vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

382 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, Milarepa, kyrgiannis, TasMan, Paso, maprix

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης LiQuid

Αποσυνδεδεμένος jimmy

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #75 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2016, 21:49 »
Δοκιμασε δεν εχεις να χασεις τιποτε , εχω κανει και γκουρμε  υγρα απο διαφορες  εταιριες δεν αξιζαν μια ,παντως ειναι αυτο που δηλωνει σαν επιγευση 
και οχι στο περιπου 
δεν ειναι παντα το ακριβο και καλο 

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #76 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2016, 21:57 »
Εμένα που αγαπώ την φράουλα και ακόμα ψάχνω το ιδανικό υγρό με αυτή, το συγκεκριμένο μου φάνηκε εντελώς μούφα.

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #77 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2016, 22:21 »
Είναι ένα συμπαθητικό υγρό .πήρα 8 διαφορετικές γεύσεις και θα ξαναεπερνα μόνο αυτό και το chocanana. Gourmet δεν το λες αλλά είναι value for money.

Απόστολος


Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #78 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 20:02 »
που είναι το rolling tobacco ; :NevraKlama:

13/9/16 - έγινε edit στο post

-----------------------------------------------------------------------



Πάμε, Πρώτο σετ

cappuccino @ ΑΙΟ 0.6Ω

12mg

Τίτλος: Τραγωδία με κλάματα οδυρμούς και ανθρωποθυσίες

Ανοίγω το μπουκαλάκι  και με την πρώτη "μυτιά" πιάνω μυρωδιά που δεν με πάει.
Spoiler: Την ίδια ακριβώς γεύση είχε με αυτό που οσφρίζεσαι.
Πολύ έντονη βουτηρίλα σα και αυτή που έχουν βαριά γλυκά ζαχαροπλαστείου τα οποία τα κάνουν

μπομπάτα και προσωπικά δεν μου αρέσουν καθόλου.
Δεν έχουμε δηλαδή αγνό πρόβειο βούτηρο μαγειρικής,
αλλά τέζα κορεσμένο ίζημα (βλέπε μαργαρίνη). Καμία επαφή δεν έπιασα με γεύση cappuccino, εκτός και αν
με αυτή τη λέξη εννοούμε κάποιο γλυκό (βουτηράτο και γαλακτερό) το οποίο δεν γνωρίζω.

Κατά την εκπνοή έχω την ισχυρή εντύπωση ότι δίνει την αίσθηση καμένου. Όχι καμένη αντίσταση, αλλά
όπως αρπάζει το φαγητό κατσαρόλας στον πάτο και η σάλτσα του βγάζει πικρίλα.
Κάτι τέτοιο τέλος πάντων, όχι ευχάριστο προφανώς.
Εδώ να αναφέρω την υπερμέγιστη ηλιθιότητα να δοκιμάσω καινούργιο αυτό υγρό στο AIO το οποίο βέβαια
ακόμα δεν έχει αποβάλει πλήρως την μυρωδιά. Πλύθηκε, ξαναπλύθηκε αλλά αυτό εκεί.
Προς γνώση και συμμόρφωση. :ban2:

Το δε εκπληκτικό της υπόθεσης είναι ότι μπαίνοντας στο σπίτι το έτερον ήμισυ με ρώτησε τι αηδία είναι
αυτή που βρωμάει (ασπάζεται την ίδια απέχθεια για τα βουτηράτα γλυκά, αν αυτό έχει κάποια σημασία).
Πρώτη φορά που είπε αρνητική κουβέντα για τη μυρωδιά υγρού αναπλήρωσης. Εκείνη την ώρα δοκίμαζα το
cappuccino και το premium tobacco.


premium tobacco @ cubis

12mg

Εδώ τα πράγματα είναι κάπως καλύτερα. Γλυκό υγρό κατά την εισπνοή αλλά η βουτηρίλα είναι εκεί
παρούσα στο χορό. Όταν χορεύουν τα καπνικά το βούτηρο έπρεπε να κάτσει στο τραπέζι του.
Για μένα θα έπαιζε παρεξήγηση. Άλλοι μπορεί να είναι πιο cool.

Το premium tobacco δοκιμάστηκε μετά το cappuccino. Η μυρωδιά στο δωμάτιο δοκιμών (λέγε με σαλόνι)
περέμεινε έντονη αρκετή ώρα μετά το άτμισμα ενώ - και εδώ είναι αυτό το οποίο ειλικρινά δεν μου άρεσε- η
επίγευση των υγρών στο στόμα δεν έφυγε ούτε με τον συνδιασμό
φραπέ/οδοντόκρεμα-πλύσιμο δοντιών/listerine/γάλα.
Φυσικά ατόνισε αλλά δεν εφυγε. Μόνο μετά από τέσσερις ολόκληρες ώρες αισθάνθηκα ότι "καθάρισα" από την γεύση.
Not for my taste φορ σουρ.
(την ίδια γκρίνια περί βουτηρίλας έβγαλα και όταν δοκίμασα κάποιο νούμερο από τα υγρά της eliquid france)

Και τα δύο υγρά μου έδωσαν μια γεύση φαρμακίλας η οποία στο premium tobacco είναι πολύ πολύ ηπιότερη.

-----------------------------------------------------------------------
Δεύτερο σετ - αλλαγή σκηνικού

cloud no3 @ kanger subox mini 0.5Ω εργοστασιακή στα 18.5 vatt

6mg

Να ξεκινήσω αντίστροφα εδώ: Από τον ίδιο ατμοποιητή, ένας εγώ και άλλοι τρείς το δοκίμασαν εχθές.
Όλοι ζήτησαν να μάθουν πιο υγρό είναι και που θα το βρουν.
Πλουσιότατη παραγωγή ατμού που θα ικανοποιήσει και με το παραπάνω όποιον δεν είναι εντελώς κάφρος
με τα ντουμάνια. Προσέξτε είμαστε στο όριο της καφρίλας -αν δεν το έχουμε ξεπεράσει ήδη- σε εξωτερικό
χώρο με τον εν λόγω συνδιασμό.

Υπερισχύει η βανίλια, που ναι ίσως κάποιος να μπορεί να ξεχωρίσει ότι έχει και κακάο, όμως εγώ καφέ και
καρύδα τα διάβασα για να πω τι γεύση είναι όταν με ρωτήσανε. Δεν μου έλειψαν αυτές οι δύο γεύσεις, ίσως
είναι τέτοια η αναλογία τους που δίνει αυτό το "φλατ" αποτέλεσμα στο οποίο οι δεύτερες γεύσεις δεν
καβαλάνε την πρώτη. Το φλατ το εννοώ ως ισορροπημένο χωρίς εξάρσεις.
Μια ελαφριά φαρμακίλα την ακούω και εδώ. Δεν είναι ενοχλητική όμως.
Δεν είχε καθαρίσει η γεύση μου. Ούτε φαρμακίλα, ούτε τίποτα.
Σίγουρα στην επόμενη παραγγελία θα συμπεριλάβω αυτό το υγρό καθώς και άλλα πιο φρουτώδη της σειράς.

Δεν με καλύπτει αυτή την στιγμή ως βασικό καπνικό (προφανώς) αλλά είναι μια πολύ παραπάνω από
ευχάριστη εναλλαγή γεύσης.
Να τολμήσω το δέκα στα δέκα ή καλύτερα Α με τόνο και δεν σηκώνω αντίρρηση δεδομένης της τιμής του.
-----------------------------------------------------------------------
Τρίτο σετ υγρών

RY4 @ gs-air 0.75Ω

12mg

Καλό και ωραίο RY4, κανένα πρόβλημα όλα καλά ψάχνω όμως αυτό το 10/10 που ανέφεραν οι
προηγούμενοι συνατμιστές. Σε συνάρτηση με την τιμή του, δεν έχω καμία αντίρρηση ότι είναι καλό υγρό,
καλή γεύση, καλό σε όλα όμως όχι άψογο.

Ίσως είναι θέμα προσωπικού γούστου αλλά σε DIY που το έχω το RY4 το ατμίζω με πιο πολύ ευχαρίστηση.
Πάρτε το να υπάρχει σε στοκ. Μόνο ζημιωμένοι δεν θα είστε.

Θα το αφήσω να κάτσει και μπορεί να επανέλθω.

Black tobacco @ cubis

12mg

Επειδή τώρα που το δοκιμάζω αντιμετωπίζω κάποια θέματα με την αντίσταση του ατμοποιητή ενδέχεται να
χρειαστεί να αναθεωρήσω την άποψη μου.

Καπνικό; Ναι
Γλυκίζει; Ναι, αλλά λίγο ώστε να μην πολυκουράζει.
Γλυκόριζα κατάλαβες; Δεν ξέρω πως είναι η γλυκόριζα.
Για όλη μέρα; Ίσως ναι για κάποιους, άμα ξεμείνες φυσικά ναι. update: πολύ γλυκό για συνέχεια, επίσης δεν φεύγει η μυρωδιά από το tank με τίποτα.
Φαρμακίλα; Ναι και εδώ έχω την ίδια εντύπωση με το Premium. Υπάρχει κάποιο συστατικό, που δεν μπορώ
να το προσδιορίσω, το οποίο στην εκπνοή δίνει αυτή την αίσθηση. (σημείωση στο RY4 δεν το είδα αυτό)
Δεν θα πω βαθμολογία ούτε θα το χαρακτηρίσω καθώς μάλλον θα πρέπει να το δοκιμάσω σε καλύτερες
συνθήκες.
Μένω στην πρώτη σχετικά θετική εντύπωση. (σχετικά θετική.... ωχ! τι γράφω... )
Νοτττττ! Το χάρισα.
-----------------------------------------------------------------------


Την τρομερή ταχύτητα αποστολής της παραγγελίας την ανέφερα;
Όχι ε;
Ε λοιπόν όπως έγραψα και στο αντίστοιχο νήμα,
3 το μεσημέρι έκανα κλικ, στις 5 ήρθε το email ότι έφυγε η παραγγελία από το κατάστημα
την άλλη μέρα στις 12 με πήρε η courier.
Αθήνα-Ρέθυμνο αυτά.
Πρώτη φορά στα χρονικά.

Εννοείται μπουκαλάκια καπάκια και σία, ταμπελίτσες στα ελληνικά,  όλα κομπλέ.

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 12:02 από Antonio_de_la_Svouras »

Αποσυνδεδεμένος N1k0la0s

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #79 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 23:55 »
Τα υγρά καταναλώθηκαν σε Kayfun 5 (χωρίς φυσικά το MTL κιτ) στην επιλογή 3 ( . . . ) εισαγωγής αέρα με κλασικό τίμιο Kanthal 26G στα 0.8Ω με ανοιχτές σπείρες και 3άρι πυρήνα.
Choc-a-nana (10/10)
Το καλύτερο υγρό σοκολάτα μπανάνα που έχω δοκιμάσει. Αποδίδει άριστα και τις 2 αυτές γεύσεις. Στην εκπνοή αφήνει την γεύση της σοκολάτας.

Strawberry & Lime (10/10)
Ό,τι ακριβώς λέει ο τίτλος. Σαν να πίνω λεμονάδα σπιτική με φράουλα. Τόσο γλυκό, φρουτώδες και όξινο όσο πρέπει!

Πάμε όμως και στα υπόλοιπα που δοκίμασα.
Lemon & Lime (6/10)
Πολύ λεμονίλα βρε αδερφέ σε βαθμό που να ξινίζει ο λαιμός! Σε κάποιους σίγουρα θα αρέσει! Σε εμένα θα άρεσε μόνο με συνοδεία αλκοολούχου ποτού. Πιστεύω θα ταίριαζε με Vodka ή κάποιο Daiquiri.
Vanilla Custard (0/10)
Ίσως η χειρότερη γεύση που έχω βάλει στο στόμα μου. Μάλλον το custard δε μου αρέσει; Τί να πω; Ούτε βανίλια κατάλαβα.

Ειδικά για το Choc-a-nana θα πέσει εκ νέου παραγγελιά αρκετά ml γιατί απλά είναι απίστευτο!

Τα άλλα υγρά της δεν τα δοκίμασα καθώς από την περιγραφή δεν ανήκουν στα γευστικά μου γούστα, αλλά ειλικρινά αξίζει να τα δοκιμάσει κανείς.
Όσο για την τιμή, πραγματικά χώμα. Από τα λίγα Ελληνικά καταστήματα που θα κάνω αγορές υγρών.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 11, 2016, 00:29 από N1k0la0s »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #80 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 12:33 »
μια και ακουω καλα λογια ειπα να δοκιμασω αυτα...η τιμη τους ειναι χωμα

[th]
ΠΡΟΪΌΝ
[/th]
[th]
ΣΎΝΟΛΟ
[/th]
Υγρό Αναπλήρωσης Choc-a-Nana 10ml × 1Ένταση Νικοτίνης: 
12mg/ml
1.99€
Υγρό Αναπλήρωσης Vanilla Custard 10ml × 1Ένταση Νικοτίνης: 
12mg/ml
1.99€
Υγρό Αναπλήρωσης Strawberry Milkshake 10ml × 1Ένταση Νικοτίνης: 
12mg/ml
1.99€
Υγρό Αναπλήρωσης RY4 10ml × 1Ένταση Νικοτίνης: 
12mg/ml
1.99€
Υγρό Αναπλήρωσης Lemon Sherbet 10ml × 1Ένταση Νικοτίνης: 
12mg/ml
1.99€
[th]
ΥΠΟΣΎΝΟΛΟ:
[/th]

9.95€

Αποσυνδεδεμένος Στεφανος 1

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #81 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 13:15 »
Δεν ξερω ρε παιδια αλλα ειναι καλα τα συγκεκριμενα η ατμιζουμε οτι να ναι; Πολυ καλο για ναναι αληθινο!!!!! :confused1: :-\  :dontknow: 

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #82 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 13:22 »
Γιατί ξερουμε τι είναι τα πιο ακριβά?  Όλα τα υγρά με βάση και άρωμα φτιάχνονται   αυτή έπρεπε να είναι η σωστή τιμή σε όλες τις εταιρίες. 

Αποσυνδεδεμένος Gatilaras

  • **
  • 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Που πας ρε γιδα μες την καταιγιδα χωρις μπλοκε?
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #83 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 13:24 »
Συμφωνα με οτι αναφερεται απλα η εταιρια στην Αγγλια δεν διατηρει φυσικο καταστημα γι'αυτο κ εχει χαμηλο κοστος μεταπωλησης.

Αποσυνδεδεμένος Στεφανος 1

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #84 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 13:30 »
οκ δε λεω.... αλλα δεν μπορει το 1 υγρο τις ταδε εταιρειας τα 10ml να εχουν απο 5-7euro κ τα συγκεκρειμενα μονο 2euro!!! Ειναι μεγαλη η διαφορα. Ισως η συγκεκριμενη εταιρεια δεν εχει τα εξοδα αλλον καταστηματων η ειναι ο ιδιως ο εισαγωγεας!

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #85 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 13:56 »
Έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα τα:

Cloud No3 --------> 10/10
Cloud No5-------->  9/10
Cloud No4 --------> 9/10
Strawberry & Lime ----------> 10/10
Choc-a-Nana ----------> 10/10
RY4 ---------> 8/10
American Lites ------------> 9/10

Τα παραπάνω υγρά τα παραγγέλνω τακτικά.

Δεν μου άρεσαν για τα γούστα μου τα Blackcurrant & Liquorice και Black Tabacco. Τα υγρά κατά την άποψή μου είναι πολύ τίμια τόσο σε ποιότητα όσο και τιμή αν σκεφτούμε ότι στην Αγγλία έχουν 1 pound (1,18 ευρώ). Με άλλα λόγια αν τα παραγγέλναμε από εκεί θα μας στοίχιζαν το ίδιο ή ακριβότερα. Προσωπικά προτιμώ να αγοράσω ένα υγρό που κατασκευάζεται στην Αγγλία από ένα άλλο που στοιχίζει 10-15 ευρώ και δεν ξέρω που κρατάει η σκούφια του.

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #86 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 14:01 »
Αει στο καλο παλιοπαιδα, με κανατε να παραγγειλω κι εγω :p

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #87 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 15:25 »
μια ερωτηση για οσους εχουν παρει....το μπουκαλακι εχει μυτη λεπτη;

Αποσυνδεδεμένος kataigida21

  • **
  • 108
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #88 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 15:28 »
Ναι έχει λεπτή μύτη.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #89 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 15:32 »
ταχυτατη...ευχαριστω :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 16:19 από lagoudakis »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1008 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172569 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15476 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9481 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 464 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560509 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem