vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Nemesis Mod by Atmomixani

Αποσυνδεδεμένος John-mojito

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
  • keep calm and vape on
Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #45 στις: Ιουνίου 09, 2014, 12:04 »
μπορεισ να βαλεις το λινκ απο το σιτε με τα αυτοκολλητα για νεμεσις?αυτο το σιτε απο ποια χωρα ειναι?αργουν να στα φερουν?

Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #46 στις: Ιουνίου 09, 2014, 12:34 »
http://www.jwraps.com/category_s/2187.htm

Βρίσκεις σχέδιο της αρεσκείας σου και μετά στην επιλογή σου βγάζει όλα τα mods
να διαλέξεις ποιο αφορά. Εκεί επιλέγεις Nemesis  :D


Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 05, 2014, 22:17 »
πειρα τελικα τα μαγνητακια και παλι τιποτα.σαν να μην παταω το κουμπι ειναι η να το παταω λαθος.μηπωσ χαλασαν οι μπαταριες μου ? γιατι πλεον ξεφορτιζουν και παρα πολυ γρηγορα αλλα δν μπορω να καταλαβω πωσ και οι 3 να χαλασαν την ιδια περιοδο .εχεται καμια ιδεα τι μπορει να κανω λαθος?

Λοιπον και εγω κατοχος nemesis mod και εχω το ιδιο προβλημα. Εχω καταληξει οτι πρεπει να φταιει το κουμπι.Οι μπαταριες οταν ειναι γεματες >4·2v το mod πυροβολαει μια χαρα μολις πέσουν κατω απο 3.8-3.9v (για κανενα λογο άδειες) μια πυροβολα και 5 οχι.

Εχω την τυχη να εχει συνατμιστης το ιδιο mod και με το κουμπι του δουλευω μια χαρα ενω με το κουμπι μου αλλα 2 mods κανουν τα ίδια προβληματα.

Και ενω ειμαι ετοιμος να παω να αγορασω αλλο κουμπι γεννιέται η απορια τις πταίει στο χαζοκουμπο και κατα ποσο μπορεί να επισκευαστεί.

Υπαρχει κάποιος με παρόμοια εμπειρία?

Sent from my LG-V500 using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 05, 2014, 22:47 »

Και ενω ειμαι ετοιμος να παω να αγορασω αλλο κουμπι γεννιέται η απορια τις πταίει στο χαζοκουμπο και κατα ποσο μπορεί να επισκευαστεί.


Γιατί να αγοράσεις άλλο κουμπί? :dontknow:

Πήγαινε στο Μιχάλη να στο φτιάξει , είναι απίστευτα εξυπηρετικός 8)

Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 05, 2014, 22:55 »
komos σκέψου την πιθανότητα να έχεις κάνει αντίσταση μεγάλη ας πούμε πάνω από 1.8 Ω
και όταν η μπαταρία είναι φρεσκοφορτισμένη νιώθεις πολλά watts ενώ μόλις πέσει λίγο πέφτουν
αισθητά τα watts.

Επίσης αν έχεις κάνει χαμηλή αντίσταση "παίζει" και να κόβει η μπαταρία σου από τα Amps

Καθάρισε καλά το mod και σφίξε καλά το κουμπί να κάνει σωστή επαφή.
Τέλος έλεγξε την μπαταρία σου σε τι κατάσταση είναι.

^^ Επίσης πέρασε από εδώ να σε γνωρίσουμε


Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 06, 2014, 00:03 »

Η αντίσταση ειναι στο 1.5Ω και ο λογος που κατηγορώ το κουμπι είναι οτι μπόρεσα και δοκίμασα αλλο κουμπι απο συν ατμιστη και τα αποτελεσματα ηταν θετικα , δηλαδη το ιδιο mod με την ιδια μπαταρια και το ιδιο kick και τον ιδιο ατμοποιητη δουλεψε μια χαρα , ενω το λειτουργικοτατο mod του συνατμιστη με το κουμπι μου και το setup του άρχισε την διαληπτικη λειτουργία.
Τωρα θα δεχτώ οτι το κουμπι εχει πιασει μακα κ δεν παιζει (παρεμπιπτόντως το mod ειναι καινουριο 2-3μηνων)
Επίσης να δεχτώ οτι έφαγε κάποια τουμπα (που δεν θυμάμαι να φαγε) και εχει αποκτήσει κάποια ρωγμή, κάποιο crack που δεν βλεπω η δεν φαίνεται.
Ακομα εχω 4 μπαταριες ncr18650b καινουργιες και αυτες και δεν μπορω να δεχτω οτι φταίνε και οι 4.


Διαγραφή άμεσης παράθεσης


« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 06, 2014, 00:08 από joyeman »

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 06, 2014, 00:13 »
Το μοντακι σου χωρίς kick μέσα σου κάνει τα ίδια ή δουλέυει σωστα??

Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 06, 2014, 00:24 »

Και χωρις kick τα ιδια κανει.Αυτο που με κανει να απορω περισσότερο ειναι γιατι παιζει με φρεσκοφορτισμενη μπαταρια ενω με μπαταρία λιγο πεσμένη (Μια δυο ωρες χρησης ) δεν παιζει , η μαλλον παιζει μια στις πεντε.
Το mod το καθαρισα οσο μπορουσα με στεγνή χαρτοπετσετα αλλα η συμπεριφορά εξακολουθει να ειναι η ιδια

Sent from my LG-V500 using Tapatalk 2


Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 06, 2014, 01:21 »
Με στεγνη χαρτοπετσετα δεν καθαριζει το μοντ. Λυστο ολο και τριψτο καλα με πανι και λευκη βενζινη. Επειτα τριψτι ΟΛΟ με brasso, ακομα και τα ατσαλινα μερη, εκτος απο τους πολους. Τους πολους το brasso μπορει να τους γδαρει, οποτε παρε ενα πανακι που πουλανε στα σουπερμαρκετ για ασημικα. Με την ευκαιρια που θα το λυσεις ελεγξε καλα το κουμι για τυχον προληματα. Αν τυχον και συνεχισει τον ιδιο χαβα, που δεν νομιζω, απλα πηγαινε μια βολτα μεχρι τον κατασκευαστη  :hmmm:


Απο οτι καταλαβα παντως μεσα σε 2-3 μηνες δεν το εχεις καθαρισει και πολυ το μοντ. Εχε υποψην σου οτι μια φορα την εβδομαδα καλο ειναι να το γυαλιζεις.

Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #54 στις: Ιουλίου 06, 2014, 01:57 »
komos,
Μήπως σου έχει ξεβιδώσει το pin επαφής του κουμπιού ? και λίγο να είναι κάνει lost fires ........  :hmmm:

Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #55 στις: Ιουλίου 06, 2014, 02:45 »
Τι εννοείς να εχει ξεβιδωσει λιγο το πιν. Τερμα βιδωμενο δεν εχει επαφη με την μπαταρια . 2-3 σπειρες απο το τερμα βιδωμενο παιζω συνηθως αν και εχω δοκιμασει σχεδον σε ολες τις αποστασεις με το κουμπι να τερματιζει ολο και πιο λασκα και να εχει μεγαλυτερη διαδρομη το πατημα. Τερμα βιδωμενο το πιν ομως αισθάνομαι οτι δεν εχει επαφη.

Μενει να δοκιμασω και ενα ενδελεχη καθαρισμο με βενζινη κ brasso και ισως και να μετρησω την αγογημοτητα του κουμπιου με πολυμετρο.Παντως εξ οσων βλεπω κ διαβαζω δεν εχει συναντησει αλλος κανεις στο φορουμ παρομιο προβλημα με το nemesis mod οποτε ισως και να οφείλεται σε κακη χρηση δικια μου (τούμπα) εχω την εντυπωση οτι το χαλκινο σπυρωμα του κουμπιου εχει πολλα μποσικα και παιζει πολυ (περισσότερο απο τα αλλα κουμπια που δοκιμασα ) σε σχεση με την βαση του κουμπιου. Ειδομεν!!


Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #56 στις: Ιουλίου 06, 2014, 03:08 »
To pin πρέπει να είναι τέρμα βιδωμένο για να δουλέψει σωστά το κουμπί. Αν δεν έχεις kick πρέπει να αφαιρέσεις το δακτυλίδι kick για να κάνει σωστά επαφή η μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #57 στις: Ιουλίου 06, 2014, 10:01 »
To pin πρέπει να είναι τέρμα βιδωμένο για να δουλέψει σωστά το κουμπί.

Συμφωνώ και επαυξάνω τo pin του κουμπιού πρέπει να είναι τέρμα βιδωμένο , έτσι λειτουργεί το Nemesis

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #58 στις: Αυγούστου 10, 2014, 10:34 »
Αγόρασα ένα καπάκι για το nemesis από το replace smoke αφού οι εισαγωγές αέρα ήταν περιττές.[/size](Flat Upper part for Nemesis Mod by Atmomixani)
[/size]Είναι φυσιολογικό που Kayfun lite Plus (original) δε κάθεται εφαρμοστά ακόμα και όταν βγάλω τη βίδα του άνω πόλου? Το πήρα 20 ευρώ για να κερδίσω χώρο και να εφαρμόζει ακριβώς και το μόνο που κατάφερε είναι να έχω ένα ωραιότατο κενό!!! Τραγικό!
 :wall:



[/color]

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: Nemesis Mod by Atmomixani
« Απάντηση #59 στις: Αυγούστου 10, 2014, 10:38 »
τσέκαρε την βίδα αέρα του Kayfun.

μην τυχόν και εξέχει λιγο με αποτέλεσμα να μην πάει κατω τελείως.

και εντελώς φιλικά προσπάθησε να μην χρησιμοποιείς λέξεις όπως τραγικό,πριν ακόμη διαπυστώσεις τι φταίει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64234 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173359 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 310954 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207093 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93093 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3957 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias