vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

50 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, Ηρακλης, apollwnas21, manoslykos, camber

Twitter

Evolv DNA 40 Πλακέτα 40watt με ρύθμιση θερμοκρασίας.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Evolv DNA 40 Πλακέτα 40watt με ρύθμιση θερμοκρασίας.
« Απάντηση #195 στις: Φεβρουαρίου 08, 2015, 01:02 »
ποιο οφτόπικ; εκτός αν δεν έχουν αλλη δουλειά δηλαδη  :)) :bye:
είχα τότε ρωτησει σε εδώ κατάστημα που έφερνε παλαιότερα τα dna και μου ειχαν πει μέσα Φεβρουαρίου κατα τον προγραμματισμό της evolv
αν έχει κυκλοφορήσει με άλλον τρόπο δεν ξέρω. Πάντως το περιεργο ειναι πως στο σάιτ της evolv δεν υπάρχει πλέον η σελίδα με τα εξουσιοδοτημένα καταστήματα.
εγώ απο cloud9 το ειχα πάρει τελικα

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Evolv DNA 40 Πλακέτα 40watt με ρύθμιση θερμοκρασίας.
« Απάντηση #196 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 00:53 »
Σημειώσεις για το DNA40.  -Κεφάλαιο Βου-  Συνέχεια του http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,23324.msg778235.html#msg778235

- 2 μήνες είναι πολλοί;
- Για σεξ, για αιωνιότητα ή για το επόμενο γεύμα;
Μου ήρθε καινούργια απαστράπτουσα και τελευταία έκδοση. Για Γενάρη τελευταία.
Έχει επιλογή Φαχρενχέιτ και Κελσίου.
Την έχωσα σε κουτί και περιχαρής απολάμβανα το "όχι ποια καμμένα", ένεκα ντριπεράκιας.
Η απόλαυση δεν κράτησε πολλές μέρες, διότι το Νίκελ και ο υπερευαίσθητος λαιμός μου δεν τα βρήκαν αναμετάξυτων.
Το λίγο διάστημα σε λειτουργία VT, όλα όμορφα και σταθερά.
Επιβεβαιώνω ότι το σύρμα Nickel Ni200 0,16mm (34AWG) είναι ~5Ω ανά μέτρο, το 0,20mm είναι ~2Ω.
Σε VW τίποτα αξιοπρόσεκτο. Ανατριχιαστική ακρίβεια και σταθερότητα.

Στο πρώτο τεύχος είχα γράψει πολλές γραμμές για κάτι που μου φάνηκε ως μπανγκάκι, σε σχέση με τα υπόλοιπα.
Εγκληματικό προς το αποτέλεσμα, ευκολάκι προς την διόρθωση. Battery indicator το όνομά του.
Δεν ήταν bug. Αυτός είναι ο τρόπος λειτουργίας του. Η κατσαρίδα μου προέκυψε big bang.
Το βεβαίωσα κατόπιν αλληλογραφίας με τον Steve της Evolv.
Σε VT λειτουργία, 210-220oC, 30-40W, λειτουργεί ζάχαρη. Υπό διαφορετικές συνθήκες, ζάχαρη σε διαβητικό.
Δεν αμφιβάλω ότι έγραψαν έναν προχωρημένο και μαμάτο αλγόριθμο υπολογισμού εκφόρτισης μπαταρίας.
Μπορώ όμως να γράψω ότι έχουν τόση εμπιστοσύνη στο τέρας που έγραψαν, ώστε δεν έγραψαν 10 επιπλέον γραμμούλες:
"Αγαπητή μου οθόνη. Αν στο έλος της τζούρας και υπό οποιεσδήποτε συνθήκες, η μπαταρία είναι 3,6V, μην εμφανίσεις περισσότερο από 5-35%,
ότι κι αν έχει υπολογίσει το προχώ μαμάτο κτήνος." Μία τέτοια γραμμούλα ανά 0,10V.
Δεν θέλει πολύ κλικ-κλικ. Σεβασμό στην κοινή λογική θέλει.
Αλλά τι να ξέρω εγώ ένας πτωχός και μόνος ατμιστής.
Το αφήνω σε αδράνεια καμιά ώρα για να την πέσει για ύπνο.
Στην συνέχεια με ένα σύντομο πάτημα του διακόπτη ατμίσματος έχω μια καλούτσικη ένδειξη της στάθμης της μπαταρίας.
Από την άλλη εγώ χρησιμοποιώ LiPo και πρόσφατα ανακάλυψα ότι οι ατμομπαταρίες έχουν μεγαλύτερη πτώση τάσης υπό φορτίο.
Αυτό εξηγεί ή μάλλον ψιλοεξομαλύνει κάπως τις ενδείξεις που βλέπω στο δικό μου.
Και άλλοι τις βλέπουν στα δικά τους, αλλά όχι στο βαθμό του δικού μου.
Τεσπάντων, ολοκληρώνω με τον ίδιο τρόπο του πρώτου τεύχους.
Τι τα 'θελα τα ετοιματζίδικα στα γεράματα, μου λες;

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Evolv DNA 40 Πλακέτα 40watt με ρύθμιση θερμοκρασίας.
« Απάντηση #197 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 20:06 »
κεράσει;
Εγώ ξεκίνησα με 0,20 αφού ήταν το μόνο που υπήρχε εντός των τοιχών, λόγω nr απαιτήσεων.
Πρώτη αντίσταση που έφτιαξα μου βγήκε 0,24Ω, έκανα κανα 7-8  στροφές όπως συνήθως και εκει γύρω ημουν συνέχεια.
Αλλα μετά έκανα την βλακεία να καταπιώ τον ψυχαναγκασμό  των 0,1Ω. Άμα μπει κανεις στη σελίδα του dna-tp user group στο facebook και τα δει απο την αρχή, λες και μια μαγεία υπήρχε στα 0,1 Ω και ολοι τέτοιες αντιστάσεις έκαναν...  Δοκίμασα και με το 0,20 και με πόσο; 4 στροφές; Απο γκαζάκι να ρούφαγα, πιο κρύο θα έπαιρνα.
Ευτυχώς ήρθε και σύρμα 0,25 και 0,32χιλ απο την παραγελία μου, βρήκα και καλό μαξιλαράκι στα 0,24Ω με το 0,32
και οι αλλοι στο dna-tp εγκατέλειψαν την επίδειξη των sub ohm και άρχισαν τις κόντρες στον αριθμό σπειρών, βλέπεις μέχρι και 20 για παράδειγμα....!!
Πλέον εύλογα παίζει πολύ και το twisted coil.
Κατάλαβα επίσης πως τo κακό ειναι πως αφήνομαι να επηρεαστώ και μετά ξεχνιέμαι και δεν κάνω το δικό μου...  :)) φαίνεται πως λειτουργεί δηλαδη η πλύση εγκεφάλου.

Σε θερμοκρασίες ξεκίνησα απο γύρω στους 200 με την τρομάρα του πρωτάρη, πλέον το ρυθμίζω στους 155 και ειμαι καλά, ο φρανκενστάιν ζει, με έχει μάθει και τον αγαπώ, σαν να φτιάχτηκε για μένα ευθύς εξαρχής, άστον κάτω! ή πέτα τον αλλα στείλε πρώτα πμ που και πότε! (άσε ξέρω..)

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Evolv DNA 40 Πλακέτα 40watt με ρύθμιση θερμοκρασίας.
« Απάντηση #198 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 19:57 »
Μια "περίπου" επίδειξη ικανοτήτων..
του DNA 40 ντε!!

Ήμουν σε φάση καθαρισμός αντίστασης και αλλαγή φίλτρου λαδιών (αυτά ακουνε μερικοί emo και χάνονται στη μετάφραση), φυτιλιού δηλαδή και τράβηξα μερικά δεύτερα σε βίντεο που δείχνουν την παρέμβαση του temperature control

έλεγχος θερμοκρασίας ρυθμισμένος στους 230 °C
[youtube]zHVH5w37KZE[/youtube]

[/font][/color]
έλεγχος θερμοκρασίας ρυθμισμένος στους 280 °C
[youtube]gHIh52zKfwk[/youtube]


[/font][/color]έλεγχος θερμοκρασίας ρυθμισμένος στους 160 °C οπου λειτουργώ και το mod μου υπο φυσιολογικές συνθήκες (sik)
ξέχασα να βγάλω... αλλά τότε πάλι δεν θα βλέπατε τις αντιστάσεις να ανάβουν σαν φωτορυθμικό  :-\ για την ακρίβεια δεν θα άναβαν καθόλου, οπότε δεν χάνετε και τίποτα   :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος vouvouria

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Evolv DNA 40 Πλακέτα 40watt με ρύθμιση θερμοκρασίας.
« Απάντηση #199 στις: Φεβρουαρίου 16, 2015, 18:01 »
Η μικρη αδελφη της dna40, η  dna25 ερχεται και αυτη με ελεγχο θερμοκρασιας απο την Evolv


Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Evolv DNA 40 Πλακέτα 40watt με ρύθμιση θερμοκρασίας.
« Απάντηση #200 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 17:14 »
Exclusive Interview - Brandon & John from Evolv
εχω διαβάσει το νήμα απο την αρχή, αλλα ίσως να μου διέφυγε η συγκεκριμένη συνεντευξη της evolv, που εξηγει την πρεμούρα της να βγάλει την πλακέτα νωρίς (επικαλείται fda) και την ιδέα της αναγραφής των ιδανικών θερμοκρασιών των υγρών στις συσκευασίες τους. Υπάρχει βέβαια και ο riptrippers που τα εχει αναφέρει τα παραπάνω στα blogs, social nets , βιντεο και δεν συμμαζεύεται, ο Busardo Που καίγεται να πάρει παράταση η επιβολή  ρυθμίσεων και δεν ξέρω τι αλλο αυτή τη στιγμή.  Εγώ απλώς το αφήνω εδώ που λένε και οι αξιότιμοι βουλευταί μας και αποποιούμαι ευθυνών  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Evolv DNA 40 Πλακέτα 40watt με ρύθμιση θερμοκρασίας.
« Απάντηση #201 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 21:26 »
Λοιπον δοκιμαστηκε η θερμοκρασια στο grail v1 by Atmistique με τριαρι διπλο φιτιλι, η αντισταση μου βγηκε στα 0,14 ωμ, τωρα θα μου πειτε μα γιατι φιτιλι και εγω θα σας πω γιατι το νικελ συρμα ειναι πολυ ευκαμπτο και ειναι λιγο δυσκολο να το περασεις στο κεραμικο και μετα να βαλεις στριμωχτα το βαμβακι, θα χαλασει τις σπειρες κα δεν θα δουλεψει σωστα, η δοκιμη εγινε με υγρο after-8 smoke, η αποδοση το ντουμανι και το χτυπημα τι να πω, αναστηθηκε το grail που δεν το δουλευα καθολου.
Βαγγελη δονε λεμε που εισαι και λατρεις του grail. ;D

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Evolv DNA 40 Πλακέτα 40watt με ρύθμιση θερμοκρασίας.
« Απάντηση #202 στις: Μαρτίου 08, 2015, 12:46 »
σχετικά με το πρόβλημα της οθόνης, που βέβαια για κάποιους -κυρίως με παλιές πλακέτες και παρτίδες- είναι μόνιμο και για κάποιους άλλους περιστασιακό, μου το παρουσίασε κι εμένα μετά απο δύο γεμάτους  μήνες χρήσης.
 Έβγαλα και ξανάβαλα την μπαταρία, αλλά μετά απο 5-6 ...ατμίσματα το ξαναπαρουσίαζε. Είδα όλα τα εφέ της προβληματικής οθόνης, χιονάκια, τα ψηφία ανάποδα, κυλιόμενη οθόνη και άλλα που δεν θυμαμαι. Ενδιάμεσα καθάρισα κάθε επαφή, αυτό φάνηκε να κάνει καλό αρχικά, αλλα τελικά απλά καθυστέρησε λίγο τα εφε να παρουσιαστουν.
Σαν τελευταία λύση έλυσα τον 510 κονέκτορα (έχω τον γνήσιο varitube των 22mm) και πράγματι βρήκα κάποια υγρασία μέσα στο βιδωτό καπάκι του.
Μπήκαν όλα σε σφηνάκι με ματζούνι απο  ξύδι και αλάτι για 20 λεπτά, μαζί με τα καλώδια, δεν αποσύνδεσα κάτι.
Ανακούφισης !!  :D :thumpup:
 το χρησιμοποιώ τέταρτη μέρα σήμερα, όπως  στην αρχική του κατάσταση, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Ελπίζω και περισσότερο!



Επιπρόσθετα:
Ο κατασκευαστής των Bap Mods δοκίμασε κάτι ενδιαφέρον για να εξομοιώσει την αλλαγή της αντίστασης . (edit: στις μετρήσεις της αντίστασης)


Όπως λέει, ότι και να έκανε, η αντίσταση δεν άλλαξε και παρέμεινε σταθερή, ότι αλλαγή και να έκανε στην σύνδεση ή στις ρυθμίσεις του.
Μια δική μου γενικότερη παρατήρηση, είναι πως αν το coil set up ειναι σταθερό, χωρίς hot spots -ακόμα και τσακισματάκια στο σύρμα-ποδαράκια φαίνεται να δημιουργούν "θέμα"-  ή κάποιες κολλητές σπείρες,
 τότε και η μέτρηση ειναι σταθερή. Με λεπτό Ni200 (0,20mm) πχ, μου έτυχε να πέσει το Μοντ απο την όρθια σχέση και μετά να δημιουργηθούν hot spots στην αντίσταση και αλλαγές στην μέτρηση.
Hot spot στο DNA40, εκτος απο αλλαγή στη μέτρηση της αντίστασης, σημαίνει και αλλαγή στον τρόπο τροφοδοσίας, προφανώς, παρ' όλη την ταχύτητα ανάγνωσης της πλακέτας, οι διορθώσεις των μεγάλων peaks το κάνουν περίεργο.
Το ξέρω οτι δεν ειναι κάτι καινούργιο, απλά το καταγράφω σαν απόλυτο για να το θυμαμαι κι εγώ  :))
Άλλα ζητήματα δεν μου έχει παρουσιάσει.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

για την αντικειμενικότητα του μοντερ που κάνει το τεστ της αντίστασης να πω πως ειναι ο πρώτος που ειχε διαψεύσει την Evolv -τουλάχιστον τεκμηριωμένα- στο ποσοστό της πρώτης προβληματικής παρτίδας.
 Η evolv ειχε πει πως είναι κάπου 5% και αυτός πως αγοράζει τις πλακέτες ανα 20 κομμάτια και είχε ένα σχεδόν σταθερό ποσοστό του 20% προβληματικών, αλλα είχε έλεγε τότε καλή υποστήριξη και αμεσότητα. Στο γκρουπ είχε δείξει κάμποσες προβληματικές. Πλέον δεν αναφέρει προβλήματα πάντως ο ίδιος ούτε οι χρήστες των μοντς του, αλλά ίσως και να ξεπούλησε  :)) :tongue_smilie: .
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 08, 2015, 18:55 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Evolv DNA 40 Πλακέτα 40watt με ρύθμιση θερμοκρασίας.
« Απάντηση #203 στις: Μαΐου 06, 2015, 00:21 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,25531.msg841273.html#msg841273
Γιατί όχι και σε εμάς τους DNAδες σκέφτηκα.
Θεωρητικά θα δουλέψει.
Δεν περιμένεις έλεγχο θερμοκρασίας, αλλά για προστασία στεγνώματος αντίστασης δείχνει ότι θα δουλέψει, αν βέβαια αυτό που θα μετρήσει το DNA, το μεταφράσει σε κάτι ανάμεσα σε 100 έως 300οC και εξυπακούεται, δεν λαμβάνεις υπόψιν τα νούμερα ως μέτρηση θερμοκρασίας.
Βάζεις χοντρό Kanthal, με σκοπό η αντίσταση να είναι κάτω από 1Ω.
NiChrome χοντρό, δύσκολο να βρεθεί.
Τα έκανα όλα πανέμορφα, 0,30mm Kanthal 0,64Ω.
Το αχάριστο το DNA το καταλάβαινε και γύριζε σε λειτουργία VW.
Συμπέρασμα: Μην εμπιστεύεστε κυκλώματα που σκέφτονται.

Αποσυνδεδεμένος maddoghellas

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Evolv DNA 40 Πλακέτα 40watt με ρύθμιση θερμοκρασίας.
« Απάντηση #204 στις: Μαΐου 06, 2015, 02:03 »
Εφόσον συνειδητοποιημένα δεν ζητάς αξιόπιστη ένδειξη θερμοκρασίας, αλλά μόνο προστασία στεγνώματος της αντίστασης (και γνωρίζεις από κυκλώματα, προστασίες μπαταριών, ασφάλεια κοκ ), δε χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις σε αντίσταση από (χοντρικά)0,40 ωμ και κάτω.
Ενδέχεται να του έχουν βάλει κάποιo όριο αντίστασης, πάνω από το οποίο να γυρνάει αυτόματα σε VW, αφού θεωρείται ότι είναι δύσχρηστο να είναι φτιαγμένο το πηνίο από νίκελ.
Οχι ότι το 0,40 σε ni200 δεν αντιστοιχεί σε τερατώδες πηνίο, αλλά μιας και δούλεψε με kanthal στην περίπτωση του SX που προανέφερες.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Evolv DNA 40 Πλακέτα 40watt με ρύθμιση θερμοκρασίας.
« Απάντηση #205 στις: Μαΐου 06, 2015, 14:25 »
Δεν δοκίμασα με μικρότερη αντίσταση.
Δεν νομίζω να κάνει διαφορά.
Σε αντιστάσεις μικρότερες από 1Ω που δοκίμασα, σε κάποιες δούλευε για μία ή 2 τζούρες, σε άλλες γύριζε κατευθείαν σε VW.
Η μεγαλύτερη που έφτιαξα ήταν 0,91Ω και ήταν η μόνη που "δούλεψε" για 2 τζούρες.
Το 1Ω περίπου είναι το άνω όριο που έχει για TC. Το έχω ελέγξει με Ni200.
Γενικά αυτό που συμπέρανα είναι ότι δεν θα δουλέψει με Kanthal.
Υπόψη το DNA μου είναι παραγωγής Ιανουαρίου 2015.

Επί τη ευκαιρία, επειδή το διάβασα στο νήμα του SX, δεν τίθεται κανενός είδους (συσκευής και μπαταρίας) θέμα ασφάλειας σε τέτοιου είδους πειράματα.
Μόνο θέμα ασφάλειας λαιμού από πιθανό "καμένο" τίθεται.
Ενδεχομένως και του ατμοποιητή από πιθανές "απρόβλεπτα" υψηλές θερμοκρασίες.
Στην περίπτωση του DNA, άνω όριο "ζημιάς" (λαιμού και ατμοποιητή) τα 40W.
Υπάρχει εναλλακτικά και το DNA25 (38€ με ταχυδρομικά!) με όριο "ζημιάς" τα 25W.

Αποσυνδεδεμένος maddoghellas

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Evolv DNA 40 Πλακέτα 40watt με ρύθμιση θερμοκρασίας.
« Απάντηση #206 στις: Μαΐου 06, 2015, 14:39 »
1Ω με Ni200??? :o

Eλα πες την αλήθεια, αποφάσισες να παίξεις με την παγκόσμια τιμή νικελίου, έτσι? :))


Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Evolv DNA 40 Πλακέτα 40watt με ρύθμιση θερμοκρασίας.
« Απάντηση #207 στις: Μαΐου 06, 2015, 15:03 »
30 πόντοι Ni200 0.16mm. Δεν το έκανα αντίσταση.
Βίδωσα τις άκρες στον άτμο (ο οποίος έμενε ανοιχτός) και με σύντομα πατήματα του διακόπτη ατμίσματος, έβλεπα την οθόνη.
Ξεβίδωνα την μία άκρη, τράβαγα μερικούς πόντους, ξαναβίδωνα και ξαναπάταγα.
Στο τέλος και επειδή είμαστε και οικολόγοι άμα λάχει να ουμ, το περισσότερο από το σύρμα μπορεί να ξαναχρησιμοποιηθεί. -φατσούλα-
Δεν μπορώ να αποφασίσω μεταξύ   :idiot1:   ή   :yes:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Evolv DNA 40 Πλακέτα 40watt με ρύθμιση θερμοκρασίας.
« Απάντηση #208 στις: Μαΐου 06, 2015, 15:16 »
Καλύτερα αυτή... :idiot2:

Αυτή  :sfyrigma: μόνο μη βάλεις διότι είναι δικιά μου παραγγελιά

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Evolv DNA 40 Πλακέτα 40watt με ρύθμιση θερμοκρασίας.
« Απάντηση #209 στις: Ιουνίου 26, 2015, 16:49 »
Ξερει κανεις αν υπαρχει η πλακετα σε καποιο ελληνικο καταστημα ή μονο απο εξω?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208336 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94307 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix