vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

381 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, panoskapa, Ελένη Π, maprix

Twitter

Vaporesso Target Tank

Αποσυνδεδεμένος adams30

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
    • ΠΕΡΙ ΚΑΠΝΟΥ Ο ΛΟΓΟΣ
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #255 στις: Ιανουαρίου 07, 2017, 20:23 »
καλησπέρα ευχαριστώ που απαντήσατε μάλλον δεν την πότισα αρκετά  στην αρχή και την έκαψα.
πήρα μια  
EUC Traditional 0.4ohm και είμαι κομπλε μεχρι τα 45W

Αποσυνδεδεμένος adams30

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
    • ΠΕΡΙ ΚΑΠΝΟΥ Ο ΛΟΓΟΣ
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #256 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 11:14 »
καλήμερα στην παρέα άλλη μια ερώτηση όπως και στο προηγούμενο post αγόρασα πρόσφατα το vaporesso target pro 75w kit ήθελα να δω τι θα γίνει με την αναβάθμιση κατέβασα λοιπόν το λογισμικό από την σελίδα τους μαζί με το λογισμικό είχε και ένα αρχείο με όνομα Target2_Pro_0629_V1.xwdf υπέθεσα ότι αυτό έπρεπε να φορτώσω για αναβάθμιση το έκανα άλλαξα και logo πάτησα run device αλλά δεν άλλαξε κάτι ούτε logo ούτε τίποτα και τώρα δεν μπορώ να το συνδέσω με τον υπολογιστή δεν το αναγνωρίζει.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

μετά από πολλές προσπάθειες συνδέθηκε κάτι παίζει με τον υπολογιστή μάλλον δεν ξέρω μετά από restart κάποιες φορές το βρίσκει. άλλαξα το λογότυπο οκ αλλά δεν ξέρω αν έχει γίνει τελικά αναβάθμιση εφόσον δεν βλέπω να άλλαξε κάτι. π.χ ξέρει κάποιος αν αλλάζουν τα watt?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 08, 2017, 12:57 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #257 στις: Φεβρουαρίου 12, 2017, 20:52 »
Καλησπερα. Ειμαι νεα στο σπορ του ατμισματος και ναι μεν στο φορουμ υπαρχουν πολλα που μπορεις να μαθεις αλλα πραγματικα εχω πονοκεφαλιασει και τα περισσοτερα μου φαινονται κινεζικα. Εγω μια απλη συσκευη να κανω τη δουλεια μου ηθελα και οχι να μπλεκω με watts volts κλπ κλπ κλπ.  Τεσπα θα τη βρω την ακρη καποια στιγμη.

Ποιο ειναι το προβλημα μου τωρα....  Αρχικα να σας πω οτι εχω το vaporesso target starter kit (τωρα αν ειναι το ιδιο με το 75w που γραφει ο τιτλος δεν εχω ιδεα). Σαν αντισταση χρησιμοποιω αυτη που μου πουλαει ο τυπος στο μαγαζι. Γραφει κατι σε 0.5Ω και μεταξυ 25-35w. Αυτα τα γραφω γιατι εσεις τα καταλαβαινετε εγω δεν... (ναι ξερω τι ειναι το W... εκανα φυσικη στο σχολειο κάποτε  ;D ). Μεχρι στιγμης λοιπον το ειχα στα 30 W, εκει μου ειπε ο μαγαζατορας. Οκ μεχρις εδω... Ειδα στο γιουτιουμπ οτι μπορεις να καθαριζεις τις αντιστασεις και να μην αγοραζεις καινουριες. Και το εκανα αλλα δεν ηξερα αν το κανω σωστα και τι διαφορα θα εχει η γευση με μια καινουρια αντισταση. Τις πλενω με ζεστο νερο και τις ριχνω σε ξυδι και σοδα. Οχι με το dry burn γιατι φοβαμαι πως αντι να τις πλυνω θα τις καψω. Αληθεια καλα κανω? Γιατι καπου διαβασα στο φορουμ πως δεν πρεπει. 
Ειπα λοιπον να πειραματιστω και να αγορασω καινουρια αντισταση να δω τη διαφορα. Και απογοητευτικα. Ή ειναι χαλασμενη η αντισταση ή εγω εκανα καποια βλακεια. Η γευση που παιρνω ειναι τζουφια. Οχι καμμενο αλλα εντελως αγευστο. Περιμενα υπομονετικα μια μερα και δεν ειδα καμια διαφορα. Εκεινη η ωραια γλυκια γευση που ειχα με το υγρο μου δεν επανερχοταν. Μου ερχοταν να αλλαξω αντισταση και να βαλω τη δικια μου την πλυμμενη. Και λεω δεν ανεβαζεις λιγο τα watt να δεις τι παιζει? 25 με 35 ελεγε ο κατασκευαστης το πηγα στο 33 εγω για σιγουρια. Και η αγαπημενη μου γευση επανηλθε.... χαιρομαι να ατμιζω παλι. Αλλα γιατι εγινε αυτο? Οταν το ξαναπαω στα 30 η γευση επανερχεται στην τζουφια.... Τι φταιει ξερετε?
Επισης μου λετε τη διαδικασια οταν αλλαζετε αντιστασεις? Μηπως εφταιγε κατι που εκανα? Εγω βαζω 1-2 σταγονες υγρου στις οπες εκει που ειναι το βαμβακι το ριχνω στο υγρο και περιμενω 10 λεπτα πριν ατμισω. Ετσι μου ειπε ο μαγαζατορας. Επρεπε να κανω κατι αλλο?

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #258 στις: Φεβρουαρίου 12, 2017, 21:00 »
οι 0,9 παιζουν κοντα στα 25-30  βατ
οι 0,5 παιζουν ακομα ποιο πανω.
Τον ειχα,ποτε δεν επλυνα αντισταση,ποτε και για κανενα λογο.
Οταν βαλεις νέα επανω κλεισε τον αερα ,τραβα 2-3 καλες τζουφιες για να ποτιση η αντισταση.
καλο θα ηταν να την αφηνεις κανα 10 λεπτο  να περνει το σωστο υγρο απο μονη  της.
Επισης πριν την βαλεις θα πρεπει να βαλεις υγρο και στις 9 τρυπουλες που εχει απο μια-δυο σταγονες οπως και στο κεντρο.


Την 0,9 εγω την δουλευα στα 25βατ.
Γευση πολυ καλη και αποδοση στο χρονο,αντεχουν αυτες οι αντιστασεις.

επισης προσεχε το λαστιχακι στο επανω μερος τις καμπανας εκει που ακουμπαει η αντισταση.
Ειναι ενα μικρο διαφανο oring.
Εαν το χασεις ή χαλασει θα εχεις θεματακια πολλα.,


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 13, 2017, 12:25 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Dr.Feelgood

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • Μικρός Τυμπανιστής
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #259 στις: Φεβρουαρίου 12, 2017, 21:51 »
@aphrodite:

Κάποιες αντιστάσεις 0.5 ss είναι τζούφιες. Προσωπικά είχα παραγγείλει μια 5άδα από εξωτερικό και σε όσα W και αν τις έβαλα γεύση μηδέν. 
Με τις 0.9 kanthal που έχω αλλάξει 3-4 δεν είχα τέτοιο θέμα. Θα σου έλεγα να προτιμήσεις αυτές. Οι γνήσιες είναι κυλινδρικές στον πάτο της αντίστασης.
Όσο για τα W ξεκίνα από όσο το δυνατόν χαμηλότερα, στις 0.5 ακόμα και από 18 W και ας μην έχεις ντουμάνι. Σιγά σιγά ανέβαινε, και αν νιώσεις αλλοίωση γεύσης/στέγνωμα αντίστασης μπορείς να σταματάς τις απανωτές τζούρες και να ανοίγεις που και που το καπάκι του ατμοποιητή γιατί πολλές φορές δημιουργείται υποπίεση στο θάλαμο και η τροφοδοσία του υγρού δε γίνεται ομαλά. Όταν δεις φυσαλίδες να βγαίνουν αυτό είναι καλό.
Τέλος, η αναπλήρωση γίνεται με κλειστές τις τρύπες αέρα-υγρών και αφού κλείσεις το καπάκι, άνοιξε τα υγρά και τον αέρα όπου σου αρέσει.

@adams30:

Αν δε σου αναγνωρίζει το mod ο υπολογιστής, προσπάθησε να το ξανασυνδέσεις χωρίς τη μπαταρία και μετά άνοιξε το λογισμικό που κατέβασες.

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #260 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 07:36 »
Θα δοκιμασω τις 0.9 να δω πως ειναι. 
Να μην τις πλενω? Δεν κανει?
Ποσο σας κρατανε περιπου?

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #261 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 12:59 »
Όχι, να μην τις πλένεις. Οι κεραμικές της vaporesso πρέπει να κρατάνε 60 ml το λιγότερο, υπεραρκετά για νέο και λιγότερο νέο(sic).
Εφόσον το πρόβλημα λύθηκε με +3 watt ουσιαστικά δεν υπάρχει πρόβλημα.
Καλή συνέχεια και να θυμάσαι την ουσία -> Τσιγάρο τέλος! 

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #262 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 19:00 »
Σημερα παραγγειλα απο το νετ μια 5αδα 0.9 γιατι εδω ο μαγαζατορας ουτε καν ηξερε οτι υπηρχαν (sic)... 
Επεισης του ειπα να μου βαλει 6μγ νικοτινη αυτη τη φορα αντι για 5 γιατι σημερα μετα απο περιπου 1 μηνα ειχα εντονη επιθυμια για τσιγαρο (ευτυχως μου περασε). Το ανεβασα επισης για να μην κανω πιπιλα και να κανω λιγο οικονομια στο υγρο. 30ml την εβδομαδα κανω δεν ξερω αν ειναι πολυ ή λιγα. Βεβαια δεν ξερω αν ατμιζω επειδη μου λειπει η νικοτινη ή επειδη μου λειπει ο χυμος μου. Πολυ φοβαμαι το δευτερο.... εχει τοσο ωραια γευση που δεν τολμαω να δοκιμασω αλλον.
Και ναι... η ουσια ειναι τσιγαρο τελος. Κι ελπιζω να μου κοπουν συντομα αυτες οι επιθυμιες του κ.τ

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #263 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 20:16 »
κανεις περιπου 4ml καθε μερα.
Δεν μπορω να σου πω εαν ειναι πολλα ή λιγα,εγω κανω περιπου 5-6 καθε μερα.

Εαν το υγρο που εχεις σου αρεσει πολυ και το κανεις πιπιλα κακος ανεβασες νικοτινη για μενα.

Με τις 0,9 αρχισε απο τα 17 watt μετα απο κανα 12ωρο βαρα 19-20(4-5 ml)
και ξανα απο κανα 12ωρο(συνολο κανα 10αρι ml) παιξε εκει που σου αρεσει.

Με σύρμα Kanthal και αντίσταση 0.9ohm συμβατές με όλα τα Μοd που υποστηρίζουν απο 20 Watt και πάνω. Οι κεφαλές με την τεχνολογία cCell εξασφαλίζουν καλύτερη γεύση και μεγαλύτερη αντοχή εώς και 3 φορές περισσότερο απο τις συμβατικές αντιστάσεις.




Εγω αλλαζα αντισταση οταν επερνα αλλη γευση απο αυτην που ειχα μαθει.
Βγαζουν πολλααααααα  ml.

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #264 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 20:24 »
Nαι τελικα βλακεια εκανα. Συνεχιζω να κανω πιπιλα. Το υγρο μου αρεσει και οχι η νικοτινη.... δεν πειραζει, μια εβδομαδα ειναι θα περασει και θα ξαναβαλω 5mg
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 13, 2017, 20:32 από afrodite »

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #265 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 20:26 »
επισης προσεχε το λαστιχακι στο επανω μερος τις καμπανας εκει που ακουμπαει η αντισταση.
Ειναι ενα μικρο διαφανο oring.
Εαν το χασεις ή χαλασει θα εχεις θεματακια πολλα.,

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #266 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 20:32 »
Nα ρωτησω κατι αλλο... σε τι θερμοκρασια να το εχω. Εχει επιλογες Ni, SS, Ti, m1 m2 αλλα η Τ παραμενει κοινη για ολα αυτα. Το εχω στο 235 αλλος το εβαλε εκει αλλα οπως ειπα ειναι κοινο σε ολα.
Δεν το βλεπω το διαφανο λαστιχακι που λες.... κατι μαυρα εχει και στη συσκευασια υπαρχουν ανταλακτικα λαστιχακια σε διαφορα μεγεθη.

Συγχώνευση πόστ.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2017, 23:11 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #267 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 20:39 »
watt
τιποτα αλλο.
 Γιατι να παιξεις με τα αλλα?
Στα περισ. μοντακια(λογικα σε ολα) οταν το βαζεις στο watt παιζει μονο σε watt.

Το λαστιχακι που λεω πρεπει να βγαλεις την αντισταση για να το δεις και να γυρισεις την καμπανα προς τα ματια σου,ειναι εκει που φωλιαζει η αντισταση στο πανω μερος.Ειναι μικρο και διαφανο,ισως με καποιο φακο να το δεις καλυτερα.Εαν δεν τα καταφερεις μπορω να ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΜΙΑ ΦΩΤΟ

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #268 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 20:43 »
αυτο ΚΑΙ δεν υπαρχει σαν ανταλακτικο

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #269 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 18:57 »
Help!!!!!!

Παραγγειλα το 0.9 kanthal και δεν μπαινει στον ατμοποιητη μου. Μπαινει αλλα ειναι πολυ λεπτος παιζει και φυσικα δεν κουμπωνει το στομιο. Τι να κανω?Αφου διαβασα οτι δουλευει με το vaporesso target mini.... Βεβαια το δοκιμασα με το στομιο του Direct lung λες να παιζει με το αλλο του ΜΤL.... αλλα και παλι ειναι πολυ λεπτο και παιζει περα δωθε.
Τι να κανω?
το λεει και εδω... ο gardian tank δουλευει και με 0.9  

http://www.vaporesso.com/vape-atomizers-vape-tanks-guardian-vape-tank

Συγχώνευση πόστ.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2017, 23:09 από Vrs5 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62905 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3668 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 965 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277567 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem