vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 5 χρήστες
FaniFox, Milarepa, white varadero, Jorge, manoslykos

Twitter

Tί ατμοποιητή προτιμάτε, ιδιοκατασκευής ή εμπορίου?

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Στα 20+ προτιμούσα zippo (κι ας άδειαζε μόνος του)
Στα 30+ προτιμουσα bic (κι ας μη μου άρεσε)
Στα ~40 προτιμω zippo με dropin βουτανίου (κι ας μην καπνίζω πια  ;D )

Δεν υπαρχει σωστό, δεν υπάρχει λάθος, θέμα προτίμησης είναι και οι προτιμήσεις αλλάζουν με το πέρασμα του χρόνου.

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
what is psekastiras;; :hmmm:

psekaste -atmiste-teleiosate. ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Συμφωνώ για το πνεύμα των καιρών...η τσέπη μου δε συμφωνεί όμως! :laugh1:
Πέρα από αυτό ρε παιδιά εξακολουθώ να πιστεύω ότι υπάρχει μια σοβαρή ανωμαλία στην αγορά όσο αφορά την τιμή διάθεσης των άτμο/κάρτο. Το ανέφερα κ χτες σε σημείο που ίσως δεν έπρεπε. Εδώ είναι καλύτερα.
Μου θυμίζει εποχές 80 κ πιο πριν; Που για να πάρεις μια ασπρόμαυρη τηλεόραση, ένα ψυγείο, ένα πλυντήριο από Ελλάδα έπρεπε να σκάσεις ένα σωρό λεφτά την ώρα που εξωτερικό ήταν κατά πολύ φτηνότερα. Μόνο που τότε δεν υπήρχε internet

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Μόνο που τότε δεν υπήρχε internet
Τωρα όμως υπάρχει  ;)

Δεν διαφωνώ με αυτα που γράφεις. Εννοώ απλά ότι λόγω internet, οι βιώσιμές λυσεις είναι περισσότερες αφού μπορούμε να αγοράζουμε ότι θέλουμε από όπου μας συμφέρει.
 

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Συμφωνώ Zoobi. Κ με αυτό τον τρόπο κ η αντίστοιχη Ελληνική αγορά θα έρθει και θα διορθώσει αυτό το πρόβλημα αφού για εκείνη είναι μονόδρομος αυτό το πράγμα. Αλλιώς αυτοί θα δουν κατακόρυφη πτώση στις πωλήσεις και εμείς θα ψωνίζουμε από Κίνα κ ας καθυστερεί κ ας χάνεται κ καμμιά φορά. Θέλει όμως τον χρόνο του για να ομαλοποιηθεί

Αποσυνδεδεμένος Sim

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε!
Επελεξα επισκευασιμο :yes:αφου σπαταλώντας αρκετα λεφτα σε απειρους και διαφορων ειδων ατμο εμποριου κατεληξα σε εναν Α2.Το ιδιο και στα υγρα.Οσον αφορα τον ατμο ομως οι λογοι δεν ειναι μονο οικονομικοι :nope:Υπαρχει και τεραστια διαφορα στην αποδοση :thumpup:
Παρ ολα αυτα ομως σε οποιον απο τους γυρω μου ενδιαφερθηκαν για το Η.Τ. τους ξεκινησα με τα νεα καρτο giant ή hybrid :idiot1: ασχετα αν οι περισσοτεροι απ αυτους κατεληξαν και αυτοι σε εναν Α2 :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Εν κατακλειδι αν καποιος καταφερει και κοψει το τσιγαρο με εναν ετοιματζιδικο-εμποριου και θελει κατι παραπανω μονοδρομος αποτελει ενας επισκευασιμος ατμο :ninja_hide:

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Στα 20+ προτιμούσα zippo (κι ας άδειαζε μόνος του)
Στα 30+ προτιμουσα bic (κι ας μη μου άρεσε)
Στα ~40 προτιμω zippo με dropin βουτανίου (κι ας μην καπνίζω πια  ;D )

Δεν υπαρχει σωστό, δεν υπάρχει λάθος, θέμα προτίμησης είναι και οι προτιμήσεις αλλάζουν με το πέρασμα του χρόνου.
:hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm: σαν δίκιο να έχεις ...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Και εγώ επέλεξα επισκευάσιμο γιατί βαρέθηκα να παιδεύομαι με την αστάθεια απόδοσης των ατμοποιητών του εμπορίου. Φυσικά και το οικονομικό είναι ένα θέμα αλλά η απόδοση του ατμοποιητή με επηρέασε περισσότερο. Τώρα ξέρω ότι αν δεν αποδίδει καλά ο ατμοποιητής, πρέπει να φτιάξω καινούργια αντίσταση. Αν είναι ήδη καινούργια, δεν έχω φτιάξει εγώ καλά την αντίσταση και το διορθώνω άμεσα.  ;)

Αποσυνδεδεμένος jonybda

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
στα δυσκολα οι επισκευασιμοι με κρατησαν μακρια απο το κ.τ κυριως λογω αποδοσης
τωρα λογω απολαυσης :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Εμπορίου ,καρτο οικονομικό και σταθερό. :yes: :yes:(510- ενα δολάριο το ένα  και πάει 15 μέρες χαλαρά ). :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Μόλις ψήφισα επισκευάσιμο και έφερα ισοφηφία!!!  :)) :))

Όπως έχω αναφέρει και σε άλλα νήματα, η απουσία σταθερής ποιότητας στους ατμοποιητές εμπορίου + τα θετικότατα σχόλια όσων ήδη χρησιμοποιούσαν τους επισκευάσιμους με έκαναν να στραφώ προς τα εκεί και δεν το μετανιώνω.
Παρόλο το γεγονός πως δεν είμαι από αυτούς που "πιάνουν τα χέρια τους", ωστόσο πείστηκα πως για την ώρα, μια τέτοια επιλογή μου θα ήταν μονόδρομος.


Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
 :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm: λιπον εγω έβαλα το κουκι μου σε ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΗΜΟ λογο του ΙΑΤΤΥ :respect:και μονο  αν δεν ηταν αυτός μαλών θα ψήφιζα εμπορίου (αν ειναι εμπορίου το φογκ)   :dontknow: ο λόγος ειναι ιδιος με του jony στα δισκολα απολαμβάνω αυτο και ετσι δεν σκεφτούμε καθόλου το τσιγάρο και αν παραδώ τα ζόρια του χονω τις 6βολτες με 1.5 ομ και ερχομαι στα ισα μου με 4 τζούρες  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Εχω δηλώσει πολλες φορες ότι είμαι plug'n'play τύπος. Παρόλ'αυτα ψήφισα επισκευάσιμο για έναν και μόνο λόγο, διαφορετικό από όλους τους άλλους!  :yes: :yes: :yes:
Με τον επισκευάσιμο ατμίζω.... πιο λίγο!!!!!!!  :yes: :yes: :yes: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Και εγώ παρόλου που χρησιμοποιώ έτοιμους carto giant και δοκίμασα και ego-t, επέλεξα επισκευάσιμους για τον απλό λόγο ότι υπάρχει διαφορά τεράστια και στην ποσότητα και στην ποιότητα του παραγόμενου ατμού καθώς και στο χτύπημα. Βασικά η τζούρα είναι τζούρα (τουλάχιστον στον Α2). Με τα άλλα παλεύεις.

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
 επισκευασιμο και εγω  γιατι κάνεις οτι θες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312997 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124923 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix