vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης LiQuid

Αποσυνδεδεμένος jimmy

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #45 στις: Μαΐου 16, 2016, 20:55 »
Πηρα διαφορρα για δοκιμη δεν βαζω ακομα βαθμολογια μιας και ειναι ακομα αρχη

τα πρωτα που δοκιμασα premium tobacco: καπνικο με ελαφρια γευση καπνου πιπας αρκετα καλο

stawberry lime :συνδιασμος φραουλας και λεμονι πολυ καλο τρως κολλημα,προλαβα  εκανα 2ml  μου το πηρε η  φιλη μου

cloud 3 :αν και το πηρα σε 0 πολυ καλο για γληκατζιδες  το απολαυσα με τον καφε παει πολυ ,οτι πρεπει για πρωινο ατμισμα

κατα αλλα πολυ καλες τιμες ελπιζω μην ριξουν την ποιοτητα τους μετα απο καιρο


Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #46 στις: Μαΐου 18, 2016, 13:34 »
Εντυπώσεις απο τα τέσσερα ύγρα που έχω τελειώσει όλα στα 6mg:

To Choc-a-Nana μου θύμισε ένα γλυκό με κρέμα μπανάνας και επικάλυψη σοκολάτας που αγόραζα πιτσιρικάς. Αρκετά έντονο σε υψηλά watt, αναδεικνύεται καλύτερα σε χαμηλές θερμοκρασίες. Θα αρέσει στους γλυκατζήδες ειδικά μετά το φαγητό. Μέτριο το χτύπημα του.

Το vanilia custard μου φάνηκε άτονο. Το δοκίμασα σε δύο διαφορέτικους ατμοποιητές χωρίς να διαπιστώσω κάποια συγκλονιστική διαφορά. Ίσως χρειάζεται λίγο παραπάνω άρωμα. Μέτριο χτύπημα και αυτό

Το premium tobacco θα αρέσει σε όσους προτιμούν τα απαλά γήινα αρώματα. Η πικάντικη επίγευση που αφήνει το κάνει ιδανικό σύντροφο για ποτό. Μου θύμησε το ASSOS international. Πολύ καλό το χτύπημα του.

Cloud 3. Η περιγραφή του έιναι μίξη γεύσων βανίλιας, καφέ, καρύδας και κακάο. Η καρύδα παίρνει παραμάζωμα όλα τα υπόλοιπα. Μου άρεσε αρκετά και το τελείωσα σχεδόν μέσα σε ένα 24ωρο. Αν και δεν είμαι fan των φρούτων, είναι από τα υγρά που σίγουρα θα ξαναπάρω. Πολύ ντουμάνι λόγο της υψηλής περιεκτικότητας του σε VG (80%) αλλά μέτριο το χτύπημα του.

Αποσυνδεδεμένος jimmy

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #47 στις: Μαΐου 20, 2016, 20:29 »
Cloud 1:ειναι ενας συνδιασμος μπανανα με μεντα σχετικα καλο
Virginia tobacco: καπνικο ειναι πολυ πικαντικο σαν να εχει πιπερι ειναι σιγουρα για λιγους μετριο για μενα :hmmm:
Orange:πολυ δυνατο το πορτοκαλι το συνδιαζω με αλλα υγρα 
Rolling tobacco: πραγματικα απαισιο   :-\

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #48 στις: Μαΐου 21, 2016, 00:23 »
Στις αρχές της εβδομάδας παρέλαβα το σάκο με τα δώρα από το theliquid.gr μιας και είχα παραγγείλει ένα κάρο μπουκαλάκια με γεύσεις.   :minima¨  :laugh1:

Ως τώρα έχω δοκιμάσει το Strawberry & Lime και το Cloud No1.
Και τα δύο πολύ καλά! Το strawberry & lime έχει πολύ καλή απόδοση των γεύσεων. Φράουλα και lime! Ουδέν σχόλιον!   :baby:
To cloud no1 κι αυτό ακριβώς ότι λέει η περιγραφή του. Η μέντα έχει ακριβώς τη σωστή ένταση ώστε να δροσίζει αλλά να αποδίδει τέλεια χωρίς να ενοχλεί ακόμα και σε dripper (δοκιμή σε tsunami rda :yoloyeah: ).

Ένα μπράβο είναι πολύ λίγο. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #49 στις: Μαΐου 24, 2016, 00:12 »
Εμενα μου αρεσε πολυ το Pina colada παιδες! Και να φανταστει κανεις οτι δεν τον συμπαθω τον ανανα σαν φρουτο :o 
Το strawberry and lime kαλο και αυτο το ατμιζω ανετα! Πιο εντονο το lime, διακριτικη η φραουλα.
Το lemon sherbet δεν το αντεξα...Πολυ λεμονιλα για 'μενα :shock_sick_02: 
Το cloud 3 ψιλοσυμπαθητικο..Δεν θα το ξαναεπαιρνα αλλα δεν ειναι και για νεροχυτι... 8)

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #50 στις: Μαΐου 24, 2016, 17:33 »
Blackcurrant & Liquorice 



Ιδιαιτερο υγρο. Αλλα πολλα υποσχομενο.Γευση σταφυλιού πιο εντονη απο την γλυκόριζα σε ποσοστο 60/40.Η γλυκοριζα κανει αισθητή την παρουσια της στο τελος ταυτόχρονα με μια δροσιστικη επιγευση μενθολ.
Κατι σαν ποτο πιο πολυ αυτο το υγρο παρα σαν γευση φρουτων.Πιπιλα? οχι δεν θα το ελεγα.Για στιγμες χαλάρωσης ομως παρεα με ενα ποτακι ιδανικό 

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #51 στις: Μαΐου 24, 2016, 20:25 »
Ισχυει οτι το cuban cigar μοιαζει με το tribecca? Θελω κατι καπνικο με αυτη την γλυκαδα στο τελος! Εκτος του ry4.
Μάλλον μιλάς για τα υγρά της "Liqua". Εδώ είναι η συζήτηση για τα υγρά "LiQuid".

ΟΚ, μεταφέρθηκε  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 24, 2016, 23:45 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #52 στις: Μαΐου 26, 2016, 11:06 »
Εκανα ατμιστη τον κουμπαρο μου και με την επιλογη των υγρων που ηθελε πηρα και για μενα καποια απο την συγκεκριμενη εταιρια.
Παρελαβα πριν απο λιγο και δοκιμαζω στον melo3 το
Blueberry Ice

το οποιο ειναι απιστευτο σε ολα του τα σημεια.
Η μεντα διακριτικη και το μυρτιλλο απογειωνει το υγρο σε αλλα επιπεδα.
Αυριο δοκιμη το rolling tobacco που λιγο που το μυρισα πρεπει να ειναι θεικο καπνικο.
Μου εφερε η μυρωδια αναμνησεις απο αρωματικο διακριτικο τσιγαρο και πιο πολυ κατι σε αρωμα καπνου πιπας.
Αν ειναι ολα τα υγρα της εταιριας ετσι απλα τα σεβη μου.
Ευχομαι να παραμεινουν σε αυτα τα επιπεδα και μην καβαλησουν καλαμι και τα καταστρεψουν οπως καποιοι αλλοι κατασκευαστες που σκιζόταν για τους ατμιστες και την ποιοτητα στα υγρα και μολις αυξηθηκαν οι παραγγελιες εφτιαχναν οτι ναναι.
:respect: :respect: :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 26, 2016, 11:13 από SEB »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #53 στις: Μαΐου 28, 2016, 12:46 »
rolling tobacco  10/10


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #54 στις: Μαΐου 28, 2016, 13:12 »
Αν είχες γράψει 3,5/10 ή 7/10, εντάξει, δεν θα περιμέναμε και επεξηγηματικό κείμενο από κάτω. Αλλά το 10/10 είναι βόμβα μεγατόνων και δεν μπορούμε να το αφήσουμε να περάσει έτσι στο ντούκου. Άσε που μπορεί να θεωρηθεί και γκρίζα διαφήμιση έτσι ξερό.

Περιμένουμε λεπτομέρειες (με τα πορτοφόλια στο χέρι)... ;)


Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #55 στις: Μαΐου 28, 2016, 13:17 »
Δεν τοχω με τις περιγραφες των υγρων αλλα ειμαι και αρκετα δυσκολος στο να μου αρεσει καποιο υγρο.
Μεχρι στιγμης εχω δυο καπνικα και σημερα παρελαβα αλλο ενα .
Τα δυο πρωτα ειναι απλα  :respect: αλλα περιμενω να δω το δευτερο σε all day χρηση πως θα παει.
Μεχρι στιγμης η εταιρια εχει κανει πολυ καλη δουλεια σε αυτα που δοκιμασα.
Εχω και αλλα αλλα ζγα ζγα  :))

Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #56 στις: Μαΐου 28, 2016, 13:47 »
Δοκίμασα να παραγγείλω απο Android tablet και δεν έπαιρνε το (υποχρεωτικό) πεδίο "Περιφέρεια"  :wall:

Για  ψάξτε το λίγο παιδιά... 

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #57 στις: Μαΐου 28, 2016, 14:12 »
Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει δύο καπνικά υγρά: Virginia και Premium Tobacco και τα δύο με περιεκτικότητα νικοτίνης 6mg.
Η δοκιμή έγινε στον phenomenon lite και οι εντυπώσεις που μου άφησαν, ανεξάρτητα από την τιμή τους, είναι πάρα πολύ καλές. Και τα δύο τα βρήκα γευστικότατα, ανταποκρίθηκαν πλήρως στις απαιτήσεις μου για καπνικό, ολοήμερο, πλούσιο σε γεύση, ξεκούραστο υγρό και ήταν και σχετικά φιλικά προς το βαμβάκι και τις αντιστάσεις. 
Έχω κι ένα τρίτο ακόμη για δοκιμή (American Lites), αλλά σίγουρα αυτά τα δύο που δοκίμασα  θα προστεθούν στις επιλογές μου.
Συγχαρητήρια στην εταιρία για τα πολύ ποιοτικά και σε πολύ καλή τιμή προϊόντα, αλλά και στην ελληνική αντιπροσωπεία που είναι υπόδειγμα εξυπηρέτησης και σεβασμού στον πελάτη-καταναλωτή. 

Αποσυνδεδεμένος jimmy

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #58 στις: Ιουνίου 03, 2016, 22:45 »
cherry methol :οτι ακριβος λεει κερασι με μενθολη καλοκαιρινο υγρο  :thumpup: 8\10
blueberry ice : φοβερο υγρο δεν ειχα ξανα κανει κατι παρομοιο αγιασμος  :thumpup:9\10
English tobacco: πολυ καλο καπνικο με ισορροπια  9\10
black tobacco : και αυτο εξερετικο με γλυκοριζα και καπια νοτα σοκολατας 10 ml σε 3 ωρες πιπιλα 10\10
cloud 4 : καλος συνδιασμος μπανανας ,μουρο γαριφαλο λιγο πιο εντονη η μπανανα θα ελεγα αρκετα καλο 8\10
American lite :κλασικο  καπνικο καλο 7\10
Stawberry milkshake :για τους λατρεις της φραουλας οτι πρεπει καλη ισοροπια 9\10
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 03, 2016, 22:51 από jimmy »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #59 στις: Ιουνίου 04, 2016, 00:54 »
Πήρα και εγώ με την σειρά μου να δοκιμάσω τα συγκεκριμένα υγρά(14 μπουκαλάκια),μόνο ένα καπνικό .Δεν είμαι γενικά του καπνικού.Οι δοκιμές έγιναν σε Wismec theorem επι το πλείστον και Kanger top tank 2-3 όσο προσπαθούσα να βγάλω την έντονη πικρή φαρμακίλα που βγάζανε μερικά.

cloud 1 : πάρα πολύ έντονη μέντα που σκεπάζει εντελώς την φράουλα και αφήνει μία ιδέα απο μπανάνα στο τέλος 4/10
cloud 2 :Θα το έλεγα λεμόνι με μέντα σίγουρα όχι για μένα και μου έβγαινε πολύ χημικό στοιχείο στο τέλος,το χειρότερο της σειράς κατ' εμέ 2/10
cloud 3 :λες και καπνίζεις την γνωστή σοκολάτα bounty.Πολύ καλό χτύπημα και εξαιρετικό ντουμάνι.το καλύτερο μακράν της σειράς  9/10
cloud 4: ωραία μπανανίτσα που την σπάει λίγο το μούρο και το γαρύφαλο.Αλλά πολύ έντονο το χημικό στοιχείο στο τέλος και εδώ 6/10
cloud 5: θυμίζει έντονα coca cola vanilla-cherry.καλή γεύση αλλά υπερβολικά δυνατή και σε μπουχτίζει εύκολα πιστεύω 6/10
lemon Sherbet:τίγκα λεμονίλα και μου άφηνε πάλι γεύση απο κάτι χημικό,πολύ κακό και είμαι λάτρης του λεμονιού 3/10
apple:τίμιο πάρα πολύ μηλαράκι 8/10
Tutti Fruiti:Ο ορισμός της χημικίλας.Γλυκό στην τζούρα(καμία σχέση με τα καραμελάκια),τίγκα πικρή φαρμακίλα στο τέλος,μακρυά 1/10
Strawberry & Lime:Απλά το καλύτερο της εταιρείας.Θυμίζει έντονα τις γνωστές ανάμικτες γρανίτες  :baby:   10/10
Choc-a-nana :Πάρα πολύ ωραίο,δεν σε μπουχτίζει απο τις λίγες σοκολατομπανάνες που μπορείς να έχεις όλη την μέρα 9/10
Bubble Gum:μέτρια τσιχλόφουσκα που σε μερικές τζούρες στο τέλος διέκρινα πάλι λίγη φαρμακίλα αλλά όχι τόσο όσο στα άλλα 4/10
RY4 : Τίμιο RY4,αφήνει ωραία γλυκάδα στο τέλος 8/10
Vanilla custard:πολύ κακή,μια απο τις χειρότερες custard  που έχω δοκιμάσει όλα αυτά τα χρόνια σαν ατμιστής και πιστέψτε με έχω δοκιμάσει πάρα πολλές 3/10
Rhubard & custard:Φανταστείτε ραπανάκι μέσα σε κρέμα ζαχαροπλαστικής...Η ΑΗΔΙΑ η ίδια...  :shock_sick_02:  μόνο που το σκέφτομαι ανατριχιάζω,δεν πρέπει να ξαναεχω
δοκιμάσει τέτοιο πράγμα στην ζωή μου..πραγματικά,συν οτι αφήνει και αυτό μια έντονη πικρή φαρμακίλα στο τέλος. 0/10

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63074 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3708 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 991 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172552 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43613 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem