vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

86 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, ZoeM, manoslykos, pirate, bloodlessz

Twitter

Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #255 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 21:43 »
Μωρέ δίκιο έχεις, γούστα είναι αυτά, αλλά τόσα πολλά άτομα πια, με τόσα διαφορετικά γούστα...

Αυτό το τελευταίο πάντως με την Σίντυ και την Αντζελίνα να κοιτάξεις.  8)

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #256 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 21:46 »
σιγουρα κανεις δεν αμφησβητει οτι ειναι ενα πολυυυυ ωραιο υγρο αλλα για καποιους η απολαυση χτυπαει κοκκινο για αλλους πορτοκαλι.so simple.. :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #257 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 00:31 »
Εντάξει, μπορεί να με βρίσετε....αλλά το Σάββατο που το δοκίμασα σε κατάστημα στον Κορυδαλλό.... είπα εντάξει...κάπιοι υπερβάλλουν πραγματικά....
Ούτε θεικό όυτε αξεπέραστο...ούτε και κάτι άλλα που έχω διαβάσει κατά διαστήματα.
Πολύ καλό υγρό μεν, εύγευστο...οκ.... αλλά βρίσκω αρκετά υπερβολικούς τους διθύραμβους που ακούγονται. Νομίζω αρκετοί έχουν τεθεί υπό αυθυποβολήν :)) :)) :)) :)).
Θα μου πείς γούστα είναι αυτά...  οκ.... ούτε και η σίντυ κρώφορντ αλλά ουτε και η αντζελίνα η τζολί μου άρεσαν.... ;)
Η κανονική λεμονόταρτα (το γλυκό δηλαδή βρε παιδί μου) σου αρέσει? Έχω μια υποψία πως δεν σε συγκινεί και ιδιαίτερα. Εμένα πάντως είναι μακράν το αγαπημένο μου (το γλυκό).  :tongue_smilie:
ΥΓ. Βεβαίως βεβαίως γοΰστα είναι αυτά... ;)

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #258 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 00:43 »
Μα το υγρό δεν το παρομοιάζουν με λεμονοτάρτα (η οποία μου αρέσει) αλλά με τα γεμιστά Παπαδοπούλου με γέμιση λεμόνι (τα οποία δεν μου αρέσουν).
Τι να κάνω, να σκάσω το εικοσιτεσσαράκι ή όχι??

Υ.Γ. Μου αρέσει μόνο η Kate Upton αν βοηθάει κάπου...

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #259 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 00:54 »
Άμα με το στήσιμό σου (δηλαδή coil σε συνάρτηση με W/αέρα/drip-tip) ο ατμός παραγωγής είναι προς κρύος θυμίζει γεμιστά Παπαδοπούλου.
Άμα είναι προς ζεστός θυμίζει μια αξιόλογη lemon tart. Δεν είναι κάτι καινούργιο αυτό που γράφω, τα περισσότερα γλυκά παίζουν πιο καλά
προς ζεστά ή ζεστά όπως και τα περισσότερα φρουτάκια προς κρύα (εκτός κάποια που ζεστά μαρμελαδίζουν οπότε τους ταιριάζει, ενώ άλλα
είναι σα να τρως ζεστά φρούτα που... δεν τους ταιριάζει).

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2017, 13:38 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #260 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 01:26 »
Είσαι πολύ μεγάλος FML.  :respect: 

Αυτόν τον παράγοντα τον είχα βγάλει εκτός μιας και ατμίζω μόνο με ζεστό ατμό. Και αναρωτιόμουνα πως έβγαζε σε κάποιους γεμιστά Παπαδοπούλου... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #261 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 01:36 »
Κι εγώ που δεν ατμίζω στα 785 watts του ψηλέα, εν τούτοις συμφωνώ πως το υγρό δεν θυμίζει γεμιστά παπαδοπούλου αλλά το γλύκισμα lemon tart που είχε βάλει φωτογραφία προ καιρού. Βάλε ρε Μανωλάκη την φωτο να δει ο κόσμος να ξέρει! 

Είτε το ένα θυμίζει, είτε το άλλο να το σκάσεις το εικοσιτεσσαράκι karmakoma! Το υγρό είναι το νέο CastleLong (ή για άλλους το νέο tribeca). Ακόμα κι αν τελικά δεν σου αρέσει, πρέπει να ξέρεις. Αλλιώς θα σε τρώει πάντα ο κώλ... η περιέργεια...


Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #262 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 01:45 »
...δεν χρειάζεται να ατμίζει κάποιος στα "785watts" για να γίνει αισθητό/καταννοητό αυτό που έγραψα.
Είμαι σε περίοδο τεσταρίσματος του doggystyle. Στημένος με 32mm σύρμα, 2,5mm άξονα, 1.2 ohm,
full ανοιχτός, τσιγαρίσιο drip tip στενό, πιο ψηλό από του kayfun v4 το μανίσιο. Αλλιώς το αποδίδει
στα 10W (Γεμιστά Παπαδοπούλου) και αλλιώς στα 13W (τάρτα λεμόνι). Όλα αυτά στο δωμάτιο μέσα
και σε VTC Mini. Επειδή τυχαίνει να έχω και ένα iStick 30άρι φίλου δίπλα που είναι ψόφιο, εκεί να
δεις πόσο θυμίζει γεμιστά (Παπαδοπούλου ε) αν δε ανεβάσεις "αρκετά" W.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2017, 13:38 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #263 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 01:46 »
ΙΔεν αναφέρθηκε σε άτμισμα 2000watts ο κύριος FML αλλά σε ζεστό ατμό.
Ζεστός ατμός επιτυγχάνεται και στα 10watt άμα θέλει ο εκάστοτε ατμιατής.  ;)  :angel:

Ποια φώτο λες βρε παιδί μου?



ΥΓ. Η λεμονόταρτα δεν έχει μαρέγκες και πολλά πολλά, όποιος βάζει το κάνει για την π0@%#νιά και καλά το κάνει (slurp  :delicious: ) . Μαρέγκα έχει μόνο η lemon pie. Άλλο η lemon pie, άλλο η λεμονόταρτα (καλά μικρή η διαφορά τους αλλα πρέπει να είμαστε ακριβείς!)

EDIT: με πρόλαβε ο FML αλλα δεν πειράζει, κοιτάτε τη φώτο να σας ανοίξει η όρεξη.  ::) :idiot1:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2017, 02:00 από PsilosX »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #264 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 01:55 »
Τι να κάνω, να σκάσω το εικοσιτεσσαράκι ή όχι??
Ε ναι βρε μάνα μου. Να το σκάσεις.
(το 'σωσες με την Καιτούλα να ξες...)  ;D

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #265 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 02:01 »
Κι αυτή η φωτο μια χαρά είναι! 

Πέρα απ΄ τη πλάκα (επειδή δεν έχω δοκιμάσει τα μπισκότα λεμόνι) είναι σίγουρο πως όταν αγόρασα το υγρό και το έβαλα στον δικό μου ατμοποιητή (στα 11 watts), λειτούργησε σε μεγάλο βαθμό κάποια αυθυποβολή και περίμενα σώνει και καλά να πάρω την γεύση του γλυκίσματος που είχε ποστάρει ο ψηλός πριν κανένα μήνα. Και η ίδια αυθυποβολή λειτουργεί ακόμα και σήμερα γιατί κάθε φορά που κάποιος γράφει πως το υγρό του θυμίζει γεμιστά παπαδοπούλου, λέω από μέσα μου 'τι λέει αυτός ρε;'!   :dontknow:


Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #266 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 02:06 »
Η κανονική λεμονόταρτα (το γλυκό δηλαδή βρε παιδί μου) σου αρέσει? Έχω μια υποψία πως δεν σε συγκινεί και ιδιαίτερα. Εμένα πάντως είναι μακράν το αγαπημένο μου (το γλυκό).  :tongue_smilie:
ΥΓ. Βεβαίως βεβαίως γοΰστα είναι αυτά... ;)
βρε και η lemon tart μου αρέσει και το lemon pie μου αρέσει και το donut λεμόνι μου αρέσει και τα μπισκότα μου αρέσουν. Και το υγρό μου άρεσε, δεν είπα οτι δεν ήταν καλό. Απλά οι προσδοκίες μου με αυτά που έχουν παραθέσει τα παιδιά ήταν μάλλον πολύ μεγαλύτερες.  Μην πω ότι το rice pudding μου έκανε αίσθηση...
Δεν ξέρω...μπορεί και ο άτμο να μην μου έδωσε αυτό που έπρεπε...πιθανότατα το έχουν @@σκίσει στην δοκιμή και να έφταιγε η αντίσταση. I'll give another try though .... :)

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #267 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 02:16 »
Κι εμένα μου άρεσε το rice pudding.  :tongue_smilie:

Και το strawberry custard καλό είναι αλλά με χαλάει λίγο αυτό που βγάζει και θυμϊζει καραμέλα. 

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #268 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 09:10 »
Το δοκίμασα το lemon tart :yahoo:

Σήμερα έδωσα 2η παραγγελία :-[

Με Kabuki, μυρίζει πίτα παιδιά, όχι μπισκότο.

Μόλις αλλάξω αντίσταση στον kayfun, η επόμενη δοκιμη.

Δεν είναι καθημερινό υγρό, είναι για κάποιες ώρες (για μένα), αλλά είναι το μόνο υγρό μετά την tribeca που μου έκανε ΚΛΙΚ! :))

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #269 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 09:14 »
Καθημερινό είναι αλλά οικονομικά ασύμφορο......

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65700 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312740 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14066 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124739 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix