vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

117 επισκέπτες, 7 χρήστες
Jorge, athanasiosm, tibolaso, vasim, manoslykos, Milarepa, camber

Twitter

Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 11:49 »
Εγω δεν το εχω παθει, αλλά δεν νομιζω να ειναι υργοποιημενος ατμος. Μαλλον ερεθιζεται ο βλενογοννος και παραγει λεπτορευστες εκκρισεις.

Αποσυνδεδεμένος thepar

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Καραμελα του Ιακωβ και του Cov
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 11:56 »
Και σε εμανα συμβενει οταν εκπνεω απο την μυτη τον ατμο και γενικοτερα οταν ατμιζω πολυ εντονα (6V)η με Οδυσσεα με διπλη αντισταση η dct τανκ εχει και αυτο διπλη αντισταση  :yes:

Αποσυνδεδεμένος kostpal

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 11:57 »
Το εχω παρατηρήσει και εγω κυρίως με υγρα με 50+% VG και από τους ατμοποιητες του EGO-T ελάχιστα από τα κάρτο του mini & more.

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 11:59 »
Τελικά από ότι κατάλαβα από τα παραπάνω αναφέρομενα είναι απόλυτα φυσιολογικό και όχι κάποια παρενέργεια που την είχα μόνο εγώ .
Σχεδόν σε όλους τους  ατμιστές τρέχει η μύτη τους .

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 12:05 »
Με μια λεξη μυξιαρηδες. :)

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 12:12 »
Λοιπόν επειδή είναι σπαστικό να τρέχει η μύτη μου συνέχεια , λέω να ξαναρχίσω το Κ.Τ .  :laugh1:
Άλλωστε με αυτό δεν έτρεχε η μύτη μου .

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 12:41 »
Κι εγώ το είχα παρατηρήσει αλλά κυρίως στην αρχή που ξεκίνησα με το GG και τα υπέροχα ντουμάνια του ενώ δεν το είχα παρατηρήσει με το Giant που χρησιμοποιούσα πριν. Η διαφορά ανάμεσα στα δύο είναι η προφανώς μεγαλύτερη ποσότητα ατμού που χρησιμοποιούσα και που ήταν και το ζητούμενο μου.
Παρ όλα αυτά δεν μπορώ να πω ότι συνεχίζει στην ίδια ένταση.
Εδώ θα χρειαζόταν επίσημη ιατρική έρευνα και γνωμάτευση να μας πει τι είναι και αν θα πρέπει να ανησυχήσουμε αλλά που τέτοια τύχη στο στρατόπεδο των "φοροφυγάδων" ατμιστών...

Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι οι πνεύμονες όπως ξέραμε και σαν καπνιστές έχουν την ικανότητα να αυτοκαθαρίζονται. Αν δεν συνέβαινε αυτό από την πίσσα και τα χημικά του κ.τ θα είχαν αχρηστευθεί σε ελάχιστο χρόνο αλλά αυτό δεν έγινε πέρα από βλάβες και δυσλειτουργίες που ίσως υπέστησαν.

Στη μια περίπτωση είχαν ένα βούρκο να καθαρίσουν και τα κατάφεραν και σήμερα έχουν σκέτο ατμό απείρως μεγαλύτερης καθαρότητας από την πίσσα.
Ο τρόπος καθαρισμού παλιά ήταν ο έντονος ηχηρός  βήχας και τα υπέροχα χρωματιστά παράγωγα του που όλοι είχαμε διαπιστώσει και το ποσοστό καταλοίπων που δεν απομακρύνθηκαν ήταν τα νυχτερινά σφυρίγματα των πνευμόνων, η βαθιά ανάσα που δεν μπορούσαμε να πάρουμε, τα λαχανιάσματα και όλα αυτά τα υπέροχα.

Σήμερα αν έχετε παρατηρήσει κι εσείς το ίδιο με εμένα έχει μείνει μόνο ένας πολύ πιο ήπιος και ασύγκριτα λιγότερο παραγωγικός βήχας κάποιες στιγμές και βέβαια χωρίς υπέροχα χρώματα...κάτι σα να βήχεις άχρωμο σάλιο. Παράλληλα όλα τα σφυρίγματα τα λαχανιάσματα και η δυσκολία βαθιάς αναπνοής έχουν εξαφανιστεί.
Συμπερασματικά για εμένα και χωρίς να έχω ιατρική κατάρτιση όλα αυτά δείχνουν ότι οι πνεύμονες καθαρίζουν πολύ ευκολότερα από κάτι πολύ πιο ανώδυνο για αυτούς που κατακάθεται πάνω τους.

Σε κάποια πράγματα βέβαια την απάντηση θα δώσει ο χρόνος. Μέχρι τότε μόνο σε λογικά συμπεράσματα θα μπορούμε να στηριχθούμε και στη μεταξύ μας συζήτηση πάνω σε όποιο σύμπτωμα μπορεί να υπάρξει.

Αποσυνδεδεμένος Tzimisce

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 20:32 »
και λεω εγω τωρα... το ιδιο δεν γινεται και μεσα μας με τον ατμο? που παει αυτο το υγρο?

Εκεί που πάει όταν αναπνέουμε πάνω από μία κατσαρόλα που βράζει.
Ή σε κάτι περιοχές που η υγρασία ξεπερνάει το 90%...

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 20:35 »
εμενα δεν τρεχει η μυτη μου και εκπνεω κυριως απο τη μυτη :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος djzoutsos

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
  • In love with my SSGG Stealth & Odysseus
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 20:37 »
Εκεί που πάει όταν αναπνέουμε πάνω από μία κατσαρόλα που βράζει.
Ή σε κάτι περιοχές που η υγρασία ξεπερνάει το 90%...
Σωστο και αυτο... δεν το σκεφτηκα.

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 21:14 »
Εγώ παρατηρώ αυξημένη υγρασία στη μύτη όταν ατμίζω VG με άρωμα χωρίς νικοτίνη.
Το αποδίδω στο τρομερό ντουμάνι της VG και στην διαφορά της θερμοκρασίας.  :angel:
Είναι δλδ λογικό να υγροποιείται στα τριχίδια της ρινικής κοιλότητας το wfi της VG (που στην περιπτωσή μου είναι 15%) όταν ερχεται σε επαφή με το χαμηλότερο θερμοκρασιακά αέρα.
Όσο για τον μύθο του υγρού στο πνεύμονα  :eyesplash: και της σχετικής φυσαλίδος (μπουρμπουλήθρας)  :lotpot: είναι παντελώς ασχετος με την υγρασία και το η.τ.
Το πνευμονικό οίδημα (υγρό στον πνεύμονα) οφείλεται σε κακή κυκλοφορία του αίματος.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 21:30 »
ασεμ γιατι ακομα το ακουω και δεν την παλευω βαρεθηκα με την ατακα θα γεμισουν η πνευμονε σου υγρο  :wall: :wall: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος gogos

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 23:30 »
κ εγω το ιδιο.φουλ υγρο.

Αποσυνδεδεμένος zzooii

  • *
  • 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Vape, vape, vape! (since 24.11.11)
    • Facebook
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 22:09 »
ουτε μια φορα δεν μου εχει συμβεί. και τοση ωρα που διαβαζω το νήμα εκπνέω συνεχως από τη μύτη... τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 22:17 »
..τις μερες που ημουν αρρωστη προσπαθουσα να θυμαμαι να εκπνεω κυριως απο τη μυτη....γιατι ο ατμος μου διευκολινε το ξεμπουκομα της :hmmm: :hmmm: φουλ υγρο δεν εχω...αλλα ειναι αρκετα πιο υγρη απο το φυσιολογικο της ::)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21623 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282897 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67357 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175562 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4696 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix