vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

400 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Buliwyf, Lazy Dog, manoslykos, lagoudakis, Jorge, tibolaso

Twitter

Ηλεκτρονικά στα gg?

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #15 στις: Μαΐου 27, 2012, 12:58 »
drf , το θεμα μας ειναι το gg και οχι η συμπεριφορα των συντονιστων .

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #16 στις: Μαΐου 27, 2012, 13:00 »
είναι και αυτό ένα θέμα βρε Νάσο αφού δεν ανέχονται μύγα στο σπαθί τους  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #17 στις: Μαΐου 27, 2012, 13:01 »
 :OnTopicPlease:

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #18 στις: Μαΐου 27, 2012, 13:05 »
Ο Θανάσης είχε ανακοινώσει οτι θα έχει κάποιες μοναδικές λειτουργίες. Αν δεν τις έχει ή αν είναι κακής αισθητικής δε θα το αγοράζουμε ή δε θα το χρησιμοποιούμε. Το να κάνεις από την αρχή καινούρια σειρά είναι κάτι πολύ δύσκολο. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό αυτό. Από διάφορες απόψεις. Πάντως αν κάνει ότι και τα Κινέζικα θα είναι ένα μείον για τα gg. Στο όνομα και στην ταυτότητα και μετά θα καταλήξω να συμφωνήσω μαζί σου! Ο Πρωτέας έπρεπε να παραμείνει μηχανικό κατά την άποψη μου αφού ούτε καν display δεν θα έχει από ότι κατάλαβα...Ίσως αν κρατήσει χαμηλά τις τιμές να καταφέρει να παίξει μπάλα με αυτά τα δεδομένα αλλά μετά χαλάνε άλλα πράγματα πάλι...

Μόλις είδα οτι κλειδώσανε το νήμα του VV μέχρι λέει να υπάρξει νεώτερο. Απαράδεκτο για μένα. Να κλειδώσουμε όλα τα project, να μην έχουμε άποψη και να πάμε στα ανένταχτα να λέμε ανέκδοτα. Τι σκεπτικό είναι αυτό;
Και για να μην παραπλανηθούν νέα μέλη, έ ας γράψουν στο πρώτο post οτι είναι απλά ένα project να είναι καλυμμένοι και από αυτή την άποψη...

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #19 στις: Μαΐου 27, 2012, 13:12 »
να πω και εγω κατι
το GG θα ειναι μηχανικο και θα το κανεις ηλεκτρονικο με extension
τι πειραζει ?
οποιος θελει GGTS-VV το παιρνει
οποιος θελει να κρατησει τη ταυτοτητα των GG καθαρα μηχανικη, δεν  το κοιταζει καθολου
αν ομως,ΑΝ λεω ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει στην αγορα σαν VV?
εχει ακουστη οτι τα ηλεκτρονικα του μερει ειναι τελευταιας τεχνολογιας και ΟΧι κινεζικα
ειχε υποθει απο τον Θαναση οτι περιμενει τα ανταλλακτικα απο Αμερικη
τωρα ο χρονος θα δειξη
σε αναμονη εξελιξεων

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #20 στις: Μαΐου 27, 2012, 13:14 »
Αυτο έδω μάλλον ενόχλησε.

Οί φήμες θέλουν την αρχική ομάδα που είχε την ιδέα για την πλακέτα να έχει αποχωρήσει από τις συνομιλίες!
Δεν τα βρήκαν στα λεφτά η κάτι τέτοιο τέλος πάντων.
Αν αυτό ισχύει όντως, θα πρέπει να κυκλοφορήσει το προϊόν, αν δεν κυκλοφορεί ήδη δηλαδή, αλλά όχι σαν gg, ίσως σαν έξτρα για όλα τα Mod
Θα δείξει...
Πολύ παραφιλοσοφία έχει πέσει γύρω από το θέμα, πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι εφόσον πλέον μιλάμε για ηλεκτρονικό, υπάρχουν αξιόλογες λύσεις,  πολλές, απλές η σύνθετες και σίγουρα πολύ φτηνές στην πλειοψηφία τους.
Όσο δεν περνάει ο καιρός θα γίνονται όλο και περισσότερες.

Μερικές σκέψεις τώρα για συζήτηση
Μιλώντας προσωπικά, τα gg τα έχω σύνδεση με απλές αλλά ευφυής λύσεις μηχανικής του προηγούμενου αιώνα, τα ηλεκτρονικά κομμάτια δεν έχουν καμιά θέση σε αυτή την ταυτότητα.
Από τι στιγμή που θα υιοθετηθούν τέτοιες προσεγγίσεις το προϊόν πλέον θα πρέπει να συγκρίνετε με τα αντίστοιχα κινέζικα?

Φανταστείτε συγκριτικό τον Πρωτεύς π.χ. με provari και nobacco ram (vmax).
Σε αυτή την περίπτωση η επιλογή είναι nobacco για Ελλάδα και Provape αν υπάρχει δυνατότητα αγοράς απο ττο εξωτερικό και αυτό με κλειστά μάτια κιόλας, σίγουρα θα έχει καλύτερη υποστήριξη και είναι άλλο πράγμα να έχεις ένα ανεξάρτητο κατασκευαστή πίσω απο το προϊόν από τι να έχεις μια καταξιωμένη εταιρία και το κινέζικο εργοστάσιο.


και πρόσθετα το γεγονός ότι αν κυκλοφορήσει σαν μηχανικό - ηλεκτρονικό, ουσιαστικά αντιγράφει τo kick, το οποιο αν δεν κάνω λαθος ειχε αντιγραψει τον κινέζο με το πρόσθετο στις ego.
Άσχετο αλλά απο που και ως που σβήνουν το πρώτο μήνυμα στην σειρά, που έχει ανατροφοδοτήσει και την συζήτηση αλλά αφήνουν άλλα ποιο κάτω...
Έλεος παιδιά, από τι στιγμή που γίνετε αυτό αλλοιώνετε όλη η συζήτηση.

Στα χαλάρα είμαστε και δεν ήθελα να το βγάλω και εγω offtopic αλλά τώρα που το είδα και αυτό μου δίνει στα νεύρα...

Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #21 στις: Μαΐου 27, 2012, 13:19 »
μακάρι να βγάλει κάτι όπως το semowar vw, να είναι επίκαιρο δλδ και να μπαίνει και να βγαίνει

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #22 στις: Μαΐου 27, 2012, 13:19 »
Αν υπηρχε επιλογη για επιπροσθετο ηλεκτρονικο στα GG , πολλοι απο εμας δεν θα κοιταγαμε ποτε για αλλες λυσεις.
Απλα βασικα πραγματα ζηταμε οπως σταθεροποιηση και αυξομειωση των βολτ ετσι ωστε να μην χρειαζεται να αλλαζουμε φυτιλοαντιστασεις καθε τρεις μερες.
Επρεπε να βγει μια βασικη επιλογη με τα παραπανω χαρακτηριστικα σαν add on και το σουπερ ντουπερ αγνωστο ιπταμενο αντικειμενο VIR να εβγαινε οποτε θα ηταν εφικτο.
Ετσι κανεις δεν θα βιαζοταν ουτε θα τα σκαγαμε αλλου.

Drf συμφωνω φιλε οπως και οτι (αν και οφ τοπικ) πρεπει να σχολιαστει εδω μεσα το οτι εχουμε αναγκαστει να μιλαμε στο "χαλαρα" για ενα προιον που εχει και κατηγορια και θεμα δικο του.
Ειναι αστειο οτι πρεπει να ανοιχτει ενα τριτο θεμα για να σχολιαστει και αυτο.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #23 στις: Μαΐου 27, 2012, 13:22 »
Μήπως να σηκωθούμε να φύγουμε και να πάμε να το συζητήσουμε στο ecf;  ;D :bye:

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #24 στις: Μαΐου 27, 2012, 13:22 »
Πρωτα απ' ολα relax με τα κινεζικα ωρε συνατμιστες.

Στην Κινα παραγουν ηλεκτρονικα προϊοντα (ενισχυτες κλπ.) εταιρειες κολοσσοι. Σχεδον κανεις δεν κατασκευαζει στη Ευρωπη. Ο καθενας διαλεγει και παιρνει το συνεργατη του απλα.

Αν τωρα λεγοντας "κινεζικα" εννοειτε χαμηλης ποιοτητας προϊον αυτο ειναι μια αλλη κουβεντα.

Παντως και επειδη το VV (και γενικοτερα οι μεταβλητοι σταθεροποιητες) ειναι το μελλον IMHO, πολυ καλα θα κανει ο Θανασης να βγαλει ενα τετοιο προϊον.

Αλλιως πιστευω οτι θα γινει οπως ειπε και ενας συνατμιστης πιο πριν το καλυτερο μηχανικο mod αλλα για την βιτρινα πια...

Υ.Γ. Οσο για τις "αντιγραφες"... ας χαλαρωσουμε λιγο, η τεχνολογια που χρησιμοποιειται ΔΕΝ ειναι πρωτοτυπη, ουτε εφευρεθηκε για το Η.Τ.
Η μονη πρωτοτυπια που μπορω να φανταστω ειναι το μικρο μεγεθος, τιποτα αλλο. Κυκλωματικα ειναι βασισμενο πανω σε πεπατημενες.

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #25 στις: Μαΐου 27, 2012, 13:28 »
Μήπως να σηκωθούμε να φύγουμε και να πάμε να το συζητήσουμε στο ecf;  ;D :bye:

+111
Θα κανουμε και οικονομια στον Θαναση τα δωρεαν PP   :)

Αποσυνδεδεμένος Nerompistolo

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
  • Sex Nerompistols xD
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #26 στις: Μαΐου 27, 2012, 13:28 »
Και μενα μ´αρεσει η παλαιομενη αισθηση που βγαζουν αλλα στο ραφι για να τα βλεπω δεν θα μπουν ποτε.Η θα ακολουθησουν την τεχνολογια και θα μου δωσουν τα μεγιστα στο ατμιστιμα μου η θα φυγουν νυχτα.Στην τελικη μπορει να κρυφτει μια μικρη οθονη και 2 κουμπια στο κατω καπακι τα οποια θα κλεινουν και να μεινει το "look" που εχουμε συνηθησει και αγαπαμε,καποτε ουτε του σπανου τα γενια δεν γινοντουσαν, πλεον γινονται και αυτα!
.Ναι ομορφα τα τηλεσκοπικα,ο ρυθμιστης το extension,αλλα προσωπικα βαρεθηκα να κουβαλαω μισο κιλο μπαταριες,να σκεφτομαι στο 2μηνο να τις αντικαταστησω γιατι "πεσανε", να τις αφαιρω μισοφορτισμενες και να εχω διαφορετικο αποτελεσμα απο ενα σεταπ που μ´αρεσε οταν το εφτιαξα 2 ωρες νωριτερα!
Δεν νομιζω οτι υπαρχει φοβος συγκρισης με τα κινεζικα εξαιρουμενου του θεματος τιμης γιατι αν υπαρχει φοβος γενικοτερα τοτε κλαφτα.

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #27 στις: Μαΐου 27, 2012, 13:29 »
http://blog.caranddriver.com/wp-content/uploads/2011/11/Porsche-911-generations-626x286.jpg
Ηταν , ειναι και θα ειναι porsche !!
Στο χερι του κατασκευαστη ειναι .

Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #28 στις: Μαΐου 27, 2012, 13:32 »
Όπως είπα και σε προηγούμενη πόστ μου ,το οποίο διαγραφηκε μαζι με τα αλλα  :dontknow:
Το VIR δυστυχως εχει μείνει πισω και μέχρι να βγει θα ειναι ακόμα πιο πισω ....
Όπως και να το κάνουμε το πρόβατο ειναι μακραν μπροστά τεχνολογικά και ετσι όπως παει ,μέχρι να βγει το VIR κανείς δεν ξέρει τι θα κυκλοφορεί στο εμπόριο .
Το πρόβατο ευτυχώς -δυστυχως μπορει να ικανοποίηση οποιονδήποτε χρήστη ....
(ιδίως νεο χρήστη ,ο οποίος ακούει για διαρροές κ.τ.λ -αυτα τα ξεχνάς με το provari)
Τα gg προσωπικά τα θεωρω κλασική αξία(ονειρο απατηλο)και πιστεύω  ότι δεν πρέπει να προστεθεί πάνω του ηλεκτρονικο κομμάτι .
Κάποιος που αγοράζει gg φαντάζομαι το εχει ψάξει πρώτα και γνωρίζει πλέον τι αγοράζει .
Το gg ειναι ένα μπιμπελο το οποίο νομίζω ότι περισσότερο πρέπει να το θαύμαζεις ,παρα να το χρησιμοποιείς .

Υ.Γ είμαι λάτρεις των gg προϊόντων ,αλλα το prov(αν και ήθελα τόσο πολυ να το πουλησω οταν το έπιασα στα χερια μου ) με έκανε να τα βαλω όλα στην άκρη ,μέσα σε λιγες μέρες .
Ιδωμεν  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2012, 13:38 από NikosAnt »

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #29 στις: Μαΐου 27, 2012, 13:38 »
Και μενα μ´αρεσει η παλαιομενη αισθηση που βγαζουν αλλα στο ραφι για να τα βλεπω δεν θα μπουν ποτε.Η θα ακολουθησουν την τεχνολογια και θα μου δωσουν τα μεγιστα στο ατμιστιμα μου η θα φυγουν νυχτα.Στην τελικη μπορει να κρυφτει μια μικρη οθονη και 2 κουμπια στο κατω καπακι τα οποια θα κλεινουν και να μεινει το "look" που εχουμε συνηθησει και αγαπαμε,καποτε ουτε του σπανου τα γενια δεν γινοντουσαν, πλεον γινονται και αυτα!
.Ναι ομορφα τα τηλεσκοπικα,ο ρυθμιστης το extension,αλλα προσωπικα βαρεθηκα να κουβαλαω μισο κιλο μπαταριες,να σκεφτομαι στο 2μηνο να τις αντικαταστησω γιατι "πεσανε", να τις αφαιρω μισοφορτισμενες και να εχω διαφορετικο αποτελεσμα απο ενα σεταπ που μ´αρεσε οταν το εφτιαξα 2 ωρες νωριτερα!
Δεν νομιζω οτι υπαρχει φοβος συγκρισης με τα κινεζικα εξαιρουμενου του θεματος τιμης γιατι αν υπαρχει φοβος γενικοτερα τοτε κλαφτα.

Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο Χριστοφορε. Ειδικα με τα υπογραμμισμενα..... μετα απο λιγο καιρο αυτη η κατασταση ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΠΟΛΥ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1813 279218 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:08
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124096 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias