vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

52 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, Jorge

Twitter

Joye eGo: Joye510 or Type A ?

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Joye eGo: Joye510 or Type A ?
« στις: Δεκεμβρίου 16, 2010, 12:44 »
Παιδιά γειά σας. Νέος στο forum, και νέος στο ητ
Στο άσχετο την προηγούμενη Παρασκευή αγόρασα το πρώτο μου ητ από τα Καπνόπολις, και μπορώ να πω με βεβαιότητα οτι άλλαξε τη ζωή μου στο θέμα του τσιγάρου.  Ήμουν  βαρύς καπνιστής 20 χρόνια, κάπνιζα ό,τι καπνίζεται  :-[ και λόγω δουλειάς με είχαν φάει τα πεζοδρόμια εδώ και κάτι μήνες, όποτε ήθελα να κάνω ένα τσιγαράκι. Το πήρα πιο πολύ όχι για να σταματήσω το κτ, αλλά μπας και μου κάτσει ως υποκατάστατο τα πρωινά στη δουλειά, χωρίς να έχω διαβάσει τίποτε/χωρίς να μου έχει κανείς πει τίποτε για το τι πήγαινα να κάνω
Ε λοιπόν, από τότε που το έβαλα στο στόμα μου δεν έχω ξανακάνει κτ. Έβαλα σε μαύρη σακούλα τσιγάρα, φίλτρα, χαρτάκια, αναπτήρες, τασάκια και φάγαν σούτι από το σπίτι την επόμενη μέρα. Είναι σήμερα 6 μέρα και ούτε που θέλω να τα ξαναπιάσω στα χέρια μου  :nope: :nope: :nope:

Anyway, sorry για την εισαγωγή αλλά πραγματικά νιώθω πολύ χαροπύμενος γιαυτό και είπα να το μοιραστώ στο κατάλληλο forum.
Στο θέμα μας λοιπόν. ..
Το τσιγάρο που αγόρασα, ήταν το Nobacco Prestige. Καπνίζει μια χαρά, αγόρασα και 2-3 υγρά, και άρχισα να ψάχνω στο net (αφού το αγόρασα) διάφορες πληροφορίες. Πρώτα πρώτα ήρθε η μεγάλη απογοήτευση όταν πήρα την Nobacco για οδηγίες χρήσης και μου είπαν στο τηλέφωνο "Μα καλά, ποιος σας το πούλησε, αυτό έχει καταργηθεί εδώ και μισό χρόνο"  >:( >:( αλλά δε με χαλάει, πιστεύω οτι ήταν ό,τι έπρεπε για να με βάλει στο άθλημα. Με χαλάει πιο πολύ που μένω από μπαταρία στο μισάωρο, και που πρέπει να είμαι με ένα μπουκαλάκι στα χέρια.

Λέω λοιπόν να αγοράσω κάποιο "βαρύ" εξοπλισμό, να μπορώ να το κυκλοφορώ και έξω πιο πολλές ώρες. Σκέφτομαι για το Joye eGo starter kit αλλά βλέπω οτι δίνεται σε 2 τύπους ατμοποιητών : Joye510 και Type A .
Ο δεύτερος από ότι βλέπω, είναι ένα πόντο μακρύτερος, και ο πρώτος δεν έχει ανταλλακτικά φιλτράκια.
Διάβασα αρκετά πριν γράψω στο forum (μπράβο στους συντονιστές αλλά και σε όλα τα παιδιά, έχετε πολλές σημαντικές πληροφορίες πάνω στο θέμα), διάβασα για τον 510 (και το Prestige αυτόν έχει), αλλά δεν βρήκα πουθενά για τον Type A . Τι σοι ατμοποιητής είναι αυτός?
Και γενικά, ποιο να παραγγείλω ?
Thanks

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Joye eGo: Joye510 or Type A ?
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 16, 2010, 13:15 »
Καλώς ήρθες και καλά ατμίσματα. Παρέθεσε τους συνδέσμους ώστε να δούμε τι ακριβώς εννοείς?

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Joye eGo: Joye510 or Type A ?
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 16, 2010, 13:20 »
Τον παράθεσα πιο πάνω ..
again λοιπόν : http://www.heaven-gifts.com/product-296.html

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Joye eGo: Joye510 or Type A ?
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 16, 2010, 13:29 »
Συγνώμη δεν το είχα προσέξει. Το typeA εννοεί ατμοποιητή με κατάληξη κώνου που βιδώνει στην μπαταρία ego εκεί που ουσιαστικά βιδώνει το κάλυμά της αν επιλέξουμε ατμοποιητή τύπου b δηλαδή κυλινδρικό που βιδώνει στο εσωτερικό μέρος της μπαταρίας (παραδοσιακοί ατμοποιητές τύπου 510).

Αν πας στα spare parts και προσέξεις φωτογραφίες ατμοποιητών τύπου Α και τύπου Β θα δεις την διαφορά.

Με τύπου Α, δεν χρειάζεσαι κάλυμα. Με τύπου Β χρειάζεσαι και κάλυμα.




Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joye eGo: Joye510 or Type A ?
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 16, 2010, 13:33 »
Εγω στη θεση σου θα επερνα απο Νομπακο ενα ego 900αρα μπαταρια και μια ταμπακιερα φορτιστη για το πρεστιζ.Οντως το πρεστιζ εχει καταργηθει και εχει ερθει ο αντικαταστατης του το White Line.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Joye eGo: Joye510 or Type A ?
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 16, 2010, 13:49 »
Thanks, parpen, τις κοίταξα τις φωτογραφίες και παρατήρησα αυτή τη διαφορά. Πρόκειται δηλαδή για τον ίδιο ατμοποιητή 501 ?
Ποιος τύπος είναι πιο βολικός για αρχάριο μεν, αλλά απαιτητικό ατμιστή;

tripolitis, ακριβώς επειδή μου τη βίδωσε που μου πούλησαν μοντέλο που τους είχε μείνει στα ράφια επειδή με είδαν οτι δεν είχα ιδέα για το άθλημα, δε πρόκειται να ξαναψωνίσω από ελληνικό μαγαζάκι ούτε τσιχλίτσα. Η δε εξυπηρέτηση, απαράδεχτη. Μόνο που δε με πέταξαν από το μαγαζί όταν τους ρώτησα πως δουλεύει. Από μόνος μου το άνοιξα, το ψαχούλεψα, το μπούκωσα (όπως ήταν φυσικό), και αναγκάστηκα και πήρα τηλέφωνο τη Nobacco για οδηγίες και ακολούθησε ό,τι ακολούθησε.
Εντάξει, από την Nobacco δεν έχω κανένα παράπονο, για 20 λεπτά στο τηλέφωνο μου εξηγούσαν από το πιο απλό μέχρι το πιο σύνθετο. Δεν επιτρέπεται όμως τη καλή δουλειά του ενός να την χαλάνε όλοι οι άλλοι γύρω ..
Θα ψωνίζω από κινέζους και δε θα ντρέπομαι καθόλου  >:(

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Joye eGo: Joye510 or Type A ?
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 16, 2010, 14:01 »
Ο ατμοποιητής είναι 510 και νομίζω πως είναι ίδιος σε λειτουργία. Ο ατμοποιητής με τον κώνο μπορεί να βιδώσει μόνο σε ego μπαταρία. Ο άλλος όμως μπορεί να βιδώσει και στην μπαταρία του prestige και σε κάθε η.τ τύπου 510.

Σε ότι αφορά τα καταστήματα, εταιρίες όπως η Νοbacco αλλά και άλλες που θα βρεις στην κατηγορία εδώ στο forum των εμπόρων, είναι ιδιαίτερα καλές και αξιόπιστες.

Επειδή έπεσες τώρα σε κάποιον κακό μεταπωλητή, δε νομίζω πως χρειάζεται να φτάσεις στη Κίνα.
Μίλα με Nobacco ή και με Funstore αφού θέλεις  Ego και προμηθεύσου το από εδώ. Όταν αργότερα αποκτήσεις και κάποια εμπειρία και γνωρίζεις τι και πως..βλέπεις και τους Κινέζους αν δεν καλύπτεσαι από Ελλάδα.


Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joye eGo: Joye510 or Type A ?
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 16, 2010, 14:04 »
για αυτο δεν φταιει η Νομπακο.Το ειχε το μαγαζι στο ραφι,βρεθηκες εκει,το ηθελες το πηρες και καλα εκανες.
Τα Ελληνικα μαγαζια εχουν και αυτα πολυ καλη εξυπηρετηση,πηρες μια 1η γευση απο Νομπακο που σε γενικη ομολογια εδω μεσα ειναι απο τα πιο ευγενικα και συνεργασιμα ατομα στον χωρο αυτον.
Και εκτος αυτου,τα εχεις και την επομενη ή μεθεπομενη μερα στα χερια σου.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Joye eGo: Joye510 or Type A ?
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 16, 2010, 14:05 »
parpen thanks, ήσουν κατατοπιστικότατος  :)


tripolitis, ναι η αλήθεια είναι οτι η κοπέλα από τη Nobacco που μου μίλησε, με ξάφνιασε με την ευγένειά της και την υπομονή της, και ας ήταν η ώρα "περίεργη".  Μου έκανε τρομερή εντύπωση για ελληνική εταιρία  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joye eGo: Joye510 or Type A ?
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 16, 2010, 14:09 »
Arxos ωραιο σιτε αυτο με τις συνταγες στην υπογραφη σου  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Joye eGo: Joye510 or Type A ?
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 16, 2010, 14:12 »
Arxos ωραιο σιτε αυτο με τις συνταγες στην υπογραφη σου  :thumpup:

xaxa, thanks man, δεν φαντάζεσαι .. με πόσα τσιγάρα με έχει φορτώσει  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joye eGo: Joye510 or Type A ?
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 16, 2010, 14:15 »
δικο σου ειναι το σιτε?

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Joye eGo: Joye510 or Type A ?
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 16, 2010, 14:19 »

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Joye eGo: Joye510 or Type A ?
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 16, 2010, 19:42 »
http://www.joyetech.com/ProductsView.Asp?id=70
http://www.joyetech.com/ProductsView.Asp?id=73
http://www.joyetech.com/ProductsView.Asp?id=72

Για τα ego υπαρχουν 3 τυποι atomizer ειναι ο κανονικος 510 με το καπακι κ μετα ειναι τα Mega ego που εχουνε A Type Cone Shape eGo Mega Atomizer holds 1.5ml & B Type Cylinder Shape eGo Mega Atomizer holds 2.5ml το funstore εχει τα Type B ενω η nobacco εχει τα Type A.
Εγω θα αλλαζα τον τιτλο σε Joye eGo: Joye510 or Type A  or Type B ?
Τωρα για το θεμα επιλογης το καθε ενα απο αυτα εχει τα υπερ κ τα κατα με κανονικο 510 κ καπελακι δεν εχεις πολυ μεγαλη αυτονομια στο φιλτρο αλλα το προστατευτικο καπακι σε γλυτωνει απο τις διαρροες πραγμα που δε το κανουνε τα Type A/B αμα τωρα πας σε καποιο απο αυτα μετα ειναι θεμα αυτονομια vs εμφανιση.
Tελος εχει κ την επιλογη cartomizer 510 με το καπελακι κ το Mega cartomizer.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2010, 21:01 από aiwnios_foithths »

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Joye eGo: Joye510 or Type A ?
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 16, 2010, 22:31 »
Με prestige ξεκίνησα και εγώ και η αγορά σου δεν είναι και τόσο άσχημη.οι ατμο του είναι παραγματικά σκυλιά και είναι αξιοπρεπέστατοι αλλά δεν είναι οι 510(αν δεν κάνω λάθος είναι οι dse103) αν και νομίζω ότι ταιριάζουν.σοβαρό μειονέκτημά του η πολύ μικρή αυτονομία της μπαταρίας και τα πολύ μικρά φιλτράκια του.για το τελευταίο μπορείς να δοκιμάσεις με dripping εγώ έτσι την έβγαζα.όλα αυτά μέχρι να βαρεθείς τα φορτίσματα οπότε και θα πας στο επόμενο βήμα που λογικά θα είναι το e-Go.  όσο για τα μαγαζιά και γω έτσι την πάτησα στην αρχή ,σε κοιτάνε σαν εξωγήινο και εκμεταλλεύονται την άγνοιά σου.
καλά ατμίσματα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix