vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

95 επισκέπτες, 1 χρήστης
amdnikos

Twitter

Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο

Αποσυνδεδεμένος atsirtsis

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #60 στις: Δεκεμβρίου 23, 2013, 12:18 »
Εγώ ατμίζω κανονικά στο γραφείο, κανείς δεν έχει διαμαρτυρηθεί, όσο για την οσμή ίσα ίσα που την βρίσκουν ευχάριστη, με ρωτάνε όλοι τι είναι αυτό.

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #61 στις: Δεκεμβρίου 23, 2013, 13:28 »
Εγω ισα ισα, στο δικο μου γραφειο εβαλα ταμπελα που γραφει Vaping allowed only :) :laugh1: :yes:  Oi καπνιζοντες, βγαινουν στο κρυο μπαλκονι πλεον.

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #62 στις: Δεκεμβρίου 23, 2013, 13:52 »
Εγω έχω κάποιο πρόβλημα τωρα το χειμώνα
με κλειστά παράθυρα και υγρασία ντουμανιάζει ο τόπος
λιγο η άγνοια λίγο το νέφος λογικό είναι να με κοιτάνε περίεργα :(

Αποσυνδεδεμένος Dimitrhs123

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #63 στις: Δεκεμβρίου 25, 2013, 01:07 »
Εγώ πάλι πήγα χθες βόλτα με ένα φιλαράκι με το μετρό έτσι για τσαρκα χαχαχα ξέρω τι θα πείτε καμενοι  :laugh1: :laugh1:  Και ατμιζα κανονικά μέσα στο τρένο αλλά και μέσα στο μετρό και κανένας δεν είπε τίποτα βέβαια δεν προκαλούσα κιόλας   Ξέρετε όχι ντουμανία νορμαλ πράγματα.παντος βλέπω ότι έχει αρχίσει να διαδίδετε και όλο και περισσότερος κόσμος το αποδέχεστε και το δοκιμάζει.

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #64 στις: Δεκεμβρίου 25, 2013, 01:30 »
Δημήτρη καλώς ήρθες! :bye:

Αν θέλεις πέρνα και απο αυτό το νήμα, και πές μας κάποια λόγια για σένα για να σε γνωρίσουμε.

Σου έχω στείλει και ένα π.μ.

Καλή αρχή! :bye:

Αποσυνδεδεμένος Ritsa M

  • *
  • 56
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #65 στις: Δεκεμβρίου 25, 2013, 08:25 »
Υπάρχει ένα μικρό προβληματάκι ότι  ο ατμος αιωρείται στον χωρο περισσότερη ωρα μεχρι να διαλυθεί από τον καπνό το έχετε διαπιστώσει, οπότε κανω  μικρότερες τζούρες και φύσημα προς τα κάτω!

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #66 στις: Δεκεμβρίου 25, 2013, 15:25 »
Ναι και δημιουργεί ένα είδος ομίχλης αλλά δεν βρωμοκοπάει... Το παρατήρησα στο σπίτι ίσως γιατί ντουμανιάζω πιο πολύ.. στο γραφείο κανένα πρόβλημα

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #67 στις: Δεκεμβρίου 25, 2013, 15:45 »
Εγώ πάντως έχω την εντύπωση ότι λιγότερη "ομίχλη" προκαλεί σε κλειστό χώρο το η.τ. σε σχέση με το κ.τ.
Μπορεί βέβαια να είναι και ιδέα μου. Το βλέπω μέσα στο σπίτι που με το κ.τ. όχι μόνο είχα πιο θολό τοπίο αλλά και την βρώμα και τσούξιμο στα μάτια μετά από κάποια ώρα.
Όσον αφορά στο γραφείο, δεν είχα κανένα πρόβλημα με συναδέλφους, προϊσταμένους κλπ. Βέβαια δεν φυσάω και τον ατμό πάνω τους για να μη βλέπουν μπροστά τους!
Από μυρωδιά ανάλογα το υγρό που χρησιμοποιώ τους άρέσει κιόλας. Στην δουλειά δεν ατμίζω κάποιο βαρύ καπνικό. Περισσότερο γλυκές γεύσεις. Αλλά ακόμα και οι καπνικές που συνηθίζω να ατμίζω δεν αφήνουν έντονη μυρωδιά στον χώρο γιατί μερικές φορές με ενοχλεί ακόμα κι εμένα.

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #68 στις: Δεκεμβρίου 25, 2013, 15:58 »
Ο ατμός μετά από λίγο διαλύεται στον αέρα ενώ ο καπνός του κ.τ. όχι. Βέβαια, στην αρχή φαίνεται πιο έντονα μειώνοντας την ορατότητα, αλλά αν κάνεις κ.τ. αντί για η.τ. το τελικό ντουμάνιασμα θα είναι πολύ πιο έντονο. Δοκίμαζε να κρατάς περισσότερη ώρα τον ατμό μέσα σου για να βγαίνει εξασθενημένος. Αν τον κρατήσεις πολύ δε βγάζεις καθόλου ατμό μετά. Έχει ήδη διαλυθεί.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #69 στις: Δεκεμβρίου 25, 2013, 20:12 »
Μικρή παρέμβαση (και λίγο off topic) επειδή είναι συχνή παρεξηγηση.
Δεν εξασθενεί όπως στον αέρα, αποροφάται από τον οργανισμό μας. Κάτι που ισχύει και μπορούμε να κάνουμε και στον καπνό τσιγάρου, αρκεί να τον κρατήσουμε στα πνευμόνια μας λίγο παραπάνω από τον ατμό. Φυσικά, όταν αφήσουμε το τσιγάρο θα συνεχίσει να λίβανίζει, αλλά ότι έχουμε κατεβάσει στα πνευμόνια μας, ατμός ή καπνός, μπορεί να αποροφηθεί τελείως.

Αποσυνδεδεμένος Gino

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει ατμός, δεν υπάρχει φωτιά!
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #70 στις: Δεκεμβρίου 26, 2013, 00:05 »
Συμφωνώ με τους ανωτέρω και δεν νομίζω οτι ειναι καλο να κρατάμε μέσα μας πολυ τον ατμο.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #71 στις: Δεκεμβρίου 26, 2013, 02:23 »
Εγώ πάντως έχω την εντύπωση ότι λιγότερη "ομίχλη" προκαλεί σε κλειστό χώρο το η.τ. σε σχέση με το κ.τ.
Μπορεί βέβαια να είναι και ιδέα μου. Το βλέπω μέσα στο σπίτι που με το κ.τ. όχι μόνο είχα πιο θολό τοπίο αλλά και την βρώμα και τσούξιμο στα μάτια μετά από κάποια ώρα.
Όσον αφορά στο γραφείο, δεν είχα κανένα πρόβλημα με συναδέλφους, προϊσταμένους κλπ. Βέβαια δεν φυσάω και τον ατμό πάνω τους για να μη βλέπουν μπροστά τους!

Όσο κι αν φαίνεται περίεργο, μην ξεχνάμε ότι ο καπνός είναι στερεό  :yes: σώμα, σαν προϊόν ατελούς καύσης, με μικρότερη πυκνότητα από τον ατμό, έστω κι αν ο ατμός είναι αέριο.
Έτσι, τα πρώτα δευτερόλεπτα, ο ατμός ανεβαίνει πιο αργά από τον καπνό, δίνοντάς μας την αίσθηση που εμείς αποκαλούμε... "ντουμάνι".

Αμέσως μετά όμως, ο καπνός υπερισχύει.
Όχι στα φτωχά μας μάτια, αλλά στη μυρωδιά και στην κιτρινίλα στα έπιπλα, ειδικά όταν το χρώμα τους τον καρφώνει.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 26, 2013, 15:52 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος TheGreatDalmuti

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #72 στις: Μαρτίου 11, 2014, 09:09 »
Εμένα το αφεντικό μου απαγόρευσε να ατμίζω οτιδήποτε έχει μυρωδιά καραμέλα γιατί λέει τον πιάνει μούδιασμα στα ούλα λόγω αλλεργίας .....
Και σαν να μην έφτανε αυτό, άρχισε να επιβάλλει να ατμίζω φράουλα ή καφέ ....

Αποσυνδεδεμένος WishmasteR

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #73 στις: Μαρτίου 11, 2014, 10:29 »
καλημερα.
κι εγω ειχα θεμα στο γραφειο κυριως λογω πολυ ατμου που περιφεροταν. οχι οτι τους ενοχλουσε αλλα απλα κοιταζανε πολλοι περιεργα.
η λυση που βρηκα ηταν στο υγρο που αρχισα να κανω στο γραφειο.
σκετο PG υγρο ή 75% PG+ 25%VG, μαζι με το αρωμα που θελεις και ο ατμος που βγαζεις ειναι ελαχιστος αλλα το χτυπημα και η γευση ειναι μια χαρα.


Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #74 στις: Μαρτίου 11, 2014, 10:43 »
πάντως αυτο με τον πολύ ατμό που βγαζουμε και τα νέφη που δημιουργούμε, ασχέτως αν μυρίζουν ή όχι... ενοχλούν!! :yes:
και προσέξτε μηπώς απο τον μεγάλο μας ενθουσιασμό, στο τέλος απαγορέψουν και το ηλεκτρονικο!!! :idiot1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 55 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280020 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65109 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13577 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro