vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

252 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, lemon78, Milarepa, zalaros, vasim, JohnDag, gigelis78

Twitter

"Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #210 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 20:42 »
Θα το πάρει. Απλώς δεν θα το αγοράσει... ;)


Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #211 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 20:52 »
 ;)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #212 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 22:01 »
Επειδή ψηθηκα άσχημα για τα solub και διάβασα καλά σχόλια παντού για αυτά είπα και εγώ να τα δοκιμάσω. Από μυρωδιά σκίζουν πάντως. Θα γίνουν όλα με πράσινο μουλάρι 6mg νικοτίνη.
(Image removed from quote.)

Αποτελέσματα σύντομα... Η αγορά έγινε από easyvape, τρομερά εξυπηρετικο το παλικάρι στο τηλέφωνο και έστειλε και αρκετά χρήσιμα δωράκια. Αποδειξούλα, κουριερ κομπλέ όλα... Να τα λέμε και αυτά, γιατί πολλά βλέπουμε τώρα τελευταία
Λοιπόν μετά απο μήνα και κάτι παραπάνω ωρίμανσης και δοκιμές με τα συγκεκριμένα να πω και εγώ την δική μου άποψη για τα συγκεκριμένα υγρά.
Όλα δοκιμασμένα σε apollo,kayfun v3 mini και Ζέφυρο , με αντιστάσεις 0,2Ω με 1,4Ω ,cottonbacon και αρκετά σύρματα.Βάση Pink mule 50/50 και 10% άρωμα σε όλα εκτός απο κάποια που τα φοβήθηκα και έβαλα λιγότερο στην αρχή.
Gorilla v2: Στην γεύση μου φέρνει πολύ έντονα το kiss μπανάνα για όσους θυμούνται.Πολύ ωραίο υγράκι αλλά λιγάκι μπουχτιστικό,δεν κάνει για όλη την μέρα.Για dripper  όμως και σύννεφα μια χαρά.
Στην αρχή το φοβήθηκα και το είχα στο 6% άρωμα σε 50-50 βάση,αλλά μετά 10% σε 70-30 ήταν τέλειο για εμένα.
Snake oil v2: To μυαλό στην αρχή πάει στο γνωστό υγρό του Dr.Clark,η αλήθεια είναι οτι το πλησιάζει αρκετά και σε σχέση με άλλους κλώνους που έχω δοκιμάσει είναι μακράν ο πιο κοντινός.Είναι λιγάκι πιο όξεινο και φαίνεται το λεμόνι αρκετά έντονα σε μεγάλα watt.Προσοχή στην ωρίμανση του και το άτμισμα του.Τα διαλύει τα πλαστικά για πλάκα.Εντύπωση μου έκανε που όταν το άτμιζα στην δουλειά με ρώταγαν όλοι αν έκανα κάτι σε φράουλα.Αφήνει μια πάρα πολύ ωραία γλυκάδα στην ατμόσφαιρα.Για εμένα ήταν το κορυφαίο της σειράς.Αξίζει να το δοκιμάσετε αν είστε λάτρης του original.
Chateau Haut: Έχουμε ένα short castle με λίγο πιο έντονο το αμύγδαλο.Έχοντας φτιάξει αρκετές φορές το υγρό της lamda συμπεραίνω τρελή ταύτιση.Απο γεύση,άρωμα στον χώρο,ωρίμανση 95% ίδια.Οι λάτρεις του short castle σίγουρα πρέπει να το δοκιμάσουν.(θέλει τουλάχιστον 1 μήνα ωρίμανσης)
Petit Dej:Η εταιρεία λέει ψημένο ψωμί ,βούτυρο,μαρμελάδα πορτοκάλι και κρεμώδης καφές.Όντως τα βρίσκεις όλα αυτά σε αυτό το υγρό αλλά δυστυχώς τα σκεπάζει πολύ ο καφές όλα και ακολουθεί μετά το βούτυρο.Έχει μια πολύ έντονη γλυκόπικρη γεύση.Το βούτυρο έρχεται λίγο περισσότερο στα μεγάλα watt αλλά τίποτα ιδιαίτερο.Ένα υγρό που σίγουρα δεν είναι στα γούστα μου αλλά σε κάποιους μπορεί να αρέσει.Δεν μου άρεσε η μυρωδιά καθόλου που άφηνε στον χώρο και ούτε σε κανέναν δίπλα μου,πάρα πολύ έντονη καμμένη βουτυρίλα.
Branzo de Mercedes: Πάρα πολύ κοντά στο γνωστό γλυκό.Κρεμώδες ,γλυκό και αφήνει λίγο το ξινό απο το λεμόνι στο τέλος του.Γεύεσαι κανονικά και την μπισκοτένια βάση του.Λες και το τρώς είναι.Αποδίδει φανταστικά όπου και να το δοκίμασα.Οι συνάδελφοι πέσανε πάνω μου για τράκα σαν κοράκια για το συγκεκριμένο.Προτείνεται ανεπιφύλαχτα σε όλους τους γλυκατζήδες.
Milfman: Η μεγάλη απογοήτευση.Έπρεπε να φτάσω στο 25% το άρωμα για να πάρω κάτι κοντά στο έτοιμο υγρό.Πάρα πολύ άτονο άρωμα,Το συγκεκριμένο το φτιάχνω συχνά για το αίσθημα.Πραγματικά δεν αξίζει πλέον σαν άρωμα ή έπεσα σε κακή παρτίδα αυτή την φορά.Χρειάζεται γκάζια στα watt το συγκεκριμένο για να αποδώσει τέλεια.Αλλά ότι υπόσχεται το παίρνεις.Μπισκότα βουτηγμένα σε γάλα φράουλα.
Wonder peanuts: Ψημένα φυστίκια.Η καραμέλα που λέει η εταιρεία ελάχιστα την νιώθεις και βγάζει έντονη λαδίλα το συγκεκριμένο.Σίγουρα ένα άρωμα που μπορείς να παίξεις σε αρκετούς συνδιασμούς μαζί του αλλά με τίποτα για να ατμιστεί μόνο του απο εμένα.Και η μυρωδιά που αφήνει στο χώρο αρκετά έντονη.
Panama Papers : H ευχάριστη έκπληξη.Πολύ το ευχαριστήθηκα το συγκεκριμένο σε διάφορους dripper αλλά και στον Kayfun v3 mini.Popcorn με κρεμώδη βανίλια.Πολύ ενδιαφέρον συνδιασμός για τα γούστα μου και σίγουρα θα πειραματιστώ αρκετά μαζί του.Αφήνει και αυτό τρομερή μυρωδιά στον χώρο.Σαν είσοδο σινεμά μύριζε το γραφείο μου για μέρες  :thumpup:
Reactor Pluid:Στην Βάση του μοιάζει αρκετά με το snake oil της ίδιας εταιρείας αλλά αρκετά πιο όξεινο.Πολύ κοντά στο snake bite του Dan Lucas.Αυτά τα υγρά ή τα λατρεύεις ή τα προσπερνάς .Εγώ το έχω για να καθαρίζω γεύση που λέμε αλλά μέχρι εκεί για εμένα.Δεν αφήνει την γλυκάδα του snake oil σίγουρα στο τέλος και τα εσπερειδοειδή κυριαρχούν.Προσοχή  και εδώ στην ωρίμανση του και στην κατανάλωσή του.Μακρυά απο πλαστικά.
Ice Mint Fantasia: Ενδιαφέρον υγρό.Ότι πρέπει για καλοκαιράκι.Είναι σαν να έχεις στο στόμα σου 2 τσίχλες.Μία tutti frutti και μια dentyne ice μέντα.Η μέντα κυριαρχεί και για να πάρεις την γλυκάδα θες watt.Πολύ δροσερό και ευχάριστο για παραλία.Κρίμα που δεν το είχα ανακαλύψει λίγο νωρίτερα.

Γενικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος απο τα αρώματα της Solub και λίγο που είδα τιμές στο εξωτερικό είναι εξαιρετική λύση για έτοιμα gourmet υγρά.Αναμένω παραγγελία με 15 ακόμα αρώματα απο rainbowvapes.Τα προτείνω ανεπιφύλαχτα για να τα δοκιμάσετε,αξίζουν
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 12, 2016, 01:02 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #213 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 07:27 »
Εάν επιτρέπεται με τι κουριερ ήρθαν τα υγρά και πόσο κόστισε η παράδοση;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #214 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 07:56 »
Δεν έχω ιδέα με τι ήρθαν.Διεύθυνση για τα πάντα δίνω πάντα το πατρικό μου σπίτι και παραλαμβάνουν οι γονείς μου που είναι συνταξιούχοι ή ο αδερφός μου.Δυστυχώς έχω πετάξει και τα πάντα διότι χθες είχα τρελό unboxing.Είχαν μαζευτεί πολλά δέματα.Ο χρόνος αποστολής πάντως 7 μέρες ήταν και κόστιζε 9 Λίρες για 31 μπουκαλάκια αρώματα

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #215 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 18:10 »
Ευχαριστώ τον φίλο μου cpbaroque, για την ευγενή διάθεση του chateau haut,  που μπορω να πω ότι μου κάνει !
Stratos Xilog  , ry4 μας μένει να δοκιμάσουμε! 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 12, 2016, 18:16 από gstamatos »

Αποσυνδεδεμένος stergis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #216 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 18:23 »
Εάν επιτρέπεται με τι κουριερ ήρθαν τα υγρά και πόσο κόστισε η παράδοση;
gls -> ACS
8,5gbp νομίζω κοστίζουν , πανω απο 25gbp παραγγελεία επιλέγεις και ενα αρωμα επιλογής δώρο
1 βδομάδα για να φτάσουν

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: \"Gourmet\" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #217 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 18:30 »
Ευχαριστώ τον φίλο μου cpbaroque, για την ευγενή διάθεση του chateau haut,  που μπορω να πω ότι μου κάνει !
Stratos Xilog  , ry4 μας μένει να δοκιμάσουμε!
gstamatos........ δώσε πονοοοο...... :thumpup: :)) κι αν έχουμε κι άλλες προτάσεις για γκουρμέ αρωματακια ευπρόσδεκτα..... :cigar:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Παιδες.......μηπως γνωριζουμε κατι,για αυτην την εταιρεια γκουρμε αρωματων...??? :-\

https://www.atmistique.gr/e-liquids/diy-flavors/egoist/
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 12, 2016, 20:43 από Stratos Xilog »

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #218 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 22:59 »
Είναι λίγο ακριβά ε ? Και θες ένα μπουκάλι σχεδόν ανά 100 ml...
Εκτός αν είναι τόσο καλά και το αξίζουν.
Ας περιμένουμε κανέναν μερακλής γκουρμεδιαρη να μας πει 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #219 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 23:13 »
gls -> ACS
8,5gbp νομίζω κοστίζουν , πανω απο 25gbp παραγγελεία επιλέγεις και ενα αρωμα επιλογής δώρο
1 βδομάδα για να φτάσουν

9 GBP έιναι τα ταχυδρομικά και για την δικιά μου παραγγελία τα δώρα ήταν αρκετά περισσότερα.Τον ρόζ φάκελο με τα ουράνια τόξα να μην είχαν μόνο  :idiot1:  
κατα τα άλλα άψογα όλα

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων



Παιδες.......μηπως γνωριζουμε κατι,για αυτην την εταιρεια γκουρμε αρωματων...??? :-\

https://www.atmistique.gr/e-liquids/diy-flavors/egoist/

Έχω κάνει το God Father και το Grand reserve.Κλώνοι του grand master και οι 2.Δεν θα έλεγα οτι είναι και τόσο ιδιαίτερα.Ειδικά για την τιμή τους.Έχουν μια ιδιαιτερότητα όμως...Ατμίζονται σχεδόν άμμεσα μετά το μαγείρεμα.Που συνήθως οι κλώνοι του συγκεκριμένου υγρού θέλουν πάνω απο μήνα για να αποδώσουν.
Εγώ τα είχα πάρει απο Βουλγαρία σε ένα ταξίδι βέβαια και δεν μου φάνηκαν τότε τόσο ακριβά
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 12, 2016, 23:19 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #220 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 23:18 »
Είναι λίγο ακριβά ε ? Και θες ένα μπουκάλι σχεδόν ανά 100 ml...
Εκτός αν είναι τόσο καλά και το αξίζουν.
Ας περιμένουμε κανέναν μερακλής γκουρμεδιαρη να μας πει

Ωριμάζουν 2 απο προχθές... Για να δούμε...

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #221 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 05:38 »
οταν ειναι ετοιμα πες μας εντυπωσεις...... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #222 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 12:59 »
έπεσε παραγγελιά



για να βγάλουμε τον χειμώνα :tongue_smilie:

παρεπιπτόντως νομίζω πως κάποιος πρέπει να κάνει το καλο και να ανοίξει ένα νέο θέμα για τα υγρά Solub Arome για να μην τα ψάχνουμε εδώ μέσα

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #223 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 13:17 »
Συμφωνω......αλλα μιας κι εχεις απ'οτι φαινεται τα πιο πολλα αρωματα απο SOLUB,δεν ανοιγεις εσυ,να μας πεις κι εντυπωσεις για αυτα που εχεις δοκιμασει κ φυσικα να συμετεχουμε κι εμεις στο θεμα?? ;) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #224 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 13:18 »
Από που Κώστα..??

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310542 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278813 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123880 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias