vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

83 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, Sergios, zakman35, infernity, thanos1071, camber, FaniFox

Twitter

ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ

Αποσυνδεδεμένος Domin

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Λοιπον σας εχω καποιες πληροφοριες εγκυροτατες,στο τελος θα σας παρουσιασω και την πηγη. Δυστυχως ειναι στα Αγγλικα,αλλα νομιζω οτι η πλειοψηφια των χρηστων ειναι International  ;)
εχουμε και λεμε..
nicotine is a highly addictive drug present in tobacco and is a major component of cigarette smoke. This drug stimulates the brain reward system activated during pleasurable activities in a manner similar to that of most other addictive drugs.People smoke to feed their nicotine addiction but simultaneously inhale thousands of other components,including carcinogens,noxious gases,and chemical additives that are a part of cigarette smoke.These toxic components,rather than nicotine,are responsible for the multiple health consequences of smoking.

Nicotine replacement should be used cautiously in patients with ceratin cardiovascular risks(those within 2 weeks of an M.Infarct,with serious arrhythmia,or with serious angina) however,most data suggest that such use is Safe.Nicotine gum is contraindicated in patients with temporomandibular joint syndrome,and nicotine patches are contraindicated in patients with severe topical sensitization.. Because of safety concerns,inadequate efficasy data,or both,drugs are not recommended for the following..
pregnant smokers,light smokers( less than 10 cig/day),Adolescents,users of smokeless tobacco.

Toxicity of smokeless tobacco(chewing tobacco and snuff) varies by brand. Risks include cardiovascular disease,oral disorders(cancers,gum recession,gingivitis,periodontitis and its consequences),and teratogenicity.

Αυτα τα λιγα για την νικοτινη παιδια. Φυσικα υπαρχει και το google translate για οσους,οσες επιθυμουν μεταφρασμενο το κειμενο. Το μετεφερα αυτουσιο απο την αγγλικη εκδοση του The Merc Manual professional edition.
 :bye:

Αποσυνδεδεμένος basouli

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
ισως αν ησουν 50 χρονων και ατμιζες τις ιδιες ποσοτητες,
να ηταν διαφορετικα.... :yes: :yes:


ναι εχεις ενα δικιο !!! παντως για εμενα τουλαχιστον και περισσοτερο να εκανα καλυτερο ειναι απο το κ/τ που εκανα !!! γιατι εκανα 2 πακετα την μερα και δεν μπορουσα ουτε στο περιπτερο να παω χωρις να λαχανιασω !! ενω τωρα ολα ειναι οκ  ::) ::) ::)  :D :D

Αποσυνδεδεμένος mitsos_82

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
  • Devil Or The Blue Cat's Song
Στην πράξη, σε υγρό με 18άρα νικοτίνη 4-6ml καθημερινώς θεωρούνται υπερβολή άραγες;

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Στην πράξη, σε υγρό με 18άρα νικοτίνη 4-6ml καθημερινώς θεωρούνται υπερβολή άραγες;

Φίλε Μήτσο πρέπει να είναι αν οχι υπερβολικά, πολλά

Ατμιζα 2 μήνες περίπου 18αρα γύρω στα  2 ml ημερησίως.
Είχα αρχίσει να μην νοιώθω ωραία και έβαλα πρωταρχικό μου σκοπό τη μείωση.
Λοιπόν μετά από 1,5 μήνα περίπου ατμίζω 6αρα νικοτίνη κα πίστεψέμε ειλικρινά νοιώθω άλλος  άνθρωπος.
Γιαυτό το λέω τόσο εδώ όσοκαι σε άλλες ενότητες.
Φίλοι συνατμιστές μειώστε τα επίπεδα νικοτίνης που λαμβάνετε.Δε λέω είναι λίγο δύσκολο στην αρχή αλλά πιστέψτε με ειλικρινά θα νοιώσετε άλλοιάνθρωποι. :D :D :D :D :D :D :D :D 

Αποσυνδεδεμένος mitsos_82

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
  • Devil Or The Blue Cat's Song
Χθές είχα όλη μέρα πλάκωμα στο στήθος και δυσκολία στην αναπνοή, αλλά και ενόχληση στο στομάχι... Άτμισα αρκετά προχθές όλη μέρα... Γύρω στα 8 ml υπολογίζω και με ποσότητα νικοτίνης γύρω στα 10mg. Δεν λέω οτί είναι από το η.τ αλλα το σκέφτομαι οτί ίσως να φτέει αυτό. Κανείς ανάλογη εμπειρία;

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Οταν καπνιζες και καποια μερα εκανες 80 τσιγαρα τι παθαινες?
Αν θελεις πιπιλα μειωσε την νικοτινη στο μισο
και οταν χαρμανιαζεις τραβα μερικες τζουρες απο το κανονικο σου.
Σε λιγες μερες θα γινει η πιπιλα, δηλαδη η μιση νικοτινη, το κανονικο σου.
Ισως με αυτο το κολπο φτασεις στο 0mg (φλωρεξ), οπως εγω.

 :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Χθές είχα όλη μέρα πλάκωμα στο στήθος και δυσκολία στην αναπνοή, αλλά και ενόχληση στο στομάχι... Άτμισα αρκετά προχθές όλη μέρα... Γύρω στα 8 ml υπολογίζω και με ποσότητα νικοτίνης γύρω στα 10mg. Δεν λέω οτί είναι από το η.τ αλλα το σκέφτομαι οτί ίσως να φτέει αυτό. Κανείς ανάλογη εμπειρία;
υπαρχει στην ιατρικη και ο ορος ψυχοκινητικα προβληματα....που σημαινει οτι λογο του στρες εχουμε καποιες παρενεργειες που προσομοιαζουν σε αλλα περιστατικα...... οποτε το ποιο σιγουρο ειναι οτι δεν ειναι θεμα του η.τ ...............

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Χθές είχα όλη μέρα πλάκωμα στο στήθος και δυσκολία στην αναπνοή, αλλά και ενόχληση στο στομάχι... Άτμισα αρκετά προχθές όλη μέρα... Γύρω στα 8 ml υπολογίζω και με ποσότητα νικοτίνης γύρω στα 10mg. Δεν λέω οτί είναι από το η.τ αλλα το σκέφτομαι οτί ίσως να φτέει αυτό. Κανείς ανάλογη εμπειρία;
Προσεξε , γιατι καμια φορα το ητ ανεβαζει μικρες σταγονες τις οποιες πολλες φορες αθελα μας και ειδικα οταν πινουμε κατι συγχρονως , τις καταπινουμε και αυτο ισως φερνει ενοχλησεις στο στομαχι .

Αποσυνδεδεμένος mitsos_82

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
  • Devil Or The Blue Cat's Song
Οταν καπνιζες και καποια μερα εκανες 80 τσιγαρα τι παθαινες?
Αν θελεις πιπιλα μειωσε την νικοτινη στο μισο
και οταν χαρμανιαζεις τραβα μερικες τζουρες απο το κανονικο σου.
Σε λιγες μερες θα γινει η πιπιλα, δηλαδη η μιση νικοτινη, το κανονικο σου.
Ισως με αυτο το κολπο φτασεις στο 0mg (φλωρεξ), οπως εγω.

 :) :) :)
Ναί σε αυτό το σημείο θέλω να φτάσω και εγώ  ;)

υπαρχει στην ιατρικη και ο ορος ψυχοκινητικα προβληματα....που σημαινει οτι λογο του στρες εχουμε καποιες παρενεργειες που προσομοιαζουν σε αλλα περιστατικα...... οποτε το ποιο σιγουρο ειναι οτι δεν ειναι θεμα του η.τ ...............
Τα γνωρίζω απόλυτα... :(
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 02, 2012, 20:25 από tsiv »

Αποσυνδεδεμένος adamtsik

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
http://www.flavourart.it/heaven%20juice%20ENG.pdf

δεν βρηκα για την δοσολογια τιποτα.μονο για τις παρενεργειες.ισως επειδη το φυλλαδιακι που πηρα ειναι με ημ/νια ιανουαριος 2012,μηπως δεν το ανεβασαν στο site.ας στειλει ενα mail ο συντονιστης εκ μερους του forum..

Για να κατεβάσεις σε pdf  το φυλλάδιο πήγαινε:
http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=products.view&product_id=161

πάτησε:    Attachments
και στη συνέχεια κατέβασμα από: Informative leaflet (ENG-retroA5.jpg, 2,133 Kb)[Download]
 :bye: :bye: :bye:

Λοιπον επειδη τελικα πεταχτηκαν παλι ενα σωρο ειρωνες και ξερολες εδω μεσα εγω θα γραψω τι εγινε και οποιος θελει διαβαζει και κρινει και οποιος θελει ας συνεχισει την ειρωνια ετσι και αλλιως @εσμενους τους εχω τους ειρωνες......

Πριν καμια βδομαδα λοιπον ενιωσα μια απλη ζαλαδα και ενα κοιλιακο αλγος...λεω ενταξει δεν ειναι τιποτα
Την επομενη νασου και διαρροια οποτε λεω οκ την αρπαξα την γαστρεντεριτιδα
Παω λοιπον σε ενα απλο παθολογο και αποφανθει γαστρεντεριτιδα και μου δινει φαρμακα
Το επομενο διημερο καπως καλυτερα αλλα μετα ηρθαν τα δυσκολα

Ξαφνικα ενιωθα πιο εντονα τον κοιλιακο ιλιγγο και οταν ξαπλωνα ενιωθα ενα μπερδεμα στο μυαλο σαν συγχιση θα το περιεγραφα η οποια εφερνε και εναν τρομο
Το συναισθημα αυτο ειναι πραγματικα πολυ τρομακτικο,δεν ξερω πως να σας το εξηγησω αλλα ειναι σαν να χανεις τη διαυγεια και τη σκεψη σου και το μυαλο να μπερδευει τα παντα

Τρομαγμενος πηγα σε ενα φιλο πολυ καλο γιατρο ο οποιος αφου με εξετασε σχολαστικα και μου εξηγησε απο τι προερχονται οι ιλιγγοι στον ανθρωπο, αποφανθηκε πως δεν ειναι κατι που προερχεται απο τον εγκεφαλο και με καθυσηχασε
Να πω πως ο συγκεκριμενος γιατρος ειναι πολυ φιλος και μολις του ειπα οτι εχω κοψει 3 μηνες το τσιγαρο και το εχω αντικαταστησει με το ΗΤ χαρηκε παρα πολυ
Επισης ειπε πως ειμαι πεντακαθαρος (με ακουσε) και πως γλυτωσα τη ζωη μου
Να μην πολυλογω συνεχιστηκαν τα συμπτωματα επι 2-3 βραδυα και ημουν χαλια διοτι οσο και να σε καθησυχαζει ο γιατρος,οταν ενιωθα αυτη τη συγχηση νομιζα πως τρελενομαι

Ευτυχως τωρα μετα απο μια βδομαδα ειμαι πολυ καλυτερα

Μια μερα εψαχνα στο ιντερνετ τι επιπτωσεις μπορει να εχει μια υπεδοσολογια νικοτινης μιας και ηθελα να μαθω αν μπορει να το επαθα απο το πολυ ΗΤ
Να πω οτι κανω περιπου 4-6 ml 15αρα η 18αρα ημερησιως

επεσα λοιπον στο παρακατω Pdf που ειναι του φαρμακου nicorete inhaler 10mg και επεσε το ματι μου στο σημειο που λεει
Σημεια και συμπτωματα τοξικοτητας Νικοτινης και τα περισσοτερα που αναφερει κατι μου θυμιζουν

Μπορει λοιπον να επαθα κατι τετοιο μπορει και οχι
Καθε επικοδομητικη συζητηση ευπροσδεκτη

Απο αυτα που λεει στη στηλη ανεπιθυμητες ενεργειες και στη στηλη σημεια και συμπτωματα τοξικοτητας εγω ειχα τα κατωθι
κοιλιακο αλγος
συγχηση
δυσπνοια
παραδοξα ονειρα
πονοι στο στηθος
ναυτια
κοιλιακη διαρροια
αδυναμια
τρομος με διανοητικη συγχηση

http://www.nicorette.gr/sites/nicorette_gr/files/Nicorett%20inhaler%2010mg%20leaflet%20GR.pdf
ΥΓ: Aνεφερα στο γιατρο μου τις σκεψεις μου και μου ειπε οτι ειναι πιθανο αυτο το σεναριο αλλα δεν μπορει να πει με σιγουρια κατι
Παντως εγω για καλο και για κακο αποφασισα να ελατωσω την προσληψη Ml και νικοτινης ημερησιως ετσι για να εχω καλυμενα τα νωτα μου γιατι η τρομαρα που πηρα ειναι μεγαλη :'(

Συμβουλή: Αγόρασε έναν καλό ατμοποιητή να ατμίζεις πραγματικά και όχι απλώς να καταπίνεις σταγόνες,θα έχεις το ίδιο  χτύπημα με την μισή νικοτίνη και θα αποβάλλεις και περισσότερη στην εκπνοή.
Φιλικά πάντα

Ρε παιδια εγω εδω και δυο μηνες ατμ.6-7 μλ.18, δεν εχω προβλημα
εκτος απο καλυτερη αναπνοη καλ.οσφριση καλ.γευση.Εχθες
δοκιμασα σκετη vg kaτα λαθος,και μου αρεσε φουλ τραβηγμα
φουλ ατμο, επαθα?
Θα σας προτεινα να το δειτε καλυτερα,ισως πολοι
να γουσταρετε  :thumpup:
Τωρα σκεφτομαι να παρω διαφορες γευσεις και να το ριξω στην
πιπιλα :laugh1:
Λετε να εχω προβλημα αμα το παρακανω :confused1:

Αποσυνδεδεμένος d3mon

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Αλέξανδρε συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για τον ατμοποιητή

Αποσυνδεδεμένος itheodo

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
  • Cogito Ergo Sum
Επειδη το η.τ. το θεωρουσα σχετικα αθωο και διαβασα διαφορα εδω μεσα, οι πιο εμπειροι πιστευετε οτι με 1-2ml την ημερα υγρου vg με 9mg νικοτινη γενικα θα ειμαι οκ, η καλο θα ηταν να το ελλατωσω κι αλλο ?
2 μερες ειμαι ατμιστης αλλα υπολογιζω οτι δεν θα ξεπερναω τα 2ml τη μερα.

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Τοσο κανω και εγω, στα 9mg ,περιπου 2μλ την ημερα ,αλλα 50-50 (vg-pg).
μια χαρα ειναι.μπορεις να δοκιμασεις. Κοντευω μηνα που εχω να βαλω κ.τ. στο στομα μου   ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207944 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66010 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174680 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix