vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

348 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, gigelis78, lagoudakis, paiktaras, manoslykos, grag

Twitter

Ηλεκτρονικά στα gg?

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Ηλεκτρονικά στα gg?
« στις: Μαΐου 27, 2012, 12:18 »
Μίας και χτες το βράδυ είχαμε μια σχετική συζήτηση με μερικούς συμφορουμήτες, για ψηφίστε και πες τε μια ολοκληρωμένη άποψη για το θέμα.
Οι απαντήσεις έχουν διαμορφωθεί έτσι ώστε να έχουμε ένα πλαίσιο και να μην ξεφύγουμε στο αν μετά θα συνεχίσουν να υπάρχουν, η αν θα πρέπει να γίνουν από τιτάνιο η δεν ξέρω και εγώ τι.
Το θέμα είναι σε πολύ ποιο απλή μορφή, αν αλλοιώνετε η αρχική τους ταυτότητα η όχι.



Εγώ πάντως ψήφισα όχι, γιατί άσχετα με το αν μπορούν να συνεχίσουν να υπάρχουν η όχι στην σημερινή τους μορφή, η αλλοίωση της ταυτότητας που θα επέλθει από τα ηλεκτρονικά μου χαλάει την αίσθηση του πεπαλαιωμένου αντικειμένου που έχουν, η οποία με έκανε να τα επιλέξω αρχικά για χρήση και τώρα να τα βάλω για βιτρίνα στο σαλόνι μου.



και μια αιτιολόγηση δεν βλάπτει παιδιά, συζήτηση θέλουμε να κάνουμε, όχι να βγάλουμε αποτέλεσμα για να κάνουμε αίτηση στον κατασκευαστη
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2014, 14:30 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 27, 2012, 12:24 »
Νομιζω ειναι μια καλη ευκαιρια να μεταφερθουν εδω τα προσφατα διαγραμμενα ποστ απο το θεμα VV The Golden Greek, οπότε εχουμε ετοιμη την συζητηση που λες Αλεξανδρε.


Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 27, 2012, 12:27 »
και εγω το ιδιο πιστευω δεν πρεπει να αλλαζει η ταυτοτητα, τα gg θα ηθελα να τα εχω στο μυαλο μου σαν αθανατα μηχανικα αξιοπιστα μοντ!


Νομιζω ειναι μια καλη ευκαιρια να μεταφερθουν εδω τα προσφατα διαγραμμενα ποστ απο το θεμα VV The Golden Greek, οπότε εχουμε ετοιμη την συζητηση που λες Αλεξανδρε.
γιατι σβηστηκαν ?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2012, 13:52 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος johnpetr

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 27, 2012, 12:27 »
το μονο μειον στα ηλεκτρονικα μερη πανω στο gg ειναι νομιζω η αντοχη τους  στο περασμα του χρονου.απο πλευρας σχεδιασμου πιστευω οτι θα δεσουν ολα μαζι ομορφα. 8)

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 27, 2012, 12:33 »
γιατι σβηστηκαν ?
Μονο ο αρμοδιος συντονιστης ξερει....

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 27, 2012, 12:33 »
Πιθανότατα θα δέσουν, αλλά ταυτότητα θα έχουν?
Δες το παράδειγμα με το προβαρι, σε γενικές γραμμές όταν λέμε ηλεκτρονικό εννοούμε το προβαρι, με την ίδια νοοτροπία όταν λέμε για δυνατό μηχανικό για μένα ήταν το ggts, όπως και όταν λέω επισκευασιμος ατμοποιητης ήταν ο Ιαττυ, άσχετα που δεν τον χρησιμοποιώ εδώ και ένα εξάμηνο πλέον, του έχω μια ιδιαίτερη εκτίμηση η οποιά είναι και ο μονος που λόγος που εξακολουθώ να κρατάω τον Οδυσσέα για μια στο τόσο σε μάχιμη κατάσταση.

γιατι σβηστηκαν ?
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5464.msg389410.html#msg389410


Νομιζω ειναι μια καλη ευκαιρια να μεταφερθουν εδω τα προσφατα διαγραμμενα ποστ απο το θεμα VV The Golden Greek, οπότε εχουμε ετοιμη την συζητηση που λες Αλεξανδρε.

Αν θέλει κάποιος συντονιστής να τα μεταφέρει, απο εμένα πολύ ευχαρίστως

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 27, 2012, 12:36 »
μαλιστα......παμε παρακατω 8)

Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 27, 2012, 12:39 »
για μένα δεν πρέπει να χαθεί η ταυτότητα τους.πρέπει να παραμείνουν μηχανικά.
από την άλλη μια τσόντα vw θα ήταν σούπερ

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 27, 2012, 12:39 »
Επρεπε ηδη να ειναι στην αγορα !! Εχει καθυστερησει υπερβολικα ...

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 27, 2012, 12:41 »
Είχα 1 vv που στην αρχή το χρησιμοποιούσα αρκετά. Box. Με την πάροδο του χρόνου το άφησα τελείως και γύρισα στο tube. Λίγο το σχήμα, λίγο οι μπαταρίες κάθε λίγο (υπήρχαν μέρες που ήθελα 3 ζευγάρια), λίγο το υλικό κατασκευής, το παράτησα. Από χτες είμαι με το vmax. Με έβγαλε 1 ολόκληρη μέρα με 1 ζευγάρι μπαταρίες και είχε ακόμα να δώσει. Θα γίνει μόνιμο στο χέρι μου πλέον.
Τι θέλω να πω με τα παραπάνω; Με το ηλεκτρονικό βλέπω διάφορα και του ρυθμίζω διάφορα. Έχει σταθερότητα, έχει ευκολία.
Κατά την άποψη μου το gg πρέπει να αποκτήσει ηλεκτρονικά. Αλλιώς θα μείνει στο χρονοντούλαπο ως το καλύτερο μηχανικό mod. Αλλά όλοι θα χρησιμοποιούν ηλεκτρονικό.
Μην ξεχνάτε οτι θα μπορούμε να επιλέξουμε σε ηλεκτρονική ή μηχανική μορφή. Ποιο άλλο το κάνει αυτή την στιγμή με τα ίδια ποιοτικά χαρακτηριστικά; Εντάξει θα βρεθεί απέναντι στους Κινέζους. Ε και; Όποιος θέλει θα επιλέξει gg, όποιος θέλει Κινέζικο και κάποιος θα πάρει και τα 2.
Από θέμα σύγκρισης, δε νομίζω να τεθεί ποτέ στα σοβαρά. Το gg είναι gg και το Κινέζικο Κινέζικο!

Edit: Όσο για την Corvette Alex, πολύ θα ήθελα να την πάρω αντί για Mercedes. Επειδή όμως είμαι και λίγο μαλ@@@@ θέλω να έχει πάνω abs, esp και ότι άλλο ηλεκτρονικό θα με βοηθήσει να μη σκοτωθώ με δυνατότητα απενεργοποίησης. Αλλιώς mercedes...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2012, 12:51 από crisx »

Αποσυνδεδεμένος starcctv

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTB-ORION-BULLI ELITE-LAVA TUBE-A2-T-M SS-CE4
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 27, 2012, 12:44 »
η ακολουθουμε την τεχνολογια ή παραμενουμε ρομαντικοι και αυθεντικοι :) :)
το ερωτημα που δεν εχει συγκεκριμενη απαντηση .
εγω παντως παραμενω ρομαντικος και αυθεντικος.
να παραμεινουν οπωσ ειναι.

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 27, 2012, 12:48 »
μαλιστα......παμε παρακατω 8)

Που να παμε παρακατω βρε Γιωργο?
Εδω ενα πολυ ωραιο θεμα με αρκετα ενδιαφερουσα κουβεντουλα , κλειδωθηκε....
Κλειδωθηκε το θεμα του PP και αν θελω εγω να ακυρωσω το ενα απο τα δυο που παρηγγειλα , πρεπει να το κανω με pm ή να γραψω στο ECF....
Ενταξει εχουμε μαθει ποιοι ειναι οι καινουργιοι συντονιστες , δεν χρειαζεται να χτυπουν συνεχεια το γκλομπ στην ασπιδα για επιβεβαιωση....

και για να ειμαι στο θεμα , ναι αργησε πολυ , χαρακτηριστικα πολυ .........
Το GG το χρειαζεται και ας ειναι ξενο με την φιλοσοφια του.
Οι παραπανω επιλογες μονο καλο κανουν.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 27, 2012, 12:52 »
Προσωπικά πιστεύω οτι η αισθητική των GG θα παραμείνει και το VIR θα λειτουργεί ως ένα extension εν είδει αναβάθμισης.
Δεν είναι καθόλου κακό.
Το κακό είναι οτι άργησε πολύ να βγει.

Η διαφορά μεταξύ Provari και GGTS που θα γίνεται ΚΑΙ ηλεκτρονικό, είναι οτι το πρώτο ποτέ δεν θα υπάρξει ως το καλύτερο μηχανικό μοντ (κατά πλείστη ομολογία) ενώ το GGTS μπορεί εν δυνάμει να υπάρξει ως ΚΑΙ το καλύτερο ηλεκτρονικό mod (αν τα πράγματα πάνε όπως φανταζόμαστε).

Το GGTS το αγαπήσαμε οι περισσότεροι όχι μόνο για τις επιδόσεις του αλλά και για την αισθητική του.
Κακά τα ψέμματα αν αντιληφθώ οτι με το VIR θα μετατραπεί σε ένα εξάμβλωμα θα κρατήσω ως ηλεκτρονικό το Provari.
Άλλωστε ο κύριος λόγος που δεν κράτησα το kick είναι αυτός...

Εχοντας όμως εμπιστοσύνη στην αποδεδειγμένη καλαισθησία του Θανάση περιμένω κάτι πολύ δυνατό που θα συνάδει απόλυτα με την όλη GG αισθητική...



Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 27, 2012, 12:53 »
Κοίτα να δεις που βλέπω το πρόβλημα Χρήστο, πέρα απο την διαφορά στην ταυτότητα που την θεωρώ πολύ σοβαρή.
Ότι ηλεκτρονικό και να βάλει επάνω, 99% θα είναι κινέζικο και μακάρι να με βγάλει άκυρο, αλλά αν δεν το κάνει για ποια ποιότητα gg θα μιλάμε?
Το σωστό αν θέλεις να το δούμε με μελλοντική προοπτική, είναι να αφήσει αυτά τα προϊόντα στο χρονοντούλαπο και να ξεκινήσει με καινούργια σειρά, καινούργιες δυνατότητες και την εφευρετικότητα που έχει δείξει στο παρελθόν.
Όλα αυτά που λέμε ως τώρα και ειδικά για τα ηλεκτρονικά έχουν φτιαχτεί ήδη από τους Κινέζους, δεν έχουν καμιά εφευρετικότητα, καμία μοναδική δημιουργία, είναι απλές αντιγραφές και ο Θανάσης δεν μας έχει συνηθίσει στο να αντιγράφει.

Ο πρωτέας έτσι όπως έχει ανακοινωθεί εμένα μου θυμίζει ένα οποιοδήποτε vv της σειράς, θα τον πάρω και θα τον συγκρίνω με ένα τέτοιο και μετά τι?
Θα έχω δώσει ενα σκασμό λεφτά για να σου πω ότι το vmax π.χ. είναι κατά 50% φτηνότερο και κατά 200% καλύτερο?
Δηλαδή θα έχω χαλάσει και την παλιά εικόνα που είχα για αυτά τα προϊόντα?
Ισως και να έχω λάθος στη σκέψη μου, αλλά έτσι όπως το βλέπω δεν μου βγαίνει σωστά.

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 27, 2012, 12:55 »
Που να παμε παρακατω βρε Γιωργο?
Εδω ενα πολυ ωραιο θεμα με αρκετα ενδιαφερουσα κουβεντουλα , κλειδωθηκε....
Κλειδωθηκε το θεμα του PP και αν θελω εγω να ακυρωσω το ενα απο τα δυο που παρηγγειλα , πρεπει να το κανω με pm ή να γραψω στο ECF....
Ενταξει εχουμε μαθει ποιοι ειναι οι καινουργιοι συντονιστες , δεν χρειαζεται να χτυπουν συνεχεια το γκλομπ στην ασπιδα για επιβεβαιωση....


δυστυχώς κάποιοι αντιδρούν κάπως όταν λαμβάνουν 'εξουσία΄

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tbWn7dgADUI[/youtube]


προσωπικά έκανα λίγο στην άκρη το κομμάτι του GG που αν και αισθητικά μου αρέσει τρομερά και πήγα σε λύση VMAX , εάν και όταν βγει το vir τότε το ξανασυζητάμε το θέμα :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279300 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64499 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311485 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3993 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias