vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

465 επισκέπτες, 2 χρήστες
costasibiza84, dkostas

Twitter

ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ

Απ: ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #180 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 10:29 »
Δεν ξέρω πόσο εξαρτημένος είσαι από τη νικοτίνη αλλά νομίζω ξεκίνησες από πολύ χαμηλά ποσοστά mg. Θα σου πρότεινα να ξεκινούσες από 10, 11, 12mg. Αυτό θα είχε ως αποτέλεσμα να καταναλώνεις λιγότερα ml. Αυτά όλα βέβαια είναι σχετικά, πολλοί ξεκινούν το άτμισμα από 18mg νικοτίνης. Το ζητούμενο είναι να μην ξανά ανάψεις ποτέ ΚΤ  και το δευτερεύον να φτάσεις σταδιακά σε 0 νικοτίνη. Αυτά στα λέω γιατί πολλοί έκαναν απότομα και πολύ γρήγορα την μείωση της νικοτίνης με αποτέλεσμα να γυρίσουν στο ΚΤ. Και πάλι σου λέω όμως όλα είναι σχετικά, εσύ ξέρεις τι σου ταιριάζει καλύτερα αλλά τα ml που κάνεις είναι λίγο υπερβολικά. Αν ήμουν έμπορος ΗΤ θα ήθελα να σε έχω πελάτη ;D

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #181 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 11:10 »
Κάπνιζα 4 - 0.4 κ.τ. γι αυτό ξεκίνησα στα 6mg, και τα υγρά που έφτιαξα στα 5.

Την κίνηση να πετάξω το κ.τ. την έκανα λόγω της γεύσης, με αηδίαζε πια, μέσα σε 3 μέρες που έκανα παράληλλα η.τ. και κ.τ.

Απλά με ενδιαφέρει, μήπως το παρακάνω, και τώρα παίρνω περισσότερη νικοτίνη απ' ότι παλιά.

Ο στόχος σαφώς και είναι η 0 νοκιτίνη, συμφωνώ απόλυτα σ αυτό.

Απ: ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #182 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 08:06 »
Σαν νέος ατμιστής να ρωτήσω κι εγώ: Εχω φτιάξει υγρά μόνος μου,  <= 5mg νικοτίνης. Ατμίζω 8-9 ml ημερησίως (μου αρέσει τρομερά, τι να κάνω).
Να φροντίσω σιγά σιγά να χαμηλώνω την περιεκτικότητα ?
Σκέφτομαι να πάω σιγά σιγά στα 2mg, μέχρι να αποφασίσω να την καταργήσω και να μείνω με τις όμορφες γεύσεις και μόνο.
Για να το πετύχεις θέλει υπομονή και όπως λες σιγά σιγά και σταθερά το κατέβασμα.
Τώρα βέβαια δεν ξέρω για την ποσότητα που καταναλώνεις βέβαια, είναι αρκετή τα 8-9 ml ημερησίως και πιθανόν να πρέπει να την μετριάσεις, που ισοδυναμεί με αντίθετα αποτελέσματα από αυτά που θα επιθυμείς.
Θα σου πρότεινα να αρχίσεις από κει, να μειώσεις δηλαδή την ποσότητα στα ml και αφού σταθεροποιηθείς να αρχίσεις να μειώνεις την νικοτίνη  :)

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #183 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 09:48 »
Από προσωπική εμπειρία θάθελα να καταθέσω την άποψή μου σχετικά με το κατέβασμα της νικοτίνης.

Μην αλλάζετε συνεχώς συσκευές και ατμοποιητές γιατί άλλο χτύπημα άλλη γεύση άλλο ντουμάνι δίνει η μία
και άλλο η άλλη. :yes:

Ατμίστε σταθερά με ένα είδος μπαταρίας ή μόντ και με ένα είδος ατμοποιητή γιατί έτσι θα παίρνετε πάντα το ίδιο
χτύπημα την ίδια γεύση και το ίδιο ντουμάνι.

Διαβάζω πολλούς ότι στο σπίτι ή στο γραφείο χρησιμοποιώ τον τάδε επισκευάσιμο με το τάδε μοντ και στην
έξοδο το τάδε που είναι και πιό μικρό.
Πιστεύω ότι αυτή η τακτική είναι λάθος γιατί έτσι δεν υπάρχει ένα σταθερό άτμισμα και ο οργανισμός μας δεν
μπορεί να σταθεροποιηθεί κάπου. :yes: :yes:

Εγώ κατάφερα να μηδενίσω τη νικοτίνη με δύο ίδιους ατμοποιητές σε δύο ίδιες μπαταρίες βάζοντας στον ένα
ατμοποιητή  χmg  νικοτίνη και στον άλλο χ+3mg νικοτίνη κατεβάζοντας σταδιακά και έφτασα στο 0.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #184 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 11:44 »
Σε κάποιο άλλο νήμα είχα διαβάσει ότι δεν την απορροφά όλη την νικοτίνη που ατμίζουμε, οπότε να μην ανησυχώ τόσο, ε ?

Ετσι κι αλλιώς, ότι γίνει θα γίνει εντελώς σταδιακά, δεν χρειάζονται βιασύνες. Αφού πέταξα το κ.τ. όλα τα άλλα είναι θέμα καλιμπραρίσματος του οργανισμού σε νορμάλ επίπεδα, τα οποία πολλές φορές μας τα δείχνει και ο ίδιος ο οργανισμός μας.

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #185 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 13:36 »
vagskarm εξαρτατε ποσα τσιγαρα καπνιζες ποσα mg και χρονια  :)
ποσο  δυνατος...και αποφασισμενος εισαι  :yes:
για μενα λαθος που ξεκινησες με πολλα μλ και λιγο νικοτινη..γνωμη επρεπε αναποδα   :yes:
αρκετοι  την πατησαν ετσι και ξαναπεσαν στο κτ  :yes:
δυσκολο να βρεις την αναλογια κτ με ητ

papoys  εισαι  εξαιρεση και παραδειγμα προς μιμηση  :yes: :D
:hmmm: μπας οταν καπνιζες αυτα ηταν φλορεξ ?   :laugh1: :laugh1: :tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 13:42 από agialas »

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #186 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 13:44 »
κάπνιζα BF πορτοκαλί (0.4 νικοτίνη), 2 πακέτα την ημέρα. Κάπνίζα 30 χρόνια, όχι βέβαια αυτά, αλλά διάφορες μάρκες.

Προς το παρόν, δεν βλέπω να ξανακυλάω λόγω της γεύσης. Αφήνεις το γαλακτομπούρεκο να πας να φας βοβλούς ???? Μόνο άμα πεινάς....

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #187 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 13:59 »
καταλαβα περιπου τι καπνιζες  :)
μακαρι ν αντεξεις ετσι αλα τα δυσκολα ειναι 2-3 μηνα  :yes:
αν δεις τα σκουρα ανεβα για λιγο γυρο στα 10mg με 4-6 εμελ και μετα κατεβα
αλα το κυριοτερο θελει τσαμπουκά... :D

αν και ειμαστε εκτος θεματος.. οφ το τοπι  :))

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #188 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 14:01 »
Κάπου τόχω πει πριν καιρό δεν θυμάμαι που :wall: :wall: :wall: (μην αρχίσετε πάλι με τα αλτσχάιμερ) :angry_tickedoff: αλλά θα το
ξαναπώ εδώ που είναι και σχετικό και δεν θάμαι και οφ τόπιτς να μου φωνάζουν. :laugh1: :laugh1:

Η πίεσή μου πάντα ήταν 11-12 η μεγάλη και 7-9 η μικρή.Και όταν λέμε πάντα εννοούμε πάντα. :yes: :yes:
 
Στους 3 μήνες περίπου που ήμουν ατμιστής (άτμιζα 20mg νικοτίνη) μια μέρα είχα πονοκέφαλο όπως με έπιανε συχνά
και έπαιρνα πονστάν.Πήρα πονστάν αλλά ο πονοκέφαλος δεν. :nope: :nope:
Τότε πήρα την πίεση και με μεγάλη έκπληξη  :o :o είδα ότι είχα πίεση 16 για πρώτη φορά στην ζωή μου.Δεν μου
είχε ξανατύχει και δεν ξέρω αν ήταν από την υπερβολική νικοτίνη που άτμιζα.Εκείνη την ημέρα πήρα την απόφαση
και σταδιακά μέσα σε 3-4 μήνες μηδένισα τη νικοτίνη. :yes:

Πίεση τώρα 11-12 μπορεί και 10 καμιά φορά.(λέτε νάμαι υποταξικός) ;D   α...

Και πονοκέφαλος..... ούτε από αυτόν. :nope: :nope:
Γιαυτό λέω παλέψτε το.Βάλτε κάτω το θηρίο (σαν τον Ηρακλή τη Λερναία Ύδρα) και κόφτε του ένα ένα τα
κεφάλια.  :yes:

Άντε σας τάπα πάλι αλλά είμαι ον τόπιτς όμως να μη μου φωνάζουν και οι συντονιστάδες. :bye: :bye: :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 14:08 από papoys »

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #189 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 14:19 »
 :hmmm:μηπως τοτε υπηρχε προβλημα...καποιο προσωπικο ας πουμε..π.χ μαζευες και κλαδευες ελιές ? :confused1: :))
και δεν το θυμασαι τωρα ? ???
γιατι εγω με 18αρα και 6-8 εμελ η δικια μου 13 με 8 :yes:τοτε
τωρα 10-12 mg


Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #190 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 14:29 »
Σωστός Αγιάλα αλλά όχι δεν έκανα κάποια δουλειά. :nope: :nope: :nope: Εδώ Αθήνα ήμουν. :yes: :yes:

Βέβαια δεν λέω ότι η πίεση ήταν από το άτμισμα ή τη νικοτίνη.Απλά είχα για πρώτη φορά πίεση στη ζωή μου.
Στο γιατρό δεν πήγα γιατί γενικά δεν πάω  σε γιατρούς.Δεν τους πάω βρε παιδί μου. :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 15:45 από papoys »

Αποσυνδεδεμένος pikachukaki

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #191 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 15:05 »
Να πω και εγω το δικο μου θεμα να δω αν το εχουν νιωσει και αλλοι πριν αρχισω να ανχωνομαι!εδω και ακριβως ενα μηνα ατμηστης εχω παρατηριση οτι εχω σχεδον ολοι μερα ζαλαδες οταν κουναω το κεφαλι μου η οταν γυρναω τα ματια μου κυριος οταν γυρναω τα ματια μου τερμα δεξια η αριστερα (ελπιζω να με καταλαβαινετε) εκανα ενα 40mg καπνο στης 3 μερες αλλα μπορω να πω οτι ειμουν τερμα φουγαρο!τωρα κανω διαφορα υγρα κυριος flavorart οπως tuscan η royal και απο προχτες υγρο απο nobacco ολα αυτα στα 16-18mg νικοτηνη!υπαρχει καποιος αλλος με το ιδιο προβλημα!η ζαλαδα δεν ειναι τοσο σαν ζαλαδα αλλα περισοτερο σαν να μουδιαζει το κεφαλι μου τα χερια μου και λιγο το στηθος!γενικα ειναι ενα εντονο feeling :p

Sent from my u8800pro using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #192 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 10:24 »
Δοκίμασε να μειώσεις την νικοτίνη γιατί τα ίδια συμπτώματα έχω όταν ατμίζω με περισσότερη νικοτίνη!!!
Καλό είναι να δεις κ γιατρό μήπως έχεις vertigo είναι κάτι που προκαλεί ιλίγγους ναι ?

Μόνο γιατρός θα σου πει αν έχεις θέμα ίσως? με τα αυτιά σου κ σου προκαλεί όλα όσα περιγράφεις.
Καλό είναι να το κοιτάξεις αλλά αν θέλεις πρώτα μείωσε την νικοτίνη κ μετά αν δεν δεις καλυτέρευση
πήγαινε σε γιατρό.
:yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος supernova

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύναμις μου, ο Θεός.
    • ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Απ: ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #193 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 10:36 »
Το πιο σίγουρο είναι αυτό που λέει η angel, δοκίμασε να χαμηλώσεις την νικοτίνη.
Ειχα πάθει και εγώ παρόμοια συμπτώματα με υγρό υψηλής περιεκτικότητας σε νικοτίνη.
Αν δεις οτι συνεχίζουν οι ζαλάδες ή ανησυχείς ρώτησε κάποιον γιατρό.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #194 στις: Φεβρουαρίου 18, 2013, 10:40 »
Να πω και εγω το δικο μου θεμα να δω αν το εχουν νιωσει και αλλοι πριν αρχισω να ανχωνομαι!εδω και ακριβως ενα μηνα ατμηστης εχω παρατηριση οτι εχω σχεδον ολοι μερα ζαλαδες οταν κουναω το κεφαλι μου η οταν γυρναω τα ματια μου κυριος οταν γυρναω τα ματια μου τερμα δεξια η αριστερα (ελπιζω να με καταλαβαινετε) εκανα ενα 40mg καπνο στης 3 μερες αλλα μπορω να πω οτι ειμουν τερμα φουγαρο!τωρα κανω διαφορα υγρα κυριος flavorart οπως tuscan η royal και απο προχτες υγρο απο nobacco ολα αυτα στα 16-18mg νικοτηνη!υπαρχει καποιος αλλος με το ιδιο προβλημα!η ζαλαδα δεν ειναι τοσο σαν ζαλαδα αλλα περισοτερο σαν να μουδιαζει το κεφαλι μου τα χερια μου και λιγο το στηθος!γενικα ειναι ενα εντονο feeling :p

Sent from my u8800pro using Tapatalk 2

μήπως θυμάσαι αν τις φορές που είχες τη ζαλάδα είχες πιει και κόκα κόλα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1458 171919 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:33
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558739 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9868 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364