vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

456 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, Xxristos

Twitter

ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ

Αποσυνδεδεμένος stefan

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #195 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 19:44 »
Kαλησπέρα καια από εμένα !! Άρχισα το άτμισμα πριν 1 βδομάδα περίπου , ξεκίνησα με 18mg άτμισα 30ml σε 4 μέρες συνολκά ( βέβαια καθάριζα τα clearomizer καθε μέρα και 50% της τζουρας δεν το τράβαγα μεσα , οπότε βάλτε 20 μλ )   . Σήμερα είμαι στα  6 ml περίπου ήδη αλλά με 12 mg  νικοτίνης !! μέχρι τώρα πιστεύω καλά πάω , στόχος τα 9mg  με 5 ml  ημερισίως !! wish me luck !!

Αποσυνδεδεμένος danai

  • *
  • 60
  • Φύλο: Γυναίκα
Ατμίζω 3 μl τη μέρα 12 mg νικοτίνης και ώρες ώρες μπουχτίζω. Ακόμα κι αυτό μου φαίνεται πολύ.

Αποσυνδεδεμένος kostmark

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
  • e-ατμιστής
Δεν ξέρω αν γνωρίζει κανείς αλλά ένα πουρακι πόση νικοτίνη έχει, για να μπορέσει κάποιος να υπολογίσει την αντίστοιχη ημερήσια δόση όταν ατμιζει;

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Ειναι δυσκολο ο υπολογισμος της αντιστοιχης δοσης στο ατμισμα κι αυτο διοτι οπως φαινεται αλλιως αποροφαται η νικοτινη απο το η.τ. και αλλιώς απο το κ.τ.


Αποσυνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας

Δες και εδώ: [size=78%]http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,15899.0.html[/size]
αν και το θέμα έχει πολύ δουλειά ακόμη για ασφαλή συμπεράσματα.

Αποσυνδεδεμένος antreas700

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
εγω 3 μλ την μερα περιπου με 6 νικοτινη ειμαι πολυ πιο κατω απο το οριο  ;D

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos7

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Καπνιστής εδώ και 10 χρόνια. Τον τελευταίο χρόνο κάπνιζα περίπου 6 τσιγάρα (0,4mg) την ημέρα. Το έχω κόψει εδώ και 3 μήνες (κάποια ΣΚ χάνω τον έλεγχο και μπορεί να καπνίσω πάλι). Προχθές πήρα ένα elips-c γιατί με τραβάγε πάλι το κάπνισμα και δε θέλω να γυρίσω στο τσιγάρο. Μου έδωσαν της ovale το old tobacco με 9mg nic. Τί ποσότητα και πόσα mg θα με συμβουλεύατε να ατμίζω με δεδομένο ότι έχω ψιλοαπεξαρτηθεί από τη νικοτίνη και έχω περάσει το στάδιο της στέρησης (κυρίως κρίσεις άγχους το 2ο μήνα που φύγανε σταδιακά) από τη διακοπή του τσιγάρου.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2013, 15:14 από Giwrgos7 »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Καπνιστής εδώ και 10 χρόνια. Τον τελευταίο χρόνο κάπνιζα περίπου 6 τσιγάρα (0,4mg) την ημέρα. Το έχω κόψει εδώ και 3 μήνες (κάποια ΣΚ χάνω τον έλεγχο και μπορεί να καπνίσω πάλι). Προχθές πήρα ένα elips-c γιατί με τραβάει πάλι το κάπνισμα και δε θέλω να γυρίσω στο τσιγάρο. Μου έδωσα της το ovale old tobacco με 9mg nic. Τί ποσότητα και πόσα mg θα με συμβουλεύατε να ατμίζω με δεδομένο ότι έχω ψιλοαπεξαρτηθεί από τη νικοτίνη και έχω περάσει το στάδιο της στέρησης (κυρίως κρίσεις άγχους το 2ο μήνα που φύγανε σταδιακά) από τη διακοπή του τσιγάρου.
Ανέβασε την νικοτίνη κ μην δοκιμάσεις να γυρίσεις στο κ.τ. γιατί η απογοήτευση σου θα είναι μεγάλη!
Δώσε στον εαυτό σου την ευκαιρία πολλές φορές πριν κάνεις κάτι που θα σε παει πολύ πίσω ναι?
Δοκίμασε κ άλλον τύπο Η.Τ. που ίσως σε καλύπτει πολύ περισσότερο από το elips.
  :)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Καπνιστής εδώ και 10 χρόνια. Τον τελευταίο χρόνο κάπνιζα περίπου 6 τσιγάρα (0,4mg) την ημέρα. Το έχω κόψει εδώ και 3 μήνες (κάποια ΣΚ χάνω τον έλεγχο και μπορεί να καπνίσω πάλι). Προχθές πήρα ένα elips-c γιατί με τραβάει πάλι το κάπνισμα και δε θέλω να γυρίσω στο τσιγάρο. Μου έδωσα της το ovale old tobacco με 9mg nic. Τί ποσότητα και πόσα mg θα με συμβουλεύατε να ατμίζω με δεδομένο ότι έχω ψιλοαπεξαρτηθεί από τη νικοτίνη και έχω περάσει το στάδιο της στέρησης (κυρίως κρίσεις άγχους το 2ο μήνα που φύγανε σταδιακά) από τη διακοπή του τσιγάρου.

Είναι λίγο δύσκολο να πει κανείς..γιατί η κάθε περίπτωση και κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός. Εγώ προσπαθώ να ακούσω τον οργανισμό μου..το τι ζητάει. Μιας και καπνιζες λίγο τον τελευταίο καιρό δοκίμασε το 9αρι που αναφέρεις...αλλά να μην διστασεις να το αυξήσεις σε νικοτίνη αν νιώθεις ότι δεν σε καλύπτει. Είναι σε κάθε περίπτωση καλύτερο από το τσιγάρο. Οπότε εχε πάντα καβατζα και ένα υγρό περισσότερης νικοτίνης για τις πιο δύσκολες ώρες που δεν καλυπτεσαι.

Με τον καιρό μπορείς να μπεις στην διαδικασία μείωσης...αλλά μην το πιέσεις να γίνει από την αρχή.

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος metallian

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
εγω ατμιζω περιπου 2 με 2,5 μλ και κοντα στο 10 νικοτινης..το τελευταιο ετος που ατμιζω..καπου καπου μπουχτιζω και κατεβαζω νικοτινη ανεβαζοντας γευση.....αλλα εχω και ενα diy..με 18αρα νικοτινη για καμια τζουρα για ξεχαρμανιασμα

Αποσυνδεδεμένος Bensoz

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
  • It's kinf of FUN to do the impossible
εγώ εδώ και 8 μέρες επέστρεψα στο ηλεκτρονικό κάπνισμα με δικια m παραγωγή υγρών δεν μπορώ να υπολογίσω τον αριθμό ml που ατμίζω στην μέρα μου γύρω στα 10-15 έχω ναυτία αλλα το νιώθω νωρίς και βγάζω λίγο την πιπίλα πίνω μια πορτοκαλάδα και νιώθω καλύτερα επίσης από προχτές άρχισα να παίζω με την νικοτίνη έναν ατμό με 12 έναν με 6 (mg) όσο όμως νιώθω τι γεύση όσφρηση και αντοχή να επιστρέφουν δεν πτοούμε από τα sideeffect τις νικοτίνης εξάλλου βλέπω πως και στα 6mg το hit είναι καλο και δεν έχω πρόβλημα στέρησης!


μετατροπή μεγέθους γραμμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2013, 17:20 από petra »

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos7

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Σας ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις! Το θέμα είναι ότι εδώ και 2 μέρες δεν έχω τελειώσει κάποιο τανκάκι κι όμως νιώθω ένα αίσθημα κούρασης και ελαφρού πονοκεφάλου μετά από λίγες χαλαρές τζούρες που κάνω.

Αποσυνδεδεμένος Bensoz

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
  • It's kinf of FUN to do the impossible
Πιστεύω πως αν όντως κανεις απλά χαλαρές τζούρες δεν είναι sideeffect τις νικοτίνης η νικοτίνη δεν δημιουργεί ζαλάδες με το ελάχιστο που λες πως καπνίζεις εκτος και αν νιώθεις δυσφορίας λόγο τις βάσης του υγρού που κανεις "προπιλενογλικολι" η γλυκερίνη δώσε και άλλες πληροφορίες για τα υγρά που έχεις πάρει σε "νικοτιν" mg και τι βάσης έχουνε!

μετατροπή μεγέθους γραμμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2013, 17:21 από petra »

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos7

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας

Ένα υγρό έχω πάρει. Το "Black - Old Tobacco" της Ovale: 0,9% νικοτίνη, γλυκόλη προπυλενίου, γλυκερίνη, άρωμα και νερό. Κάτι άλλο δε γράφει. Πάντως θυμάμαι και το καλοκαίρι που είχα δοκιμάσει ένα μιας χρήσης (e-Paff), τα ίδια συμπτώματα είχα.


αφαίρεση άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2013, 17:21 από petra »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Δοκίμασε να ατμίσεις κ με άλλο υγρό από άλλη εταιρία κ δες  αν σε πειράζει ναι? γιατί ίσως να σε πειράζει το συγκεκριμένο υγρό που ανάφερες ναι?
Συμβαίνει κάποιες φορές κάποια υγρά να μην τα αντέχει ο οργανισμός μας. Η νικοτίνη σε χαμηλή ποσότητα δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να "πειράξει"
κάποιον ναι? Εσύ κ μόνο εσύ με τις δοκιμές που θα κάνεις θα ξέρεις τι σου ταιριάζει κ τι κάνει για τον οργανισμό σου.





 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276296 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14000 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558666 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182461 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9527 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364