vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

201 επισκέπτες, 10 χρήστες
Jorge, dkostas, FaniFox, antre, Micha3L, nXtLs, th3ofilos, Milarepa, thanos1071, teo77

Twitter

CHUCK REVIEW

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
CHUCK REVIEW
« στις: Μαρτίου 14, 2010, 12:59 »
Το πρώτο CHUCK REVIEW στην Ελλάδα για το e-kapnisma.gr

Προτού ξεκινήσω θα ήθελα να πω ότι το συγκεκριμένο φόρουμ εκτός τις συμβουλές και βοήθειες που παρέχει σε έναν χρήστη είναι και ένα μέσον
για την ανάπτυξη μιας φίλιας και πολλές φορές γνήσιας φιλίας όπως αυτήν με τον Στάθη(atloupa) και όχι μόνο.Το ότι σήμερα σας παρουσιάζω το CHUCK οφείλεται στον Στάθη που αποφάσισε λόγω της ονομαστικής μου εορτής που είναι σε λίγες μέρες να μου κάνει ένα μεγάλο δώρο,όχι μόνο χρηματικής αξίας αλλά και συναισθηματικής.Για μια ακόμη φορά φίλε σε υπέρ ευχαριστώ.Πάμε να δούμε λοιπόν το CHUCK.

Από την μικρή μου πείρα που έχω στις ιδιοκατασκευές θα τολμούσα να αποκαλέσω το CHUCK εμπορική ιδιοκατασκευή.Ο λόγος είναι ότι ιδιοκατασκευές τύπου miniturbo η abetφωνου δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από το CHUCK.Και αιτία είναι τα υλικά που χρησιμοποιούνται, είναι ακριβώς τα ιδία με αυτά που χρησιμοποιούμε οι περισσότεροι.Τα σημεία που το χαρακτηρίζω εμπορική ιδιοκ. είναι τα σπειρώματα εσωτερικά του κορμού και οι ορειχάλκινες βιδωτές τάπες οπού φαίνεται η επεξεργασία που έχει υποστεί από τόρνο,για να μπορέσει ο κατασκευαστής να προωθήσει το προιόν.
Το ιδιαίτερο χαρακτηριστικό του συγκεκριμένου mod είναι η δυνατότητα που δίνει στον ενδιαφερόμενο όταν το παραγγείλει να επιλέξει το design που ταιριάζει στην προσωπικότητα του.Αυτό βασικά είναι που το διαφοροποιεί από τα υπόλοιπα εμπορικό mod.Εδώ να σημειώσω ότι ο Στάθης έκανε τον τέλειο συνδυασμό,τα χρώματα της ομάδας μου και το ψευδώνυμο στο φόρουμ.

ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ:Δεν μπορώ να εκφέρω ολοκληρωμένη εικόνα της συσκευασίας γιατί απλά ήμουν ο δεύτερος παραλήπτης.Το μόνο σίγουρο είναι ότι η συσκευασία περιέχει μόνο τον κορμό και οι μπαταρίες και φορτιστές χρεώνονται έξτρα όπως και σε πολλά άλλα mod .
Ο κονέκτορας του ατμοποιητη είναι για τον 510 αφού δίνει την δυνατότητα ο κατασκευαστής να επιλέξεις ανάμεσα στους 401-510-801-901 ατμ.Εδώ το φόρουμ έδωσε λύση και την δυνατότητα στον Στάθη να επιλέξει τον καλύτερο
(αγαπημένο μου ατμ) 510.
Η τιμή του είναι 80 δόλλαρια(59 ευρο)μαζί με τα μεταφορικά και την θεωρώ επάξια του συγκεκριμένου mod.
http://www.thagbuilt.com/
ΓΕΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ:Το μήκος του είναι 12,5 cm χωρίς τον ατμ.και το βάρος του περίπου στα 160 γραμμάρια κομπλέ.Το ότι  το μήκος του φαίνεται μεγάλο για κάποιους(atloupa) οφείλεται στο μπουτόν που χρειάζεται 1,5 εκατοστό περίπου για την ασφαλή τοποθέτηση του όπως επίσης και το επιπλέον μήκος για χρήση στα 6 volt. Και αυτό γιατί οι δυο CR2-CR123s σε σειρά ξεπερνούν την 18650 κατά μερικά χιλιοστά στο ύψος.
Επίσης το μήκος αυξάνεται και από την μπροστινή τάπα που το μήκος της είναι 1 εκατοστό περίπου μαζί με το ελατήριο και κλέβουν μήκος από το εσωτερικό του κορμού.


ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ:Στιβαρή και σταθερή κατασκευή εκτός από το μπουτον το οποίο ναι μεν είναι πολύ απαλό στην χρήση του,αλλά από την πείρα μου στα μπουτον δεν βλέπω να έχει διάρκεια,αν και είναι πολύ νωρίς ακόμη για τέτοιου είδους συμπεράσματα.Εκείνο που τράβηξε την προσοχή μου και το θεωρώ στα συν του mod είναι ο κονεκτορας του 510 που φαίνεται τελείως στεγανοποιημένος και δεν επιτρέπει την ροή υγρού από τον ατμοποιητη στο εσωτερικό του mod.

ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ:Το CHUCK λειτουργεί με την 18650 protected στα 3,7 volt και αυτονομία δυο ημερών και έχει την δυνατότητα να λειτουργήσει και με δυο CR2-CR123s protected στα 3 volt σε σειρά και άτμισμα στα 6 volt.Aυτονομία στα 6 volt δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί δεν υπάρχει η δυνατότητα δοκιμής αν και επιφυλάσσομαι στο  να κάνω χρήση του mod στα 6 volt.

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ-ΤΕΛΙΚΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ:Στις δυο μέρες σχεδόν συνεχούς λειτουργίας και πειραματισμούς με εναλλαγές στους ατμ. και χρήση ανταπτορς δεν παρουσίασε καμία διακοπή,όπως επίσης και το μπουτον μέχρι στιγμής δεν παρουσίασε καμία δυσλειτουργία.
Παραγωγή ατμού,throat kick και αυτονομία φανερά υπερτερούν σε σύγκριση με άλλες απλές συσκευές ΗΣΑ αφού μια 18650 πλήρως φορτισμένη παρέχει 4.2 volt  αντίθετα με όλες τις απλές μπαταρίες που σε πλήρη φόρτιση παρέχουν 3,9 και λιγότερο σύμφωνα με μετρήσεις που έχουν γίνει στο ξένο φόρουμ για το HT.

ΥΓ:Τέλος να ευχαριστήσω τις ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ :boat: (alfisti) που συνεχίζει να μας εξυπηρετεί χωρίς καμία
επιβάρυνση,αλλά υπόσχομαι στην πρώτη συνάντηση Δημήτρη να κεράσω ένα υποβρύχιο να πατσίσουμε ρε φίλε.Θα κερνούσα τρίγωνο Πανοράματος αλλά με αυτά τα μέτρα....  :sad_eyes:
Στάθη σύντομα και στην Επίδαυρο.  :respect_hat:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 14, 2010, 16:17 από SEB »

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CHUCK REVIEW
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 14, 2010, 14:37 »
μεγια,καλοατμιστω,χρονια πολλα για την γιορτη σου,να χαιρεσαι την ομαδα σου,αλλα βγαλε και μια φοτο με το ατομαιζερ απανου

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: CHUCK REVIEW
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 14, 2010, 14:49 »
Καιρός ήταν να μπει και λίγο ντιζάιν με προσιτές τιμές.

Δεν έβαλες και κάνα λινκ και βάλθηκα να ψάχνω.
Από thagbuilt.com είναι, έτσι;

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: CHUCK REVIEW
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 14, 2010, 14:59 »
η συσκευασια ηταν χαλια σε πληροφορω, αλλα διορθωθηκε  :)

δεν το δοκιμασα βεβαια, αν και μπηκα σε πειρασμο, αλλα ειναι κουκλι, και δειχνει καλη κατασκευη.
το διακοπτακι ειναι ολα τα λεφτα. (ειναι μικρο και δειχνει να αντεχει παρα το μεγεθος του. το βρηκα πολυ σταθερο)
πολυ ... με αρεσε   :)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CHUCK REVIEW
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 14, 2010, 15:09 »
Καιρός ήταν να μπει και λίγο ντιζάιν με προσιτές τιμές.


Από thagbuilt.com είναι, έτσι;
Ναι και sory
η συσκευασια ηταν χαλια σε πληροφορω, αλλα διορθωθηκε  :)

δεν το δοκιμασα βεβαια, αν και μπηκα σε πειρασμο, αλλα ειναι κουκλι, και δειχνει καλη κατασκευη.
το διακοπτακι ειναι ολα τα λεφτα. (ειναι μικρο και δειχνει να αντεχει παρα το μεγεθος του. το βρηκα πολυ σταθερο)
πολυ ... με αρεσε   :)
Επρεπε να το δοκιμασεις Δημητρη,οντως ειναι κουκλι,απλα για το διακοπτακι με ανησυχει οτι εχει εναν αερα και εχω διαβασει σε διαφορα review οτι σπαει.Θα δειξει.......

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: CHUCK REVIEW
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 14, 2010, 15:18 »
Καλοάτμιστο SEB!
Είναι πανέμορφο.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: CHUCK REVIEW
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 14, 2010, 15:36 »
Μπράβο κουμπάρε για το review και καλοάτμιστο
Το διακοπτάκι ρε παιδιά δεν είναι το κλασικό με το εξωτερικό παξιμαδάκι ?
Αν είναι αυτό, ειναι λίγο μάπα μου φαίνεται

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CHUCK REVIEW
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 14, 2010, 15:43 »
Μπράβο κουμπάρε για το review και καλοάτμιστο
Το διακοπτάκι ρε παιδιά δεν είναι το κλασικό με το εξωτερικό παξιμαδάκι ?
Αν είναι αυτό, ειναι λίγο μάπα μου φαίνεται
Ευχαριστω κουμπαρε και οσο για το κουμπι δεν ειναι αυτο.Και εγω στην φωτο οταν το ειδα αυτο νομιζα.Το συγκεκριμενο ειναι πολυ μικρο,απαλο και το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι αυτο που παταω εχει εναν αερα και παιζει μεσα στην μεταλικη βαση.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CHUCK REVIEW
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 14, 2010, 16:36 »
SEB με γεια και καλοάτμιστο! Πολύ όμορφο είναι. Σε μπελάδες μας έβαλες atloupa! :))

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: CHUCK REVIEW
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 14, 2010, 19:10 »
Καλοάτμιστο το κουκλί SEB!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: CHUCK REVIEW
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 14, 2010, 19:17 »
Κάποιος πρέπει να κάνει την αρχή τώρα και να βάλει έναν κώνο σε mod όπως το Joye eGo που θα ενώνει το ατομάιζερ με το σώμα του mod ώστε να είναι πιο όμορφο. Αυτή η απότομη μεταβολή από το φαρδύ "βαρέλι" που περιέχει την μπαταρία στο λεπτότερο ατομάιζερ, δε δείχνει όμορφη σε κανένα mod.

Εδώ που τα λέμε, μετά το eGo, θα είναι η πρώτη φορά που ένα βιομηχανικό προϊόν μπορεί να δώσει ιδέες σε χειροποίητα mods. Μέχρι τώρα γινόταν το αντίθετο.

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: CHUCK REVIEW
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 14, 2010, 20:19 »
Και πρόσφατα αναρωτιόμουν πώς και δεν έχει έρθει ακόμη chuck στην Ελλάδα.
Με γεια Seb, περιμένουμε και ανημέρωση σε βάθος χρόνου.

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CHUCK REVIEW
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 14, 2010, 22:49 »
Ωραία παρουσίαση φιλαράκι. Για το κουμπί είχα διαβάσει κι εγώ, αλλά μόνο για ζημιές μετά από τούμπες. Έχουν βρεί μάλιστα διάφορες πατέντες για να το προστατεύουν (κάτι με λαστιχάκια κάνουν αλλά δεν θυμάμαι). Πρόσεχε μόνο με τα πειράματα στα 6 volt. Ελπίζω να το χαίρεσαι για πολύ καιρό. (Κάνε γρήγορα με τις επισκευές του Heavy silver γιατί έχω πάθει εξάρτηση!)  :hapy_crazy:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CHUCK REVIEW
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 14, 2010, 23:08 »
(Κάνε γρήγορα με τις επισκευές του Heavy silver γιατί έχω πάθει εξάρτηση!)  :hapy_crazy:
Καλα σοβαρα μιλας θα αφησω το chuck απο τα χερια μου για να φτιαχνω ταπες :laugh1: :laugh1:
Ετοιμο ειναι φιλε απλα θα σε καθυστερησω λιγο,ξερεις γιατι...
Εξ αλλου εχεις και το ego κανε υπομονη. :sign_trelaaa: ειναι φιλε  :respect:

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CHUCK REVIEW
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 14, 2010, 23:14 »
Σε παρακαλώ που θα συγκρίνω το ego με το heavy silver! Είναι σαν να μην κρατάω τίποτα στο χέρι μου.  :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278342 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:29
από Antiprosopos
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 22 12611 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:34
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63780 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3881 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem