vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

392 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, tasos1976

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης LiQuid

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #90 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 16:10 »
 :-*
Φίλη είναι 
:neos:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #91 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 16:19 »
απαραδεκτος...ουτε που το ειδα :-\....διορθωνω αμεσα

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #92 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2016, 15:30 »
Χτες μεσημερι παραγγελια, σημερα πρωι στα χερια μου, αψογοι.
Κατα τα αλλα, τα τρια που δοκιμασα ως τωρα:
1. Strawberry Milk: Περισσοτερο μου θυμιζει milkshake παρα γαλα, παρολα αυτα ειναι αρκετα καλο με αρκετη γαλατιλα (που προσωπικα δε με πειραζει)
2. Cloud No.3: συμπαθεστατο με πιο εντονη γευση της καρυδας, χωρις να ειναι επιβλητικη πανω στο υγρο.
3. Lemon Sherbert: Για καποιον που του αρεσουν οι ξινες γευσεις ειναι καλο, σαν γρανιτα λεμονι ουσιαστικα, θα ηθελα να ηταν λιγο πιο γλυκο να κανει αντιθεση με την πικραδα αλλα ειναι πολυ δροσιστικο.

Θα ελεγα πως δεν ειναι σιγουρα gourmet υγρα, αλλα ειναι πολυ τιμια για την τιμη τους. Για μενα ειναι ιδανικα οταν θελω να ατμισω κατι οσες μερες περιμενω το steep των diy μου. Διαολε, 14ε μαζι με τα μεταφορικα για 60ml υγρων -που πραγματικα ατμιζονται ευχαριστα (αν και εχω αλλα τρια προς δοκιμη)- ειναι εξαιρετικη ευκαιρια.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #93 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2016, 20:59 »
οντως,τα κανεις ανετα,εχω κανει το ry και την σοκολατα μπανανα,η μπανανα ηταν εκει η σοκολατα δυστυχως οχι,παντως και τα 2 τα κανεις και δεν πανε νεροχυτη,για την τιμη τα ειπαμε....χωμα

Αποσυνδεδεμένος dmw

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #94 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 21:20 »
Παιδιά το Jam on toast είναι ΠΑΡΑ πολύ καλό υγρό, ενθουσιάστηκα! αν ήταν άλλη εταιρεία θα του πετούσε μέσα και κάτι να φέρνει σε βούτυρο, θα σου λεγε στην περιγραφή: Καλοψημένο ψωμί με βούτυρο και μαρμελάδα και θα το πούλαγε 20 ευρώ το 30μελο!
Το υγρό δεν κουράζει, το πρωί με τον καφέ είναι φοβερό, δεν βγάζει καμία χημικίλα! Φοβερό υγρό. 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 24, 2016, 10:13 από dmw »

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #95 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 21:38 »
Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα. Πήρα προχθές 8 διαφορετικά μπουκαλάκια και προς στιγμήν έχω δοκιμάσει τα:
RY4 που είναι όπως πρέπει κατά την άποψή μου να είναι ένα RY4 
Jam on Toast που αφήνει μίαγεύση καλοψημένης φέτας ψωμιού τοστ και τη γλύκα μαρμελάδας. Συστήνεται στους λάτρεις γλυκών γεύσεων.
Το επόμενο που θα δοκιμάσω είναι το Heisenberg για το οποίο, αν δε κάνω λάθος, δεν έχει αναφέρει κάποιος στο νήμα. Οπότε θα επανέλθω!
Πάντως, πράγματι value for money υγρά και με το παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #96 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 11:18 »
Black Menthol: γεύση φραγκοστάφυλου με μενθόλη στο τελείωμα. Για εμένα ό, τι καλύτερο για τις βραδινές ώρες καθώς δε θα το συνδίαζα με καφέ. Δίνει μια αίσθηση δροσιάς και συνοδεύει υπέροχα ένα ποτό αλλά και ατμίζεται μόνο του χωρίς να στεγνώνει το στόμα. Η αίσθηση δροσιάς χωρίς υπερβολή, παραμένει για ώρες.
Cloud Heisenberg: Γεύση φρούτων με γλυκιά μέντα στην εκπνοή. Ελαφρώς ηπιότερη δροσιά από το παραπάνω, το κατατάσσω στα βραδινά μου κι αυτό.
Όποια γεύση έχω δοκιμάσει ως τώρα, είναι απόλυτα αυτό που περιγράφει το προϊόν, γεγονός που δε συμβαίνει με κάποια επώνυμα και ακριβότερα υγρά που έχω δοκιμάσει.
Οι δοκιμές έχουν γίνει με aspire K1.

Αποσυνδεδεμένος Maddogg

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #97 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2016, 09:49 »
Να παραθέσω κι εγώ την γνώμη μου για μερικά υγρά της εταιρείας που δοκίμασα (όλα της σχεδόν τα δοκίμασα τα παρακάτω τα αγόρασα). Oi τιμές πολύ καλές 2€ 10ml, πιστεύω από τα πιο Value for money υγρά που κυκλοφορούν.

Jam on Toast - Γλυκιά φράουλα με μια αίσθηση ψωμιού, πολύ αρωματικό μου άρεσε πολύ και πιστέυω θα αρέσει σε όποιον ταιριάζουν γλυκιές γέυσεις. 10/10

Choc-a-nana - Κυριαρχεί η μπανάνα χωρίς να είναι πολύ γλυκιά, στην εκπνοή αφήνει και μια αίσθηση σοκολάτας, καλή ισοροπία αλλά δεν τρελάθηκα. 8/10

Cloud No 3 - Πάρα πολύ καλό υγρό, κυριαρχεί η καρύδα, υπάρχει η βανίλια και η σοκολάτα, πολύ καλά δεμένο άρωμα που με κέρδισε απο την αρχή.  Από τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει 10/10

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2016, 14:14 από Maddogg »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #98 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2016, 15:48 »
καποια που δοκιμασα δεν ειναι απο τα υγρα που θα κανεις wow,αλλα τα κανεις ανετα και δεν πανε νεροχυτη σιγουρα,για την τιμη τους ειναι μια χαρα και θα βολεψουν κοσμο στις δυσκολες στιγμες

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #99 στις: Οκτωβρίου 04, 2016, 20:13 »
Τα υγρα απλα ατμιζονται... πολυ απλα ομως... δεν εχουν τπτ το ιδιαιτερο αντιθετως εχουν γεύση χημικιλας οντως δε ξερω αν πρέπει να μεινουν λιγο ανοιχτα οντως για να στρωσουν... παντως τα αρωματα τους ειναι πολύ κακά... ψεύτικα... δοκιμασα τα παντα απο τα υγρα τους και στο μαγαζι ειχαν καπως καλυτερες γεύσεις...
Οι σειρες cloud που πηρα 3 διαφορετικα νο3/4/5 καπως καλυτερα ηταν..
Να φταιει που πηρα και δυο αντιστασεις για το ego aio απο εκει και μου εδιναν και οι 2 καμμένη γεύση?? Να ταν κακη παρτιδα? Δε ξερω... με σωστη ετοιμασια παντα οι αντιστασεις πριν τη χρηση.. δε ξερω...
Τελικα ισχυει οτι πληρωνεις παιρνεις.....

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #100 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 09:48 »
Πρέπει να είναι οι παρτίδες. Εγώ όσα δοκίμασα έχουν τη γεύση ακριβώς που περιγράφουν, πλούσια, γευστικά  και χωρίς ίχνος φαρμακιλας. Αντίθετα, πήρα το Supreme άλλης εταιρείας που όλοι τρελαινονται για αυτό και βρωμάει φαρμακιλα από το καπάκι που ανοίγεις, πόσο μάλλον στο ατμισμα. Ίσως όταν παίρνεις καινούριας παρτίδας, να μην έχουν ωριμάσει. Δοκίμασε να αφήσεις κάποιες μέρες το καπάκι ανοιχτό.

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #101 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 10:54 »
Τα εχω δοκιασει κι εγω σχεδον ολα...μονο το strawberry - lime θα ξαναεπαιρνα...

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #102 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 17:08 »
Επανέρχομαι να αποδοσω δικαιοσύνη μετα απο 5 μερες ανοιχτο το μπουκαλι ατμιζονται ευχαριστα.. δεν ειναι κατι wooow αλλα δεν ειναι και η πλαστικη ψευτιλα που ηταν με το ανοιγμα και ειναι αρκετα καλα πλεον.. 
και αυτο παλι μονο σε istick pico με serpent mini στημένο για γευση η στον melo 3 mini με vaporesso cCell..
Στις αντιστασεις του ego aio και του egrip 2 που ειναι ιδιες παραμενει η ιδια απαισια χημικιλα....

Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #103 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 20:05 »
Jam on Toast........καλοοοοοοοοοο    :yes:


Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #104 στις: Νοεμβρίου 01, 2016, 14:10 »
Επίσκεψη στο κατάστημα.Πολύ περιποιημένο και άνετο. Δοκίμασα σχεδόν όλα τα υγρά με εξαίρεση ορισμένα απλά αρώματα τα οποία εξ αρχής γνωρίζω ότι δεν μου αρέσουν.
Αποτέλεσμα :- Η "premium"(cloud) σειρά δεν μου άρεσε , πχ.προσωπικά η μπανάνα με το γαρύφαλλο με ξένιζε όπως επίσης και η μπανάνα με τη μέντα , το υγρό με την καρύδα είχε πολύ έντονη καρύδα και τα υπόλοιπα δεν μου άρεσαν σαν τελικό αποτέλεσμα παρότι ήταν συνταγές με προσεγμένες αναλογίες και ισορροπίες.Δεν απορρίπτω όμως το heisengerg και το cloud no2 για επόμενη δοκιμή καθότι μου φάνηκαν τα πιο αξιόλογα της σειράς.
-Απ΄τα υπόλοιπα έχω να αναφέρω τα εξής :τα καπνικά με μοναδική εξαίρεση αυτό με τη γλυκόριζα και τη μέντα είναι πολύ αξιόλογα.Ειδικά το premium και το ry4
-Απ΄τα φρούτα το honeydew mellon είναι εξαιρετικό και τα υπόλοιπα δεν τα δοκίμασα για να έχω άποψη.
-Απ΄τις γλυκές γεύσεις(οι οποίες και είναι οι αγαπημένες μου στα υγρά αναπλήρωσης) δοκίμασα αρκετά και αγόρασα το choc-a-nana και το vanillia custard και το jam on toast τα οποία είναι και  τα τρία υπέροχα χωρίς καμία υπερβολή.Το μόνο που δεν μου άρεσε καθόλου είναι το rhubarb custard γιατί είχε έντονη παρουσία το rhubarb(ραβέντι).

Συμπέρασμα:τα υγρά είναι προσεγμένα και οι γεύσεις τους έντονες.Το χτύπημα μου φάνηκε ικανοποιητικό στα 6mg και η παραγωγή ατμού ικανοποιητική. Απαξ και τα δοκιμάσει κάποιος και καταλάβει ποια του ταιριάζουν είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα βρει κάποιο all day vape υγρό. Εγώ ήδη στάζω στο dripper(magma) ανηλεώς απ΄το πρωί το jam on toast και μετά το custard το οποίο είναι απ΄τα καλύτερα custard που έχω ατμίσει μέχρι σήμερα (συμπεριλαμβανομένων και tpa-capella).
Επίσης να αναφερθεί άλλη μια φορά η εξαιρετική τιμή των προϊόντων αυτών και απ΄ότι είδα απ τις παραγγελίες που ετοιμάζονταν αλλά και απ΄τον κόσμο που ψώνιζε απ΄το κατάστημα τυγχάνουν μεγάλης αναγνώρισης απ΄το ατμιστικό κοινό.

Αυτά απ΄ εμένα και τα γραφόμενα αντιπροσωπεύουν την προσωπική μου άποψη και εμπειρία και μόνον.

Μικρή τροποποίηση : η ένταση της γεύσης δεν είναι τόσο έντονη πλέον που τα δοκιμάζω με ποιο ''συμβατικό'' στήσιμο (1.60 ohm kanthal).
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2016, 12:29 από Giwrgos sigma »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63318 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3758 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1020 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172602 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43689 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560742 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem