vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

65 επισκέπτες, 8 χρήστες
Geraki, Mimhsdr, noe, tibolaso, tsiv, Jorge, bloodlessz, camber

Twitter

Kayfun V5 by Svoemesto {Προεπισκόπηση}

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto {Προεπισκόπηση}
« Απάντηση #60 στις: Μαΐου 14, 2016, 15:46 »
Ερωτας οπως κ το μικρο του αδερφακι... :respect:

Εννοειται οτι αυτη την εβδομαδα θα τον εχω στα χερια μου :)

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto {Προεπισκόπηση}
« Απάντηση #61 στις: Μαΐου 14, 2016, 15:58 »
Θα περιμένουμε ενυπώσεις με αγωνια.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto {Προεπισκόπηση}
« Απάντηση #62 στις: Μαΐου 14, 2016, 16:00 »
Επίσης ποιοι είναι οι ελληνικοί πιο εύκολοι στο στήσιμο?
O Τηλέμαχος X1. Ελάχιστα πιο "δύσκολος" στο στήσιμο από ένα Ναυτίλο. Αλλά δεν είναι του θέματος τώρα. Και ο KFL+ που έχω και ο V3mini είναι πολύ πίσω σε γεύση από όλους τους ελληνικούς (αυθεντικούς ή κλώνους) που έχω δοκιμάσει.

Ούτε στο στήσιμο ούτε στην γεύση υπολείπονται οι ελληνικοί. Αλλού "πονάνε" :(

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto {Προεπισκόπηση}
« Απάντηση #63 στις: Μαΐου 14, 2016, 16:40 »
Που αναφέρεται ότι η τρύπα ειναι 4mm ? Εγώ για 3.2mm ήξερα σύμφωνα με το maximum airflow. Και μη ξεχνάς ότι αναφέρει στο site για μια φτηνή λύση που θα προσφέρουν aftermarket για μείωση του airflow (teflon?)

Επίσης ποιοι είναι οι ελληνικοί πιο εύκολοι στο στήσιμο? Σίγουρα όχι ο zest v2 που χρησιμοποιώ εγώ.. (ο οποίος βέβαια κατά τα άλλα είναι ο καλύτερος ατμοποιητής που εχω δοκιμάσει!! :), για το γούστο μου πάντα )

Ένα παράδειγμα έδωσα, δεν ήξερα τη διάμετρο. Μιας όμως και την ανέφερες, σε έχω έτοιμο: εδώ (11S ID2).
Όσο αφορά το στήσιμο θα συμφωνήσω μαζί σου. Δεν νομίζω να υπάρχει πιο εύκολος ατμοποιητής στο στήσιμο εκεί έξω. Όπως το βλέπω δε χρειάζεται καν τρυπανάκι. Εύχομαι να τον κανιβαλίσουν με κανένα tiny tank...

Απ: Kayfun V5 by Svoemesto {Προεπισκόπηση}
« Απάντηση #64 στις: Μαΐου 14, 2016, 16:45 »
Όσο αφορά το στήσιμο θα συμφωνήσω μαζί σου. Δεν νομίζω να υπάρχει πιο εύκολος ατμοποιητής στο στήσιμο εκεί έξω.
 


τωρα με τα velocity deck οι kayfun εχασαν αυτο το προτερημα.......................σας το γραφει ενας ανθρωπος που χρησιμοποιει ακομα kayfun :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto {Προεπισκόπηση}
« Απάντηση #65 στις: Μαΐου 14, 2016, 16:50 »
Λέμε για μονές αντιστάσεις και τσιγαρίσιες τζούρες (σήμα κατατεθέν των kayfun). Οι velocity δεν διαπρέπουν σε αυτή την κατηγορία, δε συμφωνείς?

Απ: Kayfun V5 by Svoemesto {Προεπισκόπηση}
« Απάντηση #66 στις: Μαΐου 14, 2016, 16:54 »
στις τσιγαρισιες ναι αλλα μπορεις και στους αλλους να φτιαξεις μονη

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto {Προεπισκόπηση}
« Απάντηση #67 στις: Μαΐου 14, 2016, 21:14 »
Και ο KFL+ που έχω και ο V3mini είναι πολύ πίσω σε γεύση από όλους τους ελληνικούς (αυθεντικούς ή κλώνους) που έχω δοκιμάσει.



ποιος ελληνικος εχει λογικη τιμη, καλη γευση και απροβληματιστη λειτουργια?

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto {Προεπισκόπηση}
« Απάντηση #68 στις: Μαΐου 14, 2016, 21:16 »
Προσιτη τιμη θα ελεγα

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto {Προεπισκόπηση}
« Απάντηση #69 στις: Μαΐου 14, 2016, 21:18 »
Eviva στα 90 ευρώ, calix2 στα 115 χωρίς μεταφορικά. Δε σου βάζω τον φαινόμενο μέσα διότι ΔΕΝ είναι απροβλημάτιστος για πολλούς με το θέμα των διαρροών, όσο κι αν είναι κορυφαίας απόδοσης. Θα σου έβαζα και τον Τηλέμαχο μέσα, αν συνυπολογίσεις την προβληματική διαθεσιμότητα και το προβληματικότατο aftersales service. Οι δυο πρώτοι όμως είναι χωρίς ναι μεν, αλλά... Ο εβίβα με καλύτερη τιμή, ο calix v2 με πιο παραμετροποιήσιμη τζούρα. 


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto {Προεπισκόπηση}
« Απάντηση #70 στις: Μαΐου 14, 2016, 21:25 »
Όχι και 90 ο εβιβα, για να αρχίσεις να του βάζεις διάφανα τανκάκια, drip tip και κεραμικά ή ss cup (o kayfun τα έχει και με το παραπάνω τα "βασικά" ;) ) την κοντοφτάσαμε την τιμή του ν5 Πέτρα.. ;)

..Και στο φινάλε μιλάμε για έναν άψογο ατμοποιητή τουλάχιστον από άποψης λειτουργικότητας, ποιότητας, έστω κι αν δεν δίνει τα μέγιστα για όλους. Ο καλυξ στα 115 έχει ένα σωρό ατέλειες στην εμφάνιση κατ'εμέ..

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto {Προεπισκόπηση}
« Απάντηση #71 στις: Μαΐου 14, 2016, 21:36 »
τον εβιβα φανταστηκα και εγω και ειναι ο μονος που πληρει πραγματικα τις προυποθεσεις. ολα αυτα βεβαια με οτι εχω διαβασει μιας και δεν ημουν κατοχος κανενος. παντως στο mouth to lung και απροβληματιστος ο kayfun παιζει σχεδον μονος του παγκοσμιως. δεν εχω βρει (και ψαχνω) καποιον αλλο που να δινει κατι παραπανω απο τον kf.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto {Προεπισκόπηση}
« Απάντηση #72 στις: Μαΐου 14, 2016, 21:40 »
10 ευρώ έχει το τανκάκι και λιγότερο από 5 το ss cup. Τα κεραμικά που παίρνεις όταν τον αγοράζεις (2-3 νομίζω) είναι υπεραρκετά.Δεν είναι Σοφία ή ντρίπερ, να μπαινοβγαίνουν με ζόρι, μαζί με το σύρμα και να σπάνε. Πάλι θα βγει φθηνότερος. 
Στον calix σαν ατέλεια βρίσκω το φινίρισμα των γωνιών του μετάλλου. Από την άλλη όμως (κι αυτό είναι προσωπικό γούστο) υπερκαλύπτονται όλα από την ποικιλία των τανκ και τα χρωματάκια, από τη δυνατότητα κανονικής ή νάνο βερσιόν και από το συμμαζεμένο μέγεθος. Ειλικρινά, τον v5 τον θεωρώ εντελώς άχαρο δίπλα στον κοκκινούλη νάνο calix μου, όσο υποκειμενικό κι αν σου φαίνεται αυτό. 
Από την άλλη, ο calix είναι βάση, φωλιά, καμινάδα, τανκ, καπάκι και όλη μαζί η κατασκευή ένα και κάτι ντριπ τιπ κοντύτερη από τον V5. Στήσιμο αντίστασης, μοντάρισμα, ρύθμιση υγρών γίνονται από τυφλό, μονόχειρα και με πάρκινσον, όπως λέει ο e-spy. Αυτό είναι λειτουργικότητα. Το να τραβάω προς τα κάτω δαχτυλίδια και να γυρνάω με περίεργο τρόπο την καμπάνα για τα υγρά δε μου πολυφαίνεται ιδιαίτερα λειτουργικό (αλλά γούστα είναι αυτά) Η ρύθμιση του αέρα θέλει δυστυχώς το κατσαβιδάκι του, αλλά γίνεται σε κλάσματα δευτερολέπτου και χωρίς να τραβήξεις ή να αποσυναρμολογήσεις τίποτα. Με τον ατμοποιητή πάνω στο μοντ. Δεν θα πω τι είναι καλύτερο ή όχι. Περιγράφω μόνο τη διαδικασία, ώστε να αποφασίσει κάποιος τι του ταιριάζει καλύτερα. 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto {Προεπισκόπηση}
« Απάντηση #73 στις: Μαΐου 14, 2016, 22:03 »


10 ευρώ έχει το τανκάκι και λιγότερο από 5 το ss cup. Τα κεραμικά που παίρνεις όταν τον αγοράζεις (2-3 νομίζω) είναι υπεραρκετά.

Ο ατμοποιητής για να χρησιμοποιηθεί χρειάζεται κι ένα drip tip, βάλε άλλα 9 και πάει λέγοντας.. :laugh1:

Στα περί ομορφιάς ατμοποιητών δεν μπαίνω καν, υποκειμενικά θέματα πάσο. Εγώ ας πούμε βγάζω σπυριά άμα βλέπω κόκκινα και μπλε τανκάκια αλλά αυτό είναι δικό μου θέμα, δεν σημαίνει ότι δεν σέβομαι την άποψη του καθενός.
Προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου ο ν5, ένα άχαρο πράγμα σαν βολκσβάγκεν γκολφ της δεκαετίας του 90 (μην αρχίσετε τις φωτο με τα ντούμπανα τώρα.. :D ). Απλά δεν, βλέπω το λευκό στο drip tip και μου θυμίζει το κιτρινόμαυρο μολύβι της Staedtler.. :laugh1:
Αλλά δεν μπορώ να μην παραδεχτώ την ποιότητα του svoe, χαζεύω σε κάθε ξεχωριστό κομμάτι που χρησιμοποιεί στους ατμοποιητές του, προσοχή στο κάθε τι.
Και ναι, πάντα δικαιολογώ τις τιμές του γι'αυτό. ;)


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto {Προεπισκόπηση}
« Απάντηση #74 στις: Μαΐου 14, 2016, 22:04 »
[justify]Προσωπικά, δεν μπορώ να πω και πολλά γιατί μου λείπουν πολλά χιλιόμετρα ακόμα, συντονίζομαι όμως στα λόγια της petras, ας ελπίσουμε να μην γίνουν εκπτώσεις στα θετικά του και να συνεχίσει να απολαμβάνει τη δική του κορυφή. Όμως, μόνο και μόνο ότι έμαθα το άτμισμα σαν χόμπι απ' το καλάσνικοφ των ατμοποιητών (kfl+), όλα τα επόμενά του είναι διαφορετικά. Βέβαια, τον v3 τον ζήλεψα, όμορφος και πραγματικά ποιοτικός, 2 φορές όλες κι όλες τον δοκίμασα και ήταν υπέροχος, όμως τα 19mm με σταμάτησαν. Τώρα με τον v5; Σίγουρα ποιοτικός δεν το συζητάμε. Αναμένω κι εγώ τους τυχερούς. [/justify]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4683 498506 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:13
από Tem
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24991 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 289346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης