά δεν λέει βρε παιδιά. :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Τι βλάπτει ποιο πολύ η νικοτίνη η η pg
Διότι με vg κάνω 18mg ενώ με 80pg-20vg απο 9-12mg

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Κώστα δεν είμαι ο ειδικός που θα σου πω τι βλάπτει περισσότερο.

Εκείνο που μπορώ να σου πω όμως με σιγουριά είνα ότι προκειμένου να μηδενίσω την νικοτίνη ποτέ δεν σκέφτηκα πια μίξη pg ή vg
βλάπτει περισσότερο.

Χρησιμοποίησα οποιαδήποτε μίξη μου φαίνονταν καλίτερη. :yes: :yes:

Και τώρα που μηδένισα τη νικοτίνη χρησιμοποιώ ότι μίξη pg ή vg μου κάνει κέφι.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Έμενα Γιώργο με καλύπτει περισσότερο η 80-20 και αφού δεν με πειράζει στο λαιμό καλύτερα να πορευθώ με αυτήν μπας και κατεβάσω και την νικοτίνη κι άλλο!!!
Να σε κάλα Γιώργο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Drunkyard

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
  • Σύντομα θα ξεπροβάλλει.....
ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #147 στις: Αυγούστου 13, 2012, 03:34 »
το εχω γράψει ξανά ότι τελευταία παρατήρησα πόνο στα ουλα ,αν κ τα δόντια μου τα διατηρώ κ το καθαρίζω καθημερινώς.Ο οδοντίατρος μου είπε ότι οφηλετε στην γλυκερινη κ ότι κάποια υγρα έτοιμα περιέχουν οινόπνευμα κ για αυτο προκαλείται ο πόνος που κατα καιρούς εχω.
Τώρα οινόπνευμα ποια ατμιστηκα υγρα έχουν κ ποιον εταιριών;ρητορικό ερώτημα γιατι ξέρω πλέον με ποια τουλάχιστον μου δημιουργείτε πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος VersuS05

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Αυτό με το οινόπνευμα δε το κατάλαβα και μάλλον γιατί δεν έχω τέτοιο πρόβλημα...
Αλλά αυτό δε θα μπορούσε να συμβεί και απ το ποτό με την ίδια λογική???


Εγώ το μόνο που έπαθα στην αρχή με τα υγρά του η/τ ήταν φούσκωμα έντονο στο στομάχι αλλά όχι συνέχεια.
Εκείνη τη περίοδο έκανα desert ship από nobacco 24mg/ml και 80PG/20VG αλλά μόλις άλλαξα σταμάτησαν τα φουσκώματα.
Δε ξέρω αν οφείλεται στην PG και δε νομίζω γιατί τώρα κάνω χρήση PG/VG decadence και καμιά φορά από halo το freedom...
Ίσως και να έφταιγε η νικοτίνη... τώρα έχω πέσει στα 9mg/ml...

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Ατμίζω περίπου 6 μήνες υγρά με 50-50 εξ αρχής σχεδόν. Από νικοτίνη ξεκίνησα 18mg και έχω πέσει στα 11 εδώ και 2 μήνες. Παρόλο αυτά, φούσκωμα έχω σχετικά συχνά καθώς επίσης και πόνο στα ούλα αλλά και ματώνουν συχνά.
Τον τελευταίο μήνα όμως, κάθε φορά που ατμίζω, έχω ταχυκαρδίες όπως ακριβώς με το κ.τ. καθώς και αίσθημα δυσφορίας...όπως όταν είσαι ματιασμένος ένα πράγμα...
Ήδη αρχίζω και σκέφτομαι ότι αργά ή γρήγορα θα πρέπει να το κόψω κ αυτό....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281659 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174720 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix