vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

413 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Sergios, grag, lidbab, stamatisgr, panoskapa, Jorge

Twitter

Abyss Shake & Vape by paragon

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #45 στις: Μαΐου 28, 2018, 15:02 »
Μακάρι πάλι λέω εγώ, να είναι όπως λες φίλε μου γιατί εμένα από μυρωδιά δεν μου τα λέει καλά και λίγο που έσταξα στον rabbit δεν μου άρεσε.Δεν ξέρω ρε παιδιά μου έρχεται πολύ λαδίλα πάνω και βαριά μάλιστα.Είναι πάνω από 15 μέρες στο άραγμα.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2018, 16:13 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #46 στις: Μαΐου 28, 2018, 16:15 »
Άστο 15-20 μέρες ακόμα και θα υποχωρήσει κάπως. Κανονικά, ένα ίχνος λαδίλας πρέπει να υπάρχει στα churros. Ρίξε και κανένα καλό Alien στον κούνελο και θα δεις διαφορές νομίζω...

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #47 στις: Μαΐου 29, 2018, 13:50 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Θα το αφήσω όπως λες να πέσει, γιατί μου έχει ξανασυμβεί με υγρά και μου έχουν αρέσει μετά.Έχω εμπιστοσύνη στις κρίσεις σου γιατί σε ότι έχω δοκιμάσει και το έχεις βαθμολογήσει είσαι 100% σωστός
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 29, 2018, 14:25 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #48 στις: Αυγούστου 04, 2018, 20:59 »
ψες έπεσε στα χέρια μου ενα υγρό απο φίλο που εμπιστεύομαι ατμιστικά και πάνω - κάτω γνωρίζει τις γευστικές μου προτιμήσεις στον ατμό.
Μου λέει άδεισε σ΄ενα δεκάμελο και παρε να το δοκιμάσεις.
Του λέω τι είναι?
Hounds of Hell μου λέει του Κωστή...
Οχι του λέω...ξέχνα το... μετά το κάζο που έπαθα με το sweet darkness ;D

Τέλος πάντω μου γέμισε ενα δεκαμελάκι και το πήρα....
φυσικά τρελός δεν είμαι ...το αφησα στο τσαντακι μου να κάθεται... :)) :))
Σήμερα το μεσσημέρι..λέω δεν γ....αι βάλτο να δούμε...

...οκ... εξαιρετικό το αποτέλεσμα.. απλά λιτά και απέριττα

πραγματικά εξαιρετικό υγρό....ασχέτως του αν είναι, δεν είναι... κλώνος..αν μοιάζει ή δεν μοιάζει με άλλο η κανένα κλπ κλπ κλπ ....Προσωπικά λίγο με ενδιαφέρουν αυτά..
Μπράβο Κωστή

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #49 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2018, 23:23 »
Βγήκαν και τα 2 νέα της σειράς απο το ντουλάπι μου ... Τα μπουμπουνάω και αύριο το πρωί εντυπώσεις




Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 20, 2018, 00:19 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #50 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2018, 23:43 »
ενα το δικο σου ντουλαπι που ζηλευω κι ενα του μπαροκου...

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #51 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2018, 23:44 »
Το δικό μου το χεις δει;

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #52 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2018, 23:47 »
Οσονούπω θα το δω...  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Σε λιγο καιρο θα αριβαρω στα Νοτια...

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #53 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2018, 23:48 »
Αυτός ο Σταύρος δεν έχει αφήσει υγρό και κόκκινο mod που να μην έχει δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #54 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2018, 12:49 »
Βγήκαν και τα 2 νέα της σειράς απο το ντουλάπι μου ... Τα μπουμπουνάω και αύριο το πρωί εντυπώσεις


(Image removed from quote.)

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Tα συγκεκριμένα SnV τα έχω στην κατοχή μου μερικές μέρες πριν την vapexpro 2018 της Αθήνας και γίνανε και τα 2 με 3άρα vg της pink mule.
O κατασκευαστής(paragon)  προτείνει χρόνο ωρίμανσης 5 μέρες αλλά και λίγο παραπάνω να τα αφήσετε κακό δεν κάνει στα συγκεκριμένα προφίλ :yes:



Gravedigger

Περιγραφή εταιρείας "Με βάση απο αμερικάνικα φύλλα καπνού που προστέθηκαν για να δώσουν όγκο και μια νότα απο "wild west" πάνω σε ένα παραδοσιακό όλο μετάξι γλυκό φυστικοβούτυρο "

H μυρωδιά που βγαίνει απο το μπουκάλι είναι ακριβώς λες και ανοίγεις το καπάκι απο ένα βαζάκι φυστικοβούτυρο με μια μικρή σπιρτάδα λόγω των καπνικών.

Στoν dripper βγαίνει ένα αρκετά μαλακό καπνικό που δεν το περίμενα λόγω του "wild west" της περιγραφής με μια αρκετά πιστή,γεμάτη και μαλακή μορφή φυστικοβούτυρου στην εκπνοή.Αρκετά ήπιο το καπνικό στοιχείο,χωρίς να το πολυνιώθεις και το φυστικοβούτυρο πραγματικά πολύ πιστό στην επίγευση και έντονο.
Η σπιρτάδα του μένει για αρκετή ώρα μετά την τζούρα και πραγματικά δεν θα το έβαζα στην κατηγορία των καπνικών υγρών το συγκεκριμένο.
Πιο πολύ θα το χαρακτήριζα φυστικοβούτυρο με κάτι άλλο απο πίσω... :yes:
Στον Hussar το υγρό στρογγυλεύει αλλά δεν αλλάζει ο χαρακτήρας του σχεδόν καθόλου.Θα έλεγα οτι είναι λίγο πιο έντονο το καπνικό στοιχείο στην αρχή
αλλά το κύριο του χαρακτηριστικό και η γεύση που μένει στο στόμα είναι του φυστικοβούτυρου,χάνει όμως λίγο την γλυκάδα του.
Προσωπικά μου άρεσε περισσότερο στους dripper που το δοκίμασα και εκεί θα το κρατήσω γιατί μου άρεσε η έξτρα γλυκάδα του εκεί.
Άνετα μπορεί να το έχει κάποιος για ADV καθώς δεν κουράζει και πιστεύω το συγκεκριμένο θα τιμηθεί απο αρκετούς ατμιστές.
Aνοιχτόχρωμο υγρό και χωρίς κατάλοιπα στα coil
Αξίζει να το δοκιμάσετε :thumpup:


Forsaken Senses

Περιγραφή εταιρείας "Ετοιμαστείτε να χάσετε όλες τις αισθήσεις σας γιατί το Forsaken Senses έρχεται με ένα συνδυασμό γεύσεων που δεν το χωράει ο νους.Βάση απο ελβετική σοκολάτα (semi sweet with 50% cocao) και κομματάκια απο βερύκοκκο "

Η μυρωδιά απο το μπουκάλι είναι σαν να έχω πάει στην κουζίνα και η μάνα μου να έχει φτιάξει το γνωστό σε όλους μας κίτρινο σπογγοειδές κέικ με επικάλυψη
σοκολάτα κουβερτούρα. :Yummy:
Στάζοντας το στους dripper μου και τραβώντας τις πρώτες τζούρες επιβεβαιώνεται πλήρως.Ένα λαχταριστό σώμα κίτρινου κέικ με επικάλυψη μιας όχι τόσο πικρής
όσο η κουβερτούρα σοκολάτας με μικρά κομματάκια αποξηραμένου βερύκοκκου.Αρκετά πιστό στην περιγραφή του το υγρό αν και τις πρώτες μέρες στην έκθεση
που το δοκίμαζα θα ορκιζόμουν οτι είχε πορτοκάλι μέσα αντί για βερύκοκκο.Η σοκολάτα έρχεται πρώτη στην τζούρα και στην συνέχεια απλώνεται η ζύμη του κέικ
με μια ευχάριστη γλυκάδα απο το βερύκοκκο να μένει στο στόμα στο τέλος της τζούρας.
Το ευχαριστήθηκα αρκετά με τον πρωινό μου διπλό πολλά βαρύ ελληνικό καφέ και με τα φρεντάκια μου στην δουλειά αλλά δεν είναι για όλη την μέρα πιστεύω υγρό καθώς σίγουρα θα κουράσει η τόση έντονη σοκολάτα.Σίγουρα πάντως για τον πρωινό καφέ θα τιμηθεί δεόντως :yes:
Στο eviva v2 δεν έβγαινε τόσο καλά το σώμα του κέικ και το βερύκοκκο στο τέλος δεν ήταν τόσο καθαρό.
Σε dripper θα το τιμήσω σίγουρα και αυτό ;D
Το υγρό αν και καθαρό τα αφήνει τα κατάλοιπα του αλλά δεν θα έλεγα οτι είναι και πολλά σε σχέση με άλλα κέικ και σοκολάτες που έχω δοκιμάσει.
Υγρό για γλυκατζήδες και πολύ καλή συντροφιά για τους καφέδες λοιπόν... :thumpup:

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 20, 2018, 13:09 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #55 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2018, 13:47 »
Εγώ Σταύρο μου αυτό που έχω δει είναι ένα πράγμα. Όταν διαβάζεις τις περιγραφές των εταιρειών αλλά και πολλών ρηβιούερς νομίζεις ότι 9 στα 10 snv προέρχονται από τα κιούπια διονυσιακών τελετών των προγόνων μας ή από τίποτα ξεχασμένα κελάρια του μεσαίωνα και θα μας πέσουν τα δόντια από τη γεύση!
Στην πραγματική ατμοζωή είναι ζήτημα αν αξίζει να πάρεις και δεύτερη φορά το 1 στα 10.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #56 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2018, 13:52 »
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Γιώργαρε γι αυτό ανεβάζω υγρά που τα έχω δοκιμάσει και αξίζει να αναφερθούμε και να συζητήσουμε γι αυτά.
Οι περιγραφές όμως μερικών εταιρειών σε σχέση με το τι υπάρχει μέσα στο μπουκάλι είναι για σεμινάριο marketing :laugh1:

Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #57 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2018, 15:10 »
Το οτι δεν παίρνουμε 2η φορά φταίει μάλλον η προσφορά σε νέες γεύσεις και προτάσεις που  πλέον είναι εκατοντάδες μην πω χιλιάδες.

Η γενική ποιότητα των υγρών έχει ανέβει πάρα πολύ και είναι αρκετά που θα μπορούσαν να πάνε δεύτερη φορά. Επίσης μην βλέπεις τους παλιούς ατμιστές οι νεοεισερχόμενοι είναι πιο συντηρητικοί.


Αποσυνδεδεμένος variax

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 30, 2019, 12:03 »
παιδια αυτο το grave digger ποσες μερες ωριμανση θελει.? 70/30 το εκανα το αφησα 5 μερες,το δοκιμασα σημερα αλλα γευση τιποτα... να το αφησω κι αλλο..?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Abyss Shake & Vape by paragon
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 30, 2019, 12:09 »
Στις 15 μέρες έχει βγάλει όλο το προφίλ.Απο εκεί και μετά δεν θα δεις καμία διαφορά

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172333 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276992 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14071 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35910 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559620 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182809 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10813 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364