vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

430 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, camber, panoskapa, Jorge

Twitter

Serpent Mini (by Wotofo)

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #285 στις: Αυγούστου 09, 2016, 12:18 »
Φιλε αντιστασεις ειναι καποιοι εδω που κρατανε μεχρι και μηνα αλλαζωντας μονο βαμβακια, εγω 4-5 μερες την εχω ειναι πιτσιρικα ακομα  :tongue_smilie:
Κι εγω δεν εχω καταλαβει αν το scottish δινει παραπανω γευση η απλα κραταει παραπανω υγρο.. Κανονικο scottish roll παντως δεν χωραει εδω με τιποτα, ημιscottish εκανα.

Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #286 στις: Αυγούστου 09, 2016, 12:58 »
Το θέμα εν τέλει είναι τι βολεύει εσένα και το βαμβάκι σου ώστε να έχεις καλή τροφοδότηση.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #287 στις: Αυγούστου 09, 2016, 13:17 »
Καμμενο μπορει να πηρες στην αρχη επισης, αν δεν ειχες τσεκαρει για hot spot στην αντισταση. Εγω παντως με clapton (26ga+32ga) και scottish roll πλεω σε γευστικους ωκεανους :delicious2:

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #288 στις: Αυγούστου 09, 2016, 13:24 »
@caros ηταν το 1ο που σκεφτηκα αλλα και το προσεξα μετα και παλι τα ιδια, μου το χει κανει και το κλαπτον του gemini με scottish. Νομιζω οτι απλα θελει πολυυυυ ωρα να παει μεσα το υγρο με τοσο συμπηκνωμενο βαμβακι ή δεν τα καθαριζω καλα γιατι τα καιω πολυ αλλα δεν τα ξεπλενω με νερο. Στην επομενη αλλαγη θα ξερω!   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kazabubu

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #289 στις: Αυγούστου 09, 2016, 13:25 »
Σύμφωνω με caros με κλαπτονακια απλά πετάει σε γεύση αλλά και κατανάλωση. Απλά τώρα τελευταία ερωτεύθηκα velocity driper και τον έχω αφήσει λιγο στην άκρη.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #290 στις: Αυγούστου 09, 2016, 13:37 »
@Tortugas εγω αυτο που παρατηρησα και την εχω πατησει, ειναι οτι στο συγκεκριμενο deck τα ποδαρακια απο την αντισταση βρισκονται σε πολυ κοντινη αποσταση απο την επιφανεια του deck που βρισκεται η τρυπα εισαγωγης αερα. Αυτο εχει ως αποτελεσμα να κανουν ευκολα επαφη με την επιφανεια αν δεν το προσεξεις, ενω μου εχει τυχει να μην κανουν επαφη μεν, αλλα να ειναι τοσο κοντα που ελαχιστη ποσοτητα υγρου να τα συνδεει και ετσι να κανει  hot spot σε εκεινο το σημειο. Οποτε προσεχω παντα να σηκωνω την αντισταση ωστε να υπαρχει αρκετος χωρος αναμεσα στα ποδαρακια της και στην επιφανεια του deck.

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #291 στις: Αυγούστου 09, 2016, 13:52 »
Χαχαχα @caros αμα σου πω αυτο ηταν το 2ο που σκεφτηκα  :tongue_smilie: ! Δεν ηταν ουτε αυτο, ενα απο αυτα τα 2 που κατεληξα ειναι. Αυτο με το να κανει υγρο παντως hot spot δεν το χα σκεφτει, θα το προσεχω οταν το στηνω ευχαριστω! 

Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #292 στις: Αυγούστου 09, 2016, 15:35 »
@caros ηταν το 1ο που σκεφτηκα αλλα και το προσεξα μετα και παλι τα ιδια, μου το χει κανει και το κλαπτον του gemini με scottish. Νομιζω οτι απλα θελει πολυυυυ ωρα να παει μεσα το υγρο με τοσο συμπηκνωμενο βαμβακι ή δεν τα καθαριζω καλα γιατι τα καιω πολυ αλλα δεν τα ξεπλενω με νερο. Στην επομενη αλλαγη θα ξερω!   :thumpup:

Μα είδες το video του rip trippers; Δες το γιατί έτσι όπως τα λες το πιέζεις πολύ. Δεν χρειάζεται να είναι συμπυκνωμένο το βαμβάκι. Το τραβάς να αραιώσει πριν το τυλίξεις; Μήπως κόβεις μεγάλο κομμάτι και μετά το στρίβεις πολύ για να χωρέσει; Το θέμα είναι να έχει άφθονο βαμβάκι αλλά αφράτο. Επίσης άλλοι κόβουν το βαμβάκι πιο ψηλά, κι αυτό δουλεύει αλλά καμιά φορά έχει leaks. Αν έχεις πολύ βαμβάκι πάντως στο πλάι πάλι δεν θα τραβάει σωστά, κόψτο αναλόγως.
H αντίσταση δεν χρειάζεται πολύ κάψιμο. Ένα dry burn και λίγο νερό μετά αρκεί για κάνθαλ.

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #293 στις: Αυγούστου 09, 2016, 16:04 »
Το ειδα το βιντεο, το ξαναδα και τωρα μηπως εκανα κατι αλλιως. Το 1ο μου βγηκε τελειο περα απο την αρχικη γευση και σωστο wicking και απιστευτη γευση μετα, ολα καλα. Το 2ο ειχε την αρχικη γευση αλλα ειναι πιο muted και φαντασου εβαλα λιγοτερο βαμβακι. Δεν ξερω, θα πειραματιστω σε 2 βδομαδες που θα ρθει το 80αρι pack με βαμβακια γιατι τωρα ειμαι με εναμισι pad και πρεπει να κρατησει.  :)) Η πρωτη δοκιμη θα ναι με πιο λιγο που ειπες ισως ειναι και αυτο.

Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #294 στις: Αυγούστου 09, 2016, 16:19 »
Εγώ το προτιμώ λίγο πιο muted μου φαίνεται. Αλλιώς παραείναι. Στο τσακ ήμουν να αρχίσω να ρίχνω βάση στα υγρά για να αραιώσουν.

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Αντισταση Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #295 στις: Αυγούστου 09, 2016, 23:11 »
Δεν γνωριζω αν εχει ξαναγραφτει εδω οποτε το αναφερω γιατι η εταιρια δεν το ελεγε πουθενα οσο εψαξα και καλο ειναι να υπαρχει στο θεμα. Σε περιπτωση που (θα) ενδιαφερει καποιον λοιπον, οι αντιστασεις που δινει ο ατμοποιητης ειναι στα 0.6 ohm, 0.3 mm (30αρι) διπλο twisted kanthal με αποσταση περιπου 1.6mm η καθε στροφη. Αυτο συνεπαγεται σε 200αρι heat flux ακριβως οταν ειμαστε στα 22 watt, αρα 9.1 περιπου στο καθε watt. Ουσιαστικα απο 16 μεχρι 30-32 watt μπορει να παιξει καλα αν ξερει και βαμβακωνει καποιος καλυτερα απο εμενα  :)

Αποσυνδεδεμένος iaponas

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #296 στις: Αυγούστου 10, 2016, 19:03 »
Εμένα πάντως μου φαίνεται ότι θέλει αλλαγή το σύρμα.. 😂😂


Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #297 στις: Αυγούστου 25, 2016, 20:34 »
Για οποιον θέλει πραγματικα να κανει το ατμο πιο τσιγαρισιο μπορεί να βαλει τα ειδικά σωληνακια που υπάρχουν για το καιφουν 5 αρκει να ανοικτουν τα ποδαρακια τους
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 25, 2016, 21:56 από BABIS1098 »

Αποσυνδεδεμένος Argyris21

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #298 στις: Αυγούστου 28, 2016, 21:30 »
Καλησπερα στην παρεα! Εκανα παραγγελια απο fasttech για το ερπετο! Ειμαι νεος στον χωρο του επισκευασιμου και ηθελα κατι απλο! Αξιζει σαν αγορα η οχι?

Αποσυνδεδεμένος prioxxx

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #299 στις: Αυγούστου 28, 2016, 21:31 »
Και γω τον πήρα από κει το ερπετο. Πολύ καλός για μένα και σχετικά εύκολος!

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14096 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36072 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182899 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11008 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364